Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

Καλησπερα εγκυουλες...

@Nancy31 μου κ μενα η μικρη μου ηταν 4 μερες μεγαλητερη απο εμενα κ ο γιατρος μου ειπε οτι παμε τελεια!

Κοριτσια εκανα καμπυλη χθες κ δυστυχως ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες μετα την 1η κ την 2η ωρα!Οποτε μετραω με μηχανακι σπιτι προς το παρον κ απο Δευτερα θα κοιταξω για ενδοκρινολογο!Με πηρε λιγο απο κατω...ειπα κ γω θα την βγαλω μεχρι τελους χωρις κανενα προβλημα?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Nektaritsaki μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε! Δεν μας έμεινε και πολύ. Πολλές κοπέλες κάνουν ζάχαρο αλλά πλέον ελέγχεται μια χαρά. Εγώ την καμπύλη την εχω για την επόμενη εβδομάδα. Έιχα κάνει μία μικρη κάπου στις 18 εβδομάδες που ηταν προ και μετα φαγητού, όχι με γλυκόζη αλλά με φαγητό (τοστ και χυμό) και δεν ειχε δείξει κάτι τότε. 

Εγώ χθές πήγα και έκανα γενικό τσεκ απ ματιών επειδή έχω μεγάλη μυωπία (6,50) και έπρεπε να κάνω βυθοσκόπιση και μέτριση πίεσης κτλ. Όλα μια χαρά μου είπε ο οφθαλμίατρος μπορώ να π´αω για φυσιολογικό τοκετό απο άποψη ματιών.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα εγκυουλες...

@Nancy31 μου κ μενα η μικρη μου ηταν 4 μερες μεγαλητερη απο εμενα κ ο γιατρος μου ειπε οτι παμε τελεια!

Κοριτσια εκανα καμπυλη χθες κ δυστυχως ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες μετα την 1η κ την 2η ωρα!Οποτε μετραω με μηχανακι σπιτι προς το παρον κ απο Δευτερα θα κοιταξω για ενδοκρινολογο!Με πηρε λιγο απο κατω...ειπα κ γω θα την βγαλω μεχρι τελους χωρις κανενα προβλημα?

Τι εννοείς ήταν 4 μέρες μεγαλύτερη;; 

Όλα καλά θα πάνε.. Θα προσέξεις λίγο διατροφή και τέλος!!! Χοντρά χοντρά 2 μήνες έμειναν!!! Πάντως γενικά ρυθμίζεται.. Δεν έχω ακούσει κάτι κακό αν ακολουθείς αυτά που πρέπει!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες

@Parisa μου λιγο στην αρχη σοκαριστικα τωρα ειμαι καπως καλυτερα!Μου ειπε να μετραω το ζαχαρο το πρωι οταν ξυπναω πριν φαω κ μια ωρα μετα τα γευματα!Χθες μετα το μεσημεριανο 82 κ μετα το βραδυνο 91!Το προβλημα το εχω με τα γλυκα αποτι εχω καταλαβει!Σημερα το πρωι μετα απο μια κουπα γαλα με δημητριακα με μελι απο 72 πηγε 135!

@Nancy31 μου εννοω οτι οταν πηγα για υπερυχω εγω ημουν 26βδ. κ 5ημ. ενω τα κιλα τις μπεμπας ηταν σα να πηγαινα για υπερυχω 27βδ κ 2ημ.Σα να την ζυγησε δλδ 4 μερες μετα!Εσενα σε ειπε με τις % ποσο πιο μεγαλο ειναι εμενα με τις μερες!

Τι κανετε οι υπολοιπες?Καλο ΣΚ σε ολες...

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγω είχα απο την Πέμπτη που την ένιωθα να κινείται πολυπ χαμηλά η μικρή και την Παρασκευή είχα και ένα πονάκι χαμηλα στην κοιλιά δεξιά και ενω στην αρχή δεν έδωσα σημασία το μεσημέρι μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να παω απο το νοσοκομείο για έναν υπέρηχο. Τελικά δεν ήταν τίποτα, μάλλον έντερο, μου εξέτασε και τράχιλο όλα πολύ καλά μου είπε. Βάρος η μικρή 1180 και μου είπε είναι ακριβώς μέσα στην καμπύλη, το μονο που μου είπε ήταν να επισπέυσω λίγο τις εξετάσεις που έχω να κάνω την άλλη βδομάδα μήπως ο πόνος είναι καμία ουρολοίμοξη.

