Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Δεν....αλλά έπιασε το χθεσινό σχέδιο και είχαμε μεταμεσονύχτια επαφή χεχε :wub: εσυ;

αντε καληνύχτα μην κάνουμε αύριο πρωί τίποτα...

Εύγε! :wub: Εχθές εγω απόγευμα..Νομίζω σήμερα ήταν η μέρα μου αλλα τρέχαμε κ εμείς από το πρωί κ τώρα μπατσελορεβει..Σκοπεύω για αποπλάνηση όμως..χεχε:ph34r: 

Καληνυχτα και καλό ξημέρωμα!^_^

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εύγε! :wub: Εχθές εγω απόγευμα..Νομίζω σήμερα ήταν η μέρα μου αλλα τρέχαμε κ εμείς από το πρωί κ τώρα μπατσελορεβει..Σκοπεύω για αποπλάνηση όμως..χεχε:ph34r: 

Καληνυχτα και καλό ξημέρωμα!^_^

Εγώ δεν ξέρω ακόμα δεν έχω πονάκια λες να γίνει αύριο;; Ουφ και δεν το έχω για αύριο... μήπως να δουλέψω κι εγώ αποπλάνηση απόψε αφού ακόμα ξύπνιοι είμαστε?? Χαχα, εσυ πολύ καλά το πας συνέχισε!!! Τα λέμε αύριο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kido είπε:

Εγώ δεν ξέρω ακόμα δεν έχω πονάκια λες να γίνει αύριο;; Ουφ και δεν το έχω για αύριο... μήπως να δουλέψω κι εγώ αποπλάνηση απόψε αφού ακόμα ξύπνιοι είμαστε?? Χαχα, εσυ πολύ καλά το πας συνέχισε!!! Τα λέμε αύριο!

Ναιιι προχωρα μην το σκέφτεσαι! Για να δούμε καλα το πάω.;; 

Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Χτες μου φάνηκε.βασικα ειχα το χερι πάνω στη κοιλιά ήρεμη κ ένιωσα σαν ενα μικρο χτυπηματακι από μέσα.πολυ ελαφρύ όμως.ισα ίσα.μια ιδέα.πιστευω είναι ο μπέμπης.για να δούμε.

Ποσο εισαι? Για χτυπημα ρε συ ειναι νωρις... Εγω ακομα φαντασου τρανταγμα δεν εχω νιωσει.. Σαν ελαφρυ γαργαλητο ή χαδι το ενιωθα τοτε! Τωρα τι να σ πω? 

@Beboula25 ναι αστα! Εβαλα μισο κιλο!! Αχχαχαχαχαχαχα! Κοντευω και στον 7ο βεβαια σε λίγο! Αχχαχαχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kido είπε:

Κοπέλα μου μην ανησυχείς καλό είναι και το 1,71 δεν είναι πολύ ψηλό. Κατω από 2 να είναι θελουμε άντε ως 2,5 όποτε είσαι κομπλέ, άσε που και μεγαλύτερες τιμές δεν είναι απόλυτο ότι επηρεάζουν και τόσο. Εδώ μένουν έγκυες με τιμές πάνω από 4 και 5 tsh...μην αγχώνεσαι! 

θα τις πάω και σήμερα στο γιατρό , αφου βγεί και η d και θα δώ τι θα μου πεί...για να δούμε θα ανέβηκε καθόλου και η d

αυτό το μήνα είχα καλές επαφές 12η, 14η, 16η, 17η και 19η αλλά η ψυχολογία μου είναι χάλια λόγω κάποιων οικογενειακών θεμάτων οπότε δεν ελπίζω!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ναι @Κελυ 32 και εμενα στην αυχενική για αγόρι το προόριζε εκείνος ο γιατρος. Αλλα όχι σίγουρα. Ε και τώρα ο δικός μου ο γιατρος δεν ήταν σίγουρος. Μαλλον, ειναι σίγουρος αλλα παντα κρατάει μια πισινή μη ξεφυτρώσει κανενα τσουτσουνι που λέει και η Βαλεντίνα. 

