Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Kpp83 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Σας διαβάζω αμελλητί και ειναι σαν να σας ξέρω πλέον αν κ δεν γραφω συχνά. 

Την άλλη εβδομάδα περιμένω με χαρά τη Β'επιπέδου. Είμαι 20η εβδομάδα κ ο μπέμπης κάνει πάρτυ πλέον.

Αισθάνομαι από προχτές να με πιέζει χαμηλά στην κοιλιά σε βαθμό που ποναει κ θέλω να την ανασηκώσω την κοιλιά μου χωρίς να έχει μεγαλώσει τόσο ακόμα. Έχει συμβεί και σε καμία άλλη;

Τα αγοράκια συνήθως πάνε χαμηλά!!! Με το καλό βρε!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Smile89  με έκανες κ χαμογέλασα. Όνομα κ πράγμα!

Ουφ είναι το πρώτο και αναρωτιέμαι συνέχεια για όλα! Ντρέπομαι πλέον να παίρνω το γιατρό.

Btw αν ξαναβρεθώ σε συζήτηση που η άλλη ισχυρίζεται ότι μέχρι τον 6ο δεν ήξερε ότι είναι έγκυος σας το λέω δεν θα κρατηθώ!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Smile89  με έκανες κ χαμογέλασα. Όνομα κ πράγμα!

Ουφ είναι το πρώτο και αναρωτιέμαι συνέχεια για όλα! Ντρέπομαι πλέον να παίρνω το γιατρό.

Btw αν ξαναβρεθώ σε συζήτηση που η άλλη ισχυρίζεται ότι μέχρι τον 6ο δεν ήξερε ότι είναι έγκυος σας το λέω δεν θα κρατηθώ!

 

Ναι ναι τα αγοράκια κάθονται έτσι χαμηλά. Χεχεχε. 

Μην κρατηθείς!!!!:P

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Και εγώ σε έναν μήνα πάλι θα πάω... Αχ αντε πάλι στην αναμονή... 

Θα περάσει ο μηνας θα δεις 

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εγώ έκανα εξετασεις αλλά δεν μου έχει γράψει καμπύλη.. Να πρόβληματιστω; 

Όχι ξέρει ο γιατρος σου μπορεί στο επόμενο ραντεβού. Αν έχεις ανησυχία ρωτα τον να ξέρεις 

πρίν από 48 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Smile89  με έκανες κ χαμογέλασα. Όνομα κ πράγμα!

Ουφ είναι το πρώτο και αναρωτιέμαι συνέχεια για όλα! Ντρέπομαι πλέον να παίρνω το γιατρό.

Btw αν ξαναβρεθώ σε συζήτηση που η άλλη ισχυρίζεται ότι μέχρι τον 6ο δεν ήξερε ότι είναι έγκυος σας το λέω δεν θα κρατηθώ!

 

Και εγω καμία φορά  νομίζω εκεί που κλωτσάει πως θα εμφανιστεί κανα ποδαράκι τόσο χαμηλά που το νιώθω Χαχα.. Μην ανησυχείς να το ευχαριστιέσαι κ να σκέφτεσαι πως όλα είμαι φυσιολογικά.

Δεν ξέρω που αναφέρεσαι αλλα ναι μην κρατηθείς χώσε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Σας διαβαζω εδω και καιρο και η αληθεια ειναι πως με εχετε βοηθησει ειτε ψυχολογικα ειτε να μου λυσετε αποριες πολλες φορες..καπου εκει καταλαβα πως οι ανησυχιες που εχουμε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ακομα και οι πιο απλες και μικρες ειναι ιδιες σε ολες μας και καμια δεν ειναι για να μενει αναπαντητη!! Εμεις σημερα μπηκαμε στη 38η εβδομαδα..αυτες οι τελευταιες εβδομαδες δεν περνανε με τιποτα η αγωνια και η ανυπομονησια ειναι στα υψη.περιμενουμε ολοι μαζι πως και πως να γνωρισουμε τη μπεμπα μας :wub:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ ρε κορίτσια! 

Ο γιατρός πάντως δεν θα τη γλυτώσει γτ ξύπνησα με πονόλαιμο κ μπούκωμα γαμώτο.

Σε αυτές τις περιπτώσεις πάμε κανονικά παθολόγο κ ενημερώνουμε γυναικολόγος ή μόνο τον δεύτερο;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια! 

Ο γιατρός πάντως δεν θα τη γλυτώσει γτ ξύπνησα με πονόλαιμο κ μπούκωμα γαμώτο.