είναι γυρισμένη με τα πόδια προς τα κάτω και είναι μία αίσθηση σαν να σου χτυπάει συνέχεια το έντερο!!!!

εσείς τι νέα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα εγκυούλες ! εγώ ολα καλα εδώ περα, ομολογω οτι δεν εχω πρηξιμο ιδιαιτερα χερια -ποδια, φοραω κανονικα τη βερα μου τα δαχτυλα μου οκ θα τυχει αμα βγω στους 32 βαθμους να παω στο σουπερ μαρκετ θα πρηστουνε λιγο οπως και τα ποδια αλλα οκ, φευγει πολυ γρηγορα γενικά, επισης τωρα που φουσκωσε λιγο η κοιλιτσα, θα τυχει ρε κοριτσια να σκυψω καπως εστω και προσεκτικά να βαλω παπουτσια, να πιασω κατι -οχι να σηκωσω βαρος δλδ- και καθε φορά φοβαμαι και τρέμω μην τον ζουλήξω μη του κανω καμια ζημιά κλπ,..... μ εχει παρει απο κατω καπως και φοβαμαι πολυ... κοιμαμαι πλαγια το βραδυ και φοβαμαι μη τον πιεζω.. δε ξερω τι να κανω και πως να κινηθώ. οπως σηκωνομαι ή μπαινω στο αμαξι για παραδειγμα επισης, σφιγγονται καπως οι κοιλιακοι -οκ πως αλλιως να γινουνε καποιες κινησεις- και καθε φορα νομιζω οτι τον ζοριζω/πιεζω/κανω ζημιά... εχει μπει αρκετα στο κεφαλι μου και δεν ξερω τι να κανω... πειτε κοριτσια εσεις τι κανετε πως κινείστε γενικα πως νοιωθετε?? οσο και να προσεχω οκ δε γινεται καποιες φορες να μη σκυψω να παρω ενα πραμα, να ανοιξω ενα συρταρι, να βαλω παπουτσια τεσπα να κανω κατι.... 5 σεπτεβριου ειναι ο επομενος προγραμματισμενος ελεγχος και φοβάμαι οτι θα το "καψω" μεχρι να φτασει η μερα το μυαλο μου πφφφ :-( πως θα την παλεψω 10 μερες σχεδον... θελω να διαπιστωσω οτι ειναι καλα !

επισης απο κιλά που βρισκεστε βρε κοριτσια ? 

εγώ 28 +3 ειμαι +7,5 κιλα ..... ποσο θα τερματίσω άραγε ??


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκουλες

@elise μου στα κιλα ειμαστε ιδια ακριβως αλλα εμενα επαψαν να με αγχωνουν οπως με αγχωναν στην αρχη!Τωρα για το αν πιεζεις τον μπεμπι σου μην εχεις το μυαλο σου συνεχεια εκει!Ειναι προστατευμενος εκει που ειναι!Απλα προσπαθησε οταν χρειαζετε να σκυψεις να κανεις βαθυ καθισμα κ οχι να σκυβεις προς τα μπροστα!Οσο για τα παπουτσια εγω οταν χρειαζετε να κουμπωσω ενα σανδαλι καθομαι κ βαζω διπλα μου καθε ποδι η τα αθλητικα το ενα ποδι στο γονατο του αλλου δεν λυγιζω το ποδι πανω προς το προσωπο μου δλδ το λυγιζω προς τα εξω!

@Parisa εχω κ γω μεγαλη μυωπια καπου στο 6,5 πρεπει να ειναι κ μενα!Δεν το ηξερα κ δεν μου το ειπε ουτε καν ο γιατρος μου οτι χρειαζονται τετοιες εξετασεις πριν την γεννα αλλα ισως επειδη το ξερει απο την αρχη οτι θελω καισαρικη!Θα τον ρωτησω παντως στο επομενο ραντεβου!

