Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

 

ξέρω αρκετά καλά το σώμα μου και νομίζω πως δεν υπάρχει ελπίδα...ωστόσο θα δείξει!

όσο για τον άντρα μου δε φέρνει αντίρρηση όταν του λέω για τις εξετάσεις και από μόνος του μου έχει πεί δηλαδή.

γενικά έχει πολύ περιορισμένο χρόνο λόγω δουλειάς αλλά θεωρώ ότι σε αυτή τη φάση έπρεπε να έχουν άλλα πράγματα προτεραιότητα.

Κορίτσι μου όλες τους γκρινιάζουμε κατά καιρούς γι αυτα. Εμενα επειδή δεν προλάβαινε και επειδή ντρέπονταν μου έδωσε το δείγμα και το πήγα εγώ στο μικροβιολογικο. Και μετα τα αποτελέσματα εγώ τα πήγα σε ουρολόγο μόνη μου. Μη μασάς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Καλησπερα κοριτσια μου! Εχω και αλλο προβλημα σημερα...εκανα την αυχενικη χτες...πηρα τα αποτελεσματα σημερα...ο βιοχημικος κινδυνος για τρισωμια 21 μου βγηκε 1/71 και ο συνδυασμενος 1/436! Η γιατρος μου ειπε οτι να μη κοιταω το βιοχημικο αλλα το συνδυασμενο που για την ηλικια μου ειναι πολυ καλο νουμερο και να μην ασχοληθ παραανω!Επειδη με θορυβησε λιγο το 1/71  ρωτησα και μια αλλη γιατρο και μου ειπε οτι ειναι μεν καλο αλλα λογω ηλικιας και λογω οτι στην οικογενεια του συζυγου υπαρχει ατομο με down να εκανα μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο! Πραγματικα δε ξερω τι σκατα να κανω! Μου πεσαν πολλα και εχω φρικαρει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , fairy-mary είπε:

 

ξέρω αρκετά καλά το σώμα μου και νομίζω πως δεν υπάρχει ελπίδα...ωστόσο θα δείξει!

όσο για τον άντρα μου δε φέρνει αντίρρηση όταν του λέω για τις εξετάσεις και από μόνος του μου έχει πεί δηλαδή.

γενικά έχει πολύ περιορισμένο χρόνο λόγω δουλειάς αλλά θεωρώ ότι σε αυτή τη φάση έπρεπε να έχουν άλλα πράγματα προτεραιότητα.

Ίσως αν γίνεται να παρε ι καμία ώρα άδεια απο τη δουλειά και να παρόν για εξετάσεις.πρεπει να προσπαθήσει να βρει χρόνο.μπορει να Ναι Κάτι απλο και ειλικρινά να τραβάτε τσάμπα ταλαιπωρεια.

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Εχω και αλλο προβλημα σημερα...εκανα την αυχενικη χτες...πηρα τα αποτελεσματα σημερα...ο βιοχημικος κινδυνος για τρισωμια 21 μου βγηκε 1/71 και ο συνδυασμενος 1/436! Η γιατρος μου ειπε οτι να μη κοιταω το βιοχημικο αλλα το συνδυασμενο που για την ηλικια μου ειναι πολυ καλο νουμερο και να μην ασχοληθ παραανω!Επειδη με θορυβησε λιγο το 1/71  ρωτησα και μια αλλη γιατρο και μου ειπε οτι ειναι μεν καλο αλλα λογω ηλικιας και λογω οτι στην οικογενεια του συζυγου υπαρχει ατομο με down να εκανα μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο! Πραγματικα δε ξερω τι σκατα να κανω! Μου πεσαν πολλα και εχω φρικαρει!

Κανε το μη επεμβατικο Προγεννητικο έλεγχο.αν δεν είσαι ήρεμη μη σε τρώει τσάμπα μέσα σου.καντο να ηρεμήσεις.και προσπαθήσει μη πάθεις τπτ κορίτσι μου.Περνας πολύ δύσκολη φάση και με τη μαμά σου.να σου δώσει δύναμη ο Θεός να τα αντέξεις όλα.πως είναι μετά το χειρουργείο? Οι γιατροί τι σας ειπα ν?αφαιρέθηκε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , fairy-mary είπε:

 

ξέρω αρκετά καλά το σώμα μου και νομίζω πως δεν υπάρχει ελπίδα...ωστόσο θα δείξει!

όσο για τον άντρα μου δε φέρνει αντίρρηση όταν του λέω για τις εξετάσεις και από μόνος του μου έχει πεί δηλαδή.

γενικά έχει πολύ περιορισμένο χρόνο λόγω δουλειάς αλλά θεωρώ ότι σε αυτή τη φάση έπρεπε να έχουν άλλα πράγματα προτεραιότητα.

