Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Γεια σας εγκυουλες...καλο μηνα

Πηγα σημερα στον γιατρο ειμαι 29 βδ. κ μου μετρησε το βαρος της μικρης μου κ ειναι πολυ αδυνατη!Ενω πριν 2 βδομαδες που ειχα ξαναπαει ηταν 3 μερες μεγαλυτερη απο μενα (1100 γρ.) σημερα ηταν μονο 100 γρ. περισσοτερο κ βγαινει 1 βδομαδα μικροτερη!Ο γιατρος ολα τα υπολοιπα (το κεφαλι κ το μηριαιο) που μετραει τα βρηκε πολυ καλα κ οντως αυτο βλεπω κ γω στον υπερυχω φυσιολογικα κ παλι λιγο παραπανω απο μενα!Αλλα πως γινεται να πηρε μονο 100γρ. σε 2 βδομαδες?Δεν εχω αλλαξει εγω κατι στην διατροφη μου να πω σταματησα να τρωω!Παντως αυτες τις 15 μερες ουτε εγω πηρα ουτε η μικρη!Εχω στεναχωρεθει πολυ κ ας μην μου εδιξε ο γιατρος αγχωμενος η κατι τετοιο!Μου ειπε σε 10 μερες να κανω το ντοπλερ να δουμε κ κει τι θα δειξει!Τι θα κανω εγω 10 μερες?Αυτο το αγχος οσο παει κ αυξανεται μαζι με τις βδομαδες ε?Πητε μου κ σεις ποσο ειναι τα μπεμπακια σας στις 29βδ. η καπου εκει κοντα!Παντως μαυτα κ μαυτα μπορει να ειναι αδυνατουλα αλλα εχει πολυ δυναμη η ζουζουνα μου!Αφηστε που ενω την προηγουμενη φορα ειχε το κεφαλι κατω δεξια, σημερα το ειχε πανω αριστερα...γιαυτο εχω λιγες μερες που δεν μπορω πλεον να γυρισω απο την αριστερη πλευρα!Εκανε κολοτουμπα...

Δηλαδη ποσο ζυγιζε η μπεμπα σου? Μηπως δεν ειναι απολυτο ολο αυτο με το βαρος τελικα? Γιατι κ εγω οταν ειχα κανει τη β επιπεδου εβγαινε λιγο μικρουλα αλλα μετα απο δεκαπεντε μερες πηρε τα πανω της..

Εννοω μηπως κ εσενα τωρα απλα ετυχε και σε λιγο θα ξανσπαρει? Και εφοσον ο γιατρος δεν ανησυχει δεν θα ειναι κατι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Γεια σας εγκυουλες...καλο μηνα

Πηγα σημερα στον γιατρο ειμαι 29 βδ. κ μου μετρησε το βαρος της μικρης μου κ ειναι πολυ αδυνατη!Ενω πριν 2 βδομαδες που ειχα ξαναπαει ηταν 3 μερες μεγαλυτερη απο μενα (1100 γρ.) σημερα ηταν μονο 100 γρ. περισσοτερο κ βγαινει 1 βδομαδα μικροτερη!Ο γιατρος ολα τα υπολοιπα (το κεφαλι κ το μηριαιο) που μετραει τα βρηκε πολυ καλα κ οντως αυτο βλεπω κ γω στον υπερυχω φυσιολογικα κ παλι λιγο παραπανω απο μενα!Αλλα πως γινεται να πηρε μονο 100γρ. σε 2 βδομαδες?Δεν εχω αλλαξει εγω κατι στην διατροφη μου να πω σταματησα να τρωω!Παντως αυτες τις 15 μερες ουτε εγω πηρα ουτε η μικρη!Εχω στεναχωρεθει πολυ κ ας μην μου εδιξε ο γιατρος αγχωμενος η κατι τετοιο!Μου ειπε σε 10 μερες να κανω το ντοπλερ να δουμε κ κει τι θα δειξει!Τι θα κανω εγω 10 μερες?Αυτο το αγχος οσο παει κ αυξανεται μαζι με τις βδομαδες ε?Πητε μου κ σεις ποσο ειναι τα μπεμπακια σας στις 29βδ. η καπου εκει κοντα!Παντως μαυτα κ μαυτα μπορει να ειναι αδυνατουλα αλλα εχει πολυ δυναμη η ζουζουνα μου!Αφηστε που ενω την προηγουμενη φορα ειχε το κεφαλι κατω δεξια, σημερα το ειχε πανω αριστερα...γιαυτο εχω λιγες μερες που δεν μπορω πλεον να γυρισω απο την αριστερη πλευρα!Εκανε κολοτουμπα...

