Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσακια τι κανετε;;; εγω β επιπεδου 9 εχω παρηγγειλα ενα μηχανηματακι π ακους την καρδια του μωρου τελειοοοο ξετρελαθηκα κ εγω κ ο αντρας μουυ:wub: καμια φορα π δεν την πολυαισθανομαι θα το βαζω κ θα ηρεμω οπως σημερα!!!;) ευχομαι να ειστε ολες καλα!!

Αααααα!Αληθεια;Από που το πήρες αυτό το μηχανήματα κι;

  • Μου αρέσει 1

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eleutheria2012 είπε:

Αααααα!Αληθεια;Από που το πήρες αυτό το μηχανήματα κι;

Σου στελνω π.μ γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται 50€ με μεταφορικα... ηταν θεσσαλονικη εγω ειμαι κατερινη το παρηγγειλα προχθες το απογευμα και σημερα πρωι ηρθε....παντως φοβερο μ στειλανε κ τζελ μαζι εννοειται....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσακια τι κανετε;;; εγω β επιπεδου 9 εχω παρηγγειλα ενα μηχανηματακι π ακους την καρδια του μωρου τελειοοοο ξετρελαθηκα κ εγω κ ο αντρας μουυ:wub: καμια φορα π δεν την πολυαισθανομαι θα το βαζω κ θα ηρεμω οπως σημερα!!!;) ευχομαι να ειστε ολες καλα!!

Α Εσύ είσαι πιο τρελή Από μενα.χιχιχι

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Α Εσύ είσαι πιο τρελή Από μενα.χιχιχι

Αστα να πανε τρελη δεν θα πει τπτ....του γιατρουυυ:P τι να κανω αοο το να τρελενομαι στην κυριολεξια αν καμια μερα δεν το αισθανομαι και να τρεχω στον γιατρο καλυτερα αυτο....το ακουω κ οτι ωρα θελω δεν χρειαζεται ραντεβουυ;-)

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αστα να πανε τρελη δεν θα πει τπτ....του γιατρουυυ:P τι να κανω αοο το να τρελενομαι στην κυριολεξια αν καμια μερα δεν το αισθανομαι και να τρεχω στον γιατρο καλυτερα αυτο....το ακουω κ οτι ωρα θελω δεν χρειαζεται ραντεβουυ;-)

Στείλε μ Κ μεβα πμ πάντως καλου κακου

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας! Ευτυχως ειναι ολα καλα !! Φοβερη τραγωδια με τις φωτιες, δεν υπαρχουν λογια. Εμας το σπιτι καηκε ολοσχερώς,δεν εμεινε τιποτα κ ημασταν πριν 1 βδομαδα για διακοπες εκει !! Ευτυχως με την εγκυμοσυνη ολα καλα. Μ επηρεασαν τα γεγονοτα οπψς κ ολους μας βεβαια αλλα τωρα σκεφτομαι θετικα! 7/8 εχω β επιπεδου! Δεν ξερω αν το εχω νιωσει ακομα..νομιζω τα βραδυα που ξαπλωνω καμια φορά..στο πρωτο μου παιδακι αργησα..κοντα στον 6ο το αισθανθηκα..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Κοριτσια γεια σας! Ευτυχως ειναι ολα καλα !! Φοβερη τραγωδια με τις φωτιες, δεν υπαρχουν λογια. Εμας το σπιτι καηκε ολοσχερώς,δεν εμεινε τιποτα κ ημασταν πριν 1 βδομαδα για διακοπες εκει !! Ευτυχως με την εγκυμοσυνη ολα καλα. Μ επηρεασαν τα γεγονοτα οπψς κ ολους μας βεβαια αλλα τωρα σκεφτομαι θετικα! 7/8 εχω β επιπεδου! Δεν ξερω αν το εχω νιωσει ακομα..νομιζω τα βραδυα που ξαπλωνω καμια φορά..στο πρωτο μου παιδακι αργησα..κοντα στον 6ο το αισθανθηκα..

Δοξα τον Θεο ειστε καλα....περα απο τις ανθρωπινες ζωες ολα τα αλλα φτιαχνονται... ολες κοντα την εχουμε την β....να σκεφτεσαι θετικα....χαρηκα π ακουσα νεα σου...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Sweetalecia ευτυχως κοριτσι μου ειστε καλα, σε ειχα στο νου μου κ δοξα τω θεω μας ενημερωσε η λουλου. 

@ΒαλεντιναΧρηστος καλα εκανες κ το πηρες! Αν εχεις αγχος. Θα σε ηρεμει. 

Εγω β επιπεδου δεν εχω κλεισει ακομα, μαλλον τελη αυγουστου μου πε ο γιατρος.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

@ΒαλεντιναΧρηστος καλα εκανες κ το πηρες! Αν εχεις αγχος. Θα σε ηρεμει. 

