Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κι εγω... Η ελπιδα πεθαίνει τελευταία,!! Αμα συνεχιστεί ετσι θα πάω στη μαμα μ παλι χαχαχαχα πάνω που είπα να βρω τους ρυθμούς μου..  

Καπου διαβασα κιόλας οτι μπορεί κ το παιδί να πιέζει εκει πισω.. Ποιος ξέρει.. Βέβαια εμένα μ επιασε καλα απο λαθος κίνηση.. Αλλα αν ισχύει κ Κάτι τέτοιο απλα θα κρατήσει παραπάνω, 

Ωχ τωρα μπηκα κ γω κοριτσια κ βλεπω ειμαστε παλι ολες στα καλυτερα μας!εγω αρρωστησα κ προσεχα τοσο πολυ μ ενα οινοπνευμα στο χερι ημουν κ σημερα χαλια δε μπορω να καταπιω πονανε αμυγδαλες αυτια κ τρεχει μυτη κ μεσα σ ολα ποναει κ ενα δοντι.....ααα αν ξερει καμια κανα γιατροσοφι για τα αυτια να αποφυγω τα φαρμακα!Για τη μεση μου χε πει κ μενα ο γιατρος που ποναω οτι ειναι το παιδι κ μου ειπε να κανω μια ασκηση για αποσημπιεση μεσης που ειναι "η σταση της γατας" στη γιογκα στην ουσια γκουγκλαρε το να δεις εμενα με βοηθαει πολυ!

9 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Γιατι πριν τα καταλαβενα νομιζεις? Αν αυτα τα ψιλοπετρωματα που νιωθω ειναι συσπασεις τοτε ναι συνεχιζονται! Οχι 1 διαστολη ειχα αλλα το μωρο πηρε θεση και ο τραχηλος ηταν μαλακος!

Τι ευχαριστα νεα!!!!Τι ανυπομονησια πρεπει να σ εχει πιασει!!μα να μη καταλαβαινεις 100αρες συσπασεις!εγω στις 50 που εφτανα πονουσα λιγο!πιστευω δε θα παρεις χαμπαρι στο τοκετο θα μας ενθαρυνεις ολες!!Αντε να το κανεις σαν τη κοτα το αυγο που λεει κ η γιαγια μου τοσο ευκολα!!

  • Ευχαριστώ 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Dimitra K είπε:

Ωχ τωρα μπηκα κ γω κοριτσια κ βλεπω ειμαστε παλι ολες στα καλυτερα μας!εγω αρρωστησα κ προσεχα τοσο πολυ μ ενα οινοπνευμα στο χερι ημουν κ σημερα χαλια δε μπορω να καταπιω πονανε αμυγδαλες αυτια κ τρεχει μυτη κ μεσα σ ολα ποναει κ ενα δοντι.....ααα αν ξερει καμια κανα γιατροσοφι για τα αυτια να αποφυγω τα φαρμακα!Για τη μεση μου χε πει κ μενα ο γιατρος που ποναω οτι ειναι το παιδι κ μου ειπε να κανω μια ασκηση για αποσημπιεση μεσης που ειναι "η σταση της γατας" στη γιογκα στην ουσια γκουγκλαρε το να δεις εμενα με βοηθαει πολυ!

Τι ευχαριστα νεα!!!!Τι ανυπομονησια πρεπει να σ εχει πιασει!!μα να μη καταλαβαινεις 100αρες συσπασεις!εγω στις 50 που εφτανα πονουσα λιγο!πιστευω δε θα παρεις χαμπαρι στο τοκετο θα μας ενθαρυνεις ολες!!Αντε να το κανεις σαν τη κοτα το αυγο που λεει κ η γιαγια μου τοσο ευκολα!!

Καλέ θηρίο, μπορείς και κάνεις τη στάση της γάτας με. Την κοιλιά????. Μπράβο!!!!!! Περαστικά κορίτσι μου, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω, πέρα από τσαγακι και λεμόνι με μέλι δε ξέρω. Κάτι άλλο...!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitra K είπε:

Ωχ τωρα μπηκα κ γω κοριτσια κ βλεπω ειμαστε παλι ολες στα καλυτερα μας!εγω αρρωστησα κ προσεχα τοσο πολυ μ ενα οινοπνευμα στο χερι ημουν κ σημερα χαλια δε μπορω να καταπιω πονανε αμυγδαλες αυτια κ τρεχει μυτη κ μεσα σ ολα ποναει κ ενα δοντι.....ααα αν ξερει καμια κανα γιατροσοφι για τα αυτια να αποφυγω τα φαρμακα!Για τη μεση μου χε πει κ μενα ο γιατρος που ποναω οτι ειναι το παιδι κ μου ειπε να κανω μια ασκηση για αποσημπιεση μεσης που ειναι "η σταση της γατας" στη γιογκα στην ουσια γκουγκλαρε το να δεις εμενα με βοηθαει πολυ!

