Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μακάρι να έχει ανέβει ! σήμερα 18.30 θα πάω να την πάρω

Η διαθεσή μου πως θα ανέβει όμως που είναι στα τάρταρα...

Βλέπω και όλες τις κοπέλες γύρω μου να είναι έγκυες και να γεννάνε και ζηλεύω! Με την καλή έννοια φυσικά!

 

Σε καταλαβαίνω @fairy-mary. Αλλα πίστεψε με πως σε λιγο καιρό δεν θα τα θυμάσαι αυτα που νιώθεις τώρα. Και οι άλλες κοπέλες που βλεπεις και ή ειναι έγκυες ή εχουν παιδάκια δεν ξέρεις τι εχουν περάσει για να τα αποκτήσουν. 

Γυρισα απο το σχολειο και παρόλο που δεν είχα απο όλους την ανταπόκριση που περίμενα δεν με πειράζει καθολου! Και αφού είχα κι εγω αποκαλύψεις, μου αποκάλυψε και μια συνάδελφος πως ειναι κι αυτη έγκυος επιτέλους, στην 10η εβδομαδα και προσπαθούσαν πάνω απο 1 χρόνο με τον άντρα της!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, Luckystars είπε:

@Beboula25 μου,καλημέρα!:)πως είσαι???

Καλημέρα!!! Είμαι καλα τρέχω για τις ετοιμασίες! Να σας πω ότι εχθες πήγαμε να δούμε αν είναι ετοιμες οι βερες και μου είχαν φέρει άλλη!:shock: ευτυχώς λύθηκε και θα έρθει αύριο πρώτα ο Θεός η σωστή..

Εσυ πως είσαι;; 

πρίν από 30 λεπτά , kido είπε:

Είχες τέλειες επαφές κορίτσι... εδώ εγώ που είχα 9-10-12-13 ελπίζω... ίσως έχουμε κ 15 γιατί σήμερα 14 δεν το βλέπω...κάναμε χθες βράδυ αργα με το ζόρι... η d εμένα ανέβηκε σίγουρα κι εσένα! 

Μπράβο συντρόφισσα!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα!!! Είμαι καλα τρέχω για τις ετοιμασίες! Να σας πω ότι εχθες πήγαμε να δούμε αν είναι ετοιμες οι βερες και μου είχαν φέρει άλλη!:shock: ευτυχώς λύθηκε και θα έρθει αύριο πρώτα ο Θεός η σωστή..

Εσυ πως είσαι;; 

Μπράβο συντρόφισσα!!! 

Ευτυχώς που το είδες @Beboula25!!!!!:shock:

Ωραία τρεχάματα!!!!!:)2 μέρες και σήμερα,τι ωραία ,τι καλά!!!!Με το καλό γλυκιά μου!!!!:)

Εμείς ήσυχα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μακάρι να έχει ανέβει ! σήμερα 18.30 θα πάω να την πάρω

Η διαθεσή μου πως θα ανέβει όμως που είναι στα τάρταρα...

Βλέπω και όλες τις κοπέλες γύρω μου να είναι έγκυες και να γεννάνε και ζηλεύω! Με την καλή έννοια φυσικά!

 

Έλα ντε.. όμως τελικά στο χέρι μαςείναι!!! Θα σε καθησυχάσει κ ο γιατρός κι εγώ έτσι ήμουν πριν πάω την περασμένη βδομάδα. Αν σου πει όλα καλά θα ηρεμήσεις. Μόνο αυτές έκανες; Την tsh και την d εννοώ...

 Με τις άλλες κοπέλες που μένουν μη συγκρίνεις, δεν ξέρεις ποσό περίμεναν. Θα έρθει κι η σειρά μας ρε παιδιά!!!