Καλησπέρα απο μανουλες Οκτωβρίου! Μην σε αγχώνει αυτο! Εγω εκανα ντομπλερ πριν 2 εβδομάδες και το μωρο μεσα σε 15 μερες πηρε μονο 100γρ και εκει που εβγαινε απο την αρχη 4 μερες μεγαλυτερο και μου λεγανε θα ειναι μεγαλο μωρο τωρα ξαφνικά δεν πηρε πολλα γραμμάρια... και ο πλακουντας που θρεφει το μωρο σκεψου ειναι grade 0 ενω για την εβδομαδα που ειμαι στις περισσοτερες ειναι grade 2... που σημαίνει οτι ο πλακουντας ο δικος μου θρεφει άψογα το μωρο γτ ειναι σαν να ειμαι 3 μηνων εγκυος! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγκυουλες

@Κελυ 32 η μπεμπα ζυγιζε 1200 χθες!Αποτι διαβασα μετα απο καποιες βδομαδες πιο αξιοπιστη μετριση ειναι το μηριαιο!Ο γιατρος μου παντα ειναι ηρεμος κ δεν πανικοβαλλετε ποτε!Ειλικρινα αν δεν ηταν τοσο δραστηρια η μπουμπου μου θα καθομουν σε αναμενα καρβουνα μεχρι το ντοπλερ!

@Μάντη μου αρα εσυ το επαθες γυρω στις 31 βδομαδες?Εγω στην β επιπεδου ειχα grade 0!Δεν το ηξερα οτι μπορει να αλλαξει αυτο!

Σας ευχαριστω κοριτσια παιρνω θαρρος με τα λογια σας!Αν κ το αγχος στριφογυριζει στο μυαλο συνεχεια!Α χθες εδειξα στον γιατρο τις μετρησεις του σαγχαρου στο σπιτι κ μου ειπε οτι ειναι πολυ καλες αλλα να συνεχισω να μετραω μην ξεφυγω κ δεν το παρουμε χαμπαρι!Για ενδοκρινολογο δεν μου ειπε!

Σας φιλω...

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα εγκυουλες

@Κελυ 32 η μπεμπα ζυγιζε 1200 χθες!Αποτι διαβασα μετα απο καποιες βδομαδες πιο αξιοπιστη μετριση ειναι το μηριαιο!Ο γιατρος μου παντα ειναι ηρεμος κ δεν πανικοβαλλετε ποτε!Ειλικρινα αν δεν ηταν τοσο δραστηρια η μπουμπου μου θα καθομουν σε αναμενα καρβουνα μεχρι το ντοπλερ!

@Μάντη μου αρα εσυ το επαθες γυρω στις 31 βδομαδες?Εγω στην β επιπεδου ειχα grade 0!Δεν το ηξερα οτι μπορει να αλλαξει αυτο!

Σας ευχαριστω κοριτσια παιρνω θαρρος με τα λογια σας!Αν κ το αγχος στριφογυριζει στο μυαλο συνεχεια!Α χθες εδειξα στον γιατρο τις μετρησεις του σαγχαρου στο σπιτι κ μου ειπε οτι ειναι πολυ καλες αλλα να συνεχισω να μετραω μην ξεφυγω κ δεν το παρουμε χαμπαρι!Για ενδοκρινολογο δεν μου ειπε!

Σας φιλω...

Ναι εγω εκανα ντομπλερ 31+2 και ηταν το μωρο 1570 και στις 29+2 ηταν 1470 δυο εβδομάδες πηρε μονο 100γρ... αλλα μου ειπαν οτι ολα ειναι φυσιολογικα.. ο πλακουντας οσο μεγαλώνει η εγκυμοσύνη τοσο ωριμάζει σε αλλες ωριμάζει ποιο γρηγορα σε αλλε ποιο αργα... αλλα οσο ποιο νεος ειναι τοσο ποιο καλα τροφοδοτεί το έμβρυο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, 

σημερα ειχαμε ραντεβου για προγραμματισμενο ελεγχο. 1644 ο μπεμπης και ειμαι 29+6 εβδομαδων. η γιατρος ειπε οτι ειναι κατα προσεγγιση τοσο, δλδ το νουμερο ειναι λιγο "τσιμπημενο" αρα κατι λιγοτερο απο 1644 γρ.. εκανε και ντοπλερ δεν ειπε τιποτα, ολα φαινονται λεει φυσιολογικα. επομενο ραντεβου στις 34+5 εβδ. πώς σας ακουγονται τα νουμερα βρε κοριτσια ? 