Ρε κορίτσια εγω χοντρόπετση ειμαι που δε νιώθω χτυπήματα; Νιώθω καποια πράγματα χαμηλά αλλα ήμουν σχεδον σίγουρη οτι ήταν το έντερο μιας και δεν λειτουργεί πολυ καλα τελευταία (δυσκοιλιότητα αέρια κτλ). Πίστευα οτι το μωρό μου βρισκόταν κάτω απο τον αφαλό μου και περίμενα να το νιώσω εκει. Αλλα στη σημερινή επίσκεψη κατάλαβα οτι ακομα βρίσκεται πολυ χαμηλά και μπορει τελικα κάποιες απο τις μπουρμπουλήθρες εκει μεσα να ήταν και το μωρό. Πάντως αν δεν είχα παει στον γιατρο να το δω οτι ειναι καλα θα είχα αγχωθεί τώρα που εσας σας χτυπάει ενα μήνα πιο πριν! 

Μην αγχωνεσαι...Και εγω ακομα δεν εχω νιωσει τιποτα...η μαλλον δεν εχω καταλαβει κατι..Δεν ειναι σε ολες το ιδιο..Που θα παει..θα το ακουσουμε κ εμεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Κέλλυ μου δεν αγχώνομαι. Αφού την είδα και ειναι καλα ειμαι οκ! 

@fairy-mary να ελπίζεις παντα. Όπως εχουμε ξαναπεί οποτε θέλουν έρχονται. Δεν πα να ήσουν και στα χειρότερα σου. Αν θέλει θα κάτσει! 

Εχω ερθει στο σχολειο με κολλητό παντελόνι και κολλητή μπλούζα και πετάει εμφανώς η κοιλιτσα αλλα και παλι δε μου λενε συγχαρητήρια. Την βλέπουν και δε μου μιλάνε. Καλα, χεστηκα (συγνωμη κιόλας) αλλα το είχα φανταστεί διαφορετικά. Νόμιζα οτι θα βγάζω μάτι και θα ενθουσιαστούν όλοι. Το καλο ειναι οτι δεν εχω βαλει κιλά οποτε χαίρομαι. Άσε που όσοι με ενδιέφερε να το μάθουν το είχαν μάθει ήδη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι βρε Κέλλυ μου δεν αγχώνομαι. Αφού την είδα και ειναι καλα ειμαι οκ! 

@fairy-mary να ελπίζεις παντα. Όπως εχουμε ξαναπεί οποτε θέλουν έρχονται. Δεν πα να ήσουν και στα χειρότερα σου. Αν θέλει θα κάτσει! 

Εχω ερθει στο σχολειο με κολλητό παντελόνι και κολλητή μπλούζα και πετάει εμφανώς η κοιλιτσα αλλα και παλι δε μου λενε συγχαρητήρια. Την βλέπουν και δε μου μιλάνε. Καλα, χεστηκα (συγνωμη κιόλας) αλλα το είχα φανταστεί διαφορετικά. Νόμιζα οτι θα βγάζω μάτι και θα ενθουσιαστούν όλοι. Το καλο ειναι οτι δεν εχω βαλει κιλά οποτε χαίρομαι. Άσε που όσοι με ενδιέφερε να το μάθουν το είχαν μάθει ήδη. 

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και να γίνει κάτι.

όσο για τους συναδέλφους σου και γενικά για τους ανθρώπους να ξέρεις ότι πολύ λίγοι είναι αυτοί που θα χαρούν με τη χαρά σου, οπότε φρόντισε να επικεντρώνεσαι στα άτομα που έχουν σημασία για σενα.

οπότε καλά έκανες και χέστηκες!χαχχαχα!

εσύ να είσαι καλά και το μωράκι σου

 

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι βρε Κέλλυ μου δεν αγχώνομαι. Αφού την είδα και ειναι καλα ειμαι οκ! 

@fairy-mary να ελπίζεις παντα. Όπως εχουμε ξαναπεί οποτε θέλουν έρχονται. Δεν πα να ήσουν και στα χειρότερα σου. Αν θέλει θα κάτσει! 

