Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χαχα, μπορει!! Απλα εμενα γενικα την κοιλια μου δεν τη λες κ αθορυβη (μια φορα γουργουριζε στο σινεμα κ περιττο να πω οτι με ακουσε ολη η σειρα:oops:) οποτε μπορει κ να τον εχω νιωσει κ να το χω περασει για ακομη μια συναυλια του στομαχιου μου. 

Αχ οσο για το πρηξιμο μαζι σου κ γω!!! Ποσο σε νιωθω. Κ γω εχω βγαλει δαχτυλιδια, εχω αγορασει σαγιοναρες γτ τπτ δεν μου μπαινει που να θυμιζει γυναικειο παπουτσι... Που θα παει αυτη η κατασταση. Φοβαμαι μη σφινωσω κ πουθενα οπως το παω :blink:

Χαχαχα..!! Κ εγω σαγιοναρες μονοοο...!!! Δεν σφινωνεις μη φοβάσαι..!!!!! Εγω πλεον βαζω ρουχα μονο φαρδιά γιατί το 2/3 της γκαρνταρόμπας μου ειναι κολλητα, πανε αυτααααα κουτα και φυλαγμα για του χρονου... βαζω τα ιδια και τα ιδια... Ποσα να ψωνισω πια...!!!! 

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσακια τι κανετε;;; εγω β επιπεδου 9 εχω παρηγγειλα ενα μηχανηματακι π ακους την καρδια του μωρου τελειοοοο ξετρελαθηκα κ εγω κ ο αντρας μουυ:wub: καμια φορα π δεν την πολυαισθανομαι θα το βαζω κ θα ηρεμω οπως σημερα!!!;) ευχομαι να ειστε ολες καλα!!

Και εμεις πηραμεεε αλλα δεν εχουμε ακουσει ακομα τπτ ενώ στον γυναικολογο ακούγεται κανονικά....  Μαλλον πηραμε φτηνιαρικο μαπα...!!! Χαχαχα

3 ώρες πρίν, Sweetalecia είπε:

Κοριτσια γεια σας! Ευτυχως ειναι ολα καλα !! Φοβερη τραγωδια με τις φωτιες, δεν υπαρχουν λογια. Εμας το σπιτι καηκε ολοσχερώς,δεν εμεινε τιποτα κ ημασταν πριν 1 βδομαδα για διακοπες εκει !! Ευτυχως με την εγκυμοσυνη ολα καλα. Μ επηρεασαν τα γεγονοτα οπψς κ ολους μας βεβαια αλλα τωρα σκεφτομαι θετικα! 7/8 εχω β επιπεδου! Δεν ξερω αν το εχω νιωσει ακομα..νομιζω τα βραδυα που ξαπλωνω καμια φορά..στο πρωτο μου παιδακι αργησα..κοντα στον 6ο το αισθανθηκα..

Λυπάμαι ειλικρινά για το σπίτι σας αλλα είστε όλοι καλα και αυτό έχει σημασία..... Μην στεναχωριεσαι και ολα φτιάχνουν...  να κοιτας να είσαι εσυ καλα και το μωρακι σου...!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

 

Και εμεις πηραμεεε αλλα δεν εχουμε ακουσει ακομα τπτ ενώ στον γυναικολογο ακούγεται κανονικά....  Μαλλον πηραμε φτηνιαρικο μαπα...!!! Χαχαχα 

Εμας ακουγεται σαν τρενακι τοσο γρηγορα ντουκου ντουκου...ακριβως σαν του γιατρου...τι να πω κ εμας οικονομικο ηταν αλλα την δουλεια του την κανει κ με το παραπανω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!!! Είμαι καινούρια στο site αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! Είμαι μανούλα ενός (σχεδόν) 3χρονου ταρζαν και αρχές Δεκέμβρη περιμένουμε με το καλό τα διδυμακια μας!!!! Ήθελα απλά να δώσω το παρόν και να ευχηθώ σε όλες μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! 

  • Μου αρέσει 4

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!!! Είμαι καινούρια στο site αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! Είμαι μανούλα ενός (σχεδόν) 3χρονου ταρζαν και αρχές Δεκέμβρη περιμένουμε με το καλό τα διδυμακια μας!!!! Ήθελα απλά να δώσω το παρόν και να ευχηθώ σε όλες μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! 

Να σου ζησει το παιδακι και με το καλο να υποδεχθεις τα διδυμακια σου....νομιζω στου Δεκεμβριου εισαι η πρωτη διδυμομανουλα.....καλως μας ηρθες λοιπον....αν θες πες μας λιγα πραγματα για σενα δυσκολη εγκυμοσυνη με διδυμακια.; φυλα μαθατε; ποτε εχεις πητ;;:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!!! Είμαι καινούρια στο site αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! Είμαι μανούλα ενός (σχεδόν) 3χρονου ταρζαν και αρχές Δεκέμβρη περιμένουμε με το καλό τα διδυμακια μας!!!! Ήθελα απλά να δώσω το παρόν και να ευχηθώ σε όλες μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! 

