Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Τελικά στην πρώτη πάνα που είχα δει την κουκίδα με το αίμα δεν είχε βλεννη, σήμερα το πρωί μου έκανε λιγο βλεννη και κατάλαβα πως είναι! 

Θα πάρω την παιδίατρο να μου πει τι να κάνω... 

Και εγώ έχω αρχίσει και τον βάζω στην κούνια του να κοιμάται τη μέρα και τον πρώτο βραδινό δίωρο που είμαστε ακόμα ξύπνιοι. Μια χαρά κοιμάται και τις φορές που πάει να ξυπνήσει του βάζω λευκούς ήχους στο κινητό. Είναι σωτηριοι για εμάς! Σκέφτομαι να τον βάλω και βράδυ στην κούνια του αλλά να πω την αλήθεια βαριέμαι να ξυπνάω χαχαχαχα. 

Είναι πολύ βολικός ο θηλασμός ξάπλα! Θα δείξει. 

Νικόλ το μωράκι σου είναι πολύ μικρό ακόμη είναι όλα φυσιολογικά αυτά που κάνει και τα δικά μας τα γλυκουλια έτσι έκαναν. Υπομονή και ζητά όση βοήθεια μπορείς από συγγενείς! 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα πολυ δυσκολη μερα ρε κορίτσια. .κλαμμα συνεχόμενο. Οτι και να κανω δεν σταματαει. Τρώει κανονικα δεν φαινεται να εχει κολικους αλλα κλαιει συνεχεια οτι κ αν κανω. Αγκαλια δεν θέλει, ξαπλα δεν θέλει νομιζω ειναι σε υπερενταση γιατί κ το βραδυ δεν καλοκοιμηθηκε.. Καμια ιδεα πως να τον ηρεμήσω? Δρν φαίνεται να εχει κατι..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σήμερα πολυ δυσκολη μερα ρε κορίτσια. .κλαμμα συνεχόμενο. Οτι και να κανω δεν σταματαει. Τρώει κανονικα δεν φαινεται να εχει κολικους αλλα κλαιει συνεχεια οτι κ αν κανω. Αγκαλια δεν θέλει, ξαπλα δεν θέλει νομιζω ειναι σε υπερενταση γιατί κ το βραδυ δεν καλοκοιμηθηκε.. Καμια ιδεα πως να τον ηρεμήσω? Δρν φαίνεται να εχει κατι..

Ουτε στο στηθος ηρεμει?? Εμενα οταν ειναι σε υπερενταση ηρεμει μονο αν τον βαλω στο στηθος και ταυτοχρονα περπαταω μεσα στο σπιτι. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ουτε στο στηθος ηρεμει?? Εμενα οταν ειναι σε υπερενταση ηρεμει μονο αν τον βαλω στο στηθος και ταυτοχρονα περπαταω μεσα στο σπιτι. 

Στο στηθος μονο ηρεμει. Τον ταισα τόσες φορες που εκανε γουλιες 

Μόλις ψιλοηρεμησε.. 2 ωρες και βαλε πραγματικά δεν ηξερα τι να κανω πρώτη φορα.τοση ωρα :(


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Στο στηθος μονο ηρεμει. Τον ταισα τόσες φορες που εκανε γουλιες 

Μόλις ψιλοηρεμησε.. 2 ωρες και βαλε πραγματικά δεν ηξερα τι να κανω πρώτη φορα.τοση ωρα :(

Γουλιες κανουν ετσι κ αλλιως επειδη δεν εχουν ακομα ωριμο πεπτικο. Οποτε μη σε ανησυχει. Ισως να εχει αναγκη την επαφη σας βαζοντας στον στηθος κ να πιπιλαει. Αχχ κουραγιοο μανουλα!! Κουραγιο!! Σε καταλαβαινωω. Εγω τον ειχα στηθος ολη την ημερα το πρωτο 40ημερο. Κυριολεκτικα ολη μερα κ ολη νυχτα! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Γουλιες κανουν ετσι κ αλλιως επειδη δεν εχουν ακομα ωριμο πεπτικο. Οποτε μη σε ανησυχει. Ισως να εχει αναγκη την επαφη σας βαζοντας στον στηθος κ να πιπιλαει. Αχχ κουραγιοο μανουλα!! Κουραγιο!! Σε καταλαβαινωω. Εγω τον ειχα στηθος ολη την ημερα το πρωτο 40ημερο. Κυριολεκτικα ολη μερα κ ολη νυχτα! 

