Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Parisa είπε:

@bella32 Καλώς ήρθες. Όλα καλά θα πάνε.

 Εγώ δεν έχω κάνει ακόμη καμπύλη ζαχάρου αρχές Σεπτεμβρίου θα την κάνω. Πήγα την Πέμπτη στο γιατρό, όλα μια χαρά, 835 γραμ. είναι η μπέμπα. Τώρα πια την καταλαβαίνω αρκετές φορές μέσα στη μέρα αλλά σίγουρα όταν ξαπλώσω και χαλαρώσω.

εχει αρχίσει να με πιάνει ένας μικρός πανικός όσο συνειδητοποιώ οτι περνάει ο καιρός.... και πλησιάζουμε.... εσείς έχετε ετοιμάσει τίποτα απο τώρα; Εγώ παρήγγειλα κούνια και καθησματάκι αυτοκινήτου, καρότσι έχω απο την νύφη μου.

Καλησπερα!!! Εγω δεν εχω παρει ακομα τιποτα!! Λεω να αρχισω τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβρη!! Κ εγω ακουω το μωρο καποιες φορες πιο εντονα αλλα συνηθως κ εγω οταν ξαπλωνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! @bella32 καλώς ήρθες.. Υπομονή καλή μου.. Όλα θα πάνε καλά, με το καλό το μωράκι σου!!!

Εγώ μιας και εχθές μπήκα επίσημα στον 7ο, είπα να το γιορτάσω και πήγα μια βόλτα από νοσοκομείο :shock: Μόλις ξύπνησα το μεσημέρι (αφού δεν κοιμάμαι το βράδυ, κοιμάμαι το πρωί), είχα συσπάσεις και η κοιλίτσα μου ήταν σφιχτή πολύ (το ένιωσα όπως όταν μπαίνω στη θάλασσα κι επειδή κρυώνω σφιγγομαι.. Απλά σε μόνιμη ροή). Στην αρχή υπέθεσα ότι θα μου περάσει και έδωσα λίγο χρόνο αλλά τίποτα. Έτσι πήρα το γιατρό μου και πήγα νοσοκομείο όπου το πρώτο πράγμα που έκαναν ήταν να ελέγξουν τον τράχηλο, το αμνιακό υγρό και την μπέμπα μου.. Όλα φυσιολογικα (ευτυχώς), μου πήραν κολπικό υγρό, έπειτα με έστειλαν για υπέρηχο νεφρών και ουροδόχου και εξέταση ούρων. Όλα καλά εκτός από το κολπικό που θα βγει την Τρίτη. Μου είπαν ότι είναι τυχαίο γεγονός και επειδή μεγαλώνει και η μήτρα θα τα έχω αυτά τα τραβήγματα. Αν ξανασυμβεί μου πρότεινε κοινό παυσίπονο. Έτσι λοιπόν πέρασα ένα ευχάριστο απόγευμα με την μπέμπα μου να κλωτσάει κάθε φορά που μου την ζουλουσαν με τον υπέρηχο :grin: 

 

Επίσης κι εγώ δεν έχω ξεκινήσει ψώνια.. Αν και σχεδόν όλα θα μου τα χαρίσουν(να είναι καλά ο κόσμος θα με βγάλουν από πολλά έξοδα), από τα ογκώδη μόνο κάθισμα αυτοκινήτου θα πάρω (κι αυτό γιατί δεν θέλω να ρισκάρω με την ασφάλεια του παιδιού). Και έπειτα τα μικροπραγματα, αλλά κι εγώ τέλος Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη έλεγα να ξεκινήσω πρώτα με τα πράγματα της βαλίτσας να τα μαζεύω σιγά σιγά! 

Αυτά τα νέα μου...περιμένω να μάθω και τα δικά σας! Εύχομαι να είστε όλες καλά!! 