Που είσαι βρε κορίτσι!! Αν έρθει πας δυναμικά για την επόμενη και αφού την βρήκες και με τα τεστακια συνέχισε! Εύχομαι φυσικά το καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος λεει οτι το χειρουργιο πηγε καλα...χτες γυρισε σπιτι...ενταξει καλα δεν ειναι...δε μπορει να κανει πολλα πραγματα μονη της αλλα πιστευω να συνελθει και εχουμε δρομο μπροστα μας! Οσο για το αλλο δε ξερω πραγματικα τι πρεπει να κανω...το κοστος ειναι μεγαλο( που αυτη τη στιγμη ειμαστε δυσκολα) επισης εδω που ειμαστε δεν εχει τετοιο κεντρο απο την αλλη αμα δε το κανω δε θα ηρεμησω...δε ξερω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, loyloy είπε:

@*ζουζουνα*!!! μόλις το δα.συγνωμη.ακομα Δεν έχει συντονιστεί και ο κύκλος σου και αυτό μπορεί να το κάνει πιο δύσκολο.δωσε κανα 2μηνο να δεις πως πάει ο κύκλος σου και δες το παίζεται με τα χάπια.

 

Αυτό το συμβαίνει συχνά όταν μου το λέγανε με έπιανε τρελα. Εγώ το χα μέσα μου καο μετά έπρεπε να το αποχωριστώ. Εμας παλινδρόμησε. Και μετά αποξεση.καταλαβαινω απόλυτα ότι λες.εμεις όμως είμαστε από τους τυχερούς που τα πιάνουμε εύκολα δόξα το Θεό.τωρα που είναι ε γκυος με το που πάω για υπερυχο αμέσως γιατρέ να ακούσω τη καρδούλα και μετά τα λέμε.

κοριτσάκι μου μια χαρά μου ήρθε,34 μέρες πήγε αυτή την φορά,παράπονο δεν έχω την προηγούμενη ήταν 37..οπότε μια χαρά,ο κύκλος...τώρα οκ...περιμένω σε 2 βδομάδες να δω τι γίνεται με τον θυροειδη μου κ αν τελικά απευθυνόταν το χάπι για τα συμπτώματα...με νοιάζει να ρυθμιστω πάλι γιατί υπάρχει πιθανότητα να απορρυθμιστηκα κ δυστυχώς σε μένα θέλουμε κάτω από 2 να είναι η TSH σε εγκυμοσύνη αλλά κ για να μείνεις έγκυος γιατί αλλιώς φέρνει αποβολές Η χασιμοτο.αυτά..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Εχω και αλλο προβλημα σημερα...εκανα την αυχενικη χτες...πηρα τα αποτελεσματα σημερα...ο βιοχημικος κινδυνος για τρισωμια 21 μου βγηκε 1/71 και ο συνδυασμενος 1/436! Η γιατρος μου ειπε οτι να μη κοιταω το βιοχημικο αλλα το συνδυασμενο που για την ηλικια μου ειναι πολυ καλο νουμερο και να μην ασχοληθ παραανω!Επειδη με θορυβησε λιγο το 1/71  ρωτησα και μια αλλη γιατρο και μου ειπε οτι ειναι μεν καλο αλλα λογω ηλικιας και λογω οτι στην οικογενεια του συζυγου υπαρχει ατομο με down να εκανα μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο! Πραγματικα δε ξερω τι σκατα να κανω! Μου πεσαν πολλα και εχω φρικαρει!

Κορίτσι μου οντως σου επεσαν ολα μαζεμενα... Ο μη επεμβατικος ομως απο οσο γνωρίζω εχει καποιο ποσοστό λαθους... Δεν σκέφτεσαι καθόλου το ενδεχόμενο αμνιοπαρακέντησης?? 

Με τη μαμα σ όλα καλά? 

Οι υπόλοιπες τ κανετε? Εγω τ ίδια κορίτσια... Βελτίωση καμια... 

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ο γιατρος λεει οτι το χειρουργιο πηγε καλα...χτες γυρισε σπιτι...ενταξει καλα δεν ειναι...δε μπορει να κανει πολλα πραγματα μονη της αλλα πιστευω να συνελθει και εχουμε δρομο μπροστα μας! Οσο για το αλλο δε ξερω πραγματικα τι πρεπει να κανω...το κοστος ειναι μεγαλο( που αυτη τη στιγμη ειμαστε δυσκολα) επισης εδω που ειμαστε δεν εχει τετοιο κεντρο απο την αλλη αμα δε το κανω δε θα ηρεμησω...δε ξερω...

Τωρα το ειδα... Που βρίσκεσαι??? Ο εμβρυολογος τι σου είπε? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια!