Βρε κοριτσια εχω 4 μερες μετραω το ζαγχαρο μετα τα γευματα κ το μεγαλητερο που εχει βγει ειναι 135 κ μετα απο κρεπαλη συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα!Ακομα δεν εχω φαει κατι γλυκο η παγωτο να δω τι γινετε μετα αλλα θα το δω κ αυτο να ξερω ποσο πρεπει να προσεχω πια!Στον ενδοκρινολογο δεν πηγα κ σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου στο προγραμματισμενο ραντεβου τελος της βδομαδας να του δειξω τις τιμες που μετραω κ αν μου πει χρειαζεται ενδοκρινολος να παω τοτε!

Καλη βδομαδα σε ολες...


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκουλες

@elise μου στα κιλα ειμαστε ιδια ακριβως αλλα εμενα επαψαν να με αγχωνουν οπως με αγχωναν στην αρχη!Τωρα για το αν πιεζεις τον μπεμπι σου μην εχεις το μυαλο σου συνεχεια εκει!Ειναι προστατευμενος εκει που ειναι!Απλα προσπαθησε οταν χρειαζετε να σκυψεις να κανεις βαθυ καθισμα κ οχι να σκυβεις προς τα μπροστα!Οσο για τα παπουτσια εγω οταν χρειαζετε να κουμπωσω ενα σανδαλι καθομαι κ βαζω διπλα μου καθε ποδι η τα αθλητικα το ενα ποδι στο γονατο του αλλου δεν λυγιζω το ποδι πανω προς το προσωπο μου δλδ το λυγιζω προς τα εξω!

@Parisa εχω κ γω μεγαλη μυωπια καπου στο 6,5 πρεπει να ειναι κ μενα!Δεν το ηξερα κ δεν μου το ειπε ουτε καν ο γιατρος μου οτι χρειαζονται τετοιες εξετασεις πριν την γεννα αλλα ισως επειδη το ξερει απο την αρχη οτι θελω καισαρικη!Θα τον ρωτησω παντως στο επομενο ραντεβου!

Βρε κοριτσια εχω 4 μερες μετραω το ζαγχαρο μετα τα γευματα κ το μεγαλητερο που εχει βγει ειναι 135 κ μετα απο κρεπαλη συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα!Ακομα δεν εχω φαει κατι γλυκο η παγωτο να δω τι γινετε μετα αλλα θα το δω κ αυτο να ξερω ποσο πρεπει να προσεχω πια!Στον ενδοκρινολογο δεν πηγα κ σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου στο προγραμματισμενο ραντεβου τελος της βδομαδας να του δειξω τις τιμες που μετραω κ αν μου πει χρειαζεται ενδοκρινολος να παω τοτε!

Καλη βδομαδα σε ολες...

1 ώρα μετά το φαγητό να είναι κάτω από 140, 2 ώρες μετά να είναι κάτω από 120.... Και το νηστείας κάτω από 95! Γιατί ανησυχείς; Η καμπύλη σου δεν ήταν καλή;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, elise είπε:

καλησπερα εγκυούλες ! εγώ ολα καλα εδώ περα, ομολογω οτι δεν εχω πρηξιμο ιδιαιτερα χερια -ποδια, φοραω κανονικα τη βερα μου τα δαχτυλα μου οκ θα τυχει αμα βγω στους 32 βαθμους να παω στο σουπερ μαρκετ θα πρηστουνε λιγο οπως και τα ποδια αλλα οκ, φευγει πολυ γρηγορα γενικά, επισης τωρα που φουσκωσε λιγο η κοιλιτσα, θα τυχει ρε κοριτσια να σκυψω καπως εστω και προσεκτικά να βαλω παπουτσια, να πιασω κατι -οχι να σηκωσω βαρος δλδ- και καθε φορά φοβαμαι και τρέμω μην τον ζουλήξω μη του κανω καμια ζημιά κλπ,..... μ εχει παρει απο κατω καπως και φοβαμαι πολυ... κοιμαμαι πλαγια το βραδυ και φοβαμαι μη τον πιεζω.. δε ξερω τι να κανω και πως να κινηθώ. οπως σηκωνομαι ή μπαινω στο αμαξι για παραδειγμα επισης, σφιγγονται καπως οι κοιλιακοι -οκ πως αλλιως να γινουνε καποιες κινησεις- και καθε φορα νομιζω οτι τον ζοριζω/πιεζω/κανω ζημιά... εχει μπει αρκετα στο κεφαλι μου και δεν ξερω τι να κανω... πειτε κοριτσια εσεις τι κανετε πως κινείστε γενικα πως νοιωθετε?? οσο και να προσεχω οκ δε γινεται καποιες φορες να μη σκυψω να παρω ενα πραμα, να ανοιξω ενα συρταρι, να βαλω παπουτσια τεσπα να κανω κατι.... 5 σεπτεβριου ειναι ο επομενος προγραμματισμενος ελεγχος και φοβάμαι οτι θα το "καψω" μεχρι να φτασει η μερα το μυαλο μου πφφφ :-( πως θα την παλεψω 10 μερες σχεδον... θελω να διαπιστωσω οτι ειναι καλα !

