Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστω πολυ θα μπω τωρα να το δω...εγω εχω ερωτευτει το inglesina αλλα εχει πεσει στις συζητησεις μας κ ενα chicco που το καθησματακι γινεται πορτ-μπεμπε!Καμια σχεση στην τιμη το ενα με το αλλο!Τωρα για το καθησμα αυτοκινητου κ γιαυτο δεν ειμαι σιγουρη αν το θελω σετ!Ας μην μιλησω για το χρωμα που ουτε εκει θα βρουμε ακρη με τον αντρα!Κ γω δεν ειμαι του μεσα κ οπως λες τα Χριστουγγενα δεν υπαρχει περιπτωση να μην θελω τις βολτες μας!

το καθισμα αυτοκινητου το βρισκω πολυ βολικο -για εμενα τουλαχιστον-, γιατι κοιμαται μεσα ο μπεμπης πχ και το παιρνεις το κουμπωνεις πανω στο καροτσι χωρις να χρειαζεται να διακοπει ο υπνος του. για χρωματα και εγω δεν ηθελα κατι κλασσικο μπλε -στη δικη μου περιπτωση- αλλα κατι ουδετερο, το μπεζ μπορει να βρωμιζει ευκολα, κοκκινο δεν ηθελα ουτε μαυρο,... συνεπως με το γκρι -ποντικί- χρωμα (ετσι δειχνει στις φοτο τουλαχιστον) εχει και λιγο πορτοκαλι στο χερουλι και την τεντα βολευτηκα μια χαρα. εχει και μπεζ με ροζ-χρυσο σκελετο, αλλα το "φοβήθηκα",.. δεν ξερω απο τις φοτο πως ακριβως φαινεται.. ποιο μοντελο inglesina και chicco "φλερταρεις" ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, elise είπε:

το καθισμα αυτοκινητου το βρισκω πολυ βολικο -για εμενα τουλαχιστον-, γιατι κοιμαται μεσα ο μπεμπης πχ και το παιρνεις το κουμπωνεις πανω στο καροτσι χωρις να χρειαζεται να διακοπει ο υπνος του. για χρωματα και εγω δεν ηθελα κατι κλασσικο μπλε -στη δικη μου περιπτωση- αλλα κατι ουδετερο, το μπεζ μπορει να βρωμιζει ευκολα, κοκκινο δεν ηθελα ουτε μαυρο,... συνεπως με το γκρι -ποντικί- χρωμα (ετσι δειχνει στις φοτο τουλαχιστον) εχει και λιγο πορτοκαλι στο χερουλι και την τεντα βολευτηκα μια χαρα. εχει και μπεζ με ροζ-χρυσο σκελετο, αλλα το "φοβήθηκα",.. δεν ξερω απο τις φοτο πως ακριβως φαινεται.. ποιο μοντελο inglesina και chicco "φλερταρεις" ?

Ναι για το χρωμα κ μεις μαλλον στο γκρι θα τα βρουμε γιατι εγω θελω το inglesina το μπλε-τζιν κ ο αντρας οχι φυσικα!Εχω ερωτευτει το inglesina trilogy που σε ενα μαγαζι δεν θυμαμαι σε ποιο μας ειπε οτι μπορει να το σπασει κ το chicco urban που σου ειπα που γινεται port-bebe!Α κ το chicco trio love που κ αυτο σπαει!Βεβαια για τιμες καμια σχεση με αυτα που λες εσυ αλλα ειναι το τελευταιο που μας νοιαζει!Αποτι καταλαβα δλδ εσυ δεν εχεις δει απο κοντα το καροτσι που παραγγειλες?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nektaritsaki είπε:

Ναι για το χρωμα κ μεις μαλλον στο γκρι θα τα βρουμε γιατι εγω θελω το inglesina το μπλε-τζιν κ ο αντρας οχι φυσικα!Εχω ερωτευτει το inglesina trilogy που σε ενα μαγαζι δεν θυμαμαι σε ποιο μας ειπε οτι μπορει να το σπασει κ το chicco urban που σου ειπα που γινεται port-bebe!Α κ το chicco trio love που κ αυτο σπαει!Βεβαια για τιμες καμια σχεση με αυτα που λες εσυ αλλα ειναι το τελευταιο που μας νοιαζει!Αποτι καταλαβα δλδ εσυ δεν εχεις δει απο κοντα το καροτσι που παραγγειλες?