Εμένα τα νέα για άλλη μια φορά δεν είναι καλά. Όλες οι ορμόνες μου είναι πάλι ανεβασμενες και έπαιρνα και χάπι για τη TSH και αντισυλληπτικά για τις άλλες. Κάτι δεν μου κάθεται καλά. Πιστεύω λάθος του γιατρου με τη θεραπεία. Θα πάμε με τον άντρα μου σε πιό εξεδικευμενο γιατρό,  μπας και δούμε άσπρη μέρα. Η γιατρος που έχω τώρα μόνο μου έχασε το χρόνο. Τεσπα. Οπότε αυτό το μήνα δεν θα κάνω τίποτα. 

Εσείς ελπίζω να είστε καλά και να έχετε ευχάριστα νέα! Φιλιά! 

Μπετουλα μου καλή και εμενα δεν μου κάθεται καλα αλλα μπορεί και να έτυχε δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις αλλα καλυτερα όπως λες να βρεις άλλο γιατρό γιατί είναι ψυχοφθόρο να αναρωτιέσαι.Πιστεύω πως αυτή την φορά θα βρεις την λύση!!! Τώρα παίρνεις ακόμη αντισυλληπτικά; Αν όχι κάνε τις προσπαθειες σου παράλληλα και ποτε δεν ξέρεις..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Beboula25 είπε:

Που είσαι βρε κορίτσι!! Αν έρθει πας δυναμικά για την επόμενη και αφού την βρήκες και με τα τεστακια συνέχισε! Εύχομαι φυσικά το καλύτερο!!

Εδώ είμαι!!!

Τρέχω γενικά αυτή την περίοδο με δουλειά & διάβασμα!

Τι να πώ ελπίζω και εγώ για το καλύτερο!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ο γιατρος λεει οτι το χειρουργιο πηγε καλα...χτες γυρισε σπιτι...ενταξει καλα δεν ειναι...δε μπορει να κανει πολλα πραγματα μονη της αλλα πιστευω να συνελθει και εχουμε δρομο μπροστα μας! Οσο για το αλλο δε ξερω πραγματικα τι πρεπει να κανω...το κοστος ειναι μεγαλο( που αυτη τη στιγμη ειμαστε δυσκολα) επισης εδω που ειμαστε δεν εχει τετοιο κεντρο απο την αλλη αμα δε το κανω δε θα ηρεμησω...δε ξερω...

Βασιλική μου να το κάνεις για να ηρεμήσεις. Όσο για το οικονομικό ψάξτε λιγάκι,εμεις είχαμε βρει σημαντικές διάφορες μεταξύ των κέντρων.

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Εχω και αλλο προβλημα σημερα...εκανα την αυχενικη χτες...πηρα τα αποτελεσματα σημερα...ο βιοχημικος κινδυνος για τρισωμια 21 μου βγηκε 1/71 και ο συνδυασμενος 1/436! Η γιατρος μου ειπε οτι να μη κοιταω το βιοχημικο αλλα το συνδυασμενο που για την ηλικια μου ειναι πολυ καλο νουμερο και να μην ασχοληθ παραανω!Επειδη με θορυβησε λιγο το 1/71  ρωτησα και μια αλλη γιατρο και μου ειπε οτι ειναι μεν καλο αλλα λογω ηλικιας και λογω οτι στην οικογενεια του συζυγου υπαρχει ατομο με down να εκανα μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο! Πραγματικα δε ξερω τι σκατα να κανω! Μου πεσαν πολλα και εχω φρικαρει!

Βασιλική μου αν μπορείς ρώτησε και τρίτο γιατρό! Έχεις δίκιο προσπάθησε να ηρεμήσεις για να πράξεις ανάλογα.Θα απαντήσω με παράδειγμα.Ας πούμε εγω θα έκανα έλεγχο άλλη κοπέλα με αναλογη εμπειρία μπορεί να μην έκανε.Ταπεινη μου άποψη είναι πως αυτή την στιγμή θα σε δυσκολέψει περισσότερο να ακουσεις διαφορετικές αποψεις και το βρίσκω “επικίνδυνο” να πούμε οτιδήποτε άλλο ακόμη και από προσωπικές εμπειρίες γιατι θα μπορούσε να λειτουργήσει αρνητικά.Ευχομαι ΟΛΑ καλα να είναι και προφανώς είναι!!!Απλώς όπως είπες σου έπεσαν μαζί τόσο σημαντικά θέματα.Πως είναι η μητέρα σου; Οτιδήποτε νεότερο ενημέρωσε μας 

πρίν από 15 λεπτά , fairy-mary είπε:

Εδώ είμαι!!!

Τρέχω γενικά αυτή την περίοδο με δουλειά & διάβασμα!

Τι να πώ ελπίζω και εγώ για το καλύτερο!

