Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Ωχχ περαστικά κορίτσια, να εδώ ανέβασα κ μια φώτο από βιβλίο που έχω για φυσικές πηγές από τροφές για φολικο οξυ, ελπίζω να τα κατάφερα κ να φαίνεται 

https://ibb.co/tCMHcLh

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σήμερα είδα στον ύπνο μου ένα καλάθι δώρου,ρε παιδί μου πως πανε κρασί σε καλάθι,αλλά ήταν τίγκα στα τεστ κ σοκολάτες και λέω θα το βάλω στο προφίλ  χαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσια σήμερα είδα στον ύπνο μου ένα καλάθι δώρου,ρε παιδί μου πως πανε κρασί σε καλάθι,αλλά ήταν τίγκα στα τεστ κ σοκολάτες και λέω θα το βάλω στο προφίλ  χαχαχαχαχαχαχα

Αυτά είναι 

Για μας το καλύτερο καλάθι 

Μεγάλη συγκίνηση

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Κορίτσια σήμερα είδα στον ύπνο μου ένα καλάθι δώρου,ρε παιδί μου πως πανε κρασί σε καλάθι,αλλά ήταν τίγκα στα τεστ κ σοκολάτες και λέω θα το βάλω στο προφίλ  χαχαχαχαχαχαχα

Καλημερα κορίτσιααα και περαστικά!! Αχαχαχ λες να είναι καλό σημάδι? Ανέβασα και εγώ μολυς μια φώτο στο προφίλ είναι από βιβλίο που έχω κ έχει φυσικές πηγές φολικου οξεως, αν την προχωρήσετε προς τα κάτω φαίνονται όλες, δυστυχώς δεν μπορώ να την ανεβάσω με άλλον τρόπο να την δείτε 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, *Vasoula said:

 

Χαχαχαχχαχαχαχα θα με πεθάνετε!!!χαχαχχαχαχαχαχχαχα

Αααααα ευχαριστώ!!!!και απο ποια τιμή και πανω ανιχνεύει???γιατί ειμαι σχεδόν μόνιμα πανω απο 10 με ελάχιστες εξαιρέσεις!:D

Για τεστ ωορρηξιας μιλατε; Βασουλα μου εμενα τα τεστ ωορρηξιας βγαιναν παντα θετικα λογω θηλασμου! και για αυτο δεν τα κανω...το διαβασα κιολας:

Μια από τις πιο συχνές ερωτήσεις είναι γιατί το τεστ ωορρηξίας είναι συνεχώς θετικό κατά το θηλασμό.
Αυτό οφείλεται στις αλλαγές που γίνονται στις ορμόνες κατά τη διάρκεια του θηλασμό και ιδιαίτερα στην αύξηση της ορμόνης ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ.υτό έχει σαν αποτέλεσμα η υπόφυση (ένας αδένας στο εγκέφαλο που ρυθμίζει τον κύκλο και εκκρίνει τις ορμόνες LH και FSH) να ανιχνεύει τις χαμηλές τιμές οιστρογόνων και να εκκρίνει με τη σειρά της μεγαλύτερες τιμές FSH και LH. Εν συνεχεία οι αυξημένες LH και FSH με τη σειρά τους δρουν στις ωοθήκες για να αυξηθούν τα χαμηλά οιστρογόνα.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η βασική τιμή της LH να είναι αυξημένη όπως συμβαίνει και σε περιπτώσεις πολυκυστικών ωοθηκών και το τεστ ωορρηξίας να ανιχνεύει συνεχώς αυτή την αυξημένη τιμή (να είναι δηλαδή συνέχεια θετικό).

7 hours ago, Evouska said:

Χαχαχαχα δε σε μπορωωωωω θα του λες σε λίγο μείνε μαζί μου έγκυος είμαι πολύ φερεγγυος χαχαχαχ

Εν τω μεταξύ ήθελα να σου πω διάβασα στις οδηγίες του fanolit Και για το θηλασμο λέει ότι δεν έχουν παρατηρηθεί δυσμενείς επιπτώσεις σε βρέφη που θηλάζουν, οι μητέρες των οποίων λάμβαναν φυλικο οξυ!

 

Ω σε ευχαριστω Ευακι μου!!!! 

