Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

@Κελυ 32 μου βρήκαν κοντό τράχηλο (21 με 22) και δε νομίζουν οτι θα με πάει μέχρι τέλους... κ μας αυτός είναι ο στόχος, να φτασουμε τα 2μιση κιλακια! να τον χαίρεστε τον ανηψουλη!!

@Ασία κγω αυτό λέω στον εαυτό μου! η ουρά έμεινε, λίγη υπομονή!διαβάζω βιβλία όλη μέρα! να μπορούσα να πάω και κάπου να με τριψουν μιας κ πονάω παντού όμως από την ακινησία και έχουν ατροφησει οι μύες... θα ήμουν κομπλέ! να πάνε όλα καλά και μετά νομίζω θα πηγαίνω μια φορά την εβδομάδα για μασάζ!!!!!

Ευχομαι να παει οσο πιο μακρυα γινεται!!! Κανε λιγη ακομα υπομονη και μετα θα τα ξεχασεις ολα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα εγκυουλες μου!

@Nancy31 μου ο γιατρος γενικα ειναι πολυ ζεν δεν με αγχωνει ποτε κ για τιποτα!Καμια μερα λεω θα παω κ θα μου πει αυριο γεννας σα να μου λεει ωραια μερα σημερα!Επειδη ομως καταλαβα οτι θελει κ αυτος να βεβαιωθει οτι ολα ειναι καλα κ οτι τρεφετε καλα η μπεμπα με εστειλε για ντοπλερ την Παρασκευη μια μερα πριν μπω στην 31 βδομαδα!Σχετικα νορις σε σχεση με αλλες κοπελες!Θα σας πω νεα!Παντως αυτη τη βδομαδα πηρα κ γω 1 κιλο ακομα...ελπιζω να πηρε κ η μπεμπα κατι να μου φυγει το αγχος!

@bella32 μου θα μας κανεις ποδαρικο αποτι καταλαβαινω!Ελπιζω να φτασει οσο πιο μακρια γινετε αφου ετσι κ αλλιως προσεχεις!Ολα καλα θα πανε...περιμενουνε νεα σου απο τον καρδιοτοκογραφο!Για μασαζ αν νομιζεις οτι θα βοηθησει γιατι δεν λες να ερθουν σπιτι να σου κανουν?

Οι υπολοιπες ολα καλα βλεπω τα νεα σας!Σας φιλω...


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

@bella32 μια χαρά ακούγονται τα κιλά απο το μωράκι. μην αγχώνεσαι τώρα πιά. κι εμένα το ανιψάκι μου γεννήθηκε 35 και 5 και ήταν 2200 και όλα μια χαρά ούτε στην μονάδα μπήκε καθόλου ούτε τίποτα. 

εγώ πήγα εχθές στον γιατρό για εξέταση όλα μου είπε καλά τα βλέπει, 29 και 6 χθες και ήταν 1500 η μικρή, η καλλιέργεια κολπικού έδειξε μύκητες (ήμουν σίγουρη) και μου έδωσε υπόθετα κολπικά αλλά με μάλωσε λίγο για το ουρικό οξύ που το βρήκε λίγο ανεβασμένο, ήταν στο 4 και μου είπε πως το θέλει στο 2,7 περίπου στην εγκυμοσύνη. οπότε μου είπε πολύ προσοχή σε φαγητό και γλυκό και τηγανιτά κτλ. βεβαία η αλήθεια είναι πως προσέχω αρκετά και μέχρι στιγμής έχω πάρει 5 κιλά αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με πολλά παραπάνω απο το φυσιολογικό οπότε απο φόβο δεν έβαλα και πολλά μετά!!!

τον ρώτησα πότε νa κάνω το ντόπλερ και μου λέει μα μόλις το κάναμε! και μου έδειξε εκεί κάτι μετρήσεις και μου είπε είναι μια χαρά και πως θα κάνουμε μετρήσεις ντοπλερ και στην επόμενη επίσκεψη!

έχει βρει καμία σας κανένα ωραίο νυχτικάκι για το μαιευτήριο και αν ναι που? ψάχνω αλλά δεν βρήκα κάτι ωραίο!!!

νομίζω οτι το μεγάλο άγχος θα το πάθω μόλις διαβάσω πως γέννησε κάποια απο εδώ... εκεί θα καταλάβω πως φτάνουμε!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Parisa είπε:

@bella32 μια χαρά ακούγονται τα κιλά απο το μωράκι. μην αγχώνεσαι τώρα πιά. κι εμένα το ανιψάκι μου γεννήθηκε 35 και 5 και ήταν 2200 και όλα μια χαρά ούτε στην μονάδα μπήκε καθόλου ούτε τίποτα. 

