Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πω πω νεα ευχάριστα! Συγχαρητηρια @LuckystarsΠοτε με το καλο η εμβρυομεταφορα; Να μου δωσεις μέηλ να ρωτησω τον γραμματεα σου! Θεος ο αντρας σου, δεν υπαρχει! Ποσα εχετε καταψυξει ως τωρα; Πολυτεκνοι θα γίνετε! Με το καλοοοοο!!!!!

@ΒαλεντιναΧρηστοςσυντομα να ανεβει ο αιματοκριτης να νιωθεις και καλύτερα! Σε είχα ξεχασει εσένα. Μπαινεις στο γκρουπ "ποια θα γεννήσει πρώτη "! 

@giotitsaμου γλυκια απο εδω ολα καλα. Ολο χοντραινω κι ολο μου λενε δεν σου φαίνεται οτι εισαι στον μηνα σου. Κι εχω παρει κοντα 15κιλα! Αφου απορώ, η Βασιλικη φαίνεται οτι ειναι εγκυος; Ή το καταλαβαινουν μονο απο το περπατημα; Αληθεια βρε Βασιλική γιατι πηρες τοσο λιγα; Λογω σακχαρου; Πρεπει να σε εχει πεθανει στη διαιτα η διατροφολογος. 

@Nansy29 χαιρομαι που βρηκατε την αιτια. Τωρσ παμε στα σιγουρα! Με το καλο και σε εσενα!!!

Ευχαριστούμε πολύ αγάπη❤❤❤Γερα και τυχερά μωράκια,οσα επιλέξει Η χάρη Τους!Για την εμβρυομεταφορά,δεν ξέρω ,θέλω να μην το πολυσκεφτω....να μην πάω σαν φοβισμένο ρομποτακι!Μη με ρωτας,τα πρακτικά τα κρατάει ο σύζυγος,τα είπαμε τα συμφωνήσαμε!Χωρις πλάκα,έχει ένα μπλοκάκι με μωράκια απ'έξω,γράφει όλη την διαδικασία,υπέρηχους,αιματολογικές,κόστη/μήνα!Όλα!Που και που ξεφυσαει διαβάζοντας το,"είναι πολλά τα λεφτά Άρη(δεν τον λένε Άρη)εεε;;;; του λέω....εμένα με ενδιαφέρει το ωάριο και τιμές των αιματολογικων:shock:κοκκαλο εγώ!Καρατσεκαρισμενο συγκρίνει/μήνα τις διαδικασίες!Μωρέ καλα του εχω τάξει τα πτυχία!χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. αστα να πανε! Μετα απο δυο μηνες διατροφη προχτες εκανα την πρωτη μου παρασπονδια και εφαγα ενα μελομακαρονο, περα απο αυτο αλλη ζαχαρη δεν εχει μπει στο στομα μου! Ουτε πατατα, ουτε μακαρονι, ουτε ρυζι και γενικα λιγο φαγητο! Οχι οποιος με βλεπει απο πισω δεν το καταλαβενει! Απο μπροστα ομως δοξα το θεο εχω κανει αρκετα μεγαλη κοιλια! Σημερα θα παμε να δουμε και τη μπουμπου! Εχω αγχος για το αν θα πηρε βαρος γιατι εγω χανω κιλα!

δεν εχει σημασια αν εσυ χανεις το μωρο μπορει και τρεφεται και παιρνει αυτα που χρειαζεται


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι @giotitsaμου δεν ζηλευω εγω! Γενικα δεν ζηλευω. Θεα είμαι ετσι κι αλλιως :D Ευχομαι τα καλυτερα για ολους και χαίρομαι για τη χαρα του αλλου. Βεβαια στην περιπτωση της Βασιλικης μαλλον την συμπονω! Τι σου κανουν ρε Βασιλικη εγκυο γυναικα.. αυτα είναι βασανιστηρια! Μην ανησυχείς ομως για το μωρο.  Οτι χρειάζεται το παίρνει κανονικά.  Κι εγω σημερσ το βράδυ παω να δω τη μικρη! Καλα μας συναπαντηματα!