Σε αυτές τις περιπτώσεις πάμε κανονικά παθολόγο κ ενημερώνουμε γυναικολόγος ή μόνο τον δεύτερο;

Καλό είναι να πας σε παθολόγο για να δει κυρίως σε τι κατάσταση είναι ο λαιμός σου , πάντα όμως ενημερώνουμε το γιατρό μας για τη διάγνωση και φυσικά παίρνουμε την έγκρισή του για οποιοδήποτε φάρμακο μας δώσει ο παθολόγος. 

4 ώρες πρίν, JENNY ALINA είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Σας διαβαζω εδω και καιρο και η αληθεια ειναι πως με εχετε βοηθησει ειτε ψυχολογικα ειτε να μου λυσετε αποριες πολλες φορες..καπου εκει καταλαβα πως οι ανησυχιες που εχουμε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ακομα και οι πιο απλες και μικρες ειναι ιδιες σε ολες μας και καμια δεν ειναι για να μενει αναπαντητη!! Εμεις σημερα μπηκαμε στη 38η εβδομαδα..αυτες οι τελευταιες εβδομαδες δεν περνανε με τιποτα η αγωνια και η ανυπομονησια ειναι στα υψη.περιμενουμε ολοι μαζι πως και πως να γνωρισουμε τη μπεμπα μας :wub:

Καλημέρα! Λίγο σου έμεινε κάνε υπομονή! Φαντάζομαι από πράγματα έχεις τελειώσει τα πιο βασικά και η βαλίτσα του μαιευτηρίου είναι έτοιμη! Με το καλό σου εύχομαι! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια! 

Ο γιατρός πάντως δεν θα τη γλυτώσει γτ ξύπνησα με πονόλαιμο κ μπούκωμα γαμώτο.

Σε αυτές τις περιπτώσεις πάμε κανονικά παθολόγο κ ενημερώνουμε γυναικολόγος ή μόνο τον δεύτερο;

Καλημέρα! Μόνο τον γυναικολόγο θα ενημέρωνα αρχικά αφού αυτός άλλωστε δίνει εντολές για το φάρμακο που θα πάρεις. Μην σε επηρεάσω, σου λέω εγω τι κάνω γενικοτερα ενημερώνω πρώτο τον γυναικολόγο.Αν δεν έχεις πυρετό που επιμένει πάνω από τρεις μερες γιατί να δεις παθολόγο;  Περαστικά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, JENNY ALINA είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Σας διαβαζω εδω και καιρο και η αληθεια ειναι πως με εχετε βοηθησει ειτε ψυχολογικα ειτε να μου λυσετε αποριες πολλες φορες..καπου εκει καταλαβα πως οι ανησυχιες που εχουμε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ακομα και οι πιο απλες και μικρες ειναι ιδιες σε ολες μας και καμια δεν ειναι για να μενει αναπαντητη!! Εμεις σημερα μπηκαμε στη 38η εβδομαδα..αυτες οι τελευταιες εβδομαδες δεν περνανε με τιποτα η αγωνια και η ανυπομονησια ειναι στα υψη.περιμενουμε ολοι μαζι πως και πως να γνωρισουμε τη μπεμπα μας :wub:

Με το καλό!!!! Θα περάσουν βρε.

Καλημέρα κορίτσια μου. Ερώτηση: έκανα άντληση κ είδα ότι από το δεξί στήθος το γάλα ροζιζει ξέρει καμία τι σημαίνει αυτό??


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happysmile είπε:

14!!!!!

Μέχρι την 13η δεν θα είχες φωτό 3d άλλωστε. Αλλα αυτό δεν είναι το σημαντικό. Αυχενική κάνατε; Αν ναι ούτε εκεί σας έδωσαν τον υπέρηχο με τις μετρησεις και τις εικονες; Συγνώμη που ρωτάω αλλα από ενδιαφέρον 

πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Με το καλό!!!! Θα περάσουν βρε.

Καλημέρα κορίτσια μου. Ερώτηση: έκανα άντληση κ είδα ότι από το δεξί στήθος το γάλα ροζιζει ξέρει καμία τι σημαίνει αυτό??

Καλημέρα. Οι μανουλες θα ξέρουν πιο πολλά εμενα μόνο μια ερώτηση μου έρχεται μηπως είναι αιματακι; Είχα βγάλει πριν πολλά χρόνια από την ρωγα δυο σταγόνες για αυτό μου ήρθε αυτή η σκέψη μπορεί να είναι εντελώς άσχετο με την φάση σου τώρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Beboula25 είπε:

 

Μπεμπουλα εγραψα σε λαθος ομαδα καταλαθος.δεν δινουν τπτ ουτε υπερηχους.επισης τραβαμε εμεις φωτογραφια με το κινητο απτο μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...