Εγω β επιπεδου δεν εχω κλεισει ακομα, μαλλον τελη αυγουστου μου πε ο γιατρος.

Ετσι ακριβως με πιανει μερικες φορες το αγχος....κ ετσι θα ξεαγχωνομαι!!!:P μεχρι τοτε δεν εχεις ραντεβου στον γιατρο;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ετσι ακριβως με πιανει μερικες φορες το αγχος....κ ετσι θα ξεαγχωνομαι!!!:P μεχρι τοτε δεν εχεις ραντεβου στον γιατρο;;

Αύριο να μας πεις πόσες φορές το άκουσες σήμερα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ετσι ακριβως με πιανει μερικες φορες το αγχος....κ ετσι θα ξεαγχωνομαι!!!:P μεχρι τοτε δεν εχεις ραντεβου στον γιατρο;;

Θα κλεισει το ιατρειο του για λιγες ημερες, οποτε δεν ξερω. Μου εχει κλεισει ατυπα ενα ραντεβου την Παρασκευη που ερχεται, αλλα αν κλεισει θα με ειδοποιησει να μην παω. Οποτε ισως μεχρι τοτε να μην ξαναπαω. Εχω βελτιωθει. Απο κει που στην αρχη δεν αντεχα ουτε βδομαδα χωρις να δω το μωρο, τωρα η αντοχη μου εχει φτασει στις 3 χαχα.

Οσο για το doppler που πηρες, εχε το νου σου γτ μπορει να ακους τους δικους σου παλμους αν η μπεμπα αλλαζει θεσεις κ να νομιζεις οτι ειναι της μπεμπας. Κ να λες αχ τι ωραια που ακουγεται και να αναφερεσαι σε σενα στην ουσια:lol: 

Παντως παρε κ μια γνωμη απ τον γιατρο σου για το μηχανημα. Ποσες φορες μπορεις να το χρησιμοποιες τη μερα πχ, μιας κ ειναι υπερηχος. Κ αν σου πει οτι ειναι τελειο κ δεν υπαρχει θεμα, ισως ακολουθησουμε κ μεις οι ηρεμες :lol: Αλλιως θα κανω τρυπα σε ενα πλαστικο ποτηρι, θα το ακουμπησω στην κοιλια και θα βαλω τον αντρα μου να κανει τον γιατρο χαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Θα κλεισει το ιατρειο του για λιγες ημερες, οποτε δεν ξερω. Μου εχει κλεισει ατυπα ενα ραντεβου την Παρασκευη που ερχεται, αλλα αν κλεισει θα με ειδοποιησει να μην παω. Οποτε ισως μεχρι τοτε να μην ξαναπαω. Εχω βελτιωθει. Απο κει που στην αρχη δεν αντεχα ουτε βδομαδα χωρις να δω το μωρο, τωρα η αντοχη μου εχει φτασει στις 3 χαχα.

Οσο για το doppler που πηρες, εχε το νου σου γτ μπορει να ακους τους δικους σου παλμους αν η μπεμπα αλλαζει θεσεις κ να νομιζεις οτι ειναι της μπεμπας. Κ να λες αχ τι ωραια που ακουγεται και να αναφερεσαι σε σενα στην ουσια:lol: 

Παντως παρε κ μια γνωμη απ τον γιατρο σου για το μηχανημα. Ποσες φορες μπορεις να το χρησιμοποιες τη μερα πχ, μιας κ ειναι υπερηχος. Κ αν σου πει οτι ειναι τελειο κ δεν υπαρχει θεμα, ισως ακολουθησουμε κ μεις οι ηρεμες :lol: Αλλιως θα κανω τρυπα σε ενα πλαστικο ποτηρι, θα το ακουμπησω στην κοιλια και θα βαλω τον αντρα μου να κανει τον γιατρο χαχαχα

Οι σφυγμοι της μπεμπας φτανουν τους 170 το λεπτο οι δικοι μας ποτε!! Μ το ειπε ο γιατρος....επισης μ ειπε οτι ειναι ακακο αλλα να μην υπερβαλουμε κιολας μεχρι 1με 2 φορες την μερα...;)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οι σφυγμοι της μπεμπας φτανουν τους 170 οι δικοι μας ποτε!! Μ το ειπε ο γιατρος....επισης μ ειπε οτι ειναι ακακο αλλα να μην υπερβαλουμε κιολας μεχρι 1με 2 φορες την μερα...;)

Α ωραια. 50 ευρω ειπες, κ ερχεται σε 2 μερες, ε??? Χαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχαχα αν θες σου στελνω απο που σε π.μ!!!!:P

Αργεις ομως κ δε μ αρεσει αυτο χαχαχαχα. Αν κ φανταζομαι απο που λες. Απο το σπιτοτεστ χαχαχα. Δεν εκανα διαφημιση, το ειδατε ολες.

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...