Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ελα ρε.μια χαρά.τι αγχώνεσαι καλέ?Αφού πάει μια χαρα η μπέμπα.θα βγει και 3κιλα σίγουρα.μπεμπαρα.ολα Καλά θα πάνε!!!!!!!!!!

Τοσο μου ειπε και ο γιατρος οτι θα φτασει! Αγχωθηκα γιατι απο οτι εχω ακουσει οι πονοι απο την προκληση ειναι πιο δυνατοι και επισης πολλες φορες καταληγει σε καισαρικη! Δε ξερω οσο πλησιαζει ο καιρος εχω αρχισει και φοβαμαι λιγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 38 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@Luckystars ποσο τελειος ο αντρας σου! Να περασετε ΤΕΛΕΙΑ αποψε!

Εγω τωρα γυρισα απο το γιατρο! 2200 η μπουμπου μου, εχει ηδη παρει θεση, ο πλακουντας ανεβηκε αλλα μου ειπε οτι λογω ζαχαρου δεν προκειται να με αφησει μεχρι 9/12 που ειναι η Π.Η.Τ. , αν δεν ξεκινησει ο τοκετος απο μονος του στις 38 εβδομαδες θα μπω με προκληση! Αν και αυτος τα βρηκε ολα τελεια και ιδανικα εγω αγχωθηκα λιγακι!

Μην ανχωνεσε καθόλου  όλα καλά θα πάνε. Μην σκέφτεσε τίποτα άστο να έρθει μόνο του μην είσαι με το ανχος. Χαλάρωσε και περίμενε να δεις τι μπεμπούλα σου! Εγώ έτσι χαλαρει ειμουνα και όλα μια χαρα

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου βλέπω η @Luckystars ξαναζει τον έρωτα της μπραβοοοο χιχι κ εγώ σήμερα κορίτσια αν κ παίρνω αντισυλληπτικά δεν πειράζει 2 φορές επαφή είχαμε συνεχόμενα...τον έχει πιάσει μια μανία τι να πω ...

@giotitsa περιμένουμε νέα σου αυτόν τον μήνα Ε???

@P.L.L. πως τα πας εσύ γλυκούλα? 

 

Γλυκουλα μου εγω ειμαι καλα. Γυρισα απο τον γιατρο. Η μικρη μας εχει παει 2500! Εγω εχω παει σχεδον 80! Τοσο πολυ συγχυστηκα οταν ειδα τα κιλα μου που η πιεση μου βγηκε 14! Κατα τ αλλα χαρηκα πολυ που μας βρηκε καλα :-)

Εσυ ποτρ πας στον γιατρο; Αντε, να δουμε ποτε θα παρεις το πρασινο. Αλλα σε βρισκω μια χαρα που κι εσυ σαν τη @giotitsaδινεις πονο!!! Χαχαχα

Αυριο θελω να μας πεις την εμπειρια του ραντεβου σου @Luckystarsμου!!

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μην ανχωνεσε καθόλου  όλα καλά θα πάνε. Μην σκέφτεσε τίποτα άστο να έρθει μόνο του μην είσαι με το ανχος. Χαλάρωσε και περίμενε να δεις τι μπεμπούλα σου! Εγώ έτσι χαλαρει ειμουνα και όλα μια χαρα

Α, ξεχασα να σου πω. Το κολπο με το γαλα δεν επιασε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τοσο μου ειπε και ο γιατρος οτι θα φτασει! Αγχωθηκα γιατι απο οτι εχω ακουσει οι πονοι απο την προκληση ειναι πιο δυνατοι και επισης πολλες φορες καταληγει σε καισαρικη! Δε ξερω οσο πλησιαζει ο καιρος εχω αρχισει και φοβαμαι λιγο!

Κοιτ α γενικότερα τον τοκετό το σκέφτομαι και φοβάμαι κι Εγώ.γι αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι τη στιγμή που θα αντικρύσω τον μπέμπη μου και όχι τη διαδικασία.αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου μη φοβάσαι αν προκύψει καισαρική. Ότι θεωρεί καλύτερο θα καν ει.παντως 2 φίλες μου που γέννησαν με πρόκληση δεν έκαναν καισαρική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

Κοιτ α γενικότερα τον τοκετό το σκέφτομαι και φοβάμαι κι Εγώ.γι αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι τη στιγμή που θα αντικρύσω τον μπέμπη μου και όχι τη διαδικασία.αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου μη φοβάσαι αν προκύψει καισαρική. Ότι θεωρεί καλύτερο θα καν ει.παντως 2 φίλες μου που γέννησαν με πρόκληση δεν έκαναν καισαρική.