Εγώ το βλέπω από μένα όταν είμαι στις γόνιμες αγχώνομαι για τις επαφές..τελικά έχουμε τις επαφές που πρέπει αλλά δεν... κ σκέφτομαι δεν γίνεται επειδή αγχώνομαι. Το άγχος μας τα χαλάει κορίτσια. Εκκρίνει κορτιζόλη και προλακτινη στα ύψη. Και αν χαλάσει η ορμονική ισορροπία πως να γίνει η γονιμοποίηση και η εμφύτευση; Πάει περίπατο.... κάνε πράγματα να μην το σκέφτεσαι. Μια βδομάδα υπομονή να περάσει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/6/2018 at 7:07 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Όχι, λακωνική! Ειμαι στο Μαρμάρι που ειναι στο ακρωτήριο ταιναρο κοντα. Μας εχει παρει ο αέρας αλλα ειναι πολυ ωραία! 

Συνειδητοποιησα πως μια μερα που ξεχασα τον σίδηρο το στομάχι ήταν πολυ πολυ καλυτερα. Το ξαναπήρα και παλι ανακατωσούρα και τα σχετικα. Εκανα κανενα δυο τέτοια τεστ για επιβεβαίωση και τώρα ειμαι σίγουρη οτι ειναι αυτο που με πειράζει. Δεν θελω να το παίρνω και νομιζω οτι δεν με βοηθάει αφού ετσι κι αλλιως ο αιματοκρίτης έπεσε στο 28. Λέτε άλλο σκεύασμα να μου πέσει καλύτερο; 

 

Καλησπερα ! κ εμενα με πειραζει ο σιδηρος. ειδικα σε υγρη μορφη , εκανα συνεχεια εμετους κ πηρα ξανα χαπακια σιδηρου η την αμπουλα την παιρνω βραδυ κ μετα κοιμαμαι. επισης πηρα κ κατι φακελακια που διαλυονται στο νερο κ αυτα δεν με πειραξαν.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα!!! Είμαι καλα τρέχω για τις ετοιμασίες! Να σας πω ότι εχθες πήγαμε να δούμε αν είναι ετοιμες οι βερες και μου είχαν φέρει άλλη!:shock: ευτυχώς λύθηκε και θα έρθει αύριο πρώτα ο Θεός η σωστή..

Εσυ πως είσαι;; 

Μπράβο συντρόφισσα!!! 

Με το καλό συναγωνιστρια!! Να περάσουν οι ετοιμασίες και να την απολαύσεις την μερα σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπερα ! κ εμενα με πειραζει ο σιδηρος. ειδικα σε υγρη μορφη , εκανα συνεχεια εμετους κ πηρα ξανα χαπακια σιδηρου η την αμπουλα την παιρνω βραδυ κ μετα κοιμαμαι. επισης πηρα κ κατι φακελακια που διαλυονται στο νερο κ αυτα δεν με πειραξαν.

Εμενα μου έδωσε το τηλ μιας αιματολόγου και μου ειπε να πάω οπωσδήποτε να συνεννοηθώ μαζι της. Γιατι εχω και πολυ χαμηλό αιματοκρίτη και δεν πρέπει να πέσει άλλο. Πάντως κι οταν δεν παίρνω το σίδηρο δεν ειναι εντελώς καλα το στομάχι. Ειναι ομως πολυ καλυτερα. 

@Beboula25 μου με το καλο!!!! Να το ευχαρηστηθειτε!! Βίον ανθόσπαρτον! 