οχι απο κοντά δε το ειδα καθολου το συγκεκριμενο. αλλα σε περιπτωση που δεν μας αρεσει το επιστρεφουμε άμεσα και παιρνουμε κατι αλλο ή δινονται τα χρηματα πισω... συνεπως οκ κανενα προβλημα.. 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Πώς είστε;

 @Nektaritsaki δεν είσαι η μόνη με την κοιλούμπα, πού να δεις κι εμένα! 1,63 ύψος με 53 κιλά συνήθως, βρέθηκα πριν την εξωσωματική στα 60 και τώρα έχω πατήσει τα 65. Αν έχεις μάθει να βλέπεις τον εαυτό σου πάντα petite, σου κακοφαίνεται λίγο αλλά επειδή είναι για καλό, το προσπερνάς. Εγώ με το που ολοκληρώθηκε η εξωσωματική δεν έμπαινα στα τζην μου λόγω των φαρμάκων και βολεύτηκα με κολάν και φόρμες. Τώρα που φαίνεται και η κοιλιά, απλά το απολαμβάνω! 'Εχει γίνει και το στήθος τύπου Pamela Anderson και το χαίρομαι! Πάντως, για μετά κλείσε μαθήματα pilates και θα είσαι μια χαρά. Δεν ιδρώνεις, δεν κουράζεσαι ιδιαίτερα αλλά το σώμα και ειδικά ο κορμός σφίγγει πολύ! Εγώ πάντα ήμουν σε γκρουπάκια με λεχώνες και τις βοηθούσε πολύ στο συμμάζεμα της κοιλιάς, οπότε την έχουμε τη λύση!

'Οσον αφορά την καμπύλη ζαχάρου που λέτε, είναι στάνταρ εξέταση ή πρέπει να υπάρχει λόγος για να γίνει;

Σχετικά με την αμνιοπαρακέντηση, αυτό που κατάλαβα τελικά είναι πως οι γιατροί σου λένε να σκεφτείς να την κάνεις ανεξαρτήτως ηλικίας-ίσως περισσότερο από τα 35 κι έπειτα- αν είσαι φοβητσιάρα σχετικά με το αν είναι εντελώς καλά το παιδί και δεν αντέχεις να περιμένεις ως τον τοκετό ή αν δε θες με τίποτα το παιδί σου να έχει ούτε το παραμικρό προβληματάκι. Για παράδειγμα, μια άλλη έγκυος, μου είπε ο γιατρός, όταν είδε στην εξέταση ότι το παιδί ήταν κωφό, αποφάσισε ότι δεν το θέλει. Εν ολίγοις, αν θες να απολαύσεις την εγκυμοσύνη και να μην έχεις το άγχος μη σου προκύψει κάτι μετά, μάλλον την κάνεις. Αν επίσης δε θες με τίποτα ούτε το παραμικρό ελάττωμα, πάλι την κάνεις. Εγώ είμαι ο τύπος της φοβιτσιάρας και μάλλον θα την κάνω αλλά επειδή είμαι και Δίδυμος και δεν το έχω καθόλου με τα διλήμματα, θα δούμε!


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λ

Καλημέρα σε όλες! 

Για πείτε κορίτσια... Εχει νιώσει. Καμιά σας το μωράκι της; είμαι 17 και 5 κ έχω κάποιες μέρες που νιώθω τα περίεργα φτεφουγισματα... Πολύ σποραδικά κ άτακτα αλλά νιώθω ότι κάτι τσιροκοπαει μέσα μου... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Λ

Καλημέρα σε όλες! 

Για πείτε κορίτσια... Εχει νιώσει. Καμιά σας το μωράκι της; είμαι 17 και 5 κ έχω κάποιες μέρες που νιώθω τα περίεργα φτεφουγισματα... Πολύ σποραδικά κ άτακτα αλλά νιώθω ότι κάτι τσιροκοπαει μέσα μου... 

