Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Σοβαρά μιλάς???? Σήμερα συνεχίζονται???? Από διαστολη. Πόσο σου Είπε??? Να μαντέψω 2-3?????

Γιατι πριν τα καταλαβενα νομιζεις? Αν αυτα τα ψιλοπετρωματα που νιωθω ειναι συσπασεις τοτε ναι συνεχιζονται! Οχι 1 διαστολη ειχα αλλα το μωρο πηρε θεση και ο τραχηλος ηταν μαλακος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Γιατι πριν τα καταλαβενα νομιζεις? Αν αυτα τα ψιλοπετρωματα που νιωθω ειναι συσπασεις τοτε ναι συνεχιζονται! Οχι 1 διαστολη ειχα αλλα το μωρο πηρε θεση και ο τραχηλος ηταν μαλακος!

Άρα μπορεί και σήμερα να σου σπάσουν τα νερα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Γιατι πριν τα καταλαβενα νομιζεις? Αν αυτα τα ψιλοπετρωματα που νιωθω ειναι συσπασεις τοτε ναι συνεχιζονται! Οχι 1 διαστολη ειχα αλλα το μωρο πηρε θεση και ο τραχηλος ηταν μαλακος!

Αχ μωρεεεεεε όπως τα ακούω, θυμάμαι τα δικά μου!!!! Έτσι ήμουν κι εγώ, με 2 διαστολη όμως, συσπάσεις όχι 100αρες όπως εσύ λίγο πιο χαμηλές, εγώ όμως τις ένιωθα χαχαχαχαχα!!!! Μια βδομάδα κράτησε και σπάσαν τα νερά!!!! Αντε κοριτσάκι μου ξάπλωσε χαλάρωσε και απόλαυσε το σε λίγο θα έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ούτε εγω μέχρι στιγμής εχω νιώσει σύσπαση.. Αλλα ουτε κ πέτρωμα.. Τι να πω...!!!! Ολα καλα θα πάνε.. Τωρα αναμονή... Ετοίμασες τελικα βαλίτσα;; 

Ναι νομιζω πως ειμαι σχεδον ετοιμη!

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Άρα μπορεί και σήμερα να σου σπάσουν τα νερα? 

Ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να παρει και 10 μερες αλλα μπορει να γινει και αμεσα! Θα δειξει!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Που χαθήκαμε καλέ σήμερα όλες????? Τώρα που είμαι ξάπλα και έχω χρόνο να μπαίνω χαθηκατεεεεεεεεε........ 

Χαχαχα! Ε...συνηθως τα σκ ετσι γινεται! Πως εσυ σημερα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Χαχαχα! Ε...συνηθως τα σκ ετσι γινεται! Πως εσυ σημερα?

Καλούτσικα μωρέ, απλά έχω γίνει λιιιιγο γκρινιάρα, δεν μπορώ να ξαπλώνω και να μην κάνω τίποτα, δεν αντέχω χαχαχαχαχ!!!! Εσύ πως πας, ετοιμάζεσαι ψυχολογικά?????? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Κοριτσιαααα κι εγω εδω... Σημερα προσπαθώ να κοιμάμαι συνέχεια γτ μ έχει πιάσει η μεση μου κ ουτε να σηκωθώ δεν μπορώ ...έρμα χάλια... "!!

Δεν είσαι καθολου καλύτερα ρε φιλενάδα????? Παιρνεις τίποτα για τον πόνο??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλούτσικα μωρέ, απλά έχω γίνει λιιιιγο γκρινιάρα, δεν μπορώ να ξαπλώνω και να μην κάνω τίποτα, δεν αντέχω χαχαχαχαχ!!!! Εσύ πως πας, ετοιμάζεσαι ψυχολογικά?????? 