Μου φαινεται τον αφησα εγκυο, εχει πιο πολλα συμπτωματα κ απο μενα! Εμενα η κοιλια μου ειναι καπως κ σημερα, οπως τη  νιωθουμε οταν εχουμε κρυωσει..πφφφ

Just now, Emilly said:

Σοφία καλημέρα.και εμένα μου έφερε κάτι σαν γαστρεντερίτιδα ο μικρός πριν μια εβδομάδα κ αυτός το πέρασε με δύο διάρροιες κ εγω ακόμα δεν έχει στρώσει το στομάχι μου.κυκλοφορει γενικώς λες;;;;;γιατί μου είπε κιόλας ένα ένα τα παιδάκια πονούσαν οι κοιλίες τους μέσα στην τάξη.

Καλημερα Εμιλυ μου! Ναι κυκλοφορει γαστρεντεριτιδα κ ιωση ! Εμενα μενει στο παιδικο 2 ωρες μονο (ειμαστε ακομα σε προσαρμογη) κ σε αυτες τις 2 ωρες εχουν πλυνει 3 φορες τα χερια. Αρα γλυτωσαμε κατι πιο βαρυ! Κ ο μικρος 3 οχι ακριβως διαρροιες αλλα οχι κ κανονικες εκκενωσεις κ εγω καθε μερα κ πονο στη κοιλια μου . μια μιξη πονους περιοδου με πονο κρυωματος! σκεφτομαι απο δευτερα να ριξω ενα τηλεφωνο στη δουλεια να πω γαστρεντεριτιδα φουλ να κατσω σπιτι...ποπο κ τωρα που σου γραφω νιωθω τον πονο...

6 hours ago, mariangelap said:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ξέρω ότι κανονικά έτσι έπρεπε να είναι αν όντως είχα ωορρηξία στις 9 αλλά στην εφαρμογή υποτίθεται ότι στις 6 είχα ωορρηξία και 21 περίμενα περίοδο.  Αλλά μάλλον δεν έχει υπολογίσει ότι αργώ σχεδόν πάντα 1 με 4 μέρες. Θα κάνω τεστ πρωί πρωί κιόλας αλλά δεν νομίζω να κλείσω μάτι ειδικά με τον αρραβωνιαστικό μου που αυτή τη στιγμή είναι στη δουλειά και είμαι σίγουρη ήδη κοιτάει για κούνια ! :x 

Καλημέρα! Εχουμε νεα, εκανες τεστακι;

Ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που πραγματικα επιθυμεις!

Just now, Ellidr said:

Καλημέρα κορίτσια 

Σήμερα το θέμα μας η γαστρεντερίτιδα;;;

Για εγκυμοσύνη ούτε λόγος έτσι;;

Χαχαχαχα 

Περαστικά σας κοριτσαρες @mariangelap

Περιμένουμε το τεστακι σου

 

Καλε αφου δεν μας καθεται η εγκυμοσυνη κ μας καθεται η γαστρεντεριτιδα , τι να κανουμε;;; χαχαχαχαχαχαχα

Ας μας καθοταν κανα σπορακι να σου γραφω ολη μερα χαχαχαχαχαχα

αχχχχχ βαχχχχχχ εγω κοριτσια νομιζω αλλος ενας μηνας καμενος....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα κοριτσια!!!ευτυχώς εμεις καλα ειμαστε...αλλα δεν βλέπω να ειναι για πολυ ανοιχτά τα σχολεία...γιατί διάβασα άρθρα που λένε για την οαρασκευη ή την Δευτέρα για lockdown

Just now, sofiadu είπε:

Για τεστ ωορρηξιας μιλατε; Βασουλα μου εμενα τα τεστ ωορρηξιας βγαιναν παντα θετικα λογω θηλασμου! και για αυτο δεν τα κανω...το διαβασα κιολας:

Μια από τις πιο συχνές ερωτήσεις είναι γιατί το τεστ ωορρηξίας είναι συνεχώς θετικό κατά το θηλασμό.
Αυτό οφείλεται στις αλλαγές που γίνονται στις ορμόνες κατά τη διάρκεια του θηλασμό και ιδιαίτερα στην αύξηση της ορμόνης ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ.υτό έχει σαν αποτέλεσμα η υπόφυση (ένας αδένας στο εγκέφαλο που ρυθμίζει τον κύκλο και εκκρίνει τις ορμόνες LH και FSH) να ανιχνεύει τις χαμηλές τιμές οιστρογόνων και να εκκρίνει με τη σειρά της μεγαλύτερες τιμές FSH και LH. Εν συνεχεία οι αυξημένες LH και FSH με τη σειρά τους δρουν στις ωοθήκες για να αυξηθούν τα χαμηλά οιστρογόνα.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η βασική τιμή της LH να είναι αυξημένη όπως συμβαίνει και σε περιπτώσεις πολυκυστικών ωοθηκών και το τεστ ωορρηξίας να ανιχνεύει συνεχώς αυτή την αυξημένη τιμή (να είναι δηλαδή συνέχεια θετικό).

Ω σε ευχαριστω Ευακι μου!!!! 

Μου φαινεται τον αφησα εγκυο, εχει πιο πολλα συμπτωματα κ απο μενα! Εμενα η κοιλια μου ειναι καπως κ σημερα, οπως τη  νιωθουμε οταν εχουμε κρυωσει..πφφφ

Καλημερα Εμιλυ μου! Ναι κυκλοφορει γαστρεντεριτιδα κ ιωση ! Εμενα μενει στο παιδικο 2 ωρες μονο (ειμαστε ακομα σε προσαρμογη) κ σε αυτες τις 2 ωρες εχουν πλυνει 3 φορες τα χερια. Αρα γλυτωσαμε κατι πιο βαρυ! Κ ο μικρος 3 οχι ακριβως διαρροιες αλλα οχι κ κανονικες εκκενωσεις κ εγω καθε μερα κ πονο στη κοιλια μου . μια μιξη πονους περιοδου με πονο κρυωματος! σκεφτομαι απο δευτερα να ριξω ενα τηλεφωνο στη δουλεια να πω γαστρεντεριτιδα φουλ να κατσω σπιτι...ποπο κ τωρα που σου γραφω νιωθω τον πονο...

Καλημέρα! Εχουμε νεα, εκανες τεστακι;

Ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που πραγματικα επιθυμεις!

Καλε αφου δεν μας καθεται η εγκυμοσυνη κ μας καθεται η γαστρεντεριτιδα , τι να κανουμε;;; χαχαχαχαχαχαχα

Ας μας καθοταν κανα σπορακι να σου γραφω ολη μερα χαχαχαχαχαχα

αχχχχχ βαχχχχχχ εγω κοριτσια νομιζω αλλος ενας μηνας καμενος....

να σε ρωτήσω πότε σ έβγαιναν ομως θετικά?πριν σ ερθει η περίοδος ή και αφού σου ηρθε κ νέα?γιατί λογικά παντα αφου ερθει περίοδος λογικά παντα πρέπει να αρχίσουν λιγο να ισορροπουν οι ορμόνες.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλημερα κορίτσιααα και περαστικά!! Αχαχαχ λες να είναι καλό σημάδι? Ανέβασα και εγώ μολυς μια φώτο στο προφίλ είναι από βιβλίο που έχω κ έχει φυσικές πηγές φολικου οξεως, αν την προχωρήσετε προς τα κάτω φαίνονται όλες, δυστυχώς δεν μπορώ να την ανεβάσω με άλλον τρόπο να την δείτε 

Όχι δεν ειναι καθόλου σημάδι ο πείνασμενος καρβέλια ονειρευεται

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα και απο μενα κοριτσια!!!ευτυχώς εμεις καλα ειμαστε...αλλα δεν βλέπω να ειναι για πολυ ανοιχτά τα σχολεία...γιατί διάβασα άρθρα που λένε για την οαρασκευη ή την Δευτέρα για lockdown

να σε ρωτήσω πότε σ έβγαιναν ομως θετικά?πριν σ ερθει η περίοδος ή και αφού σου ηρθε κ νέα?γιατί λογικά παντα αφου ερθει περίοδος λογικά παντα πρέπει να αρχίσουν λιγο να ισορροπουν οι ορμόνες.

Που;;;;;Αθήνα μόνο;;;;καλά κ εγώ δεν πιστεύω να μείνουμε ανοιχτά όταν πλακώσει κ η γρίπη....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι δεν ειναι καθόλου σημάδι ο πείνασμενος καρβέλια ονειρευεται

Που;;;;;Αθήνα μόνο;;;;καλά κ εγώ δεν πιστεύω να μείνουμε ανοιχτά όταν πλακώσει κ η γρίπη....