@kido και @fairy-mary ευχομαι να ειστε ήδη εγκυμονούσες. Αλλα αν χρειαστεί συμβουλή για τον επόμενο μήνα, να προσπαθήσετε να "κρατηθείτε" στις επαφές σας μέχρι και την ημέρα που θεωρείτε οτι ειστε γόνιμες. Ή μια μερα πριν ακομα καλυτερα. Δεν θέλετε να εχει εξαντληθεί το σπερμα μέχρι την ημέρα που θα σκάσει το αυγουλακι!  Επιπλέον, ήθελα να σας πω, πως οι γιατροί λενε πως μετα απο τα 30 παίρνει λιγο παραπάνω καιρό στη μήτρα να δεχτεί το γονιμοποιημένο ωάριο. Μετα απο τόσα χρονια, ας πουμε αχρηστίας, θέλει λιγο ταρακούνημα για να ξυπνήσει και να κανει αυτο που ειναι προορισμένη να κανει. Όχι οτι ειναι απαραίτητο οτι θα συμβεί σε όλες τις γυναίκες, απλώς, λενε να κανεις υπομονή γιατι συνήθως παίρνει κανενα χρόνο.. Σας το λεω για να μη νομίζετε οτι έχετε κάποιο πρόβλημα. Ειστε απόλυτα υγιείς και καρπερες. Δώστε μονο λιγο χρόνο. Κι όσο για το άγχος, δεν υπάρχει άνθρωπος χωρις άγχος! Δεν θα έμενε καμία μας έγκυος αν ειναι ετσι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@kido ουσιαστικά μόνο επαναληπτική της d έπρεπε να κάνω , απλά μου πρόσθεσε και την tsh επειδή έχω και ένα όζο και γενικά έιναι καλό να την παρακολουθώ.

η αλήθεια είναι πως εκεί κοντά στις γόνιμες και εμένα κάτι με πιάνει και πιθανό αυτό να μη βοηθάει αλλά όπως είπε και η @P.L.L.όλοι έχουμε άγχος και αν ήταν έτσι τίποτα δε θα συνέβαινε!

όσο για την ηλικία δε ξέρω είναι όλα σχετικά, η κολλητή μου ίδια ηλικία με εμένα έμεινε στο δίμηνο άλλες κοπέλες πιο μικρές παλεύουν περισσότερο..η αλήθεια είναι βέβαια πως όσο μεγαλώνει ένας ανθρωπος δυσκολεύουν κάποιες καταστάσεις και δε το λέω μόνο για την εγκυμοσύνη αλλά γενικά , αλλιώς ανταποκρίνεται το σώμα στα 20 αλλιώς στα 30..

@Beboula25μην αγχώνεσαι για τις βέρες, εμένα μου είχαν φέρει λάθος νυφικό!!χαχαχαχ!

Η ώρα η καλή γλυκιά μου!

 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, P.L.L. είπε:

Εμενα μου έδωσε το τηλ μιας αιματολόγου και μου ειπε να πάω οπωσδήποτε να συνεννοηθώ μαζι της. Γιατι εχω και πολυ χαμηλό αιματοκρίτη και δεν πρέπει να πέσει άλλο. Πάντως κι οταν δεν παίρνω το σίδηρο δεν ειναι εντελώς καλα το στομάχι. Ειναι ομως πολυ καλυτερα. 

@Beboula25 μου με το καλο!!!! Να το ευχαρηστηθειτε!! Βίον ανθόσπαρτον! 

@kido και @fairy-mary ευχομαι να ειστε ήδη εγκυμονούσες. Αλλα αν χρειαστεί συμβουλή για τον επόμενο μήνα, να προσπαθήσετε να "κρατηθείτε" στις επαφές σας μέχρι και την ημέρα που θεωρείτε οτι ειστε γόνιμες. Ή μια μερα πριν ακομα καλυτερα. Δεν θέλετε να εχει εξαντληθεί το σπερμα μέχρι την ημέρα που θα σκάσει το αυγουλακι!  Επιπλέον, ήθελα να σας πω, πως οι γιατροί λενε πως μετα απο τα 30 παίρνει λιγο παραπάνω καιρό στη μήτρα να δεχτεί το γονιμοποιημένο ωάριο. Μετα απο τόσα χρονια, ας πουμε αχρηστίας, θέλει λιγο ταρακούνημα για να ξυπνήσει και να κανει αυτο που ειναι προορισμένη να κανει. Όχι οτι ειναι απαραίτητο οτι θα συμβεί σε όλες τις γυναίκες, απλώς, λενε να κανεις υπομονή γιατι συνήθως παίρνει κανενα χρόνο.. Σας το λεω για να μη νομίζετε οτι έχετε κάποιο πρόβλημα. Ειστε απόλυτα υγιείς και καρπερες. Δώστε μονο λιγο χρόνο. Κι όσο για το άγχος, δεν υπάρχει άνθρωπος χωρις άγχος! Δεν θα έμενε καμία μας έγκυος αν ειναι ετσι! 