Καλως ηρθες!! Με το καλο τα διδυμακια σου. Πωπω, απο τη μια στιγμη στην αλλη πολυτεκνη! Τι τελειο! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει το παιδακι και με το καλο να υποδεχθεις τα διδυμακια σου....νομιζω στου Δεκεμβριου εισαι η πρωτη διδυμομανουλα.....καλως μας ηρθες λοιπον....αν θες πες μας λιγα πραγματα για σενα δυσκολη εγκυμοσυνη με διδυμακια.; φυλα μαθατε; ποτε εχεις πητ;;:wub:

Σίγουρα πιο δύσκολη εγκυμοσύνη δεν το συζητώ!!!Είναι στην κυριολεξία όλα διπλά!! Πητ έχω 26/12 αλλά η γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσουμε τόσο εννοείται!!! Τα φυλα τα μάθαμε την προηγούμενη εβδομάδα όπου έκανα αμνιοπαρακεντηση και στα δύο μου μωράκια λόγω αυξημένης αυχενικής, πήραμε ήδη τα πρώτα αποτελέσματα και περιμένω τα υπόλοιπα Τρίτη με Τετάρτη!ευτυχώς όλα πήγαν κατ ευχήν και έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι και ένα εξίσου υγιεαστατο αγορακι (είναι διχωριακα διαμνιακα) !!! 

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλως ηρθες!! Με το καλο τα διδυμακια σου. Πωπω, απο τη μια στιγμη στην αλλη πολυτεκνη! Τι τελειο! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!

Σ ευχαριστώ πολύ @nanoula90 κι εσύ με το καλό σου εύχομαι να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! Θα διαβάσω το post από την αρχή να ενημερωθώ για όλες σας!!!! Άστα να πάνε ακόμα σαν ψέματα μου φαίνεται αυτό το "πολυτεκνη"!!!! Έλα μωρέ δε θα έχω πρόβλημα και με το εσπα χάχαχαχα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αφου πανε ολα κατ'ευχην δοξα τον Θεο....ας σε βαλουμε στο πινακακι μας λοιπον! :D

Ναι δόξα τω θεω περάσαμε μια δύσκολη περίοδο γεμάτη άγχος αλλά τελικά όλα πήγαν καλά!!! By the way ειμαι από Θεσσαλονίκη και είμαι 26χρονων!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ναι δόξα τω θεω περάσαμε μια δύσκολη περίοδο γεμάτη άγχος αλλά τελικά όλα πήγαν καλά!!! By the way ειμαι από Θεσσαλονίκη και είμαι 26χρονων!!!! 

Οντως φανταζομαι αγχος.....ειμαστε κοντα ειμαι απο κατερινη κ ειμαι 20 χρονων! Περιμενουμε μπεμπα πρωτα ο Θεος να πανε ολα καλα!!! Κ επιση εισαι η πρωτη π ξερεις 100%φυλα θα εισαι η πρωτη π θα μπει κ τι περιμενεις οι υπολοιπες σιγα σιγα μετα τις β...να ειναι 100%

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οντως φανταζομαι αγχος.....ειμαστε κοντα ειμαι απο κατερινη κ ειμαι 20 χρονων! Περιμενουμε μπεμπα πρωτα ο Θεος να πανε ολα καλα!!!

Μικρή μικρή κι εσύ στα βάσανα!!!!! Φαντάζομαι πρώτο παιδάκι!!! Με το καλο κοριτσι μου να πάνε όλα καλά!!!! 

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οντως φανταζομαι αγχος.....ειμαστε κοντα ειμαι απο κατερινη κ ειμαι 20 χρονων! Περιμενουμε μπεμπα πρωτα ο Θεος να πανε ολα καλα!!! Κ επιση εισαι η πρωτη π ξερεις 100%φυλα θα εισαι η πρωτη π θα μπει κ τι περιμενεις οι υπολοιπες σιγα σιγα μετα τις β...να ειναι 100%

Εμείς ξέρουμε σίγουρα πλέον, στην αμνιο φαίνονται 100%τα φυλα!!! Β επιπέδου θα κάνω αρχές Σεπτέμβρη παρόλο που μετα την αμνιο οι περισσότερες δεν κάνουν, εμένα μου είπαν ότι δεν μπόρεσαν να δουν καλά την ανατομία των εμβρύων λόγω μικρής κύησης οπότε μου συνέστησαν να κάνω κανονικά τη Β επιπέδου.. 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΚΑΘΕ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12

@loyloy               ΠΗΤ 15/12

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12

@Anastasia_parisΠΗΤ26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΜΠΗΚΑΝ ΒΑΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!:wub:

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Μικρή μικρή κι εσύ στα βάσανα!!!!! Φαντάζομαι πρώτο παιδάκι!!! Με το καλο κοριτσι μου να πάνε όλα καλά!!!! 

