Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Ας μιλήσουμε για τη περιδεση!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Βρίσκομαι σε δύσκολη κατάσταση ώστε να αποφασίσω εάν θα κάνω περίδεση η να βάλω πεσσο σε έκτακτη ανάγκη.Ειμαι στην 14 εβδομάδα με τραχηλο 23 mm και ιστορικό πρόωρου τοκετού την 23 η από φλεγμονή . Είμαι σε κατάκλιση με μαγνήσιο και κολπική προγεστερόνη και το παρακολουθούμε ανά δύο εβδομάδες.Ππιες οι εμπειρίες σας απο περιδεσεις και πεσσούς??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 27/6/2018 at 10:18 ΜΜ, rainbow είπε:

Μαρουλακι: Εκανα κια εγω περιδεση την 17 εβδομαδα λογω προηγουμενου χειρουργειου ο τραχηλος απο 2,4 πηγε 2,9 και παρεμεινε ετσι μεχρι τις 39 κ 6 (μετα με εβαλε καισαρικη) λογω του οτι δεν γυρισε!! Δεν πηρα κανενα φαρμακο..μονο outrogestan. Τους 3 πρωτους μηνες λογω εξωσωματικης.ξεκουραζομουν αρκετα αλλα τις βολτες μου τις πηγαινα...απλα εκανα μονο ενα φαγητο ! Ολα καλα θα πανε να μην ανησυχεις..απλα καθε μηνα να κανεις κ/α κολπικου

Καλησπέρα..αν και παλιό το ποστ θα ήθελα να σέ ρωτήσω κάτι.. είμαι και εγώ με περίδεση και σταθερό τράχηλο 28 στις 33 εβδομάδες καλλιέργειες κολπικου κάνω και όλα καλά..εγώ δεν βγαίνω βόλτες ούτε δουλειές κάνω είμαι ξαπλωμένη και σηκώνομαι για μπάνιο και για γιατρό ε και για να ξεπιαστω λίγο..αλλά σήμερα ξεκίνησαν τσιμπήματα από κάτω και τραβήγματα μου λένε ότι είναι φυσιολογικά γτ μεγαλώνει το μωρό και βαραίνει αλλά εγώ φοβάμαι επειδή έχω τα ράμματα μήπως το νιώθω πιο έντονα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...