Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

καταρχας το ιστορικο σου πρεπει να το ξεχασεις ειναι κατι τυχαιο ολες εχουμε παλινδρομες κ ακομα κ κοπελες με υγιειεστατα  μωρα εχουν μετα κ δυο κ τρεις ατυχες εγκυμοσυνες ειναι κατι τελειως τυχαιο που απλα σε εσενα συναιβει πριν κανεις παιδι. ξεχασε το λοιπον δεν εχεις κατι παραπανω απο οτι ολες οι κοπελες κ τωρα εχεις ενα υγιης μωρο οπως ολος ο κοσμος.

Εχεις απολυτο δικιο...Το ξερω οτι δεν σχετιζεται! Απλα η ψυχολογια μου ειναι καπως πεσμενη...Εχουν συμβει και διαφορα στο γυρω περιβαλλον μου και ισως εχω επηρεαστει!!! Ολα θα πανε καλα ομως!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Just now, Κελυ 32 είπε:

Εχεις απολυτο δικιο...Το ξερω οτι δεν σχετιζεται! Απλα η ψυχολογια μου ειναι καπως πεσμενη...Εχουν συμβει και διαφορα στο γυρω περιβαλλον μου και ισως εχω επηρεαστει!!! Ολα θα πανε καλα ομως!!! 

ολα θα πανε καλα δεν υπαρχει περιπτωση κ θα περασει κ ο καιρος που θα παει μερικοι μηνες ειναι μονο θα περασουν .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Ναι προσπαθω να μην αγχωνομαι...Γενικα εμενα οι υπερηχοι καθε φορα διαρκουν μια ωρα...Θελω να πιστεύω οτι ο γιατρος θα ειχε δει αν τρεχει κατι.. Αλλα οσο να ναι αυτες τις μερες αγχωνομαι...Εχουν συμβει διαφορα και γυρω μου...Εχω και το ιστορικο το βεβαρυμενο...ολα μαζι με εχουν ριξει καπως!

@Κελυ 32 μου,καλημέρα!Είναι ανθρώπινες οι ανησυχίες σου,είναι τα άγχη της μέλλουσας μανούλας.....Όμως μην απασχολείς το μυαλουδακι σου με τέτοιες έγνοιες.Συμφωνώ με όσα σου ανέφερε η @linaa.Επειδή έχω περάσει από παλλινδομη,θα σου γράψω ότι μας είπε τότε ο γενετιστής-το παιδί το στείλαμε για βιοψία,αφενός για να γνωρίζουμε για τις επόμενες προσπάθειες,αφετέρου γιατί με την καραμέλα της ηλικίας είχα κουραστεί....Θυμάμαι τότε μας είχε πει χαρακτηριστικά πως είναι η συνήθης περίπτωση που αντιμετωπίζουν με τις παλλινδρομες,δεν έχει καμμία σχέση με την ηλικία της μητέρας-θα μπορούσε να συμβεί και σε μια γυναίκα 20-25 ετών-καμμία σχέση με γενετικό υλικό γυναίκας ή άντρα-σπέρμα ή ωάριο-και πώς εφόσον συνέβει μια φορά είναι δύσκολο να ξανασυμβεί-εφόσον φυσικά έχουν ελέγχει παράγοντες όπως θρομβοφιλια κλπ Μας το χαρακτήρισε και εμάς ως τυχαίο γεγονός και εφόσον έχουμε καλύψει ιατρικές παραμέτρους να προχωρήσουμε χωρίς κανένα άγχος.Δεν ξέρω αν σε βοηθησε μια στάλα Η δική μας περίπτωση.....στο εύχομαι:wub:χαδακια στην κοιλίτσα σου,ευχαριστησου κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου καλή μου:wub:

 

 

 

 

 

Καλημερα στα κορίτσια τα όμορφα:D

Πώς είστε,τι κάνετε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Luckystars είπε:

@Κελυ 32 μου,καλημέρα!Είναι ανθρώπινες οι ανησυχίες σου,είναι τα άγχη της μέλλουσας μανούλας.....Όμως μην απασχολείς το μυαλουδακι σου με τέτοιες έγνοιες.Συμφωνώ με όσα σου ανέφερε η @linaa.Επειδή έχω περάσει από παλλινδομη,θα σου γράψω ότι μας είπε τότε ο γενετιστής-το παιδί το στείλαμε για βιοψία,αφενός για να γνωρίζουμε για τις επόμενες προσπάθειες,αφετέρου γιατί με την καραμέλα της ηλικίας είχα κουραστεί....Θυμάμαι τότε μας είχε πει χαρακτηριστικά πως είναι η συνήθης περίπτωση που αντιμετωπίζουν με τις παλλινδρομες,δεν έχει καμμία σχέση με την ηλικία της μητέρας-θα μπορούσε να συμβεί και σε μια γυναίκα 20-25 ετών-καμμία σχέση με γενετικό υλικό γυναίκας ή άντρα-σπέρμα ή ωάριο-και πώς εφόσον συνέβει μια φορά είναι δύσκολο να ξανασυμβεί-εφόσον φυσικά έχουν ελέγχει παράγοντες όπως θρομβοφιλια κλπ Μας το χαρακτήρισε και εμάς ως τυχαίο γεγονός και εφόσον έχουμε καλύψει ιατρικές παραμέτρους να προχωρήσουμε χωρίς κανένα άγχος.Δεν ξέρω αν σε βοηθησε μια στάλα Η δική μας περίπτωση.....στο εύχομαι:wub:χαδακια στην κοιλίτσα σου,ευχαριστησου κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου καλή μου:wub:

Σε ευχαριστω παρα πολυ...Το ξερω οτι ειναι ετσι...Απλα εχω ενα αγχος αυτες τις μερες μεχρι να κανω τη β επιπεδου...Εχουν πεσει και πολλα μαζεμενα και δεν εχω καθαρο μυαλο...Που θα παει..θα ηρεμησω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ...Το ξερω οτι ειναι ετσι...Απλα εχω ενα αγχος αυτες τις μερες μεχρι να κανω τη β επιπεδου...Εχουν πεσει και πολλα μαζεμενα και δεν εχω καθαρο μυαλο...Που θα παει..θα ηρεμησω!!!

Σε νιώθω απόλυτα γλυκιά μου....Μετά την απώλεια είχα ένα μόνιμο φόβο.....Και αν εκείνο,και αν το άλλο....παρότι είχαμε την ιατρική διαβεβαίωση και πάλι αγχωνομουν.....Δεν είναι εύκολες καταστάσεις,είναι πρωτόγνωρες ,δύσκολα διαχειρισιμες και μας αφήνουν πάντα ένα αν.....Όσο μπορείς να παραμένεις ήρεμη και αισιόδοξη γιατί το μεταφέρεις και στο μωράκι σου.....Και να δεις πόσο όμορφα θα περάσει ο καιρός και θα έρθει η στιγμή που θα μας γράφεις τις μοναδικές στιγμές της γέννησης και των.πρώτων ανεπανάληπτων στιγμών σας!:)Ενα χαμόγελο κάθε μέρα και μία θετική σκέψη.....Ναι?:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Luckystars καλημερα κοριτσι μου καλα ειμαστε εσυ;; και εκει π ειπαμε να παμε για μπανακι σημερα να δροσιστουμε ανοιξαν οι ουρανοι και βρεχει ασταματητα απο τα ξημερωματα!!! Γαμωτηηη!!!:?


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Luckystars είπε:

Σε νιώθω απόλυτα γλυκιά μου....Μετά την απώλεια είχα ένα μόνιμο φόβο.....Και αν εκείνο,και αν το άλλο....παρότι είχαμε την ιατρική διαβεβαίωση και πάλι αγχωνομουν.....Δεν είναι εύκολες καταστάσεις,είναι πρωτόγνωρες ,δύσκολα διαχειρισιμες και μας αφήνουν πάντα ένα αν.....Όσο μπορείς να παραμένεις ήρεμη και αισιόδοξη γιατί το μεταφέρεις και στο μωράκι σου.....Και να δεις πόσο όμορφα θα περάσει ο καιρός και θα έρθει η στιγμή που θα μας γράφεις τις μοναδικές στιγμές της γέννησης και των.πρώτων ανεπανάληπτων στιγμών σας!:)Ενα χαμόγελο κάθε μέρα και μία θετική σκέψη.....Ναι?:)

Ετσι ειναι...Το ξερω...Απλα καποιες φορες το ξεχναω!!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα λογια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Luckystars καλημερα κοριτσι μου καλα ειμαστε εσυ;; και εκει π ειπαμε να παμε για μπανακι σημερα να δροσιστουμε ανοιξαν οι ουρανοι και βρεχει ασταματητα απο τα ξημερωματα!!! Γαμωτηηη!!!:?

