Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Karpouzaki35 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα σας ευχαριστω πολύ! Έσπασαν τα νερά εντελώς ξαφνικά και χωρίς κάποιον λόγο! Πέρασα και σχεδόν όλους τους πόνους (7 ώρες) αλλά δεν μπορέσαμε φυσιολογικά γιατί δεν είχαμε διαστολή και τελικά καισαρική! Σε εσάς πρωτομανουλες Ένα έχω να σας πω μην αγχώνεστε για τίποτα ήταν μια σχετικά δύσκολη περίπτωση η δικιά μου και σας το λέω ειλικρινά δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαντάζει ίσα ίσα θα το ξανακανα όλο από αρχή πολύ πολύ σύντομα !  Επίσης και η αποθεραπεία από την καισαρική ουσιαστικά το πρώτο 24ωρο είναι λίγο δύσκολο και αυτό σε κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις του σώματος! Η μικρούλα λοιπόν όμορφη φυσικά 50cm και 2,640! Όλα καλά δόξα το θεό λοιπόν που το ίδιο εύχομαι και πάλι σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου! 

Να σου ζησει κοριτσαρα! Αντε και γω τωρα σημερα μπηκα στο μηνα μου και περιμενω απο ωρα σε ωρα! Να ειστε και οι δυο καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Να σου ζησει κοριτσαρα! Αντε και γω τωρα σημερα μπηκα στο μηνα μου και περιμενω απο ωρα σε ωρα! Να ειστε και οι δυο καλα!

Βασιλικουλα θα περιμένουμε Νέα!!!!!!!!!!!!!!Με το καλό με ένα πονο κορίτσι μου!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

Γυρισα απο το γιατρο! Μου ειπε κλεισε βαλιτσα και εσω ετοιμη ανα πασα στιγμη! Η μπεμπα εχει παρει θεση και ειναι πολυ χαμηλα, τραχηλος μαλακος, η διαστολη αρχισε και εχω συσπασαρες τις οποιες εγω ομως δεν καταλαβενω! Μου ειπε αλλες με τετοιες συσπασεις θα με ειχαν παρει τηλ και αν ειμασταν στο μαιευτηριο θα ζητουσαν επισκληριδιο! Κατα αγχωθηκα! Τωρα ηρθα σπιτι και προσπαθω να βαλω τα τελευταια στη βαλιτσα αλλα ειμαι εντελως αποσυντονισμενη!

Ολα θα πάνε καλα... Βαλε όσα θυμάσε μεσα.. Μια χαρα θα είσαι...! Δλδ τώρα περιμένεις να σπάσουν τα νερα;;; Ειχες συσπάσεις κ δεν κατάλαβες τπτ;; τοσο ανώδυνες είναι;;; 

Με το καλο!!!!! Κ μ εναν πονο :)

Link to comment
Share on other sites

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 6/11 2.640kg

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

ΕΓΙΝΕ Η ΑΡΧΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!ΟΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕΕΕΕ!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ:wub:

Kαλημερα σε ολα τα κοριτσια καλο σ/κ να εχουμε με υγεια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Γυρισα απο το γιατρο! Μου ειπε κλεισε βαλιτσα και εσω ετοιμη ανα πασα στιγμη! Η μπεμπα εχει παρει θεση και ειναι πολυ χαμηλα, τραχηλος μαλακος, η διαστολη αρχισε και εχω συσπασαρες τις οποιες εγω ομως δεν καταλαβενω! Μου ειπε αλλες με τετοιες συσπασεις θα με ειχαν παρει τηλ και αν ειμασταν στο μαιευτηριο θα ζητουσαν επισκληριδιο! Κατα αγχωθηκα! Τωρα ηρθα σπιτι και προσπαθω να βαλω τα τελευταια στη βαλιτσα αλλα ειμαι εντελως αποσυντονισμενη!

Μπράβο κοπέλα μου με το καλό να δεχτείς το κοριτσάκι σου!! Όλα καλά θα πάνε δεν θα καταλάβεις τίποτα αφού έχει ξεκινήσει η διαστολή και έχει μαλακώσει ο τράχηλος μια χαρά!!!