Δεν με πειραζει αυτο.. Το γοερο κλαμα ειναι το δυσκολο που δεν σταματαει. Ηρεμησε για ενα τεταρτο και ξανα μανα..ουφ πολυ δυσκολη μερα...να περάσει 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Δεν με πειραζει αυτο.. Το γοερο κλαμα ειναι το δυσκολο που δεν σταματαει. Ηρεμησε για ενα τεταρτο και ξανα μανα..ουφ πολυ δυσκολη μερα...να περάσει 

Μηπως εχετε καμια γοπ και ποναει? Οταν τρωει κλαιει? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Μηπως εχετε καμια γοπ και ποναει? Οταν τρωει κλαιει? 

Συνήθως οχι..οταν φαει πεφτει ξερος για ύπνο. Σημερα ομως κλαιει και αφου φαει. Να ρωτησω την παιδίατρο αν είναι 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Συνήθως οχι..οταν φαει πεφτει ξερος για ύπνο. Σημερα ομως κλαιει και αφου φαει. Να ρωτησω την παιδίατρο αν είναι 

Επειδη ειπες οτι κλαιει γοερα, τι να πω. Ξερω οτι στη γοπ κατα τη διαρκεια του φαγητου κανουν αποτομα το κεφαλι τους προς τα πισω κ κλαινε. Κ οι κολικοι νομιζω κρατανε συγκεκριμενες ωρες. Πες της οτι εχει απο χθες που ειναι ανησυχος κ κλαιει σχεδον ολη μερα μηπως σου πει κατι εκεινη ή ερθει να τον δει. Εσυ προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη. Ειναι πολυ δυσκολο να μην ξερουμε γιατι κλαινε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Επειδη ειπες οτι κλαιει γοερα, τι να πω. Ξερω οτι στη γοπ κατα τη διαρκεια του φαγητου κανουν αποτομα το κεφαλι τους προς τα πισω κ κλαινε. Κ οι κολικοι νομιζω κρατανε συγκεκριμενες ωρες. Πες της οτι εχει απο χθες που ειναι ανησυχος κ κλαιει σχεδον ολη μερα μηπως σου πει κατι εκεινη ή ερθει να τον δει. Εσυ προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη. Ειναι πολυ δυσκολο να μην ξερουμε γιατι κλαινε.

Ναι αυτο θα κανω. Σε καποιες φασεις αφηνε αποτομα το στηθος και εκανε προς τα πισω οπως λες..θα της πω αν ειναι. Ευχαριστω αγάπη 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ναι αυτο θα κανω. Σε καποιες φασεις αφηνε αποτομα το στηθος και εκανε προς τα πισω οπως λες..θα της πω αν ειναι. Ευχαριστω αγάπη 

Εχουμε κ μεις για αυτο στο λεω. Σε καποιες φασεις μου εβγαζε το γαλα αλλα εβγαινε με φορα, σαν εκρηξη απο την μυτη του κ το στομα του. Μονο απο τα αυτια δεν εβγαζε! Και απο τοτε εχω βαλει κατω απο την κουνια του μια κουβερτα για να ειναι πιο σηκωμενο το κεφαλι σε σχεση με το υπολοιπο σωμα και τον θηλαζω σε σταση που να ειναι ορθιος καπως. Με πολλα διαλειμματα ενδιαμεσα. Αυτο μας βοηθησε. Μπορει να ειναι κ ασχετο και να μην εχει να κανει με σας, απλα να σου πει κ η παιδιατρος τι πιστευει εκεινη. Γιατι ειναι και πολυ μικρουλι το μωρο σου και μπορει να κλαιει για χιλιους λογους. Εσυ εισαι ενταξει?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εδω ειναι το κλαμπ των ξενυχτισμενων ?? Να μαι και εγω. .Εγω ρε κοριτσια τον θηλαζω και μετα οταν τον αλλαξω τελειωσε,τον χασαμε τον υπνο..ενω με το θηλασμο νυστάζει και γλαρωνει και ειναι ετοιμος για υπνο μετα το αλλαγμα μπορει να περασει και μια ωρα χωρις να κοιμηθεί. Νευριάζει οταν τον αλλαζω δεν του αρεσει και μετα κανω λιτανείες σε ολο το σπιτι να τον παρει ο υπνος..