Εγω ειμαι ακριβως 17 βδομαδων αλλα δεν εχω καταλαβει αν αυτα που νιωθω ειναι το μωρο...Εγω εχω κατι σαν γουργουρισματα!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πώς είστε;

 @Nektaritsaki δεν είσαι η μόνη με την κοιλούμπα, πού να δεις κι εμένα! 1,63 ύψος με 53 κιλά συνήθως, βρέθηκα πριν την εξωσωματική στα 60 και τώρα έχω πατήσει τα 65. Αν έχεις μάθει να βλέπεις τον εαυτό σου πάντα petite, σου κακοφαίνεται λίγο αλλά επειδή είναι για καλό, το προσπερνάς. Εγώ με το που ολοκληρώθηκε η εξωσωματική δεν έμπαινα στα τζην μου λόγω των φαρμάκων και βολεύτηκα με κολάν και φόρμες. Τώρα που φαίνεται και η κοιλιά, απλά το απολαμβάνω! 'Εχει γίνει και το στήθος τύπου Pamela Anderson και το χαίρομαι! Πάντως, για μετά κλείσε μαθήματα pilates και θα είσαι μια χαρά. Δεν ιδρώνεις, δεν κουράζεσαι ιδιαίτερα αλλά το σώμα και ειδικά ο κορμός σφίγγει πολύ! Εγώ πάντα ήμουν σε γκρουπάκια με λεχώνες και τις βοηθούσε πολύ στο συμμάζεμα της κοιλιάς, οπότε την έχουμε τη λύση!

'Οσον αφορά την καμπύλη ζαχάρου που λέτε, είναι στάνταρ εξέταση ή πρέπει να υπάρχει λόγος για να γίνει;

 

παααρα πολυ ωραια ιδεα αυτο για το πιλάτες ! γιατι εγώ νοεβριο -δεκεβριο θα χτυπησω σιγουρα γυμναστηριακι για καμια ωρίτσα τα βράδια ! αυτο παντως για το στηθος το χω και εγώ !! δεν ξερω απο που να το συμμαζεψω ! παντα ειχα μικρο στητο σφιχτό και τωρα.... χαχαχαχα

οσο για την καμπυλη ζαχαρου αν δεν κανω λαθος, ειναι στανταρ εξεταση, γιατι μπορεί να συμβει στην οποιαδηποτε ανεξαρτήτως ιστορικου ή μη... αν κανω λαθος οι πιο εμπειρες να με διορθωσουνε..

@Κελυ 32 @Μαρουλακι εγω απο την αρχη της  18ης εβδ -18+6 σημερα- νοιωθω αμυδράααα χτυπηματακια χαμηλα στην κοιλια, σαν φυσαλιδες στις περισσοτερες περιπτωσεις (δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω), αλλα οχι συνεχεια .. πρεπει να ειμαι καθιστη, χαλαρη, συγκεντρωμενη και ....τυχερή να χτυπησει ο μπεμπης τη στιγμη εκεινη, διαφορετικα ειναι τοσο μικρά και διακριτικα που δεν τα καταλαβαινω καθολου... θεωρω οτι ειναι ο μπεμπης... τι αλλο να ναι....

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για ολα τα κοριτσια,

διαβαζω οτι ειναι η στιγμή να αρχισουμε να βαζουμε κρεμα στην κοιλια μας και να την ενυδατωνουμε καλα για να μειωθουν/αποφευχθουν ραγαδες κλπ. ειναι ειδικές κρεμες αυτες ή μια οποιαδηποτε ενυδατική κανει την ιδια δουλεια. πχ το λαδακι της προδερμ -αν θυμαμαι καλα τη μαρκα- ή κατι αναλογο μπορει να λειτουγησει ? 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , elise είπε:

ερωτηση για ολα τα κοριτσια,

διαβαζω οτι ειναι η στιγμή να αρχισουμε να βαζουμε κρεμα στην κοιλια μας και να την ενυδατωνουμε καλα για να μειωθουν/αποφευχθουν ραγαδες κλπ. ειναι ειδικές κρεμες αυτες ή μια οποιαδηποτε ενυδατική κανει την ιδια δουλεια. πχ το λαδακι της προδερμ -αν θυμαμαι καλα τη μαρκα- ή κατι αναλογο μπορει να λειτουγησει ? 