επισης απο κιλά που βρισκεστε βρε κοριτσια ? 

εγώ 28 +3 ειμαι +7,5 κιλα ..... ποσο θα τερματίσω άραγε ??

Καλή μου δεν χρειάζεται να ανησυχείς τόσο.. Όπως λέει και η @Nektaritsakiείναι προστατευμενο εκεί που είναι!! Πιστεύω αν υπήρχε πιθανότητα τραυματισμού ή οτιδήποτε άλλο θα είχαμε ενημέρωση "μη σκύβετε, μη πλακωνετε καθόλου την κοιλιά στον ύπνο" κλπ. Εγώ είμαι προσεκτική αλλά και λίγο "ατσουμπαλη".. Θα σκύψω (ως εκεί που μπορώ) για να δέσω παπούτσια, για να πάρω κάτι... Αλλά προσπαθώ σε βαθύ κάθισμα!

 

Εσείς έχετε όλες κοντά υπέρηχο.. Εγώ που θα περιμένω ως τις 14/9 που έχω ντοπλερ τι να πω;;!! Ευτυχώς την νιώθω πολύ συχνά, τύπου ζουλαω λίγο την κοιλίτσα μου και ανταποκρίνεται!! Ααααχ είναι το ομορφότερο συναίσθημα που έχω νιώσει!! 

Επίσης εγώ έχω μαζέψει τα πραγματάκια για το μωρό, τώρα μου μένουν ρουχακια που θα μου δώσουν καλές μου φίλες και θα αφήσω για τον επόμενο μήνα τα δικά μου ψώνια,τα πρώτα ρουχακια του μωρού, κουβερτούλες, διαφορά μικροπραγματα, καθώς και ότι χρειάζομαι εγώ για την βαλίτσα!! Μ αρέσει πολύ αυτό το mood!!! 

@Nektaritsaki  νομίζω καλά θα κάνεις.. Άσε να σου πει ο γιατρός σου πρώτα και πας μετά!!

 

Καλή εβδομάδα κι από εμένα σε όλες!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nancy31 είπε:

Καλή μου δεν χρειάζεται να ανησυχείς τόσο.. Όπως λέει και η @Nektaritsakiείναι προστατευμενο εκεί που είναι!! Πιστεύω αν υπήρχε πιθανότητα τραυματισμού ή οτιδήποτε άλλο θα είχαμε ενημέρωση "μη σκύβετε, μη πλακωνετε καθόλου την κοιλιά στον ύπνο" κλπ. Εγώ είμαι προσεκτική αλλά και λίγο "ατσουμπαλη".. Θα σκύψω (ως εκεί που μπορώ) για να δέσω παπούτσια, για να πάρω κάτι... Αλλά προσπαθώ σε βαθύ κάθισμα!

 

Εσείς έχετε όλες κοντά υπέρηχο.. Εγώ που θα περιμένω ως τις 14/9 που έχω ντοπλερ τι να πω;;!! Ευτυχώς την νιώθω πολύ συχνά, τύπου ζουλαω λίγο την κοιλίτσα μου και ανταποκρίνεται!! Ααααχ είναι το ομορφότερο συναίσθημα που έχω νιώσει!! 

Επίσης εγώ έχω μαζέψει τα πραγματάκια για το μωρό, τώρα μου μένουν ρουχακια που θα μου δώσουν καλές μου φίλες και θα αφήσω για τον επόμενο μήνα τα δικά μου ψώνια,τα πρώτα ρουχακια του μωρού, κουβερτούλες, διαφορά μικροπραγματα, καθώς και ότι χρειάζομαι εγώ για την βαλίτσα!! Μ αρέσει πολύ αυτό το mood!!! 