Να ελπίζεις φυσικά!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elisavetkagia συγχαρητήρια για το μωράκι σου που παει καλα! Κι ολα καλα να πάνε! 

@BettySt εγω θα άλλαζα γιατρο μαλλον. Πως να μείνεις σε καποια που νιώθεις οτι σου τρώει χρόνο απο τη ζωή σου; Μήπως να βρεις καλη Ενδοκρινολογο να διορθώσεις τις ορμόνες σου και μετα να το ψάξεις με γυναικολόγο; Ομοιοπαθητική; Λεω βλακείες; Δεν ξέρω... Προτείνω μήπως βοηθήσω. 

@fairy-mary & @kido και οποια άλλη περιμένει καλη τύχη! Να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα! 

Βασιλική μου, καταρχήν να λαμβάνεις ως πιο έγκυρη τη συνδυαστική αξιολόγηση. Και ρε κορίτσια... Ειναι τοσο χάλια; Μονο εγω βρίσκω πως 1/436 πιθανότητες δεν ειναι και τοσο άσχημα;; Δεν θελω να σου λεω Βασιλική οτι ολα ειναι καλα και να σου δίνω ελπίδες. Αλλα, εγω το βλέπω μαλλον απο μια πιο αισιόδοξη ματια. Εγω αν είχα πάντως αμφιβολία που με βασανιζε θα πήγαινα απευθείας στην αμνιοπαρακέντηση. Γιατι ειναι η πιο αξιόπιστη. Τσάμπα λεφτα να κανεις την εξέταση με το αίμα και μετα να σου μείνουν οι αμφιβολίες. Καλη τύχη πάντως οτι και να αποφασίσεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

Ο γιατρος λεει οτι το χειρουργιο πηγε καλα...χτες γυρισε σπιτι...ενταξει καλα δεν ειναι...δε μπορει να κανει πολλα πραγματα μονη της αλλα πιστευω να συνελθει και εχουμε δρομο μπροστα μας! Οσο για το αλλο δε ξερω πραγματικα τι πρεπει να κανω...το κοστος ειναι μεγαλο( που αυτη τη στιγμη ειμαστε δυσκολα) επισης εδω που ειμαστε δεν εχει τετοιο κεντρο απο την αλλη αμα δε το κανω δε θα ηρεμησω...δε ξερω...

το 1/436 οντως δε ειναι τοσο τοσο περιεργο ποσοστο βρε κοριτσι. παντα το συνδυασμενο κοιτανε κ οχι το αλλο.... 

τωρα για πιο σιγουρη μπορεις να κανεις κ τον μη επεμβατικο αλλα μπορεις να περιμενεις κ την β επιπεδου αν εχεις κουραγια οπου εκει θα ειναι πιο εγκυρα τα αποτελεσματα απο την αυχενικη.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

@elisavetkagia συγχαρητήρια για το μωράκι σου που παει καλα! Κι ολα καλα να πάνε! 

@BettySt εγω θα άλλαζα γιατρο μαλλον. Πως να μείνεις σε καποια που νιώθεις οτι σου τρώει χρόνο απο τη ζωή σου; Μήπως να βρεις καλη Ενδοκρινολογο να διορθώσεις τις ορμόνες σου και μετα να το ψάξεις με γυναικολόγο; Ομοιοπαθητική; Λεω βλακείες; Δεν ξέρω... Προτείνω μήπως βοηθήσω. 

@fairy-mary & @kido και οποια άλλη περιμένει καλη τύχη! Να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα! 

Βασιλική μου, καταρχήν να λαμβάνεις ως πιο έγκυρη τη συνδυαστική αξιολόγηση. Και ρε κορίτσια... Ειναι τοσο χάλια; Μονο εγω βρίσκω πως 1/436 πιθανότητες δεν ειναι και τοσο άσχημα;; Δεν θελω να σου λεω Βασιλική οτι ολα ειναι καλα και να σου δίνω ελπίδες. Αλλα, εγω το βλέπω μαλλον απο μια πιο αισιόδοξη ματια. Εγω αν είχα πάντως αμφιβολία που με βασανιζε θα πήγαινα απευθείας στην αμνιοπαρακέντηση. Γιατι ειναι η πιο αξιόπιστη. Τσάμπα λεφτα να κανεις την εξέταση με το αίμα και μετα να σου μείνουν οι αμφιβολίες. Καλη τύχη πάντως οτι και να αποφασίσεις!!!

Ευχαριστώ αλλά έχω δρόμο ως τις 10/6! Πάντως δεν τα είπαμε χθες και λίγο με πείραξε αλλά τον είχα Κυριακή και Δευτέρα δυο μέρες σερί. Ελπίζω απόψε (16η μερα) να θέλει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...