Το γιατρο μου τον εμπιστευομαι απολυτα! Και γω αυτο θα κανω! Τωρα εχω τον αντρα μου και μου λεει τι αγχωνεσαι? 2 βδομαδες λιγοτερες πεινα! Τι του λες τωρα? :)

@P.L.L. ναι 300 γρ διαφορα εχουν! Βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι απο δω και περα θα υπαρχει αποκληση, δε θα ειμαστε 100% σιγουροι οτι αυτο ειναι ακριβως το βαρος! Μας βλεπω να γενναμε παρεα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Το γιατρο μου τον εμπιστευομαι απολυτα! Και γω αυτο θα κανω! Τωρα εχω τον αντρα μου και μου λεει τι αγχωνεσαι? 2 βδομαδες λιγοτερες πεινα! Τι του λες τωρα? :)

@P.L.L. ναι 300 γρ διαφορα εχουν! Βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι απο δω και περα θα υπαρχει αποκληση, δε θα ειμαστε 100% σιγουροι οτι αυτο ειναι ακριβως το βαρος! Μας βλεπω να γενναμε παρεα!

Καλα Σου πε ο άντρας σου.σε 1 μήνα δλδ θα σκάσει μύτη η μπέμπα.ελα ωραία.αντε να δω τι θα μου πει και μενα σε μια βδομάδα.παντως μου πε μη του ξεκινήσω τα περίεργα ότι φοβάμαι και θέλω καισαρική για να μη καταλάβω τπτ γιατί θα με βρίσει.θες δεν θες θα πάμε φ.τ. Εκτός αν προκύψει θέμα με το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την @anemoni1989 θα γινει σφαγη για την επομενη που θα γεννήσει απ οτι φαινεται! 

Λουλου καλα σου λεει ο γιατρος σου. Το σωστο ειναι ο γιατρος να πηγαίνει για φ.τ. εκτός απροόπτου.  Μπραβο του 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μετα την @anemoni1989 θα γινει σφαγη για την επομενη που θα γεννήσει απ οτι φαινεται! 

Λουλου καλα σου λεει ο γιατρος σου. Το σωστο ειναι ο γιατρος να πηγαίνει για φ.τ. εκτός απροόπτου.  Μπραβο του 

 

Ειχες γιατρο σημερα κ εσυ??? Τι σ ειπε??? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Παλμοιρακι μου σε ευχαριστούμε πολύ πολύ γλυκιά μου!Πόσο γλυκά λόγια και σπουδαίες ευχές....Δεν έχω λόγια❤

Λένε πως αυτές οι δοκιμασίες δοκιμάζουν και το ζευγάρι.....Έχουμε περάσει πολλά ,όμως ξέρεις τι με συγκινεί;;;Είμαστε πολλά χρόνια μαζί,έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά ,και κάθε ημέρα μου λέει και μου δείχνει "Σε αγαπώ" ,και οταν τον ρωτάω με αγαπάς;;;;μου λέει όχι δεν σε αγαπώ απλά,είμαι καψουρης!!!

Αδελφό δεν έχει....

Έχεις κάνει τόσο καιρό υπομονή κοριτσάκι μου,λιιιιγο ακόμα,λιιιιιγο!!!!!Να σε αποζημιώσει με την πρώτη αυτή η αναμονή εύχομαι!

Μπορεί να μη συμπεθεριασουμε αλλά δεν πειράζει. Έχεις δίκιο ότι οι δυσκολίες μας δοκιμάζουν τα ζευγάρια. Δυο επιλογές υπάρχουν, ή μας διαλύουν ή μας δένουν. Μας ψήνουν και δείχνουν τις αληθινές πλευρές μας. Έτσι νιώθω και εγώ για τον άντρα μου. Πολύ τυχερή! Δεν θα με φανταζόμουν να θέλω να κάνω οικογένεια με άλλον άνθρωπο. Δε θα φανταζόμουν ότι θα άντεχα να περάσω όλες αυτές τις δυσκολίες χωρίς εκείνον. Είναι πραγματικά το άλλο μου μισό. Όχι γιατί δεν μπορώ να ζήσω χωρίς εκείνον αλλά γιατί δεν θέλω να ζήσω χωρίς εκείνον. Είναι επιλογή και όχι ανάγκη. Καταλαβαινω λοιπόν απόλυτα τον τρόπο που μιλάς για εκείνον. Εγώ τον ρωτάω...μ αγαπάς λιγάκι και μου απαντάει όχι,παράφορα! 