Και εμενα ετσι παθαινε γι αυτο αλλαγμα πριν το φαγητο και σωθηκαμε.ποτε μετα ειδικα το βραδυ.εκει μες στο κλαμα το πολύ τον αλλαζω μετα τρωει καο νανι κατευθείαν  

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι αυτο θα κανω. Σε καποιες φασεις αφηνε αποτομα το στηθος και εκανε προς τα πισω οπως λες..θα της πω αν ειναι. Ευχαριστω αγάπη 

Ρε συ μηπως περνάτε το 1ο σας αλμα αναπτυξης?νομοζω καπου εκει στις 3 βδομαδες ειναι.υπομονη παντα Υπάρχουν καο δυσκολες μερες.εμενα ετσι προχτες.κλαμα ασταματητο

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εχουμε κ μεις για αυτο στο λεω. Σε καποιες φασεις μου εβγαζε το γαλα αλλα εβγαινε με φορα, σαν εκρηξη απο την μυτη του κ το στομα του. Μονο απο τα αυτια δεν εβγαζε! Και απο τοτε εχω βαλει κατω απο την κουνια του μια κουβερτα για να ειναι πιο σηκωμενο το κεφαλι σε σχεση με το υπολοιπο σωμα και τον θηλαζω σε σταση που να ειναι ορθιος καπως. Με πολλα διαλειμματα ενδιαμεσα. Αυτο μας βοηθησε. Μπορει να ειναι κ ασχετο και να μην εχει να κανει με σας, απλα να σου πει κ η παιδιατρος τι πιστευει εκεινη. Γιατι ειναι και πολυ μικρουλι το μωρο σου και μπορει να κλαιει για χιλιους λογους. Εσυ εισαι ενταξει?

Δυσκολη μερα κ επειδη ειμαι κ μονη με πήρε λιγο απο κατω..

Just now, loyloy είπε:

Και εμενα ετσι παθαινε γι αυτο αλλαγμα πριν το φαγητο και σωθηκαμε.ποτε μετα ειδικα το βραδυ.εκει μες στο κλαμα το πολύ τον αλλαζω μετα τρωει καο νανι κατευθείαν  

Ναι ισως πρέπει να κανω ετσι απλα τον λυπαμαι που σπαραζει στο κλαμα..αλλα και αυτο με την αϋπνία μετα δεν παλεύεται 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Δυσκολη μερα κ επειδη ειμαι κ μονη με πήρε λιγο απο κατω..

Ναι ισως πρέπει να κανω ετσι απλα τον λυπαμαι που σπαραζει στο κλαμα..αλλα και αυτο με την αϋπνία μετα δεν παλεύεται 

