Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

@BettySt ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου! Μου τελειωσαν τα λαικ! 

@Κελυ 32 ειπαμε, δυστυχώς εμεις μαθαμε πιο πολλα απο οσα έπρεπε να ξέρουμε... Τι να κάνουμε??? Καλα να είναι τα μπεμπακια μας και ολα θα γίνουν!! 

 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Σου ευχομαι να μας ανακοινωσεις συβτομα τα ευχαριστα!! Θα χαρω τοοοοοοσο!

Το ξέρω Κελλιτσα μου και σε ευχαριστώ πολύ.! Και εγω για εσένα τα έχεις καταφέρει και όπως έχεις πει να πιστεύουμε γιατί γίνονται θαύματα! Σου εύχομαι σε λιγες μερες να χαμογελάς μόνο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλημέρα σε όλες. @P.L.L. μου εμεν α έχει ανοίξει ήδη η λεκάνη μου.το βλέπω στο τζην.κοιλια ένα ελαφρύ τσακ φαίνεται δλδ το καταλαβαίνω Εγώ εκεί στη μήτρα έχει πρηστει λίγο.

@anemoni1989 ποια θα σε πει αχάριστη βρε?Εγώ λίγες αναγουλες έχω ποτε ποτε και γκρινιάζω.

@Beboula25 Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

@kido Μη ξεχνάς ότι το σπέρμα Μπορεί να ζήσει και 2 με 3 μέρες μέσα στη μήτρα.δεν σημαίνει ότι την μέρα που έρχεστε σε επαφή γίνεται και η συλληψη.

Σωστό κι αυτό! Τέσπα, σε καμιά 10αριά μέρες θα ξέρουμε. Όπως είπαν και τα κορίτσια θα βάλω λίγες μέρες παραπάνω στην αναμονή μου, γιατί χωρίς τεστ δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε η οωρρηξία μου. Αν ήταν όταν πόναγα, τότε έκανα 16η μέρα που για μένα είναι αργά, συνήθως έχω 13-14η μέρα το πολύ! Αλλά οι πόνοι μπορεί να είναι και λίγο μετά ή πριν την οωρρηξία.. Πάντως επαφές είχαμε 9η, 13η και 14η!

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ... Απλα ολοι μ λενε ειμαι μια χαρα και να μη γκρινιαζω γτ αλλες θα παρακαλλυσαν να είναι στην κατάσταση μου και χειρότερα αρκει να ήταν εγκυος και νιωθω αθλια... 

@P.L.L. Εχω χασει 15 κιλα και συνεχιζω να χανω σταθερά.. Πλεον εχω μονο κοιλια (οχι μεγάλη) και ειμαι σιγουρη πως αν δεν ημουν εγκυος θα εδειχνε τουλάχιστον 3 κιλα πιο κατω η ζυγαριά... 

Πες τα ελεύθερα, δεν παρεξηγούμε εδώ μέσα! 15 κιλά μείον ε; Κανονική διαίτα σου κάνει η κοράκλα σου, όχι αστεία!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέραα!Καλη εβδομάδα!!

@Dimitr@17 που είσαι εσυ;; Κάτι θυμαμαι για ταξιδάκι... 

@kido νομίζω λιγότερο από εβδομάδα εμεινε ε;

Οι εγκυουλες μας όλα καλα;; 

@anemoni1989 πως είσαι;

Καλημέρα! Να μην αδιαθετησεις και να έχεις μπεμπουλινι!!:)

Μπα..δε το νομίζω..

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μπα..δε το νομίζω..

 

Μμμ σαν να εχεις πέσει λιγάκι δεσποινις μου.. Και αν όχι τώρα τον επόμενο μην μασάς αλλα για πες μου αν θέλεις είστε σε φάση κάποιας εξέτασης; Ρωτάω επειδή διάβασα ότι ρωτούσες για γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μμμ σαν να εχεις πέσει λιγάκι δεσποινις μου!!! Και αν όχι τώρα τον επόμενο μην μασάς αλλα για πες μου αν θέλεις είστε σε φάση κάποιας εξέτασης; Ρωτάω επειδή διάβασα ότι ρωτούσες για γιατρό 

Ναι η αλήθεια είναι πως δεν είμαι και στα καλύτερα μου, κάθε μήνας που περνάει απογοητεύομαι όλο και πιο πολύ.

Επιτέλους το πήρε απόφαση ο άντρας μου να κάνει εξετάσεις, έκανε κάποιες γενικές αίματος και ούρων οι οποίες δεν έδειξαν κάτι και τώρα ψάχνω κάποιο ουρολόγο για να τον δεί, να κάνει και ένα σπερμοδιάγραμμα.

αυτά

 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , fairy-mary είπε:

Ναι η αλήθεια είναι πως δεν είμαι και στα καλύτερα μου, κάθε μήνας που περνάει απογοητεύομαι όλο και πιο πολύ.

Επιτέλους το πήρε απόφαση ο άντρας μου να κάνει εξετάσεις, έκανε κάποιες γενικές αίματος και ούρων οι οποίες δεν έδειξαν κάτι και τώρα ψάχνω κάποιο ουρολόγο για να τον δεί, να κάνει και ένα σπερμοδιάγραμμα.

αυτά

 

 

Να είναι όλα καλα και να πάρεις τα επάνω σου να προσπαθήσεις εντατικά όσο μπορείς! Δεν σου λέω να μην το σκέφτεσαι αλλα εφόσον τα κάνετε όλα και είναι κομπλέ τότε σίγουρα θα τα καταφερεις! 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω @fairy-mary πως για σπερματοδιαγραμμα θεωρούν τον Λυμπεροπουλο καλύτερο. Ετσι πρέπει να λεγεται. Δεν εχω ομως προσωπική εμπειρία.. 