δεν κανει να βαζεις οποιαδηποτε κρεμα... εχουν χημικα μεσα δεν κανουν οι ενυδατικες στην κοιλια ουτε οι παιδικες... υπαρχουν στα φαρμακεια για εγκυους ειδικα αλλιως βαζεις αμυγδαλελαιο βιολογικο η λαδι καρυδας βιολογικο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, elise είπε:

ερωτηση για ολα τα κοριτσια,

διαβαζω οτι ειναι η στιγμή να αρχισουμε να βαζουμε κρεμα στην κοιλια μας και να την ενυδατωνουμε καλα για να μειωθουν/αποφευχθουν ραγαδες κλπ. ειναι ειδικές κρεμες αυτες ή μια οποιαδηποτε ενυδατική κανει την ιδια δουλεια. πχ το λαδακι της προδερμ -αν θυμαμαι καλα τη μαρκα- ή κατι αναλογο μπορει να λειτουγησει ? 

Υπαρχουν ειδικες κρεμες στα φαρμακεια..Ρωτα τον γιατρο σου να σ πει ποια συστηνει...Επισης μπορεις να βαζεις λαδακι φυσικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!  Είχα καιρό να μπω γιατί είχα έντονο βήχα.μου έδωσε ο ΩΡΛ μια εβδομάδα αντιβιωση χωρίς αποτέλεσμα και τελικά ήταν αλλεργικο. Είχαμε κάνει απεντομωση στο σχολείο και με πείραζε καθημερινά το φάρμακο....ελπίζω να μην επηρεάστηκε το έμβρυο. Πήρα 5 μέρες κορτιζονη από το στόμα και πέρασε.Χτες πηγα στο γυναικολόγο και ηταν όλα καλά. Μου είπε το βάρος του αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς(πάνω από 200γραμ.)Το αμνιακο υγρό πολύ καλά,η θέση του πλακουντα οπίσθια ψηλά, δηλαδή πολύ καλή.Ρώτησα για το μήκος τραχήλου.Το μέτρησε στον υπέρηχο και ηταν 3,5. Μου είπε ότι είναι καλό.Φύλο όπως σας είπα θέλουμε να το μάθουμε την ώρα του τοκετου αλλά και να θελαμε χτες δεν είχε καλη θέση. Το μωρό το αισθάνομαι καθημερινά εδώ και καιρό(αν και τις μέρες με τον έντονο βηχα δεν το ένιωθα).     Καμπύλη ζαχαρου ο γιατρός μου κάνει όταν υπάρχει λόγος. Έκανα μόνο στη 2η εγκυμοσύνη που φαινόταν το μωρό 5 εβδ. μεγαλύτερο αλλά ήταν όλα καλά.     Κορίτσια, πολύ άγχος για το βάρος αντιλαμβάνομαι να έχετε κάποιες.Να είναι καλά το μωρό κι όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία σε αυτή τη φάση. Δεν είναι καιρός για δίαιτες και άγχος. Στις 16 εβδ. είχα βάλει 4 κιλά.Τώρα 17 +2 ίσως να είμαι στα +5 σχεδόν.  Όσο για τις ραγάδες πιστεύω ότι έχει σχέση με την ελαστικότητα του δέρματος της κάθε γυναίκας. Δεν έβαλα ΤΙΠΟΤΑ από κρεμες-λαδια ούτε καν ενυδατικες(μόνο αντηλιακό το καλοκαίρι) σε καμία εγκυμοσύνη. Έβαζα 16-18 κιλά στις 3 εγκυμοσύνες και δεν έχω ούτε δειγμα ραγάδας.Αντιθέτως, έβλεπα κοπέλες που γεννουσαμε μαζί που ενώ έβαζαν καθημερινά κρεμες ήταν γεμάτες μετά τον τοκετό με κόκκινες γραμμές(όχι άσπρες) και μου έκανε εντύπωση. Όχι μόνο στην κοιλιά, αλλά και πλάγια και στο στήθος και στους μηρους. Να πω την αλήθεια ήθελα να έχω λιγες κι εγώ για να μου θυμίζουν τους τοκετούς.Ποιος ξέρει; Ίσως αποκτήσω τώρα...ακόμη πάντως τίποτα. Α! Μετά τον τοκετό είχα τεράστια κοιλιά και το δέρμα στην περιοχη ήταν σαν τη πέτσα από το κοτόπουλο. Στη πρώτη γεννα είχα πάθει σοκ.Μην τρομαξετε.Επανέρχεται στη φυσιολογικη κατάσταση μετά από λίγο καιρό! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