εγώ πήγα εχθές στον γιατρό για εξέταση όλα μου είπε καλά τα βλέπει, 29 και 6 χθες και ήταν 1500 η μικρή, η καλλιέργεια κολπικού έδειξε μύκητες (ήμουν σίγουρη) και μου έδωσε υπόθετα κολπικά αλλά με μάλωσε λίγο για το ουρικό οξύ που το βρήκε λίγο ανεβασμένο, ήταν στο 4 και μου είπε πως το θέλει στο 2,7 περίπου στην εγκυμοσύνη. οπότε μου είπε πολύ προσοχή σε φαγητό και γλυκό και τηγανιτά κτλ. βεβαία η αλήθεια είναι πως προσέχω αρκετά και μέχρι στιγμής έχω πάρει 5 κιλά αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με πολλά παραπάνω απο το φυσιολογικό οπότε απο φόβο δεν έβαλα και πολλά μετά!!!

τον ρώτησα πότε νa κάνω το ντόπλερ και μου λέει μα μόλις το κάναμε! και μου έδειξε εκεί κάτι μετρήσεις και μου είπε είναι μια χαρά και πως θα κάνουμε μετρήσεις ντοπλερ και στην επόμενη επίσκεψη!

έχει βρει καμία σας κανένα ωραίο νυχτικάκι για το μαιευτήριο και αν ναι που? ψάχνω αλλά δεν βρήκα κάτι ωραίο!!!

νομίζω οτι το μεγάλο άγχος θα το πάθω μόλις διαβάσω πως γέννησε κάποια απο εδώ... εκεί θα καταλάβω πως φτάνουμε!!!!!!!!!!

Οντως περναει ο καιρος και σε λιγο θα μπουμε στο μηνα μας!!!! Μια χαρα και η μπεμπα σου! Καλη συνεχεια ευχομαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@Nektaritsaki καλύτερα που είναι ζεν ο γιατρός σου!! έχω γνωρίσει γιατρούς που με αγχωναν με το παραμικρό και τελικά ήταν όλα καλά! ας πούμε στην 22 εβδομάδα που έκανα υπέρηχο σε έναν εμβρυολογο μου έλεγε α και ο πλακούντας είναι χαμηλός επιπωματικος και θα πας καισαρική κτλ και είναι επικίνδυνο...και μετά μου λέει ο δικός μου μέχρι την 28η ανεβαίνει! τι χαζα σου έλεγε; τζάμπα έκλαιγα! τώρα είναι μια χαρά υψηλός!! όσο για το μασάζ είπα μη με ταρακουνάει και γίνουν τπτ συσπάσεις οποτε το έβαλα στον πάγο προς το παρόν!

@Parisa μια χαρά και η μπέμπα σου! για την καλλιέργεια μην ανησυχείς. εμένα μου είχαν βρει στα αναεροβια κατι και ειχα παρει 8 μέρες αντιβίωση και από τότε όλες βγαίνουν καθαρές! λίγη προσοχή με τα τηγανιτά! μια χαρά και τα κιλά σου! κγω πήρα μόνο 6 κιλά ( προς το παρόν) και όλα πήγαν στο μωρο) 

αγόρασα 2 τέλεια νυχτικακια! πήρα ένα σετακι με ρόμπα από oysho,με πολύ όμορφη δαντέλα και απαλό ύφασμα, από τη σειρά maternity, και πήρα και μια μακρυμανικη λεπτό ύφασμα βέβαια απο yamamay και έχει κουμπακια για θηλασμό, έχει και τουλι και πουα! είπα να τα φοράω και να νιώθω όμορφα!!!

προβλέπω  να σας κάνω ποδαρικό κορίτσια! Ο,τι πει ο μπέμπης!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσάκια μου!!! 

@bella32 κορίτσι μου εύχομαι όοοοολα να πάνε κατ 'ευχήν!!! Έχω ακούσει πολλές γυναίκες που έχουν γεννησει νωρίτερα και όλα πήγαν μια χαρά, μην αγχώνεσαι λοιπόν! Σημασία έχει να είστε καλά και οι δύο σας και αυτό δεν το καθορίζει πάντα η ημερομηνία τοκετού (το έχουμε δει πολλές φορές)!!!

@Parisa τέλεια η μπέμπα σου!!! Όλα καλά!! Αυτό που είπες ότι με το που θα πει κάποια ότι γέννησε τότε πραγματικά θα αγχωθούμε :-o πόσο ισχύει!!! Κι εγώ το σκέφτηκα!!!