Τι ευχαριστα νεα!!!!Τι ανυπομονησια πρεπει να σ εχει πιασει!!μα να μη καταλαβαινεις 100αρες συσπασεις!εγω στις 50 που εφτανα πονουσα λιγο!πιστευω δε θα παρεις χαμπαρι στο τοκετο θα μας ενθαρυνεις ολες!!Αντε να το κανεις σαν τη κοτα το αυγο που λεει κ η γιαγια μου τοσο ευκολα!!

Για τη μύτη θα πάρεις από το φαρμακείο μια σύριγγα 5 ml και ενα φυσιολογικό ορο. Και θα κάνεις πλύσεις στη μύτη με δύναμη να μπαίνει από τη μια ο ορος και θα βγάζει και μυξουλες .Είναι βάρβαρο το ξέρω αλλά το πέρασα πριν μια βδομάδα.για λαιμό γαργάρες με χαμομήλι και μαγειρική σόδα.Τωρα που ήμουν έτσι μου πε ο γυναικολόγος μια βιταμίνη c 1000mg για λίγες μέρες και κάνα δυο Ντεπόν την ημέρα.συνηλθα αλλά ταλαιπωρήθηκα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Dimitra K είπε:

Ωχ τωρα μπηκα κ γω κοριτσια κ βλεπω ειμαστε παλι ολες στα καλυτερα μας!εγω αρρωστησα κ προσεχα τοσο πολυ μ ενα οινοπνευμα στο χερι ημουν κ σημερα χαλια δε μπορω να καταπιω πονανε αμυγδαλες αυτια κ τρεχει μυτη κ μεσα σ ολα ποναει κ ενα δοντι.....ααα αν ξερει καμια κανα γιατροσοφι για τα αυτια να αποφυγω τα φαρμακα!Για τη μεση μου χε πει κ μενα ο γιατρος που ποναω οτι ειναι το παιδι κ μου ειπε να κανω μια ασκηση για αποσημπιεση μεσης που ειναι "η σταση της γατας" στη γιογκα στην ουσια γκουγκλαρε το να δεις εμενα με βοηθαει πολυ!

Τι ευχαριστα νεα!!!!Τι ανυπομονησια πρεπει να σ εχει πιασει!!μα να μη καταλαβαινεις 100αρες συσπασεις!εγω στις 50 που εφτανα πονουσα λιγο!πιστευω δε θα παρεις χαμπαρι στο τοκετο θα μας ενθαρυνεις ολες!!Αντε να το κανεις σαν τη κοτα το αυγο που λεει κ η γιαγια μου τοσο ευκολα!!

Σταση της γάτας;;;; να σε πω την αλήθεια δεν νομιζω οτι θα μπορώ τοσο ευκολα να ρο κάνω γτ εχω αρκετή κοιλίτσα κ γτ πονάνε κ οι προσαγωγοι μου παλι... 

Για το αυτί θυμαμαι από μικρή να βάζουμε βαμβάκι με λαδάκι για να μην με πονάει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

Αχ ευχαριστω βρε κοριτσια θα τα εφαρμοσω μπας κ συνελθω ...ντεπον επερνες κ ας μην ειχες πυρετο?

Δεν έκανα καθόλου πυρετό.μου πε αφού είναι ακίνδυνο για την εγκυμοσύνη για να μου μειώσει λίγο τα συμπτώματα και να μη με ρίξει κι άλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.... Να σας ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχω πόνους περιόδου και να μην είναι συσπασεις??? Έχω εδώ και αρκετή ώρα, πονάνε υποφερτα όμως και δεν έχουν συγκεκριμένη διάρκεια.... Παίζει να είναι και. Απλά το εντερο???! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Να σας ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχω πόνους περιόδου και να μην είναι συσπασεις??? Έχω εδώ και αρκετή ώρα, πονάνε υποφερτα όμως και δεν έχουν συγκεκριμένη διάρκεια.... Παίζει να είναι και. Απλά το εντερο???! 