Εγώ που βάζω το Bio-oil από την αρχή πειράζει;;

Καλημέρα κι εγώ αυτό βάζω από τον τέταρτο μήνα σχεδόν.έξω από το μπουκαλάκι αν κοιτάξεις γράφει να το βάζουμε από το δεύτερο τρίμηνο κ αυτό μάλλον επειδή έχει βιταμίνη A (το γράφει στην συσκευασία) που η μεγάλη ποσότητα μπορεί να προκαλέσει διάφορα στην αρχή της εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

@Ασία δεν το πρόσεξα καν. Το ξεκίνησα πολύ πριν την εγκυμοσύνη αλλά 2 φορές την εβδομάδα, όχι την ημέρα,  οπότε είναι υπό έλεγχο νομίζω. Ποια αλείφεται με λάδια 2 φορές την ημέρα πια; Ούτε η Pamela Anderson! :lol:

  • Χαχα 1

SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, asteraki82 είπε:

Καλημέρα σε όλες!  Είχα καιρό να μπω γιατί είχα έντονο βήχα.μου έδωσε ο ΩΡΛ μια εβδομάδα αντιβιωση χωρίς αποτέλεσμα και τελικά ήταν αλλεργικο. Είχαμε κάνει απεντομωση στο σχολείο και με πείραζε καθημερινά το φάρμακο....ελπίζω να μην επηρεάστηκε το έμβρυο. Πήρα 5 μέρες κορτιζονη από το στόμα και πέρασε.Χτες πηγα στο γυναικολόγο και ηταν όλα καλά. Μου είπε το βάρος του αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς(πάνω από 200γραμ.)Το αμνιακο υγρό πολύ καλά,η θέση του πλακουντα οπίσθια ψηλά, δηλαδή πολύ καλή.Ρώτησα για το μήκος τραχήλου.Το μέτρησε στον υπέρηχο και ηταν 3,5. Μου είπε ότι είναι καλό.Φύλο όπως σας είπα θέλουμε να το μάθουμε την ώρα του τοκετου αλλά και να θελαμε χτες δεν είχε καλη θέση. Το μωρό το αισθάνομαι καθημερινά εδώ και καιρό(αν και τις μέρες με τον έντονο βηχα δεν το ένιωθα).     Καμπύλη ζαχαρου ο γιατρός μου κάνει όταν υπάρχει λόγος. Έκανα μόνο στη 2η εγκυμοσύνη που φαινόταν το μωρό 5 εβδ. μεγαλύτερο αλλά ήταν όλα καλά.     Κορίτσια, πολύ άγχος για το βάρος αντιλαμβάνομαι να έχετε κάποιες.Να είναι καλά το μωρό κι όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία σε αυτή τη φάση. Δεν είναι καιρός για δίαιτες και άγχος. Στις 16 εβδ. είχα βάλει 4 κιλά.Τώρα 17 +2 ίσως να είμαι στα +5 σχεδόν.  Όσο για τις ραγάδες πιστεύω ότι έχει σχέση με την ελαστικότητα του δέρματος της κάθε γυναίκας. Δεν έβαλα ΤΙΠΟΤΑ από κρεμες-λαδια ούτε καν ενυδατικες(μόνο αντηλιακό το καλοκαίρι) σε καμία εγκυμοσύνη. Έβαζα 16-18 κιλά στις 3 εγκυμοσύνες και δεν έχω ούτε δειγμα ραγάδας.Αντιθέτως, έβλεπα κοπέλες που γεννουσαμε μαζί που ενώ έβαζαν καθημερινά κρεμες ήταν γεμάτες μετά τον τοκετό με κόκκινες γραμμές(όχι άσπρες) και μου έκανε εντύπωση. Όχι μόνο στην κοιλιά, αλλά και πλάγια και στο στήθος και στους μηρους. Να πω την αλήθεια ήθελα να έχω λιγες κι εγώ για να μου θυμίζουν τους τοκετούς.Ποιος ξέρει; Ίσως αποκτήσω τώρα...ακόμη πάντως τίποτα. Α! Μετά τον τοκετό είχα τεράστια κοιλιά και το δέρμα στην περιοχη ήταν σαν τη πέτσα από το κοτόπουλο. Στη πρώτη γεννα είχα πάθει σοκ.Μην τρομαξετε.Επανέρχεται στη φυσιολογικη κατάσταση μετά από λίγο καιρό! 