@Nektaritsaki μια χαρά.. Έτσι πρέπει να είναι οι γιατροί και δη οι γυναικολόγοι!!!! Ααα την Παρασκευή έχω κι εγώ το doppler.. Έχουμε και ίδια πητ, νομίζω θα έχουμε να συγκρίνουμε (στο περίπου, αν σκεφτείς ότι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική καθώς και τα μηχανήματα έχουν αποκλίσεις!!!).

Χαίρομαι που είμαστε όλες καλά, τα μωράκια μας είναι καλά και αυτό είναι το σημαντικότερο!! 

Εγώ χθες έκανα τα ψώνια μου.. Για την μπέμπα μόνο όμως ακόμη!! Πήραμε προίκα, κουβερτούλες, σεντονάκια, πετσετούλες, πανούλες, σελτεδακια, σαλιαρίτσες και πολλά ακόμη παρόμοια.. Τι όμορφα που είναι όλα βρε κορίτσια... Είχα κάμποσες ώρες στο κατάστημα αλλά χαλάλι η κούραση, το ευχαριστήθηκα!!! Και να πω και αυτό.. Τα πήρα σχεδόν όλα ροζ.. Δεν μπορούσα να αντισταθώ χιχιχι!!! Τώρα μου μένει η βαλίτσα,το πλύσιμο όλων(ουφ) και το καθάρισμα του σπιτιού που θα κάνω νωρίτερα φέτος με την ενίσχυση της μαμάς φυσικά!!! 

Τα φιλιά μου σε εσάς και τα μωράκια σας :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου!!! 

@bella32 κορίτσι μου εύχομαι όοοοολα να πάνε κατ 'ευχήν!!! Έχω ακούσει πολλές γυναίκες που έχουν γεννησει νωρίτερα και όλα πήγαν μια χαρά, μην αγχώνεσαι λοιπόν! Σημασία έχει να είστε καλά και οι δύο σας και αυτό δεν το καθορίζει πάντα η ημερομηνία τοκετού (το έχουμε δει πολλές φορές)!!!

@Parisa τέλεια η μπέμπα σου!!! Όλα καλά!! Αυτό που είπες ότι με το που θα πει κάποια ότι γέννησε τότε πραγματικά θα αγχωθούμε :-o πόσο ισχύει!!! Κι εγώ το σκέφτηκα!!!

@Nektaritsaki μια χαρά.. Έτσι πρέπει να είναι οι γιατροί και δη οι γυναικολόγοι!!!! Ααα την Παρασκευή έχω κι εγώ το doppler.. Έχουμε και ίδια πητ, νομίζω θα έχουμε να συγκρίνουμε (στο περίπου, αν σκεφτείς ότι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική καθώς και τα μηχανήματα έχουν αποκλίσεις!!!).

Χαίρομαι που είμαστε όλες καλά, τα μωράκια μας είναι καλά και αυτό είναι το σημαντικότερο!! 

Εγώ χθες έκανα τα ψώνια μου.. Για την μπέμπα μόνο όμως ακόμη!! Πήραμε προίκα, κουβερτούλες, σεντονάκια, πετσετούλες, πανούλες, σελτεδακια, σαλιαρίτσες και πολλά ακόμη παρόμοια.. Τι όμορφα που είναι όλα βρε κορίτσια... Είχα κάμποσες ώρες στο κατάστημα αλλά χαλάλι η κούραση, το ευχαριστήθηκα!!! Και να πω και αυτό.. Τα πήρα σχεδόν όλα ροζ.. Δεν μπορούσα να αντισταθώ χιχιχι!!! Τώρα μου μένει η βαλίτσα,το πλύσιμο όλων(ουφ) και το καθάρισμα του σπιτιού που θα κάνω νωρίτερα φέτος με την ενίσχυση της μαμάς φυσικά!!! 

Τα φιλιά μου σε εσάς και τα μωράκια σας :x

Αχ ναι ποσο ωραια ειναι ολα τα μωρουδιακα..Και εγω σιγα σιγα αρχιζω να ψωνιζω...Αυριο εχω γιατρο και ανυπομονω να παω...θελω και να του πω και για τα συνεχη πετρωματα που εχω...Πλεον πετρωνει με το παραμικρο η κοιλια μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2018 at 9:32 ΠΜ, bella32 είπε:

@Κελυ 32 μου βρήκαν κοντό τράχηλο (21 με 22) και δε νομίζουν οτι θα με πάει μέχρι τέλους... κ μας αυτός είναι ο στόχος, να φτασουμε τα 2μιση κιλακια! να τον χαίρεστε τον ανηψουλη!!