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Ολα θα πάνε καλα... Βαλε όσα θυμάσε μεσα.. Μια χαρα θα είσαι...! Δλδ τώρα περιμένεις να σπάσουν τα νερα;;; Ειχες συσπάσεις κ δεν κατάλαβες τπτ;; τοσο ανώδυνες είναι;;; 

Με το καλο!!!!! Κ μ εναν πονο :)

Ναι η να σπασουν τα νερα η να με πιασουν οι πονοι που αναθεμα και αν τους καταλαβω γιατι και τωρα μου ειπε οτι αλλες με τετοιες συσπασεις θα ζητουσαν επισκληριδιο και συ εισαι εξω και κοβεις βολτες! Αλλα αληθεια δεν καταλαβενω τπτ! Ευτυχως το βραδυ περασε ηρεμα! Καλη μερα να εχουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Βασιλική με ένα πόνο σου εύχομαι και να πάνε όλα καλά!!

Έτσι όπως πάμε θα πρέπει να μετονομαστουμε σε σαραβαλες μανουλες του Δεκεμβρίου που θα γεννήσουν τον Νοέμβριο!!!!

Ξέχασα να ρωτήσω πριν από πάνες τι νούμερο έχετε πάρει και ποσες;

  • Χαχα 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Καλο σκ! @Diavolitsa με το καλο οποτε ερθει το μπεμπακι! Να μας κρατας ενημερες!! 

πρίν από 17 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Βασιλική με ένα πόνο σου εύχομαι και να πάνε όλα καλά!!

Έτσι όπως πάμε θα πρέπει να μετονομαστουμε σε σαραβαλες μανουλες του Δεκεμβρίου που θα γεννήσουν τον Νοέμβριο!!!!

Ξέχασα να ρωτήσω πριν από πάνες τι νούμερο έχετε πάρει και ποσες;

Εγω ειμαι τυχερη γιατι ειχαν περισσεψει 3 πακετα μεγαλα babylino στη ξαδερφη του αντρα μου νουμερο 2 (3-6 κιλα). Εαν δεν τον πειραξουν θα τα χρησιμοποιησω σιγουρα. Αγορασα ωστοσο για να δω και την εφαρμογη τους και ενα πακετο pampers premium care νουμερο 1 (2-5 κιλα) για τις πρωτες μερες. Τα πηρα απο online φαρμακειο μαζι με τα υπολοιπα του φαρμακειου (γαζες,οινοπνευμα, αποφρακτηρας μυτης, αφρολουτρο, σαμπουαν, ψαλιδακι για νυχια, χτενα και βουρτσα, κρεμα για αλλαγη πανας, κρεμα για τις θηλες λανολινης μικρη να υπαρχει, sudocream επισης να υπαρχει σε εκτακτες περιπτωσεις, αμπουλες φυσιολογικου ορου, επιθεματα στηθους). Τωρα αν μου ξεφυγε κατι δεν ξερω, φανταζομαι οτι θα το δω στην πορεια. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Γυρισα απο το γιατρο! Μου ειπε κλεισε βαλιτσα και εσω ετοιμη ανα πασα στιγμη! Η μπεμπα εχει παρει θεση και ειναι πολυ χαμηλα, τραχηλος μαλακος, η διαστολη αρχισε και εχω συσπασαρες τις οποιες εγω ομως δεν καταλαβενω! Μου ειπε αλλες με τετοιες συσπασεις θα με ειχαν παρει τηλ και αν ειμασταν στο μαιευτηριο θα ζητουσαν επισκληριδιο! Κατα αγχωθηκα! Τωρα ηρθα σπιτι και προσπαθω να βαλω τα τελευταια στη βαλιτσα αλλα ειμαι εντελως αποσυντονισμενη!