 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Γλυκουλα μου εγω ειμαι καλα. Γυρισα απο τον γιατρο. Η μικρη μας εχει παει 2500! Εγω εχω παει σχεδον 80! Τοσο πολυ συγχυστηκα οταν ειδα τα κιλα μου που η πιεση μου βγηκε 14! Κατα τ αλλα χαρηκα πολυ που μας βρηκε καλα :-)

Εσυ ποτρ πας στον γιατρο; Αντε, να δουμε ποτε θα παρεις το πρασινο. Αλλα σε βρισκω μια χαρα που κι εσυ σαν τη @giotitsaδινεις πονο!!! Χαχαχα

Αυριο θελω να μας πεις την εμπειρια του ραντεβου σου @Luckystarsμου!!

Α, ξεχασα να σου πω. Το κολπο με το γαλα δεν επιασε...

Καλημέρα Γιατι;  εγώ σε όσα έχω βάλει μου έχουν φτιάξει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. καλημερα αγαπη 80 κιλα εεε δεν ηθελα να στο θυμησω πρωι πρωι δεν πειραζει μωρε θα τα χασεις τωρα χιχι ελα ελα δεν πειραζει αλλες παιρνουν 20 κιλα η μπεμπα μια χαρα ειναι τελεια μπορω να πω εισαι ετοιμη καλη μου πανετοιμη εγω θελω μονο 12 μερες να ερθει η ριμαδιασμενη τις μετραω λες και και περιμενω να απολυθω απο φανταρος αχαχαχαχαχ θα δειξει εχω καποια συπτωματακια τα οποια τα διωχνω γιατι μπορει να τα γενναει το μυαλο μου θα δειξει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

@Luckystars ποσο τελειος ο αντρας σου! Να περασετε ΤΕΛΕΙΑ αποψε!

Εγω τωρα γυρισα απο το γιατρο! 2200 η μπουμπου μου, εχει ηδη παρει θεση, ο πλακουντας ανεβηκε αλλα μου ειπε οτι λογω ζαχαρου δεν προκειται να με αφησει μεχρι 9/12 που ειναι η Π.Η.Τ. , αν δεν ξεκινησει ο τοκετος απο μονος του στις 38 εβδομαδες θα μπω με προκληση! Αν και αυτος τα βρηκε ολα τελεια και ιδανικα εγω αγχωθηκα λιγακι!

μην φοβάσαι για την πρόκληση,δεν είμαι υπέρ αλλά κ εγώ στον 2ο έτσι μπήκα γιατί είχε θέση τέτοια που δεν μπορούσε να βγει κανονικά μόνος του...σύνολο 8 ώρες έκανα να γεννήσω αν κ 2ο πάλι καλά,απλά να πετύχουν καλά την επισκληριδιο γιατί έμενα από ότι μου είπε η γυναικολόγος μου γιατί το συζήτησα τώρα τελευταία,επειδή έκανα την αναισθησία κ ενώ από την Μέση κ κάτω δεν καταλάβαινα τπτ ούτε να σπρώξω,πονούσε η κοιλιά πολύ κ πετρωνε κανονικά ,οι συσπάσεις είναι αυτές δλδ...κ μου είπε ότι η αναισθησία έγινε πιο χαμηλά από ότι έπρεπε γι αυτό.τώρα ο μικρός κοιτούσε κ προς τα πάνω κ μετά εκεί την ώρα του τοκετού μου τον γύρισε η μαία με μια στάση που με έβαλε,μετα τσουπ βγήκε...εγώ τις είχα πει ότι αν τα βρει δύσκολα να πάμε για καισαρική αλλά ευτυχώς όλα καλά ,επέμενε που άλλη ή άλλος θα με είχε κόψει.τώρα είπα μέχρι 40 ακριβώς...μπήκα 39+4 κ είχα κ 1εκ διαστολη

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μπορεί να μη συμπεθεριασουμε αλλά δεν πειράζει. Έχεις δίκιο ότι οι δυσκολίες μας δοκιμάζουν τα ζευγάρια. Δυο επιλογές υπάρχουν, ή μας διαλύουν ή μας δένουν. Μας ψήνουν και δείχνουν τις αληθινές πλευρές μας. Έτσι νιώθω και εγώ για τον άντρα μου. Πολύ τυχερή! Δεν θα με φανταζόμουν να θέλω να κάνω οικογένεια με άλλον άνθρωπο. Δε θα φανταζόμουν ότι θα άντεχα να περάσω όλες αυτές τις δυσκολίες χωρίς εκείνον. Είναι πραγματικά το άλλο μου μισό. Όχι γιατί δεν μπορώ να ζήσω χωρίς εκείνον αλλά γιατί δεν θέλω να ζήσω χωρίς εκείνον. Είναι επιλογή και όχι ανάγκη. Καταλαβαινω λοιπόν απόλυτα τον τρόπο που μιλάς για εκείνον. Εγώ τον ρωτάω...μ αγαπάς λιγάκι και μου απαντάει όχι,παράφορα! 