Εχω ερθει στο σχολειο με κολλητό παντελόνι και κολλητή μπλούζα και πετάει εμφανώς η κοιλιτσα αλλα και παλι δε μου λενε συγχαρητήρια. Την βλέπουν και δε μου μιλάνε. Καλα, χεστηκα (συγνωμη κιόλας) αλλα το είχα φανταστεί διαφορετικά. Νόμιζα οτι θα βγάζω μάτι και θα ενθουσιαστούν όλοι. Το καλο ειναι οτι δεν εχω βαλει κιλά οποτε χαίρομαι. Άσε που όσοι με ενδιέφερε να το μάθουν το είχαν μάθει ήδη. 

Όπως τα λέει και η fairy-Mary!!! Πάντα κάποιοι είναι κακοί και δε χαίρονται με τη χαρά σου! Εσυ να είσαι καλά και το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Ποσο εισαι? Για χτυπημα ρε συ ειναι νωρις... Εγω ακομα φαντασου τρανταγμα δεν εχω νιωσει.. Σαν ελαφρυ γαργαλητο ή χαδι το ενιωθα τοτε! Τωρα τι να σ πω? 

@Beboula25 ναι αστα! Εβαλα μισο κιλο!! Αχχαχαχαχαχαχα! Κοντευω και στον 7ο βεβαια σε λίγο! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ρε συ Εκεί ειχ α το χέρι.απλα ένιωσα κάτι από μέσα σε εκείνο σημειο.πολυ ελαφρύ.δεν ξέρω πώς να το περιγράψω.ισα ίσα μια ιδέα.

πρίν από 21 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι βρε Κέλλυ μου δεν αγχώνομαι. Αφού την είδα και ειναι καλα ειμαι οκ! 

@fairy-mary να ελπίζεις παντα. Όπως εχουμε ξαναπεί οποτε θέλουν έρχονται. Δεν πα να ήσουν και στα χειρότερα σου. Αν θέλει θα κάτσει! 

Εχω ερθει στο σχολειο με κολλητό παντελόνι και κολλητή μπλούζα και πετάει εμφανώς η κοιλιτσα αλλα και παλι δε μου λενε συγχαρητήρια. Την βλέπουν και δε μου μιλάνε. Καλα, χεστηκα (συγνωμη κιόλας) αλλα το είχα φανταστεί διαφορετικά. Νόμιζα οτι θα βγάζω μάτι και θα ενθουσιαστούν όλοι. Το καλο ειναι οτι δεν εχω βαλει κιλά οποτε χαίρομαι. Άσε που όσοι με ενδιέφερε να το μάθουν το είχαν μάθει ήδη. 

Ειλικρινά χεστηκες. Μη σκας.και Εμείς προχτές το ειπ Αμε σε ένα φιλικό ζευγάρι του άντρα μου.καλα εντάξει η ξινιλα τους δεν περιγράφεται. Συγχαρητήρια Ούτε για τα τυπικά βρε παιδί μου.ειχα νευριασει Εγώ μετά αλλά Λε ω ωωωωω σιγα μη σκάσω για το κάθε βλάκα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι δεν σκάω! Καλα να ειμαστε με τα παιδάκια μας και να χαρούν όσοι μας αγαπούν! Για τους άλλους δε μας νοιάζει! 

Έκλεισα ραντεβού στον Παφίλη @anemoni1989! Στις 18/7 μου έκλεισαν. Άντε να παει καλα κι αυτο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι δεν σκάω! Καλα να ειμαστε με τα παιδάκια μας και να χαρούν όσοι μας αγαπούν! Για τους άλλους δε μας νοιάζει! 

Έκλεισα ραντεβού στον Παφίλη @anemoni1989! Στις 18/7 μου έκλεισαν. Άντε να παει καλα κι αυτο! 

Και εγω 18/7 εχω ραντεβου για β επιπεδου!!! Τι ωραια....Απλα εγω εχω πεσει λιγο ψυχολογικα εδω και μερες και προσπαθω να διαχειριστω τπ αγχος μου...Φοβαμαι αρκετα!