Τα φιλιά μου! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια ! να μαι και γω. ολα καλα πανε μεχρι στιγμής, το μπεμπη αλλοτε τον νοιωθω συνεχεια αλλοτε περνάνε ωωωρες για να ακουσω κατι... αλλα οκ.. δεν αγχωνομαι πλεον το ξεπερασα, απο κιλα ζυγιστηκα πριν 2 εβδομαδες και ημουνα 6 κιλα πανω, τωρα δε ζυγιστηκα τελευταια... γενικα αρχισε να με ζοριζει η κοιλιτσα στο σκυψιμο αρκετα, πρεπει να καθομαι απλωμενη λιγο προς τα πισω στον καναπε οχι διπλωμενη, και αρκετα τα ποδια επανω να μην πεφτει το αιμα και πρηζονται. γενικα δεν αντιμετωπιζω ιδιαιτερα θεματα και προβληματα εκτος απο αυτα. εκανα καμπυζη ζαχαρου τελη ιουλη ολα φυσιολογικα κανενα προβλημα,.. αυτα τα νέα μου ...


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elise είπε:

Καλησπερα κορίτσια ! να μαι και γω. ολα καλα πανε μεχρι στιγμής, το μπεμπη αλλοτε τον νοιωθω συνεχεια αλλοτε περνάνε ωωωρες για να ακουσω κατι... αλλα οκ.. δεν αγχωνομαι πλεον το ξεπερασα, απο κιλα ζυγιστηκα πριν 2 εβδομαδες και ημουνα 6 κιλα πανω, τωρα δε ζυγιστηκα τελευταια... γενικα αρχισε να με ζοριζει η κοιλιτσα στο σκυψιμο αρκετα, πρεπει να καθομαι απλωμενη λιγο προς τα πισω στον καναπε οχι διπλωμενη, και αρκετα τα ποδια επανω να μην πεφτει το αιμα και πρηζονται. γενικα δεν αντιμετωπιζω ιδιαιτερα θεματα και προβληματα εκτος απο αυτα. εκανα καμπυζη ζαχαρου τελη ιουλη ολα φυσιολογικα κανενα προβλημα,.. αυτα τα νέα μου ...

Καλησπερα!!!! Κ εγω το ιδιο αλλες φορες την νιωθω εντονα και συχνα και αλλες φορες πολυ λιγο. ..Κατα τα αλλα καλα κ εγω..εκλεισα ντοπλερ 25 Σεπτεμβρη! Αυριο θα παω ενα διημερο με τον αντρα μου βα ξεκουραστουμε..Γενικα κανω μπανακια πολλα και προσπαθω να χαλαρωνω οσο μπορω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, elise είπε:

τι ειναι βρε κοριτσια το ντόπλερ ?

@elise "Η επιβίωση και ανάπτυξη του εμβρύου εξαρτάται από την παροχή οξυγόνου και των απαραίτητων θρεπτικών στοιχείων από τη μητέρα στο έμβρυο. Η παροχή των στοιχείων αυτών επιτυγχάνεται μέσω του αίματος, που ρέει από τη μητέρα στον πλακούντα και από τον πλακούντα στο μωρό.

Με τη λειτουργία Doppler μελετάμε τη ροή του αίματος σε συγκεκριμένα αγγεία ενδιαφέροντος, προκειμένου να επιβεβαιώσουμε, πως αυτή είναι ομαλή. Έτσι ελέγχουμε κατά πόσον η «τροφοδοσία» του μωρού είναι επαρκής". 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες μου...

Χρονια πολλα η παναγια να μας φερει τελειωμηνες εγκυμοσυνες κ υγειοι μπεμπακια!

Γυρισαμε κ μεις απο τις διακοπες...τα κεφαλια μεσα λοιπον!Δεν μπορω να πω οτι ξεκουραστικα αλλα οχι κ οτι κουραστικα!Ειχαμε λιγα τρεχαματα γιατι τελικα καταφαιραμε να παντρευτουμε μια μερα μετα τα γενεθλια μου(8 γενεθλια 9 γαμος)κ το μαθαμε 2 μερες πριν!Ειχαμε κανει τα χαρτια βεβαια μια βδομαδα νοριτερα κ οταν πηγαμε 7 του μηνα να παρουμε τις αδειες μας ειπε γιατι δεν το κανετε αυριο μεθαυριο?Με ειδε κ με την κοιλια στο στομα κ νομιζε η γυναικα οτι γενναω δεν θα προλαβω!Κ ετσι το καναμε μπαμ μπαμ να τελειωνουμε μιας που ηταν κ ο κουνιαδος εδω απο το εξωτερικο που μενει μονιμα!Στη θαλασσα καταφαιρα να παω μια μερα αλλα ειχε τοσο πολυ κοσμο που δεν εκανα τον κοπο ουτε να μπω ουτε να ξαναπαω!Πηγα κ στον γιατρο πριν λιγο...+7 κιλα μεχρι στιγμης!Η μπεμπα μου πηρε σε 3 βδομαδες 500γρ. σχεδον κ φτασαμε αισιος στο 1098γρ.Σοκαριστικα ειναι η αληθεια αλλα αφου ο γιατρος ειπε ολα τελεια κ ειδα στο χαρτι οτι ειναι μονο 4 μερες μεγαλυτερη ολα καλα!Εξετασεις μου εδωσε για την αλλη βδομαδα κ φυσικα καμπιλη 2ωρη...πφφφφφ!Αυτα σας ζαλισα ακομα δεν εμφανιστικα!