ΕΠΙΣΗΣ, τραβηξα φρικη μεγαλη. εκει που κανονιζαμε τα ραντεβου, ενω εχω πητ 15/11 προσθεσανε και ενα ακομα ραντεβου στις 21/11 για την περιπτωση που ο μπεμπης δεν εχει ερθει ακομα. ρε κοριτσια τί 41 εβδ ? θα σκάσω ! μεχρι ποτε περιμενουνε δλδ για να προβούνε σε τεχνητά μέσα ? προκληση δλδ εστω, δε λεω για καισαρική... ειναι κατι συνηθες να συμβαινει τι λετε ? εκει στην ελλαδα τι κανουνε σ αυτη την περιπτωση ? αμα ζητηθεί να προχωρησει η διαδικασια με τεχνητους πονους για παραδειγμα στις 40 εβδ οι γιατροι το κανουνε ή αρνούνται?? πωπω πειτε βρε κοριτσια γιατι μ επιασε μια τρελα, ενας πανικος μια ταραχή λολ


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elise μην ανησυχείς. Κι ο δικός μου γιατρός αν φτάσει η εγκυμοσύνη μέχρι τις 40 εβδ. μας παρακολουθεί ανά 2 μέρες μέχρι 41 εβδ. κι έπειτα προχωράει σε πρόκληση τοκετού. Αυτό συμβαίνει γιατί οι 9 μήνες από τη σύλληψη δεν κλείνουν στις 40 εβδομάδες αλλά αργότερα. Σε κάποιες χώρες περιμένουν μέχρι τις 42 αλλά στην Ελλάδα δεν είμαστε τόσο οργανωμένοι. Την Τρίτη πήγα στο πρώτο σεμινάριο από τα 8 στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης. Είναι τέλειο. Άξιζε τα 230 χιλιόμετρα ταξίδι. Μας είπαν ακριβώς αυτό: τελειόμηνη κύηση είναι αυτή που διαρκεί 37-42 εβδομάδες.Οπότε σωστά σου έκλεισαν και για αργότερα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!! Έχω καιρό να μπω και διάβασα πολλά νέα σας!!! Χαίρομαι που όλες είστε καλά!! 

Θα πω κι εγώ τα νέα μου και ότι συγκράτησα από αυτά που διάβασα (γράψατε αρκετά). Σήμερα μπαίνω επίσημα στον 8ο..αντέ λίγο ακόμη έμεινε, 10 βδομαδουλες!!! Εγώ είχα ραντεβού την Τρίτη (29+3) και θα μιλήσω σχετικά με το βαρος.. Η μικρή μου ήταν 1600γρ..ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερη. Ό,τι μου είπε και στον προηγούμενο υπέρηχο δλδ ότι είναι 30%μεγαλύτερη. Περιμένω να δω στο ντοπλερ πόσο θα έχει φτάσει (14/9).

Σχετικά με τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού, είχα πάει πριν 1 μήνα περίπου στο ΙΚΑ την πόλης μου, άφησα τα στοιχεία μου και μου είπαν θα με ειδοποιήσουν, περίπου τέλος Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσουν!!! Νομίζω θα με βοηθήσουν πολύ!! 

@elise από όσο γνωρίζω η πρόκληση καταλήγει κατά 90%σε καισαρική.. Γιατί βιάζεσαι;; δώσε χρόνο στο μωράκι σου, θα έρθει όποτε είναι η ώρα του.. Μην αγχωνεσαι προκαταβολικά. Σίγουρα όλες μας έχουμε στο μυαλό μας μια ημερομηνία που θα γεννήσουμε αλλά πόσες είναι οι πιθανότητες να γίνει εκείνη την μέρα;!

@Nektaritsaki για να μην ανησυχεί ο γιατρός σου σίγουρα δεν είναι κάτι. Θα το δεις και στο ντοπλερ.. Πότε θα το κάνεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εγκυουλες! διάβασα τα νέα σας! όλα καλά να πάνε εύχομαι για όλες! εμένα μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα θα γεννήσω νωρίτερα και εύχομαι τουλάχιστον να φύγει ο Σεπτέμβριος και να μπει ο Οκτώβριος... έκανα και ντοπλερ σήμερα, 32+1 και το νινι ήταν 2040 περίπου.  αν προλάβουμε να φτασουμε τα 2μιση σε κάνα 2βδομαδο  μπορεί και να γλυτωσουμε τη Μενν. ουφφφ 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα εγκυουλες! διάβασα τα νέα σας! όλα καλά να πάνε εύχομαι για όλες! εμένα μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα θα γεννήσω νωρίτερα και εύχομαι τουλάχιστον να φύγει ο Σεπτέμβριος και να μπει ο Οκτώβριος... έκανα και ντοπλερ σήμερα, 32+1 και το νινι ήταν 2040 περίπου.  αν προλάβουμε να φτασουμε τα 2μιση σε κάνα 2βδομαδο  μπορεί και να γλυτωσουμε τη Μενν. ουφφφ 