@Nektaritsaki  νομίζω καλά θα κάνεις.. Άσε να σου πει ο γιατρός σου πρώτα και πας μετά!!

 

Καλή εβδομάδα κι από εμένα σε όλες!!! 

Α εγω μου φαινεται ειμσι η τελευταια! Εχω ντοπλερ στις 25.9!!!! 

Κοριτσια εγω να δειτε ατσουμπαλη που ειμαι! Μονο σαν εγκυος που δεν κινουμαι! Και σκυβω, και σηκωνω βαρη αν χρειαστει και γενικα επειδη ακομα εχω πολυ μικρη κοιλια δεν εχω περιοριστει στις κινησεις μου...

17 ώρες πρίν, elise είπε:

καλησπερα εγκυούλες ! εγώ ολα καλα εδώ περα, ομολογω οτι δεν εχω πρηξιμο ιδιαιτερα χερια -ποδια, φοραω κανονικα τη βερα μου τα δαχτυλα μου οκ θα τυχει αμα βγω στους 32 βαθμους να παω στο σουπερ μαρκετ θα πρηστουνε λιγο οπως και τα ποδια αλλα οκ, φευγει πολυ γρηγορα γενικά, επισης τωρα που φουσκωσε λιγο η κοιλιτσα, θα τυχει ρε κοριτσια να σκυψω καπως εστω και προσεκτικά να βαλω παπουτσια, να πιασω κατι -οχι να σηκωσω βαρος δλδ- και καθε φορά φοβαμαι και τρέμω μην τον ζουλήξω μη του κανω καμια ζημιά κλπ,..... μ εχει παρει απο κατω καπως και φοβαμαι πολυ... κοιμαμαι πλαγια το βραδυ και φοβαμαι μη τον πιεζω.. δε ξερω τι να κανω και πως να κινηθώ. οπως σηκωνομαι ή μπαινω στο αμαξι για παραδειγμα επισης, σφιγγονται καπως οι κοιλιακοι -οκ πως αλλιως να γινουνε καποιες κινησεις- και καθε φορα νομιζω οτι τον ζοριζω/πιεζω/κανω ζημιά... εχει μπει αρκετα στο κεφαλι μου και δεν ξερω τι να κανω... πειτε κοριτσια εσεις τι κανετε πως κινείστε γενικα πως νοιωθετε?? οσο και να προσεχω οκ δε γινεται καποιες φορες να μη σκυψω να παρω ενα πραμα, να ανοιξω ενα συρταρι, να βαλω παπουτσια τεσπα να κανω κατι.... 5 σεπτεβριου ειναι ο επομενος προγραμματισμενος ελεγχος και φοβάμαι οτι θα το "καψω" μεχρι να φτασει η μερα το μυαλο μου πφφφ :-( πως θα την παλεψω 10 μερες σχεδον... θελω να διαπιστωσω οτι ειναι καλα !

επισης απο κιλά που βρισκεστε βρε κοριτσια ? 

εγώ 28 +3 ειμαι +7,5 κιλα ..... ποσο θα τερματίσω άραγε ??

Μην αγχωνεσαι!!! Και εγω γενικα δεν προσεχω ιδιαιτερα στις κινησεις μου! Μαλιστα ο αντρας μου ολο μου κανει παρατηρηση γι αυτο! Ομως θεωρω οτι βρε παιδια καποια πραγματα δεν γινεται να μην τα κανουμε! Και θα σκυψουμε και θα σηκωσουμε κατι και γενικα θα χρειαστει να κανουμε οραγματα μες στη μερα! Το θεμα ειναι να μην το παρακανουμε και αν νιωσουμε κουραση να σταματαμε λιγο...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, 2angels είπε:

1 ώρα μετά το φαγητό να είναι κάτω από 140, 2 ώρες μετά να είναι κάτω από 120.... Και το νηστείας κάτω από 95! Γιατί ανησυχείς; Η καμπύλη σου δεν ήταν καλή;