Να πω ενα καλος ορισες στην @bella32 κ υπομονη ολα θα σου πανε καλα μεχρι τελους!

@Nancy31 μου τελος καλο ολα καλα λοιπον!Κ γω νιωθω την κοιλια μου σφυχτη κατα τη διαρκεια της μερας αλλα το ειχαμε κοιταξει κ δεν ηταν συσπασεις!Κ μενα απο την μυτρα κ την κοιλια που μεγαλωνει με ειχε πει οτι ειναι!

@elise μου στο doppler ο γιατρος κοιταει την ροη του αιματος σε διαφορα αγγεια για να δει αν τρεφετε σωστα το μωρο!Θα βρεις λεπτομερειες στο ιντερνετ!

Οσο για τα ψωνια που ειπατε κ γω μονο το καροτσι εχω παραγγειλει αλλα δεν το πηρα ακομα ειναι στο καταστημα κ μας περιμενει!Τωρα απο Σεπτεμβρη θα παμε να το παρουμε κ να δουμε κ τα υπολοιπα(ριλαξ κ παρκοκρεβατο δλδ που ξερω οτι τα θελω)Τα ρουχα με αγχωνουν πολυ δεν εχω ιδεα ποσα πρεπει να παρω τι πρεπει να παρω κ λιγο αγχωνομαι αλλα θα τα βρω που θα παει!

Οι υπολοιπες τι μου κανετε?   Σας φιλωωωω.....


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2018 at 5:07 ΜΜ, elise είπε:

τι ειναι βρε κοριτσια το ντόπλερ ?

Ειναι μια εξεταση που δειχνει τη ροη του αιματος και πως τροφοδοτείται το μωρο...Εγω εκλεισα για 25 σεπτεμβρη!!! Ειναι ο τριτος μεγαλυτερος υπερηχος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Εγώ σήμερα έχω κολλήσει πως δεν την ακούω! Χθες την κατάλαβα μερικές φορες και το βραδυ που κοιμομουν την ακουσα καποιες φορες αλλα απο το πρωι τιποτα, και χυμό πήρα και σοκολάτα και κάθησα ανασκελα.... ίσως κάτι μικρα μπουρμπουλιθράκια αλλά τίποτα περισσότερο. Μπόρει να είναι και ιδέα μου. Είπα αν συνεχίσει έτσι μέχρι το απόγευμα να πάρω τον γιατρό. Υπερβολικό λέτε είναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Parisa είπε:

Καλημερα κορίτσια! Εγώ σήμερα έχω κολλήσει πως δεν την ακούω! Χθες την κατάλαβα μερικές φορες και το βραδυ που κοιμομουν την ακουσα καποιες φορες αλλα απο το πρωι τιποτα, και χυμό πήρα και σοκολάτα και κάθησα ανασκελα.... ίσως κάτι μικρα μπουρμπουλιθράκια αλλά τίποτα περισσότερο. Μπόρει να είναι και ιδέα μου. Είπα αν συνεχίσει έτσι μέχρι το απόγευμα να πάρω τον γιατρό. Υπερβολικό λέτε είναι;