@Ασία κγω αυτό λέω στον εαυτό μου! η ουρά έμεινε, λίγη υπομονή!διαβάζω βιβλία όλη μέρα! να μπορούσα να πάω και κάπου να με τριψουν μιας κ πονάω παντού όμως από την ακινησία και έχουν ατροφησει οι μύες... θα ήμουν κομπλέ! να πάνε όλα καλά και μετά νομίζω θα πηγαίνω μια φορά την εβδομάδα για μασάζ!!!!!

χαχαχα όλες μας τα ίδια, πονάμε παντού λίγο πολύ η καθεμία! κι όσο περνάει ο καιρός γινόμαστε σαραβαλα. Εγώ πρώτη φορά νιώθω το σώμα μου τόσο δυσκινητο. Θέλω να γεννήσω με το καλό κ να βρω την φόρμα μου γρήγορα γιατί σκούριασα εντελώς.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? Εγω σημερα πηγα για υπερηχο...Ειμαι καπου 29 +5....Βρηκε τη μπεμπα λιγο μικρουλα.. Σημερα ηταν 1.360 περιπου και θα την ηθελε 1.500... Ειπε οτι θα γεννηθει καπου απο 2.800 εως 3.000 το πολυ.. Γενικα ομως αγχωθηκα λιγο...Τελη σεπτεμβρη μου ειπε να παω ξανα μετα το ντοπλερ να μ κανει δυο ενεσεις κορτιζονης προληπτικα...Στοχος μας ειπε ειναι να φτασουμε την 38η βδομαδα...Αυτα.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? Εγω σημερα πηγα για υπερηχο...Ειμαι καπου 29 +5....Βρηκε τη μπεμπα λιγο μικρουλα.. Σημερα ηταν 1.360 περιπου και θα την ηθελε 1.500... Ειπε οτι θα γεννηθει καπου απο 2.800 εως 3.000 το πολυ.. Γενικα ομως αγχωθηκα λιγο...Τελη σεπτεμβρη μου ειπε να παω ξανα μετα το ντοπλερ να μ κανει δυο ενεσεις κορτιζονης προληπτικα...Στοχος μας ειπε ειναι να φτασουμε την 38η βδομαδα...Αυτα.. 

Κελυ μου μην αγχώνεσαι! ξέρω από πολλές εγκυουλες που μπορεί σε έναν υπέρηχο να ήταν πιο μικρό το μωρό και σε επόμενο να πήρε παραπάνω γραμμάρια.  Εξάλλου η διαφορά δεν είναι πολύ μεγάλη. Ο πλακούντας σου ήταν καλός; σου είπε τπτ; Σίγουρα θα τα δείτε πιο αναλυτικά τέλη του μήνα! Επίσης, όσες έχουν κοριτσάκια, γεννάνε κάπου εκεί τα μπεμπέ τους! δεν ξέρω πώς γίνεται! γέννησαν 4 φίλες μου φέτος, όλες κορίτσια, και όλες κοντά στα 2900! λες και ήταν συνεννοημενες!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , bella32 είπε:

Κελυ μου μην αγχώνεσαι! ξέρω από πολλές εγκυουλες που μπορεί σε έναν υπέρηχο να ήταν πιο μικρό το μωρό και σε επόμενο να πήρε παραπάνω γραμμάρια.  Εξάλλου η διαφορά δεν είναι πολύ μεγάλη. Ο πλακούντας σου ήταν καλός; σου είπε τπτ; Σίγουρα θα τα δείτε πιο αναλυτικά τέλη του μήνα! Επίσης, όσες έχουν κοριτσάκια, γεννάνε κάπου εκεί τα μπεμπέ τους! δεν ξέρω πώς γίνεται! γέννησαν 4 φίλες μου φέτος, όλες κορίτσια, και όλες κοντά στα 2900! λες και ήταν συνεννοημενες!!

Ολα τα υπολοιπα ειναι καλα..ο λωρος ειπε ειναι λιγο λεπτος..Τωρα θα δειξει πως θα παει..Πιστευω η μπεμπουλα μου θα ειναι μια χαρα! Απλα οσο πλησιαζουμε αγχωνομαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? Εγω σημερα πηγα για υπερηχο...Ειμαι καπου 29 +5....Βρηκε τη μπεμπα λιγο μικρουλα.. Σημερα ηταν 1.360 περιπου και θα την ηθελε 1.500... Ειπε οτι θα γεννηθει καπου απο 2.800 εως 3.000 το πολυ.. Γενικα ομως αγχωθηκα λιγο...Τελη σεπτεμβρη μου ειπε να παω ξανα μετα το ντοπλερ να μ κανει δυο ενεσεις κορτιζονης προληπτικα...Στοχος μας ειπε ειναι να φτασουμε την 38η βδομαδα...Αυτα.. 

Δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι τα φυσιολογικά όρια στο βάρος.... Σου είπε την ήθελε γύρω στα 1500γρ..29+3 είχα πάει εγώ και βρήκε τη μπέμπα 1600γρ και μου είπε είναι 30% μεγαλύτερη. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ!! Πιστεύω όλα θα είναι καλά.. 

Αύριο κανονικά είχα ντοπλερ αλλά κάτι του έτυχε (έρχεται από Αθήνα) και μου μετέθεσε το ραντεβού για τις 20/9 που θα είμαι 31+5... Θα δούμε πόσο θα έχει φτάσει τότε. Πάντως συμφωνώ με την @bella32 δεν παίρνουν κάθε εβδομάδα το ίδιο βάρος.. Μπορεί δηλαδή να έχει μείνει λίγο πίσω αλλά να το ανακτήσει την επόμενη εβδομάδα αυτό το βαρος.

Παρεμπιπτόντως.. Όσες είστε από Αθήνα, πηγαίνει καμία στον Παφίλη; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nancy31 είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι τα φυσιολογικά όρια στο βάρος.... Σου είπε την ήθελε γύρω στα 1500γρ..29+3 είχα πάει εγώ και βρήκε τη μπέμπα 1600γρ και μου είπε είναι 30% μεγαλύτερη. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ!! Πιστεύω όλα θα είναι καλά.. 

Αύριο κανονικά είχα ντοπλερ αλλά κάτι του έτυχε (έρχεται από Αθήνα) και μου μετέθεσε το ραντεβού για τις 20/9 που θα είμαι 31+5... Θα δούμε πόσο θα έχει φτάσει τότε. Πάντως συμφωνώ με την @bella32 δεν παίρνουν κάθε εβδομάδα το ίδιο βάρος.. Μπορεί δηλαδή να έχει μείνει λίγο πίσω αλλά να το ανακτήσει την επόμενη εβδομάδα αυτό το βαρος.

Παρεμπιπτόντως.. Όσες είστε από Αθήνα, πηγαίνει καμία στον Παφίλη; 

Τωρα μπερδευτηκα κ εγω...Τι εννοει 30% μεγαλυτερη??? Δηλαδη ποσο επρεπε να ειναι?? Δεν ξερω...εγω παντως αγχωθηκα λιγακι σημερα! Αρχισα να τρωω λιγο παραπανω μπας και φταιω εγω που τοσο καιρο δεν ειχα ορεξη για να τρωω!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Τωρα μπερδευτηκα κ εγω...Τι εννοει 30% μεγαλυτερη??? Δηλαδη ποσο επρεπε να ειναι?? Δεν ξερω...εγω παντως αγχωθηκα λιγακι σημερα! Αρχισα να τρωω λιγο παραπανω μπας και φταιω εγω που τοσο καιρο δεν ειχα ορεξη για να τρωω!

Την επόμενη από εκείνη την φορά που πήγα μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερη..Αυτό εννοούσε με το "30% μεγαλυτερη". Πόσο θα έπρεπε να είναι ντε;;; αναρωτιέμαι κι εγώ.. 

Μην το λες αυτό.. Γιατί κι εγώ που τρώω και έχω πάρει κιλά τον ρώτησα αν φταίω εγώ που είναι μεγαλύτερο το μωρό και μου είπε δεν έχει να κάνει.. Το παιδί θα πάρει ότι είναι να πάρει. Εκτός αν ζορίζεις τον οργανισμό σου και μένεις επίτηδες πεινασμένη! Αυτό νομίζω μόνο είναι κακό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nancy31 είπε:

Την επόμενη από εκείνη την φορά που πήγα μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερη..Αυτό εννοούσε με το "30% μεγαλυτερη". Πόσο θα έπρεπε να είναι ντε;;; αναρωτιέμαι κι εγώ.. 

Μην το λες αυτό.. Γιατί κι εγώ που τρώω και έχω πάρει κιλά τον ρώτησα αν φταίω εγώ που είναι μεγαλύτερο το μωρό και μου είπε δεν έχει να κάνει.. Το παιδί θα πάρει ότι είναι να πάρει. Εκτός αν ζορίζεις τον οργανισμό σου και μένεις επίτηδες πεινασμένη! Αυτό νομίζω μόνο είναι κακό. 

Και εγω δεν ειναι οτι δεν τρωω καλα απλα δεν τρωω ποσοτητες!! Τωρα θα αυξησω λιγο την ποσοτητα! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...