Πως γινεται αυτο? :) φοβισμενη ειμαι αρκετα! Σηκωθηκα ομως πρωι πρωι και εβαψα τα μαλλια μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Diavolitsa είπε:

Πως γινεται αυτο? :) φοβισμενη ειμαι αρκετα! Σηκωθηκα ομως πρωι πρωι και εβαψα τα μαλλια μου :)

Χαχαχαχαχα ε μα πως με τη ρίζα θα πάμε να γεννήσουμε???? Να μη φοβάσαι, πιο φυσιολογικά δεν μπορούσαν να έρθουν έρθει τα πράγματα.... Και μην αγχώνεσαι, είδες ο γιατρός σου είπε μπορεί να πάρει και δεκα μέρες, εμένα μου πήρε μια βδομάδα ακριβώς!!! Σου είπε να περπατάς??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Δεν είσαι καθολου καλύτερα ρε φιλενάδα????? Παιρνεις τίποτα για τον πόνο??? 

Ασε καθολου.. Τοίχο τοίχο πιανομαι για να πάω μεχρι την τουαλέτα που είναι 10 βήματα απο το κρεβάτι... Πηρα ετσι γι αλλαγη ενα ντεπόν.. Δεν νομίζω να κάνει τπτ βεβαια αλλαααα..... Πριν έπαιρνα mesulid κ norgesic τωρα δεν μπορώ τπτ :( δεν θελω να πιστευω οτι θα με πάει για καιρό ετσι... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ασε καθολου.. Τοίχο τοίχο πιανομαι για να πάω μεχρι την τουαλέτα που είναι 10 βήματα απο το κρεβάτι... Πηρα ετσι γι αλλαγη ενα ντεπόν.. Δεν νομίζω να κάνει τπτ βεβαια αλλαααα..... Πριν έπαιρνα mesulid κ norgesic τωρα δεν μπορώ τπτ :( δεν θελω να πιστευω οτι θα με πάει για καιρό ετσι... 

Ελπιζω να περάσει γρήγορα φίλη μου, να μην ταλαιπωρηθείς πολυ... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχα ε μα πως με τη ρίζα θα πάμε να γεννήσουμε???? Να μη φοβάσαι, πιο φυσιολογικά δεν μπορούσαν να έρθουν έρθει τα πράγματα.... Και μην αγχώνεσαι, είδες ο γιατρός σου είπε μπορεί να πάρει και δεκα μέρες, εμένα μου πήρε μια βδομάδα ακριβώς!!! Σου είπε να περπατάς??? 

Δεν μου ειπε κατι συγκεκριμενο, μου ειπε απλα συνεχιζεις τις δραστηριοτητες σου οπως πριν αλλα επειδη χτες μπηκα στο μηνα μου εγω θα ηθελα να παρει λιγες μερες ακομα οποτε προσπαθω να κανω τα ελαχιστα! 

@Cath3rine περαστικα σου ρε κοριτσι! Θερμοφορα δε χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ελπιζω να περάσει γρήγορα φίλη μου, να μην ταλαιπωρηθείς πολυ... 

Κι εγω... Η ελπιδα πεθαίνει τελευταία,!! Αμα συνεχιστεί ετσι θα πάω στη μαμα μ παλι χαχαχαχα πάνω που είπα να βρω τους ρυθμούς μου..  

Καπου διαβασα κιόλας οτι μπορεί κ το παιδί να πιέζει εκει πισω.. Ποιος ξέρει.. Βέβαια εμένα μ επιασε καλα απο λαθος κίνηση.. Αλλα αν ισχύει κ Κάτι τέτοιο απλα θα κρατήσει παραπάνω, 

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δεν μου ειπε κατι συγκεκριμενο, μου ειπε απλα συνεχιζεις τις δραστηριοτητες σου οπως πριν αλλα επειδη χτες μπηκα στο μηνα μου εγω θα ηθελα να παρει λιγες μερες ακομα οποτε προσπαθω να κανω τα ελαχιστα! 

@Cath3rine περαστικα σου ρε κοριτσι! Θερμοφορα δε χρησιμοποιεις?

@Diavolitsa σ ευχαριστω πολυ!!! εβαλα κ ζεστό στη μεση αλλα τπτ.. Θελω να πιστεύω θα κάνει τον κύκλο του.. Κι ότι έλεγα ότι ευτυχώς δεν εχω όσα ειχα στο πρωτο 4μηνο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...