καλησπέρα! είμαστε κοντά, εγώ είμαι 33+2 σήμερα. Όλα καλά στο ντοπλερ δηλαδή? εγώ είχα κάνει 32+5 ντοπλερ κ ήταν 1850 κ μου είπε πως είναι μια χαρά. Εσύ γιατί λες πως μπορεί κ να γλιτώσετε τη μενν? θα γεννήσεις για κάποιον λόγο σύντομα?τι σου είπε ο γιατρός? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ασία είπε:

καλησπέρα! είμαστε κοντά, εγώ είμαι 33+2 σήμερα. Όλα καλά στο ντοπλερ δηλαδή? εγώ είχα κάνει 32+5 ντοπλερ κ ήταν 1850 κ μου είπε πως είναι μια χαρά. Εσύ γιατί λες πως μπορεί κ να γλιτώσετε τη μενν? θα γεννήσεις για κάποιον λόγο σύντομα?τι σου είπε ο γιατρός? 

μου είπε ότι το μωρό είναι λίγο ' μπαμπατσικο ' αλλά μέσα στα φυσιολογικά όρια.  γενικά να προσέχωτι τρώω αν και επειδή λόγω σακχάρου είμαι  σε ειδική διατροφή και μετριέμαι κάθε μέρα τι τιμές έχω, δεν ξέρω τι άλλο να προσεξω πλέον.. έχω κοντο τράχηλο και δεν με έχουν  κάνει περιδεση ούτε μου βάλανε πεσσο.. οπότε κατά πάσα πιθανότητα θα είμαστε προωρο μωράκι αλλά τους είδα αισιόδοξους ότι θα αντέξει ο τράχηλος να μπει στην 35η..και αν το βάρος είναι κοντά στα 2μιση δε θα χρειαστεί υποστήριξη!

εσυ ησουν 1850 ε; εμένα μου έκανε εντύπωση γτ πριν καμία βδομάδα περίπου μου το μέτρησε ο γιατρός μου και ήταν 1800 και σήμερα στο νοσοκομείο 2 και κάτι! με καθυσηχασαν ότι μηχάνημα με μηχάνημα έχει αποκλίσεις.. κ εφόσον ο πλακούντας τρέφει σωστά το μωρό να μην αγχώνομαι...

Επίσης, μου είπαν να κάνω καρδιοτοκογραφημα γύρω στις 25 του μήνα..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

μου είπε ότι το μωρό είναι λίγο ' μπαμπατσικο ' αλλά μέσα στα φυσιολογικά όρια.  γενικά να προσέχωτι τρώω αν και επειδή λόγω σακχάρου είμαι  σε ειδική διατροφή και μετριέμαι κάθε μέρα τι τιμές έχω, δεν ξέρω τι άλλο να προσεξω πλέον.. έχω κοντο τράχηλο και δεν με έχουν  κάνει περιδεση ούτε μου βάλανε πεσσο.. οπότε κατά πάσα πιθανότητα θα είμαστε προωρο μωράκι αλλά τους είδα αισιόδοξους ότι θα αντέξει ο τράχηλος να μπει στην 35η..και αν το βάρος είναι κοντά στα 2μιση δε θα χρειαστεί υποστήριξη!

εσυ ησουν 1850 ε; εμένα μου έκανε εντύπωση γτ πριν καμία βδομάδα περίπου μου το μέτρησε ο γιατρός μου και ήταν 1800 και σήμερα στο νοσοκομείο 2 και κάτι! με καθυσηχασαν ότι μηχάνημα με μηχάνημα έχει αποκλίσεις.. κ εφόσον ο πλακούντας τρέφει σωστά το μωρό να μην αγχώνομαι...

Επίσης, μου είπαν να κάνω καρδιοτοκογραφημα γύρω στις 25 του μήνα..