 

Καλημέρα Παλμοιρακι μου!

Ακόμα και αν δε συμπεθεριασουμε μας ενώνουν πολλά άλλα τόσο σπουδαία!

Η ζωή συνεχώς μας εκπλήσσει....Όταν αποφάσισα να πορευτω μόνη στην ζωή ήρθε Θείο δώρο ο άνθρωπός μου....πληγωμένη,κομματιασμενη,με δάκρυα που είχαν στερέψει,με φωλιασε αναμεσα στις παλάμες του και μου φέρθηκε σαν πληγωμένο σπουργίτι....ακολούθησαν στιγμές ξεχωριστές και μετά ήρθαν οι κοινές δοκιμασίες....Ο ένας προστάτευε τον άλλο και ναι υπήρξαν δύσκολες στιγμές και ναι δεν ήταν πάντα ονειρεμένα,και πως να είναι μέσα σε τέτοια "αγριότητα";Δεν λυαναμε ποτε κάτι,το αντιμετωπιζαμε κατά μέτωπο όσο και αν πονούσε...Είμαστε και οι δύο άνθρωποι που δεν θέλουμε να ζούμε σε ψευδαισθήσεις και παραισθήσεις....Δεν θεωρούμε τίποτα ως δεδομένο και αγωνιζόμαστε καθημερινά για όμορφες στιγμές....Αυτά τα λίγα για να σας ευχαριστήσουμε που υπάρχουμε στην υπέροχη αυτή παρέα....Που μοιραζόμαστε τις χαρές και τις αγωνίες και γιατί νιώθουμε μας νιώθετε....Ένα βαθύ ανθρώπινο Ευχαριστώ και από τους δύο μας στην καθεμία σας ξεχωριστά και μια ξεχωριστή ευχή στην οικογένειά σας❤Καλημερα❤

@palmoira Παλμοιρακι μου,με αφορμή τα δικα σου λεγόμενα....να συμπληρώσω πως είναι υπέρμετρη ευτυχία να αισθανόμαστε ζευγάρια που βιώνουν τόσο μα τοοοοσο δύσκολες καταστάσεις να είναι μεταξύ τους τόσο μα τοοοοσο αγαπημένοι!Σας θαυμάζουμε,μας συγκινειτε και σας στέλνουμε όλη την Αγάπη και τις ευχές μας να σας συντροφεύουν!

@P.L.L. μου,Βασιλικουλα μου,να ξέρετε πόσο δύναμη και χαρά παίρνω από τις περιγραφές των υπερήχων σας!Συγχαρητήρια!ολόκληρες κοπέλες!Σε λίγο καιρό θα είναι στην αγκαλίτσα σας!Με το καλό!

 

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά,κάθε καλό και ευτυχία ,ξημέρωσε μια ξεχωριστή ημέρα!Και για να μην σας αφήσω με απορίες....Κάθε ημέρα είναι ξεχωριστά όμορφη!Να έχουμε μια Καλή Ημέρα!Δόξα Σοι!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες! @Luckystarsκι εμεις σε ευχαριστουμε πολυ για την φιλια και την αγαπη σου! Χαιρομαι παρα πολυ που σε ακουω χαρούμενη! Πριν ενα μηνα μου ελεγες οτι εχεις πολυ καιρό να γελάσεις με χαρα, απο την καρδιά σου. Εγω βλεπω οτι αυτο αλλαζει και ευχομαι απο εδω και στο εξης να ξεκαρδιζεσαι στα γελια απο ευτυχια! 

@Κελυ 32 ο γιατρος μου εμενα δε μου ειπε και πολλα. Μονο οτι την βρισκει μια χαρα, οτι ειναι πλεον 2500 και να παω να με ξαναδει την αλλη παρασκευή.  Α, και να κοψω το φαι :mrgreen: Τον ρωτησε ο αντρας μου αν βλεπει κατι για τοκετό και ειπε πως πιστευει πως θα γεννησω γυρω στην πητ. Μεχρι τουε βλεπουμε! 

@giotitsaαν παω ως την πητ που λεει ο γιατρος οχι μονο 20 κιλα θα εχω παρει...30 και βαλε! Καλα να ειναι η μικρη και ας γινω φακλανα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...