ΚΟΠΕΛΑ Μ ΓΛΥΚΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!! Με αφορμη μια κουβεντα με μια κοπελα που με νιωθει πολυ κ με βοηθαει θελω να σ πολλα γιατι οι λεχωνες περναμε πολυ δυσκολα(εγω ακομη νιωθω λεχωνα κ οχι γυναικα) κ ΚΑΝΕΙΣ αλλος δε μπορει να το νιωσει ,μη νιωθεις ασχημα αν ολα δεν ειναι σαν το ροζ συννεφακι που ειχαμε πλασει στο μυαλο μας,μη νιωθεις ασχημα αν νιωσεις αχρηστη καποιες μερες ,μη νιωθεις ασχημα αν δεν νιωθεις εκατομμυρια πυροτεχνηματα κ χρυσοσκονη παντου την ωρα που θηλαζεις γιατι μας εχουν πλεξει ενα εγκομιο για το θηλασμο που θα ηταν ετσι σε εναν ονειρικα πλασμενο κοσμο ,στη γαλαζια λιμνη για παραδειγμα που το εβλεπα εγω απο μικρη κ το ζηλευα αλλα δε ειμαι ουτε η mila jovovitc ουτε ο αντρας μ μου πλεκει στα μαλλια μαργαριταρια κ αραζουμε στη χρυσαφενια παραλια αντιθετως με πιεσε πολυ να θηλαζω ολη την ωρα πιστευωντας οτι οταν κλαιει το μωρο μονο στηθος του χρειαζεται για να ησυχασει οποτε εγω συχνα ενιωθα ανεπαρκης!Η πραγματικοτητα ειναι λιγο πιο σκληρη, ο θηλασμος πολυ ομορφος κ απαραιτητος κ ευκολια μεγαλη υπο καποιες συνθηκες κατανοησης.Εγω δεν εχω καμια βοηθεια απο γυρω κ εκλεγα πολλες φορες πανω απο το παιδι το πρωτο μηνα κ τα βραδυα οταν ο αντρας μ ροχαλιζε κ εμενα τρεμανε τα ποδια μ στην 5 η φορα που ξυπναγα αν ειχα κοιμηθει...στα λεω ολα αυτα γιατι εμενα κανεις δε με προετοιμασε κ καμια γνωστη μ μανουλα δε μου παραδεχτηκε ποτε οτι ηθελε να ανοιξει η πορτα κ να τρεξει μακρυα απ ολους ...ναι ακομη κ απ το μωρο της χωρις να σημαινει οτι το χει μετανιωσει η οτι δεν το αγαπα! Συναισθηματα αληθινα κ δυνατα που χτιζουν τη μητροτητα μερα με τη μερα...

  • Μου αρέσει 6

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

ΚΟΠΕΛΑ Μ ΓΛΥΚΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!! Με αφορμη μια κουβεντα με μια κοπελα που με νιωθει πολυ κ με βοηθαει θελω να σ πολλα γιατι οι λεχωνες περναμε πολυ δυσκολα(εγω ακομη νιωθω λεχωνα κ οχι γυναικα) κ ΚΑΝΕΙΣ αλλος δε μπορει να το νιωσει ,μη νιωθεις ασχημα αν ολα δεν ειναι σαν το ροζ συννεφακι που ειχαμε πλασει στο μυαλο μας,μη νιωθεις ασχημα αν νιωσεις αχρηστη καποιες μερες ,μη νιωθεις ασχημα αν δεν νιωθεις εκατομμυρια πυροτεχνηματα κ χρυσοσκονη παντου την ωρα που θηλαζεις γιατι μας εχουν πλεξει ενα εγκομιο για το θηλασμο που θα ηταν ετσι σε εναν ονειρικα πλασμενο κοσμο ,στη γαλαζια λιμνη για παραδειγμα που το εβλεπα εγω απο μικρη κ το ζηλευα αλλα δε ειμαι ουτε η mila jovovitc ουτε ο αντρας μ μου πλεκει στα μαλλια μαργαριταρια κ αραζουμε στη χρυσαφενια παραλια αντιθετως με πιεσε πολυ να θηλαζω ολη την ωρα πιστευωντας οτι οταν κλαιει το μωρο μονο στηθος του χρειαζεται για να ησυχασει οποτε εγω συχνα ενιωθα ανεπαρκης!Η πραγματικοτητα ειναι λιγο πιο σκληρη, ο θηλασμος πολυ ομορφος κ απαραιτητος κ ευκολια μεγαλη υπο καποιες συνθηκες κατανοησης.Εγω δεν εχω καμια βοηθεια απο γυρω κ εκλεγα πολλες φορες πανω απο το παιδι το πρωτο μηνα κ τα βραδυα οταν ο αντρας μ ροχαλιζε κ εμενα τρεμανε τα ποδια μ στην 5 η φορα που ξυπναγα αν ειχα κοιμηθει...στα λεω ολα αυτα γιατι εμενα κανεις δε με προετοιμασε κ καμια γνωστη μ μανουλα δε μου παραδεχτηκε ποτε οτι ηθελε να ανοιξει η πορτα κ να τρεξει μακρυα απ ολους ...ναι ακομη κ απ το μωρο της χωρις να σημαινει οτι το χει μετανιωσει η οτι δεν το αγαπα! Συναισθηματα αληθινα κ δυνατα που χτιζουν τη μητροτητα μερα με τη μερα...

Τα ειπες πολυ ωραια φιλη μου..


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...