πόσα εκατοστά δηλαδή είναι ο τράχηλος?Πρέπει να προσέχεις, λίγο έμεινε ακόμη, υπομονή. αρκετές κοπέλες με το ίδιο θέμα άντεξαν πολύ περισσότερο από όσο υπολόγιζαν οι γιατροί!!να μην αγχώνεσαι, μια χαρά παίρνει βάρος κ θα πάρει αρκετό ακόμη. νομίζω πως νωρίς θα κάνεις ζώνες αλλά σίγουρα ο γιατρός θα έχει τον λόγο του που θέλει να ελέγξει συσπάσεις από τώρα!Όλα καλά θα πάνε κ με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μικρό σου θαύμα!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

πόσα εκατοστά δηλαδή είναι ο τράχηλος?Πρέπει να προσέχεις, λίγο έμεινε ακόμη, υπομονή. αρκετές κοπέλες με το ίδιο θέμα άντεξαν πολύ περισσότερο από όσο υπολόγιζαν οι γιατροί!!να μην αγχώνεσαι, μια χαρά παίρνει βάρος κ θα πάρει αρκετό ακόμη. νομίζω πως νωρίς θα κάνεις ζώνες αλλά σίγουρα ο γιατρός θα έχει τον λόγο του που θέλει να ελέγξει συσπάσεις από τώρα!Όλα καλά θα πάνε κ με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μικρό σου θαύμα!!

γύρω στα 21 με 22 μου τον έβγαλε..μακάρι να μπει ο Οκτώβριος! γενικά ειμαι κλινιρης ήδη 2 μήνες...οπότε από υπομονή..έχω μάθει! θα με βάλει για ζώνες για να δει ποτε πρέπει να γίνουν ενέσεις κορτιζόνης μιας και δε μπορείς να κάνεις πολλές φορές οπότε ψάχνει την κατάλληλη στιγμή! αυτό κατάλαβα! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! εύχομαι κγω με το καλό το δικό σου θαυματακι!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, bella32 είπε:

καλησπέρα εγκυουλες! διάβασα τα νέα σας! όλα καλά να πάνε εύχομαι για όλες! εμένα μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα θα γεννήσω νωρίτερα και εύχομαι τουλάχιστον να φύγει ο Σεπτέμβριος και να μπει ο Οκτώβριος... έκανα και ντοπλερ σήμερα, 32+1 και το νινι ήταν 2040 περίπου.  αν προλάβουμε να φτασουμε τα 2μιση σε κάνα 2βδομαδο  μπορεί και να γλυτωσουμε τη Μενν. ουφφφ 

Γιατι σου ειπαν θα γεννησεις πιο μπροστα?? Παρα ταυτα ομως πιστευω οτι το μωρακι σου θα βγει μια χαρα σε κιλα...Εμενα ο ανηψιος μου να φανταστεις γεννηθηκε στις 36 βδομαδες 2400 και τωρα ειναι μια χαρα το παιδακι!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, bella32 είπε:

γύρω στα 21 με 22 μου τον έβγαλε..μακάρι να μπει ο Οκτώβριος! γενικά ειμαι κλινιρης ήδη 2 μήνες...οπότε από υπομονή..έχω μάθει! θα με βάλει για ζώνες για να δει ποτε πρέπει να γίνουν ενέσεις κορτιζόνης μιας και δε μπορείς να κάνεις πολλές φορές οπότε ψάχνει την κατάλληλη στιγμή! αυτό κατάλαβα! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! εύχομαι κγω με το καλό το δικό σου θαυματακι!!!

Καλημέρα, δύο μήνες στο κρεβάτι ε? ξέρεις καλά από υπομονή, ευτυχώς έμεινε λίγο.μακάρι να προλάβεις να μπεις στον μήνα σου να είσαι πιο ήρεμη!λιγότερο από μήνας έμεινε.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γιατι σου ειπαν θα γεννησεις πιο μπροστα?? Παρα ταυτα ομως πιστευω οτι το μωρακι σου θα βγει μια χαρα σε κιλα...Εμενα ο ανηψιος μου να φανταστεις γεννηθηκε στις 36 βδομαδες 2400 και τωρα ειναι μια χαρα το παιδακι!!

@Κελυ 32 μου βρήκαν κοντό τράχηλο (21 με 22) και δε νομίζουν οτι θα με πάει μέχρι τέλους... κ μας αυτός είναι ο στόχος, να φτασουμε τα 2μιση κιλακια! να τον χαίρεστε τον ανηψουλη!!

@Ασία κγω αυτό λέω στον εαυτό μου! η ουρά έμεινε, λίγη υπομονή!διαβάζω βιβλία όλη μέρα! να μπορούσα να πάω και κάπου να με τριψουν μιας κ πονάω παντού όμως από την ακινησία και έχουν ατροφησει οι μύες... θα ήμουν κομπλέ! να πάνε όλα καλά και μετά νομίζω θα πηγαίνω μια φορά την εβδομάδα για μασάζ!!!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...