Εγω σε καταλαβαινω απολυτα γιατι πολλες μερες νιωθω το ιδιο...Εννοειται να παρεις τον γιατρο...Προσπαθησε να ξαπλωσεις ανασκελα και να χαλαρωσεις..Εκει ισως νιωσεις κατι παραπανω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τελικά δεν μίλησα με τον γιατρό. Είχα βάλει όριο πως στις 5 το απόγευμα θα τον έπαιρνα αλλά κατα τις 4:30 ξεκίνησε τα δικά της και το βράδυ έγινε ακόμη πιο δραστήρια. Πιστεύω πως είναι ανάλογα την θέση που παίρνει γιατί ένιωθα κάποιες πολύ μικρες κινησούλες μετα άρχισαν να δυναμωνουν και έκανε κάτι δυνατό σαν τούμπα και απο τότε την ένιωθα περισσότερο. Την τρέλανα και στη σοκολάτα βέβαια τόσο που μου ερχόταν εμένα εμετός μετά... αλλά οκ τώρα ηρέμισα. 

Μου φαίνεται τρομερό το οτι μπαίνω στον 7ο την δευτέρα!!! Πότε μεγάλωσαν αυτα τα φασολάκια;;;;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Parisa είπε:

Κορίτσια τελικά δεν μίλησα με τον γιατρό. Είχα βάλει όριο πως στις 5 το απόγευμα θα τον έπαιρνα αλλά κατα τις 4:30 ξεκίνησε τα δικά της και το βράδυ έγινε ακόμη πιο δραστήρια. Πιστεύω πως είναι ανάλογα την θέση που παίρνει γιατί ένιωθα κάποιες πολύ μικρες κινησούλες μετα άρχισαν να δυναμωνουν και έκανε κάτι δυνατό σαν τούμπα και απο τότε την ένιωθα περισσότερο. Την τρέλανα και στη σοκολάτα βέβαια τόσο που μου ερχόταν εμένα εμετός μετά... αλλά οκ τώρα ηρέμισα. 

Μου φαίνεται τρομερό το οτι μπαίνω στον 7ο την δευτέρα!!! Πότε μεγάλωσαν αυτα τα φασολάκια;;;;

 

Αντε ωραια!!! Κ εγω το περναω συχνα αυτο το αγχος με τις κινησεις...εκει ομως που παει να με.πιασει ο πανικος τσουπ μου δινει την.κλωτσια και ηρεμω!!!!

Πραγματικα κ εμενα μ φαινεται απιστευτο που σε μια βδομαδα μπαινω στον 7ο!!!! Περναει ο καιρος!!!

Link to comment
Share on other sites

@Parisa @Κελυ 32 αυτο το θεμα με το κουνήθηκε δεν κουνηθηκε τί να λεμε τωρα !! και γω το 15αυγουστο οοολο το πρωι δε τον ακουσα και αναστατωσα ολοκληρη οικογενεια ! δεν τον ενοιωσα, κατι τρεχει, δεν ειναι καλα, περα δωθε, πανω κατω, τρελαθηκα. αρχισαμε να ψαχνουμε τηλ, γιατρούς, 15αυγουστος γαρ,.. πιεζα την κοιλια μου, εσπρωχνα απο δω, πατούσα μαλακά απο κει, ΤΕΛΙΚΑ προς το απογευμα εδωσε παρασταση φαντασμαγορική, άμα αρχισε να κουνιέται δε σταμάταγε μετά :D αχ τι θα κανουμε ρε κοριτσια μ αυτο το αγχος καθε φορα πφφφφφφφφφφφφφ εντωμεταξύ επειδή το προηγουμενο βραδυ ημασταν εξω μεχρι αργά, ένοιωσα το επομενο πρωί σαν να ειχε υπνο βαθύ ο σκατιάρης, ξεκουραζοτανε, αλλά φυσικά η λογική στο κεφάλι προσγειώθηκε οταν τον ακουσα το απογευμα,.. αφήστε τα.... ψυχοπάθεια ! :D

@Nancy31 @Κελυ 32 σας ευχαριστώ για την πληροφορία ! 
@Nektaritsaki ευχαριστώ και εσένα για την πληροφορία και καλώς όρισες ! ανανεωτικές οι διακοπές οσο να πεις εε ?? χιχιχι εγώ τις επέκτεινα και άλλο ! τελη αυγουστου θα επιστρέψω στη βαση μου. παρεπιπτοντως κλεισαμε και τρισδιάστατο υπερηχο μηπως και μας κανει τη χαρη ο μπεμπης να δουμε προσωπο ! 29 αυγουστου ειναι το ραντεβου, αντε να δουμε.. 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, elise είπε:

@Parisa @Κελυ 32 αυτο το θεμα με το κουνήθηκε δεν κουνηθηκε τί να λεμε τωρα !! και γω το 15αυγουστο οοολο το πρωι δε τον ακουσα και αναστατωσα ολοκληρη οικογενεια ! δεν τον ενοιωσα, κατι τρεχει, δεν ειναι καλα, περα δωθε, πανω κατω, τρελαθηκα. αρχισαμε να ψαχνουμε τηλ, γιατρούς, 15αυγουστος γαρ,.. πιεζα την κοιλια μου, εσπρωχνα απο δω, πατούσα μαλακά απο κει, ΤΕΛΙΚΑ προς το απογευμα εδωσε παρασταση φαντασμαγορική, άμα αρχισε να κουνιέται δε σταμάταγε μετά :D αχ τι θα κανουμε ρε κοριτσια μ αυτο το αγχος καθε φορα πφφφφφφφφφφφφφ εντωμεταξύ επειδή το προηγουμενο βραδυ ημασταν εξω μεχρι αργά, ένοιωσα το επομενο πρωί σαν να ειχε υπνο βαθύ ο σκατιάρης, ξεκουραζοτανε, αλλά φυσικά η λογική στο κεφάλι προσγειώθηκε οταν τον ακουσα το απογευμα,.. αφήστε τα.... ψυχοπάθεια ! :D

@Nancy31 @Κελυ 32 σας ευχαριστώ για την πληροφορία ! 
@Nektaritsaki ευχαριστώ και εσένα για την πληροφορία και καλώς όρισες ! ανανεωτικές οι διακοπές οσο να πεις εε ?? χιχιχι εγώ τις επέκτεινα και άλλο ! τελη αυγουστου θα επιστρέψω στη βαση μου. παρεπιπτοντως κλεισαμε και τρισδιάστατο υπερηχο μηπως και μας κανει τη χαρη ο μπεμπης να δουμε προσωπο ! 29 αυγουστου ειναι το ραντεβου, αντε να δουμε.. 

Πιστευω οτι αυτο το αγχος θα το εχουμε μεχρι να γεννησουμε!! Απλα οσο θα περνανε οι μηνες θα το ακουμε πιο συχνα καο πιο δυνατα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! χάθηκα κγω λόγω των ημερών.σημερα μπήκα στην τελευταία εβδομάδα του 7ου! @Parisa @Κελυ 32 δεν έχω ψωνίσει απολύτως τπτ..φοβάμαι πάρα πολύ να κάνω τέτοια κίνηση..όποιος έχει καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι που λέει και ο λαός.. 

@Nancy31 ελπίζω να είσαι καλά με τις συσπάσεις.  

@elise  @Nektaritsaki ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά. 

εγώ συνεχίζω ξάπλα και λίγα λεπτά στη βεράντα.. τρυπιεμαι 4 φορές την ημέρα γτ η καμπύλη σακχάρου έδειξε διαβήτη αν και μου κάνουν για ψευδή αποτελέσματα... είμαι 56 κιλά και οι μετρήσεις δείχνουν από 75 μέχρι 100!!! κ μου χει κόψει τα πάντα από ζάχαρη! μέχρι και γραμμάρια με βάζει να μετράω στο τι τρώω.. προχτές με έπιασε κρίση και έφαγα παγωτό δεν άντεξα άλλο ειλικρινά..δεν ξέρω γτ με έχει τόση αυστηρή δίαιτα..

κγω υπάρχουν στιγμές που δε νιώθω το νινι και με πιάνει πανικός μήπως κάτι έπαθε μιας κ λόγω του ότι είμαι κλινιρης δε κάνω συχνά υπέρηχους.. μετα εμφανίζεται και πάει η καρδιά στη θέση της.. 

Επίσης, καινουρια προσθήκη των τελευταίων ημερών,  τα πολύ έντονα όνειρα- μερικές φορές εφιάλτες μπορώ να πω! συμβαίνει κ σε σας; τόσους μήνες ήμουν καλά! τι έπαθα τώρα;;;!

αχ να φύγει αυτή η βδομάδα.. να μπω στον 8ο μήνα να πάρω ανάσα ηρεμίας..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...