Εμείς ξέρουμε σίγουρα πλέον, στην αμνιο φαίνονται 100%τα φυλα!!! Β επιπέδου θα κάνω αρχές Σεπτέμβρη παρόλο που μετα την αμνιο οι περισσότερες δεν κάνουν, εμένα μου είπαν ότι δεν μπόρεσαν να δουν καλά την ανατομία των εμβρύων λόγω μικρής κύησης οπότε μου συνέστησαν να κάνω κανονικά τη Β επιπέδου.. 

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου. Μην ανησυχεις. Εφοσον και τα αποτελεσματα απο αμνιο ειναι μια χαρα, το ιδιο θα ειναι κ η β και ολες οι αλλες. Το πρωτο σου παιδακι ποσο ειναι? Αχ ειναι τελειο. Το πιστευεις οτι κ γω κατι τετοιο θα θελα? Πρωτα ο θεος, στην επομενη εγκυμοσυνη να εχω διδυμα. Κ εσυ μικρουλαααααα εισαι!! 

Τωρα περιμενω αγορακι. Ειμαι 28 ετων απο Αθηνα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου. Μην ανησυχεις. Εφοσον και τα αποτελεσματα απο αμνιο ειναι μια χαρα, το ιδιο θα ειναι κ η β και ολες οι αλλες. Το πρωτο σου παιδακι ποσο ειναι? Αχ ειναι τελειο. Το πιστευεις οτι κ γω κατι τετοιο θα θελα? Πρωτα ο θεος, στην επομενη εγκυμοσυνη να εχω διδυμα. Κ εσυ μικρουλαααααα εισαι!! 

Τωρα περιμενω αγορακι. Ειμαι 28 ετων απο Αθηνα.

Ε πλέον το περισσότερο άγχος μου έχει φύγει δε το συζητώ!!! Ο μικρός μου τον Οκτώβρη θα γίνει 3!!!!Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου, εμείς δεν το περιμέναμε καθόλου αν και όπως μάθαμε εν τέλει είχαμε και από τις δύο πλευρές ιστορικό διδύμων!!!! Μεγάλο σοκ στην αρχή όμως όσο περνάει ο καιρός ανυπομονώ!!!! 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ε πλέον το περισσότερο άγχος μου έχει φύγει δε το συζητώ!!! Ο μικρός μου τον Οκτώβρη θα γίνει 3!!!!Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου, εμείς δεν το περιμέναμε καθόλου αν και όπως μάθαμε εν τέλει είχαμε και από τις δύο πλευρές ιστορικό διδύμων!!!! Μεγάλο σοκ στην αρχή όμως όσο περνάει ο καιρός ανυπομονώ!!!! 

Φανταζομαι στην κοιλιτσα σου γινεται χαμος απο κλωτσιες κ μπουνιες εε;;:Dεδω ανυπομονουμε εμεις με το 1...εσυ με 2...

 

πρίν από 39 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Μικρή μικρή κι εσύ στα βάσανα!!!!! Φαντάζομαι πρώτο παιδάκι!!! Με το καλο κοριτσι μου να πάνε όλα καλά!!!! 

Εμείς ξέρουμε σίγουρα πλέον, στην αμνιο φαίνονται 100%τα φυλα!!! Β επιπέδου θα κάνω αρχές Σεπτέμβρη παρόλο που μετα την αμνιο οι περισσότερες δεν κάνουν, εμένα μου είπαν ότι δεν μπόρεσαν να δουν καλά την ανατομία των εμβρύων λόγω μικρής κύησης οπότε μου συνέστησαν να κάνω κανονικά τη Β επιπέδου.. 

Ναι πρωτο μ παιδακι ανυπομονω....ποσο εβδομαδων εισαι τωρα κ θα κανεις την β σεπτεμβρη;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Φανταζομαι στην κοιλιτσα σου γινεται χαμος απο κλωτσιες κ μπουνιες εε;;:Dεδω ανυπομονουμε εμεις με το 1...εσυ με 2...

 

Ναι πρωτο μ παιδακι ανυπομονω....ποσο εβδομαδων εισαι τωρα κ θα κανεις την β σεπτεμβρη;

Η αλήθεια είναι ότι δεν αισθάνομαι ακριβώς κλωτσιές και μπουνιές όπως στο πρώτο!!! Πιο πολύ πίεση αισθάνομαι όταν πάνε και κάθονται σε ένα μέρος, την κίνηση ακριβώς δεν την αντιλαμβάνομαι ακόμα...η γιατρός μου λέει ότι ο χώρος είναι πολύ μικρός για να κάνουν όσες κινήσεις θα έκανε αν ήταν ένα!!!! Βάση ημερολογίου είμαι 19 και 6 αλλά έχουμε μια βδομάδα απόκλιση οπότε μετράμε πλέον 18 και 5!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...