Το έντερο δεν νομίζω, ίσως είναι επειδή σε πιέζουν χαμηλά για να κατέβουν και εχεις αυτήν την αίσθηση... Είναι και 2 και δεν έχουν και πολύ χώρο οπότε ζοριζουν τον τράχηλο.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Το έντερο δεν νομίζω, ίσως είναι επειδή σε πιέζουν χαμηλά για να κατέβουν και εχεις αυτήν την αίσθηση... Είναι και 2 και δεν έχουν και πολύ χώρο οπότε ζοριζουν τον τράχηλο.

Το θέμα είναι ότι ο τράχηλος είναι μόνο 2,1εκ. και είμαι με υποθέτα και τοκολυτικα.... Σκέφτομαι να πάω στο νοσοκομείο να μου μετρήσουν έστω τραχηλο.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Το θέμα είναι ότι ο τράχηλος είναι μόνο 2,1εκ. και είμαι με υποθέτα και τοκολυτικα.... Σκέφτομαι να πάω στο νοσοκομείο να μου μετρήσουν έστω τραχηλο.... 

Καλημέρα... κ εγώ χθες βράδυ είχα κάτι περίεργους πόνους που σταματούσαν κ μετά πάλι ερχόταν. Βέβαια τέτοιους πόνους κάνει κ το έντερο. Δε ξέρω κ εγώ πια πως να τους ξεχωρίσω. Παρακολούθησε το κ εάν δεις ότι δεν περνάνε μέσα στο επόμενο δίωρο πήγαινε νοσοκομείο. Θα περιμένω νέα σου. Εγώ λέω παρακολούθησε τους εάν είναι υποφερτό...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Το θέμα είναι ότι ο τράχηλος είναι μόνο 2,1εκ. και είμαι με υποθέτα και τοκολυτικα.... Σκέφτομαι να πάω στο νοσοκομείο να μου μετρήσουν έστω τραχηλο.... 

Να το κάνεις και άμεσα! Πόσο είσαι;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Να σας ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχω πόνους περιόδου και να μην είναι συσπασεις??? Έχω εδώ και αρκετή ώρα, πονάνε υποφερτα όμως και δεν έχουν συγκεκριμένη διάρκεια.... Παίζει να είναι και. Απλά το εντερο???! 

Και γω πραγματικα δεν ξερω γιατι μου ετυχαν και τα δυο! Την πρωτη φορα πηγα στο γιατρο και μου ειπε ειναι το εντερο και τη δευτερη που θεωρουσα οτι ειναι το εντερο ηταν συσπασεις! Καλυτερα να πας να σε δουνε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!Εγώ έχω ακόμη καιρό μέχρι να γεννήσω αν και η γιατρός είπε ότι θα γίνει μια εβδομάδα νωρίτερα λόγω διαβήτη κύησης (αν και ελέγχεται με διατροφή:angry:, και το θυμήθηκε τώρα στον 8ο....). Τεσπά, εγώ από πόνους δεν είχα τπτ μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Να σας ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχω πόνους περιόδου και να μην είναι συσπασεις??? Έχω εδώ και αρκετή ώρα, πονάνε υποφερτα όμως και δεν έχουν συγκεκριμένη διάρκεια.... Παίζει να είναι και. Απλά το εντερο???! 

Καλημέρα! Κι εγώ έχω αρκετά συχνά πόνους όπως όταν περιμένω να αδιαθετησω... Και μια μέρα που πονούσα όλη μέρα πήγα νοσοκομείο και ο καρδιοτοκογραφος δεν έδειξε συσπάσεις...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τώρα μπόρεσα να σας στείλω..... Πηρα ένα glopir επιπλέον και μέσα σε ένα μισάωρο ηρέμησαν οι πόνοι και μπόρεσα και κοιμηθηκα γιατί δεν έκλεισα μάτι τη νύχτα.... Τώρα είμαι καλά @ΦαιηΚατς 34 εβδομάδων είμαι, θα δω πως θα πάει και αν ξαναεμφανιστουν θα πάω χωρίς σκέψη.... 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...