Ευχαριστούμε για το tip! Επίσης αυτο με τη μήτρα λογικό μου φαίνεται!

 Εγώ είναι η αλήθεια ότι έτσι το πήγαινα όταν έκανα τα τεστ οωρρηξιας δηλαδή περίμενα να δω το θετικό και τότε ξεκινάγαμε πχ 13η με 16η αν το έβρισκα 13-14η μερα συνήθως... άλλοι λένε ότι καλύτερα από πριν την οωρρηξια οι επαφές για να υπΑρχει υλικό μέσα όταν αυτή γίνει. Επίσης το προγραμμα που έχω στο κινητό μου, δίνει ποσοστά σύλληψης από την 9η μέχρι και τη15η, με οωρρηξια την 14η και το υψηλότερο το δίνει τη 13η αμέσως πριν την αναμενόμενη οωρρηξια! Το ξέρω οτι δεν είναι μαθηματικά ο οργανισμός μας ούτε στατιστική αλλά είπα να σας τα πω κι αυτά μήπως είναι χρήσιμα! Αν είναι τυχερό θα κάτσει ακόμα και με μια φορά! Απλά πάμε όπως μπορούμε να βελτιώσουμε κάπως τις πιθανότητες! Άντε κορίτσια θα γίνει που θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , kido είπε:

Ευχαριστούμε για το tip! Επίσης αυτο με τη μήτρα λογικό μου φαίνεται!

 Εγώ είναι η αλήθεια ότι έτσι το πήγαινα όταν έκανα τα τεστ οωρρηξιας δηλαδή περίμενα να δω το θετικό και τότε ξεκινάγαμε πχ 13η με 16η αν το έβρισκα 13-14η μερα συνήθως... άλλοι λένε ότι καλύτερα από πριν την οωρρηξια οι επαφές για να υπΑρχει υλικό μέσα όταν αυτή γίνει. Επίσης το προγραμμα που έχω στο κινητό μου, δίνει ποσοστά σύλληψης από την 9η μέχρι και τη15η, με οωρρηξια την 14η και το υψηλότερο το δίνει τη 13η αμέσως πριν την αναμενόμενη οωρρηξια! Το ξέρω οτι δεν είναι μαθηματικά ο οργανισμός μας ούτε στατιστική αλλά είπα να σας τα πω κι αυτά μήπως είναι χρήσιμα! Αν είναι τυχερό θα κάτσει ακόμα και με μια φορά! Απλά πάμε όπως μπορούμε να βελτιώσουμε κάπως τις πιθανότητες! Άντε κορίτσια θα γίνει που θα πάει!

Μα τα τεστ βγαίνουν θετικά μια με δυο μέρες ΠΡΙΝ την ωορρηξία! Γι αυτο ειναι καλο να έχετε εκείνη την ημέρα που θα βγει το τεστ θετικό επαφές. Ειναι οι καλύτερες πιθανότητες σύλληψης. Ακριβώς όπως τα λέει και το προγραμμα στο κινητό. Μονο που ο κύκλος δεν ειναι παντα σταθερός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!!

Πήρα αποτέλεσμα βιταμίνης d και είναι 30 από 16.

Θα τις στείλω και στον Ενδοκρινολογο  να μου πει.

Μου έκανε το νυφικό, απλά ήταν λάθος το επάνω μέρος...ήρθε σε άλλο σχέδιο..βασικά με ένα κόψιμο κάτω από το στήθος σα τρύπα ενώ εγώ ήθελα κανονικό κλειστό...

Εντάξει επειδή ήταν κάποιες μέρες πριν το γαμο το μπαλωσαμε...άλλα ολόκληρη ιστορία και 40 εγκεφαλικά χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...