Καλημερα!Η καμπυλη μου δυστυχως βγηκε λιγο τσιμπιμενη!Αυτες που μου λες ειναι οι τιμες για το μηχανιμα στο σπιτι να φανταστω γιατι στο μικροβιολογικο την πρωτη ωρα με ειπαν μεχρι 180 κ γω ειχα 185!Κ ο γιατρος μου το ιδιο!Γιαυτο μου ειπε να μετραω σπιτι!Κ το περισσοτερο που εχει βγει την πρωτη ωρα μετα ειναι 135 στο σπιτι κ μετα απο πολυ φαι κ οχι τοσο υγιεινα!Χθες εφαγα μακαρονια οχι μαυρα κ πηγε 84!Αφου σκεφτομαι να παω σε αλλο μικροβιολογικο να ξανακανω την καμπυλη αλλα ποιος πινει αυτο το πραγμα παλι?Μονο αυτο σκεφτομαι γιατι περασα δυσκολα την προηγουμενη φορα!

Α κοριτσια μην μου παρετε την πρωτια!Νομιζω στο λεξικο διπλα στην λεξη ατσουμπαλη ειναι η φωτογραφια μου!Δεν υπηρχε μερα που να βγουμε εξω κ να μην σκονταψω!Στο σπιτι χτυπαω στα πομολα...τα χερια μου ειναι μελανιασμενα καθε τρεις κ λιγο!Αν δεν ειχα τα χερια φανταστειτε που θα χτυπαγα!Ο αντρας μου με ειπε οταν μαθαμε για την εγκυμοσυνη θα μου βγαλει τις πορτες κ να μην βγαινω εξω μονη!Δεν βοηθανε κ οι δρομοι εδω στην Αθηνα κανενα πεζοδρομιο ισιο δεν υπαρχει!Η αληθεια ειναι οτι εχει περιοριστει το φαινομενο αλλα οχι πολυ...η ατσουμπαλιαση δεν φευγει οσο κ να λεω προσεχω!

Σας φιλωωωω...

  • Χαχα 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Καλημερα!Η καμπυλη μου δυστυχως βγηκε λιγο τσιμπιμενη!Αυτες που μου λες ειναι οι τιμες για το μηχανιμα στο σπιτι να φανταστω γιατι στο μικροβιολογικο την πρωτη ωρα με ειπαν μεχρι 180 κ γω ειχα 185!Κ ο γιατρος μου το ιδιο!Γιαυτο μου ειπε να μετραω σπιτι!Κ το περισσοτερο που εχει βγει την πρωτη ωρα μετα ειναι 135 στο σπιτι κ μετα απο πολυ φαι κ οχι τοσο υγιεινα!Χθες εφαγα μακαρονια οχι μαυρα κ πηγε 84!Αφου σκεφτομαι να παω σε αλλο μικροβιολογικο να ξανακανω την καμπυλη αλλα ποιος πινει αυτο το πραγμα παλι?Μονο αυτο σκεφτομαι γιατι περασα δυσκολα την προηγουμενη φορα!

Α κοριτσια μην μου παρετε την πρωτια!Νομιζω στο λεξικο διπλα στην λεξη ατσουμπαλη ειναι η φωτογραφια μου!Δεν υπηρχε μερα που να βγουμε εξω κ να μην σκονταψω!Στο σπιτι χτυπαω στα πομολα...τα χερια μου ειναι μελανιασμενα καθε τρεις κ λιγο!Αν δεν ειχα τα χερια φανταστειτε που θα χτυπαγα!Ο αντρας μου με ειπε οταν μαθαμε για την εγκυμοσυνη θα μου βγαλει τις πορτες κ να μην βγαινω εξω μονη!Δεν βοηθανε κ οι δρομοι εδω στην Αθηνα κανενα πεζοδρομιο ισιο δεν υπαρχει!Η αληθεια ειναι οτι εχει περιοριστει το φαινομενο αλλα οχι πολυ...η ατσουμπαλιαση δεν φευγει οσο κ να λεω προσεχω!

Σας φιλωωωω...

Ναι , για μηχάνημα σπίτι λέω. Έφαγες μακαρόνια και είχες 85; Άψογη;;; Μπράβο! 