καλως την !! μαυρα ματια καναμε να σε δουμε  :wub::grin: . εγώ απο παντα ειχα σφιχτο και πολυ καλη ποιοτητα δερμα απο γονιδιο. σιγουρα και ο αθλητισμος επαιξε καποιο ρολο, δεν εχω ιχνος ραγαδας ή κυτταρίτιδας,.. και οσο να ναι ενα αγχος μ επιασε γιατι πραγματικα δε θα θελα ξαφνικα να αποκτησω.... τωρα αμα γινει οκ... αλλα αν υπαρχει τροπος να αποφευχθει θα κανω τα παντα. αφου να φανταστεις στη φαση που ειμαι τωρα, εχει ξεπεταχτει μια σφιχτη μικρη κοιλιτσα ψηλα στον αφαλο, αλλα αριστερα -δεξια ακομα ψιλοφαινονται οι κοιλιακοι μου ! γραμμωση ειχα παντα οχι ..... σχάρα χαχαχαχ. αλλα απ οτι συμπεραινω απο το μηνυμα σου... οτι ειναι να γινει θα γινει με ή χωρις κρεμες.... και η αδερφη μου και η μαμα μου δε βαλανε ποτε τιποτα και στο δερμα τους δεν εχουνε τιποτα, βεβαια κανανε ποιο νεες παιδια....τι να πω.... αυτο παντως με την πετσα απο κοτοπουλο το χω διαβασει παντου :D ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα στην αρχη τουλαχιστον καποιες ωρες τη μερα αν οχι 24ωρο να φοραω την αναλογη ζωνη να μη τη βλεπω και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι χαχαχαχ κανονισα να παω και ενα 2μηνο γυμναστηριο τα βραδια φυσικα. τωρα αντε να δουμε... αμα βγει κανα θηριακι και δε μπορω να παρω τα ποδια μου...

παντως αρχισα και εγω να νοιωθω τον μπεμπη, πολυυυυυ αμυδρα φυσικα ! πρεπει να ειμαι καθιστή ή ξαπλωμενη και συγκεντρωμενη για να τον καταλαβω, 19 εβδ σημερα και την τεταρτη 19+6 ειναι το ραντεβου με το γιατρο. θα ρωτησω και για την εξεταση ζαχαρου η οποια θα γινει τελη ιουλιου, στις 24εβδ δηλαδη... γιατι αμα διαβασες παραπανω μου δωσανε το μπουκαλι με τη γλυκοζη να πιω αλλα δεν ειπανε κατι για να παρουνε αιμα ΠΡΙΝ, και ΜΕΤΑ αφου το πιω.... τεταρτη θα το συζητησω...

πρίν από 3 λεπτά , VictorVictoria είπε:

@Ασία δεν το πρόσεξα καν. Το ξεκίνησα πολύ πριν την εγκυμοσύνη αλλά 2 φορές την εβδομάδα, όχι την ημέρα,  οπότε είναι υπό έλεγχο νομίζω. Ποια αλείφεται με λάδια 2 φορές την ημέρα πια; Ούτε η Pamela Anderson! :lol:

εγω παντως μιας και την ανεφερες εχω μια ομοιοτητα πλεον με την πάμελα ! το ιδιο στηθος διαθετουμε χαχαχαχ

οταν λετε τα απλα λαδάκια, μιλαμε για αυτα της προδερμ ή της johnson & johnson ? που ΑΝ δεν κανω λαθος καποιο εχει και ενα μωρο στην ετικετα ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...