Με το καλο Βασιλικη μου η μπεμπα σου ολα καλα να πανε με εναν πονο!!! Μεινει ηρεμη για να το ευχαριστηθεις!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Ναι η να σπασουν τα νερα η να με πιασουν οι πονοι που αναθεμα και αν τους καταλαβω γιατι και τωρα μου ειπε οτι αλλες με τετοιες συσπασεις θα ζητουσαν επισκληριδιο και συ εισαι εξω και κοβεις βολτες! Αλλα αληθεια δεν καταλαβενω τπτ! Ευτυχως το βραδυ περασε ηρεμα! Καλη μερα να εχουμε!

Καλημέρα!!!! Πω πω μπήκα τωρα να δω τα νέα σας κ είχαμε κ γεννητούρια!!! Karpouzaki να σου ζήσει η Μπέμπα!!!

Diavolitsa με ένα πόνο εύχομαι κ περιμένουμε νέα σου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Ναι η να σπασουν τα νερα η να με πιασουν οι πονοι που αναθεμα και αν τους καταλαβω γιατι και τωρα μου ειπε οτι αλλες με τετοιες συσπασεις θα ζητουσαν επισκληριδιο και συ εισαι εξω και κοβεις βολτες! Αλλα αληθεια δεν καταλαβενω τπτ! Ευτυχως το βραδυ περασε ηρεμα! Καλη μερα να εχουμε!

Καλημερα κορίτσι... Αυτό καλό δλδ δεν θα νιώσεις πονο.. Να το πάρεις απο την θετική του πλευρά ....να φανταστω απνοσα εχω ακουσει κ διαβάσει οτι τα νερά θα τα καταλάβεις...κ εγω το ίδιο αγχος εχω... Θα καταλαβω όταν έρθει η ωρα:

Link to comment
Share on other sites

@Diavolitsa αντεεεεε με το καλοοοο όσο μπορείς να μας ενημερώνεις!!!!

@Karpouzaki35 κορίτσι μου χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!! Δε μου λες, έκανες επισκληριδιο η ολική????

Καλημέρα σε όλες!!!! Εγώ ξύπνησα λίγο περίεργα σήμερα, θα είναι δύσκολος ο τελευταίος μήνας, αν τα καταφέρουμε και τον πάρουμε όλο!!!! Αλλά ας μη γκρινιάζω άλλο..! Σήμερα ξύπνησα και ζητούσα μακαρόνια με κιμά!!!! Εννοείται η μανούλα θα μου φτιάξει το μεσημέρι!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσι... Αυτό καλό δλδ δεν θα νιώσεις πονο.. Να το πάρεις απο την θετική του πλευρά ....να φανταστω απνοσα εχω ακουσει κ διαβάσει οτι τα νερά θα τα καταλάβεις...κ εγω το ίδιο αγχος εχω... Θα καταλαβω όταν έρθει η ωρα:

Τι να σου πω...ιδεα δεν εχω...αυτο με αγχωνει...οτι στις ζωνες οι συσπασεις φταναν το 100 και γω δεν καταλαβενα τπτ περα απο πετρωμα που μεχρι τωρα πιστευα οτι ηταν η μπεμπα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τι να σου πω...ιδεα δεν εχω...αυτο με αγχωνει...οτι στις ζωνες οι συσπασεις φταναν το 100 και γω δεν καταλαβενα τπτ περα απο πετρωμα που μεχρι τωρα πιστευα οτι ηταν η μπεμπα! 

Σοβαρά μιλάς???? Σήμερα συνεχίζονται???? Από διαστολη. Πόσο σου Είπε??? Να μαντέψω 2-3?????


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τι να σου πω...ιδεα δεν εχω...αυτο με αγχωνει...οτι στις ζωνες οι συσπασεις φταναν το 100 και γω δεν καταλαβενα τπτ περα απο πετρωμα που μεχρι τωρα πιστευα οτι ηταν η μπεμπα! 

Ούτε εγω μέχρι στιγμής εχω νιώσει σύσπαση.. Αλλα ουτε κ πέτρωμα.. Τι να πω...!!!! Ολα καλα θα πάνε.. Τωρα αναμονή... Ετοίμασες τελικα βαλίτσα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...