@Luckystarsο αντρας σου είναι φοβερο παιδι. Να τον προσεχεις σαν τα ματια σου!!!! Αν και είμαι σίγουρη ότι το κανεις ηδη!

πρίν από 27 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχχα εεεε εισαι πριν απο εμενα εκτος αν κανει την εξοδο η μικρη μας νωριτερα γιατι εχουμε κατι συσπασουλες.....οτι ειναι να γινει ας γινει....

@Luckystars θα δωσω χαδακια απο την θεια μας!!!:wub:

Μην το λες για το ποια θα γεννήσει πρώτη. Θα πέσουν στοιχήματα σε λίγο. Να χαιρεσαι που εχεις συσπασουλες. Η μαια μου λεει να αναψω κερι για να εχω κι εγω προπαρασκευαστικες στσπασεις. Εγω παντως τιποτα. Ουτε πετρωματα ουτε πονακια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Οχι @giotitsaμου δεν ζηλευω εγω! Γενικα δεν ζηλευω. Θεα είμαι ετσι κι αλλιως :D Ευχομαι τα καλυτερα για ολους και χαίρομαι για τη χαρα του αλλου. Βεβαια στην περιπτωση της Βασιλικης μαλλον την συμπονω! Τι σου κανουν ρε Βασιλικη εγκυο γυναικα.. αυτα είναι βασανιστηρια! Μην ανησυχείς ομως για το μωρο.  Οτι χρειάζεται το παίρνει κανονικά.  Κι εγω σημερσ το βράδυ παω να δω τη μικρη! Καλα μας συναπαντηματα!

@Luckystarsο αντρας σου είναι φοβερο παιδι. Να τον προσεχεις σαν τα ματια σου!!!! Αν και είμαι σίγουρη ότι το κανεις ηδη!

Μην το λες για το ποια θα γεννήσει πρώτη. Θα πέσουν στοιχήματα σε λίγο. Να χαιρεσαι που εχεις συσπασουλες. Η μαια μου λεει να αναψω κερι για να εχω κι εγω προπαρασκευαστικες στσπασεις. Εγω παντως τιποτα. Ουτε πετρωματα ουτε πονακια. 

Ξέρω οτι δεν ζηλεύεις εγώ θέλω σε κάποιον να πω τον πόνο μου χωρίς να με περάσει εμμονικη η τρελή οεοοοο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Οχι @giotitsaμου δεν ζηλευω εγω! Γενικα δεν ζηλευω. Θεα είμαι ετσι κι αλλιως :D Ευχομαι τα καλυτερα για ολους και χαίρομαι για τη χαρα του αλλου. Βεβαια στην περιπτωση της Βασιλικης μαλλον την συμπονω! Τι σου κανουν ρε Βασιλικη εγκυο γυναικα.. αυτα είναι βασανιστηρια! Μην ανησυχείς ομως για το μωρο.  Οτι χρειάζεται το παίρνει κανονικά.  Κι εγω σημερσ το βράδυ παω να δω τη μικρη! Καλα μας συναπαντηματα!

@Luckystarsο αντρας σου είναι φοβερο παιδι. Να τον προσεχεις σαν τα ματια σου!!!! Αν και είμαι σίγουρη ότι το κανεις ηδη!

Μην το λες για το ποια θα γεννήσει πρώτη. Θα πέσουν στοιχήματα σε λίγο. Να χαιρεσαι που εχεις συσπασουλες. Η μαια μου λεει να αναψω κερι για να εχω κι εγω προπαρασκευαστικες στσπασεις. Εγω παντως τιποτα. Ουτε πετρωματα ουτε πονακια. 

Χαχαχαχα λες εε να πεσουν στοιχηματα...????

Θα δειξει τοτε ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , giotitsa είπε:

Ξέρω οτι δεν ζηλεύεις εγώ θέλω σε κάποιον να πω τον πόνο μου χωρίς να με περάσει εμμονικη η τρελή οεοοοο

Πες τον πονο σου καλη μου. Σε είπαμε ποτε εμμονικη; Τρελη ναι, εισαι λιγο. Αλλα με την καλη την εννοια!