Καλημέρα Βαλεντινακι!!!!όμορφα και εγώ ,δόξα το Θεό.Εσύ πως είσαι,το ζουζουνι?

Μα τι βροχή ήταν αυτή,όντως!!!!:PΈτσι θα μας πάει το καλοκαιράκι οεο?:P

πρίν από 14 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ετσι ειναι...Το ξερω...Απλα καποιες φορες το ξεχναω!!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα λογια σου!!!!

Μη με ευχαριστείς καλή μου,δεν έκανα κατι:oops:Εδώ είμαστε να το θυμίζει η μια στην άλλη γλυκιά μου!;):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ποσο εισαι? Για χτυπημα ρε συ ειναι νωρις... Εγω ακομα φαντασου τρανταγμα δεν εχω νιωσει.. Σαν ελαφρυ γαργαλητο ή χαδι το ενιωθα τοτε! Τωρα τι να σ πω? 

@Beboula25 ναι αστα! Εβαλα μισο κιλο!! Αχχαχαχαχαχαχα! Κοντευω και στον 7ο βεβαια σε λίγο! Αχχαχαχαχαχαχα 

Μοντελάκι θα βγεις από το μαιευτήριο!:lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Luckystars εγω σταθερα το εντερακι τα ιδια τι να κανουμε δεν πηραζει απο την δυσκοιλιοτητα καλυτερα η διαρροια(μαλλον) με αυτο θα πορευτω απο οτι φαινεται!Δεν πηραζει δοξα τον Θεο εχω μονο αυτο! Το ζουζουνι ησυχο μωρε οπως παντα σας χαιρεταει!:wub: βρε ουτε σουπερ μαρκετ δεν μπορω να παω..:P

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Luckystars εγω σταθερα το εντερακι τα ιδια τι να κανουμε δεν πηραζει απο την δυσκοιλιοτητα καλυτερα η διαρροια(μαλλον) με αυτο θα πορευτω απο οτι φαινεται!Δεν πηραζει δοξα τον Θεο εχω μονο αυτο! Το ζουζουνι ησυχο μωρε οπως παντα σας χαιρεταει!:wub: βρε ουτε σουπερ μαρκετ δεν μπορω να παω..:P

Υπομονή Βαλεντινα μου,θα ρυθμιστεί και το εντερακι και όλα μια χαρά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

θα τις πάω και σήμερα στο γιατρό , αφου βγεί και η d και θα δώ τι θα μου πεί...για να δούμε θα ανέβηκε καθόλου και η d

αυτό το μήνα είχα καλές επαφές 12η, 14η, 16η, 17η και 19η αλλά η ψυχολογία μου είναι χάλια λόγω κάποιων οικογενειακών θεμάτων οπότε δεν ελπίζω!

 

Είχες τέλειες επαφές κορίτσι... εδώ εγώ που είχα 9-10-12-13 ελπίζω... ίσως έχουμε κ 15 γιατί σήμερα 14 δεν το βλέπω...κάναμε χθες βράδυ αργα με το ζόρι... η d εμένα ανέβηκε σίγουρα κι εσένα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Είχες τέλειες επαφές κορίτσι... εδώ εγώ που είχα 9-10-12-13 ελπίζω... ίσως έχουμε κ 15 γιατί σήμερα 14 δεν το βλέπω...κάναμε χθες βράδυ αργα με το ζόρι... η d εμένα ανέβηκε σίγουρα κι εσένα! 

Μακάρι να έχει ανέβει ! σήμερα 18.30 θα πάω να την πάρω

Η διαθεσή μου πως θα ανέβει όμως που είναι στα τάρταρα...

Βλέπω και όλες τις κοπέλες γύρω μου να είναι έγκυες και να γεννάνε και ζηλεύω! Με την καλή έννοια φυσικά!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

θα τις πάω και σήμερα στο γιατρό , αφου βγεί και η d και θα δώ τι θα μου πεί...για να δούμε θα ανέβηκε καθόλου και η d

αυτό το μήνα είχα καλές επαφές 12η, 14η, 16η, 17η και 19η αλλά η ψυχολογία μου είναι χάλια λόγω κάποιων οικογενειακών θεμάτων οπότε δεν ελπίζω!

 

Καταρχήν εύχομαι να είναι περαστικά τα θέματα της οικογένειας!! 

Με το καλό να πας τις εξετασεις να είναι όλα καλα και όσον αφορά τις επαφες σας σούπερ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...