Νομίζω καλό θα ήταν να το κάνεις όπως είπες. Πήγαινε γυναικολόγο , μετά ενδοκρινολόγο (και με τις μετρήσεις του σπιτιού) και κάνε ότι σου πούνε αυτοί.  Νομίζω μια χαρά θα εισαι.... Με το καλό το μωράκι σου γλυκιά μου!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από μένα! Πώς είστε; 'Ολες καλά; Εγώ χθες έκανα την καμπύλη και περιμένω τα αποτελέσματα για να τα πάω το απόγευμα στο γιατρό. Τελικά δεν ήταν τόσο χάλια αυτή η γλυκόζη. Σαν να έπινα Fanta με πολλή ζάχαρη. Την κατέβασα μονορούφι και με κοίταζε η γραμματέας στο μικροβιολογικό με το στόμα ανοιχτό χαχα! Μάλλον είμαι γλυκατζού και δεν το ήξερα! 

@elise δε θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί δεν έχει αποτέλεσμα αλλά δες το λογικά: πόσο εύκολο είναι πια να του κάνεις ζημιά; Αν δεν κάνεις βλακείες και επικίνδυνα πράγματα, δε νομίζω πως είναι τόσο εύκολο. Και πάλι είναι όπως νιώθεις. Εμένα μου λένε ότι έχω μεγάλη κοιλιά και επειδή πχ δυσκολεύομαι να σκύψω να δέσω ένα παπούτσι, βάζω τον άντρα μου να το κάνει. 'Οταν κάθομαι σε ορθή γωνία και σκύβω λίγο μπροστά, τον καταλαβαίνω που στριμώχνεται και αντιδρά και αλλάζω αμέσως στάση. Το βράδυ κοιμάμαι στο πλάι και βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια για να μην κουράζω τη μέση μου και ένα άλλο το κρατάω αγκαλιά για να κρατάει σωστή τη στάση του σώματος και να στηρίζει την κοιλιά. Δε σου λέω να κάνεις το ίδιο, απλά εγώ έτσι βολεύομαι και νιώθω πιο άνετα. 'Οσο για το σκύψιμο, εγώ απλά το κάνω ελάχιστα. Επειδή μου πέφτουν συνεχώς πράγματα από τα χέρια :roll:, είτε τα παρατάω στο πάτωμα για να τα σηκώσει και πάλι ο άντρας μου :D, είτε σκύβω με κάθισμα, είτε τα πιάνω με τα δάχτυλα του ποδιού και τα σηκώνω. Πες με τρελή αλλά έτσι κάνω! Καταλαβαίνω ότι σε πιάνει φόβος για το παραμικρό αλλά, αν προσέχεις και το δεις λογικά, θα ηρεμήσεις λίγο. Κι εγώ φοβάμαι μην γκρεμοτσακιστώ στη σκάλα του σπιτιού (βάσιμος φόβος γιατί έχω φάει 3 σούπες στο παρελθόν) αλλά κάθε φορά που την ανεβοκατεβαίνω, προσέχω πολύ. Ελπίζω να βοήθησα λίγο. :)

  • Μου αρέσει 1

SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι έχει αρχίσει να με κουράζει.. Ο εαυτός μου!!! 

Έχω πάθει εμμονή με τις κινήσεις. Την. Άκουσα; με τι ένταση; μμμ υποτονική μου φαίνεται.. Ξυπνάω για τουαλέτα ζουμπιεμαι κοιμάμαι την σκουνταω... Αφήστε τα... Εσείς σε τι συχνότητα παρστειρειτε τις κινήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Εμένα πάλι έχει αρχίσει να με κουράζει.. Ο εαυτός μου!!! 

Έχω πάθει εμμονή με τις κινήσεις. Την. Άκουσα; με τι ένταση; μμμ υποτονική μου φαίνεται.. Ξυπνάω για τουαλέτα ζουμπιεμαι κοιμάμαι την σκουνταω... Αφήστε τα... Εσείς σε τι συχνότητα παρστειρειτε τις κινήσεις; 

Εγω ειμαι ακριβως οπως περιγραφεις! Συνεχεια ελεγχω αν κινειται! Μονο οταν ειμαι εξω ξεχνιεμαι λιγο και τοτε κανει πιο αισθητη την παρουσια της! Αλλα γενικα οταν ειμαι σπιτι ειναι η συχνη εγνοια μου!!! Οποτε αε νιωθω απολυτα!

Κοριτσια σημερα πηγα για καροτσι!!! Νομιζω κατεληξα αλλα θα το σκεφτω λιγο ακομα! Εσεις εχετε δει καποιο καροτσι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...