 

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχαχα λες εε να πεσουν στοιχηματα...????

Θα δειξει τοτε ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες!!!

Σιγουρα κονταροχτυπιομαστε εγω με την @κελυ και εσυ με τη @loyloyΕννοειται καλα να πανε ολα για ολες μας πανω απο ολα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , P.L.L. είπε:

Οχι @giotitsaμου δεν ζηλευω εγω! Γενικα δεν ζηλευω. Θεα είμαι ετσι κι αλλιως :D Ευχομαι τα καλυτερα για ολους και χαίρομαι για τη χαρα του αλλου. Βεβαια στην περιπτωση της Βασιλικης μαλλον την συμπονω! Τι σου κανουν ρε Βασιλικη εγκυο γυναικα.. αυτα είναι βασανιστηρια! Μην ανησυχείς ομως για το μωρο.  Οτι χρειάζεται το παίρνει κανονικά.  Κι εγω σημερσ το βράδυ παω να δω τη μικρη! Καλα μας συναπαντηματα!

@Luckystarsο αντρας σου είναι φοβερο παιδι. Να τον προσεχεις σαν τα ματια σου!!!! Αν και είμαι σίγουρη ότι το κανεις ηδη!

Μην το λες για το ποια θα γεννήσει πρώτη. Θα πέσουν στοιχήματα σε λίγο. Να χαιρεσαι που εχεις συσπασουλες. Η μαια μου λεει να αναψω κερι για να εχω κι εγω προπαρασκευαστικες στσπασεις. Εγω παντως τιποτα. Ουτε πετρωματα ουτε πονακια. 

Ευχαριστούμε πολύ αγάπη και για τα γλυκά σου λόγια και για όλα ,είσαι απίθανο κορίτσι❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Luckystars είπε:

Ευχαριστούμε πολύ αγάπη και για τα γλυκά σου λόγια και για όλα ,είσαι απίθανο κορίτσι❤

Κι εσυ το ίδιο αγαπη :-)

πρίν από 6 λεπτά , giotitsa είπε:

@P.L.L. χωρίς τρέλα δεν βγαίνει αλλιώς χαχχαχαχ κάτι μου λέει οτι θα έχω θετικό τεστακι

Δηλωσεις! Ποτε περιμενουμε να κανουμε το τεστ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πες τον πονο σου καλη μου. Σε είπαμε ποτε εμμονικη; Τρελη ναι, εισαι λιγο. Αλλα με την καλη την εννοια!

 

Σιγουρα κονταροχτυπιομαστε εγω με την @κελυ και εσυ με τη @loyloyΕννοειται καλα να πανε ολα για ολες μας πανω απο ολα!

Χαχαχα! Κονταροχτυπιομαστε ε?? Λοιπον να σας πω τα νεα μου! Πηγα γιατρο σημερα...35 και 1 ημερας σημερα...Το μωρο αν κ εχει παρει θεση δεν εχει εμπεδωθει...Μου ειπε ομως οτι ισως μου το παρει με καισαρικη σε μια με δυο βδομαδες αν δει οτι σταματαει να παιρνει βαρος και κατααγχωθηκα! Θα παω στις 1.11 για εξετασεις και καρδιογραφημα και καρδιοτοκογραφημα και μετα ειπε θα παρουμε αποφασεις! Αχ κοριτσια εγω θελω να γεννησω μετα τις 38 βδομαδες! Αγχωθηκα λιγακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Χαχαχα! Κονταροχτυπιομαστε ε?? Λοιπον να σας πω τα νεα μου! Πηγα γιατρο σημερα...35 και 1 ημερας σημερα...Το μωρο αν κ εχει παρει θεση δεν εχει εμπεδωθει...Μου ειπε ομως οτι ισως μου το παρει με καισαρικη σε μια με δυο βδομαδες αν δει οτι σταματαει να παιρνει βαρος και κατααγχωθηκα! Θα παω στις 1.11 για εξετασεις και καρδιογραφημα και καρδιοτοκογραφημα και μετα ειπε θα παρουμε αποφασεις! Αχ κοριτσια εγω θελω να γεννησω μετα τις 38 βδομαδες! Αγχωθηκα λιγακι!