(Εννοώ για τον άντρα μου βέβαια :-D )

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Νομιζω @fairy-mary πως για σπερματοδιαγραμμα θεωρούν τον Λυμπεροπουλο καλύτερο. Ετσι πρέπει να λεγεται. Δεν εχω ομως προσωπική εμπειρία.. 

(Εννοώ για τον άντρα μου βέβαια :-D )

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Με βοηθάτε πολύ!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Με βοηθάτε πολύ!

Αν το κάνει στείλε το και στο γυναικολόγο σου, οι περισσότεροι το διαβάζουν αν δεν έχει κάτι πολύ περίεργο.... κ εδώ αν θες, έχουμε όλες κάποια εμπειρία με τα βασικά νούμερα ενός σπερ/τος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , kido είπε:

Αν το κάνει στείλε το και στο γυναικολόγο σου, οι περισσότεροι το διαβάζουν αν δεν έχει κάτι πολύ περίεργο.... κ εδώ αν θες, έχουμε όλες κάποια εμπειρία με τα βασικά νούμερα ενός σπερ/τος..

Δε το έχει κάνει ακόμα...δε ξέρω πως είναι η διαδικασία, πρέπει να στο γράψει κάποιος γιατρός;

Πας κατευθείαν στο μικροβιολογικό με το δείγμα;

Γι αυτό έλεγα να κλείσω ραντεβού με ουρολόγο..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , fairy-mary είπε:

Δε το έχει κάνει ακόμα...δε ξέρω πως είναι η διαδικασία, πρέπει να στο γράψει κάποιος γιατρός;

Πας κατευθείαν στο μικροβιολογικό με το δείγμα;

Γι αυτό έλεγα να κλείσω ραντεβού με ουρολόγο..

μην πας πρωτα σε ουρολογο τσαμπα η επισκεψη μετα θα πας με τα αποτελεσματα. κλεινεις ραντεβου με το μικροβιολογικο αν εχεις κοντα σου καποιο μαιευτηριο ιδιωτικο καλητερα να πας το δειγμα εκει ειναι πιο αξιοπιστα γενικα τα αποτελεσματα γιατι εχουν περισσοτερη πειρα σε αυτα τα θεματα. 

κλεινεις λοιπον ραντεβου με το μικροβιολογικο θα ζητησεις σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια μαζι για μικροβια 3-4 μερες αποχη κ μεσα σε 15 λεπτα το δειγμα στο μικροβιολογικο τυλιγμενο με αλουμινοχαρτο. 

η εξεταση ειναι παμφθηνη. τυλιγμενο εννοω ο ουροσυλεκτης ετσι για να μην το δει ο ηλιος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

μην πας πρωτα σε ουρολογο τσαμπα η επισκεψη μετα θα πας με τα αποτελεσματα. κλεινεις ραντεβου με το μικροβιολογικο αν εχεις κοντα σου καποιο μαιευτηριο ιδιωτικο καλητερα να πας το δειγμα εκει ειναι πιο αξιοπιστα γενικα τα αποτελεσματα γιατι εχουν περισσοτερη πειρα σε αυτα τα θεματα. 

κλεινεις λοιπον ραντεβου με το μικροβιολογικο θα ζητησεις σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια μαζι για μικροβια 3-4 μερες αποχη κ μεσα σε 15 λεπτα το δειγμα στο μικροβιολογικο τυλιγμενο με αλουμινοχαρτο. 

η εξεταση ειναι παμφθηνη. τυλιγμενο εννοω ο ουροσυλεκτης ετσι για να μην το δει ο ηλιος. 

Εχω σχετικά κοντά μου το Ρέα , θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να ρωτήσω.

Ναι αυτό για τα 15 λεπτά το διάβασα και εγώ...δεν είναι και ότι πιο εύκολο , θα πρέπει να πετάξεις!!χαχα


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Εχω σχετικά κοντά μου το Ρέα , θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να ρωτήσω.

Ναι αυτό για τα 15 λεπτά το διάβασα και εγώ...δεν είναι και ότι πιο εύκολο , θα πρέπει να πετάξεις!!χαχα

ειδικα τωρα που κανει ζεστη πρεπει να τηρησεις το χρονοδιαγραμμα αν δεν θες να δεις ενα σπερμοδιαγραμμα αλλοιωμενο. 

αν δεν ντρεπετε ο αντρας σου πας κ εκει κ κανεις την συλλογη. βεβαια οι περισσοτεροι ντρεπονται. βρες καπου να ειναι πολυ κοντα ειναι σημαντικο γιατι αλλοιωνετε πολυ ευκολα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ειδικα τωρα που κανει ζεστη πρεπει να τηρησεις το χρονοδιαγραμμα αν δεν θες να δεις ενα σπερμοδιαγραμμα αλλοιωμενο. 

αν δεν ντρεπετε ο αντρας σου πας κ εκει κ κανεις την συλλογη. βεβαια οι περισσοτεροι ντρεπονται. βρες καπου να ειναι πολυ κοντα ειναι σημαντικο γιατι αλλοιωνετε πολυ ευκολα. 

Δύσκολα θα πήγαινε εκεί αυτή είναι η αλήθεια...θα το ψάξω λίγο και θα δώ!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...