Ειχα παει στον γιατρο την Παρασκευη και καποια στιγμη σηκωσε το μωρο το χερι του αλλα απο την εξω πλευρα...και ειδα τεσσερα δαχτυλα...Δεν προλαβα να οω κατι γιατι ο γιατρος-θειος μου αμεσως ειπε οτι το πεμπτο το εκρυβε απο πισω...Αλλα εγω απο τοτς το σκεφτομαι...Και φυσικα θα το αγαπαω το παιδι μου οπως και μα χει ..Αλλα θελω να ειναι και υγιες!!! Οποτε μεχρι την β επιπεδου θα χω παθει απο το αγχος μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Και εγω 18/7 εχω ραντεβου για β επιπεδου!!! Τι ωραια....Απλα εγω εχω πεσει λιγο ψυχολογικα εδω και μερες και προσπαθω να διαχειριστω τπ αγχος μου...Φοβαμαι αρκετα!

Ειχα παει στον γιατρο την Παρασκευη και καποια στιγμη σηκωσε το μωρο το χερι του αλλα απο την εξω πλευρα...και ειδα τεσσερα δαχτυλα...Δεν προλαβα να οω κατι γιατι ο γιατρος-θειος μου αμεσως ειπε οτι το πεμπτο το εκρυβε απο πισω...Αλλα εγω απο τοτς το σκεφτομαι...Και φυσικα θα το αγαπαω το παιδι μου οπως και μα χει ..Αλλα θελω να ειναι και υγιες!!! Οποτε μεχρι την β επιπεδου θα χω παθει απο το αγχος μου!

μην ανχωνεσε για να ελενξεις ενα μωρο θελει παρα πολυ ωρα συνεχως κρυβονται δεν γινετε απο ενα απλο υπερηχο 5 λεπτων να μετρησουν λεπτομερειες οπως δακτυλα. ηταν τυχαιο μην το σκεφτεσε καθολου. εμενα η β επιπεδου κρατησε πανω απο μια ωρα συνεχως κατι δεν εβλεπε κ περιμεναμε μεχρι να αλλαξει θεση οποτε μην βαζεις στο μυαλο σου διαφορα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

μην ανχωνεσε για να ελενξεις ενα μωρο θελει παρα πολυ ωρα συνεχως κρυβονται δεν γινετε απο ενα απλο υπερηχο 5 λεπτων να μετρησουν λεπτομερειες οπως δακτυλα. ηταν τυχαιο μην το σκεφτεσε καθολου. εμενα η β επιπεδου κρατησε πανω απο μια ωρα συνεχως κατι δεν εβλεπε κ περιμεναμε μεχρι να αλλαξει θεση οποτε μην βαζεις στο μυαλο σου διαφορα. 

Ναι προσπαθω να μην αγχωνομαι...Γενικα εμενα οι υπερηχοι καθε φορα διαρκουν μια ωρα...Θελω να πιστεύω οτι ο γιατρος θα ειχε δει αν τρεχει κατι.. Αλλα οσο να ναι αυτες τις μερες αγχωνομαι...Εχουν συμβει διαφορα και γυρω μου...Εχω και το ιστορικο το βεβαρυμενο...ολα μαζι με εχουν ριξει καπως!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ναι προσπαθω να μην αγχωνομαι...Γενικα εμενα οι υπερηχοι καθε φορα διαρκουν μια ωρα...Θελω να πιστεύω οτι ο γιατρος θα ειχε δει αν τρεχει κατι.. Αλλα οσο να ναι αυτες τις μερες αγχωνομαι...Εχουν συμβει διαφορα και γυρω μου...Εχω και το ιστορικο το βεβαρυμενο...ολα μαζι με εχουν ριξει καπως!

καταρχας το ιστορικο σου πρεπει να το ξεχασεις ειναι κατι τυχαιο ολες εχουμε παλινδρομες κ ακομα κ κοπελες με υγιειεστατα  μωρα εχουν μετα κ δυο κ τρεις ατυχες εγκυμοσυνες ειναι κατι τελειως τυχαιο που απλα σε εσενα συναιβει πριν κανεις παιδι. ξεχασε το λοιπον δεν εχεις κατι παραπανω απο οτι ολες οι κοπελες κ τωρα εχεις ενα υγιης μωρο οπως ολος ο κοσμος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...