Κελυ μου μην αγχώνεσαι,  ξέρει ο γιατρός σου! κ μένα πάνω κάτω τα ίδια μου είχε πει στις 36! έφτασα τελικά 38 και,  σε λίγο θα πάω να τον δω να πάρουμε αποφασεις γτ είναι ψηλά ακόμη και δε θέλει να κλείσουμε τις 40. μου βάλε τη καισαρική  στο τραπέζι, που δεν την είχε, ειδικά με το  θέμα του τραχήλου μου!! κγω αγχώθηκα αλλά από την άλλη...Ο τι είναι καλύτερο και για τους 2 μας!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Χαχαχα! Κονταροχτυπιομαστε ε?? Λοιπον να σας πω τα νεα μου! Πηγα γιατρο σημερα...35 και 1 ημερας σημερα...Το μωρο αν κ εχει παρει θεση δεν εχει εμπεδωθει...Μου ειπε ομως οτι ισως μου το παρει με καισαρικη σε μια με δυο βδομαδες αν δει οτι σταματαει να παιρνει βαρος και κατααγχωθηκα! Θα παω στις 1.11 για εξετασεις και καρδιογραφημα και καρδιοτοκογραφημα και μετα ειπε θα παρουμε αποφασεις! Αχ κοριτσια εγω θελω να γεννησω μετα τις 38 βδομαδες! Αγχωθηκα λιγακι!

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Κάτσε να κάνεις τις εξετάσεις και βλέπετε. Ο γιατρός σου θα σου πει τι είναι καλύτερο και για εσένα αλλά και για το μωρό σου. Καμιά φορά το τι θελουμε είναι άσχετο με το τι χρειάζεται να γίνει. Μπηκες ήδη την 36η άρα ότι και να γίνει είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πες τον πονο σου καλη μου. Σε είπαμε ποτε εμμονικη; Τρελη ναι, εισαι λιγο. Αλλα με την καλη την εννοια!

 

Σιγουρα κονταροχτυπιομαστε εγω με την @κελυ και εσυ με τη @loyloyΕννοειται καλα να πανε ολα για ολες μας πανω απο ολα!

Θα προσπαθήσω να σας αφήσω προβάδισμα εκτός και αν ο μπέμπης έχει άλλη γνώμη.ρε συ να Σου πω κάτι?Μας είχες ανακοινώσει για την εγκυμοσύνη εσύ και η κελυ και μετα απο λίγο καιρό η βασιλικουλα. Εγώ τότε αν θυμάσαι ει χα αφησει τις προσπάθειες γτ είχα πιεστεί πολύ.ξαι χωρίς να το καταλάβω τσουπ σας πρόλαβα.ειδικα Εγώ και εσύ μείναμε έγκυος σαν από θαύμα.τα σκέφτομαι και συγκινούμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , bella32 είπε:

Κελυ μου μην αγχώνεσαι,  ξέρει ο γιατρός σου! κ μένα πάνω κάτω τα ίδια μου είχε πει στις 36! έφτασα τελικά 38 και,  σε λίγο θα πάω να τον δω να πάρουμε αποφασεις γτ είναι ψηλά ακόμη και δε θέλει να κλείσουμε τις 40. μου βάλε τη καισαρική  στο τραπέζι, που δεν την είχε, ειδικά με το  θέμα του τραχήλου μου!! κγω αγχώθηκα αλλά από την άλλη...Ο τι είναι καλύτερο και για τους 2 μας!

Ναι κοριτσι μου εχεις δικιο...κ εγω αυτο σκεφτομαι! Οτι ειναι καλυτερο φυσικα! Πιστευω οτι η μπεμπα μου θα κρατηθει κ αλλο!!!! Εσυ ποτε θα πας γιατρο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...