ναι για Αθήνα μιλαω


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Για τεστ ωορρηξιας μιλατε; Βασουλα μου εμενα τα τεστ ωορρηξιας βγαιναν παντα θετικα λογω θηλασμου! και για αυτο δεν τα κανω...το διαβασα κιολας:

Μια από τις πιο συχνές ερωτήσεις είναι γιατί το τεστ ωορρηξίας είναι συνεχώς θετικό κατά το θηλασμό.
Αυτό οφείλεται στις αλλαγές που γίνονται στις ορμόνες κατά τη διάρκεια του θηλασμό και ιδιαίτερα στην αύξηση της ορμόνης ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ.υτό έχει σαν αποτέλεσμα η υπόφυση (ένας αδένας στο εγκέφαλο που ρυθμίζει τον κύκλο και εκκρίνει τις ορμόνες LH και FSH) να ανιχνεύει τις χαμηλές τιμές οιστρογόνων και να εκκρίνει με τη σειρά της μεγαλύτερες τιμές FSH και LH. Εν συνεχεία οι αυξημένες LH και FSH με τη σειρά τους δρουν στις ωοθήκες για να αυξηθούν τα χαμηλά οιστρογόνα.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η βασική τιμή της LH να είναι αυξημένη όπως συμβαίνει και σε περιπτώσεις πολυκυστικών ωοθηκών και το τεστ ωορρηξίας να ανιχνεύει συνεχώς αυτή την αυξημένη τιμή (να είναι δηλαδή συνέχεια θετικό).

Ω σε ευχαριστω Ευακι μου!!!! 

Μου φαινεται τον αφησα εγκυο, εχει πιο πολλα συμπτωματα κ απο μενα! Εμενα η κοιλια μου ειναι καπως κ σημερα, οπως τη  νιωθουμε οταν εχουμε κρυωσει..πφφφ

Καλημερα Εμιλυ μου! Ναι κυκλοφορει γαστρεντεριτιδα κ ιωση ! Εμενα μενει στο παιδικο 2 ωρες μονο (ειμαστε ακομα σε προσαρμογη) κ σε αυτες τις 2 ωρες εχουν πλυνει 3 φορες τα χερια. Αρα γλυτωσαμε κατι πιο βαρυ! Κ ο μικρος 3 οχι ακριβως διαρροιες αλλα οχι κ κανονικες εκκενωσεις κ εγω καθε μερα κ πονο στη κοιλια μου . μια μιξη πονους περιοδου με πονο κρυωματος! σκεφτομαι απο δευτερα να ριξω ενα τηλεφωνο στη δουλεια να πω γαστρεντεριτιδα φουλ να κατσω σπιτι...ποπο κ τωρα που σου γραφω νιωθω τον πονο...

Καλημέρα! Εχουμε νεα, εκανες τεστακι;

Ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που πραγματικα επιθυμεις!

Καλε αφου δεν μας καθεται η εγκυμοσυνη κ μας καθεται η γαστρεντεριτιδα , τι να κανουμε;;; χαχαχαχαχαχαχα

Ας μας καθοταν κανα σπορακι να σου γραφω ολη μερα χαχαχαχαχαχα

αχχχχχ βαχχχχχχ εγω κοριτσια νομιζω αλλος ενας μηνας καμενος....

καλημερα κοριτσακια μουυυυυ!

Σοφακι μου δε θελω αρνητισμοοοο! ειπαμε θα δουμε πως θα παει μεχρι αρχη του μηνα που περιμενουμε την ατιμη!! 

αχ κ εγω ειδα στον υπνο μου οτι ειχα μωρο 6-7 μηνων αγκαλια και τρελαθηκαααα! λετε να ειναι καλοοο; 

@mariangelap περιμενουμε νεα σου!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

καλημερα και απο μενα κοριτσια!!!ευτυχώς εμεις καλα ειμαστε...αλλα δεν βλέπω να ειναι για πολυ ανοιχτά τα σχολεία...γιατί διάβασα άρθρα που λένε για την οαρασκευη ή την Δευτέρα για lockdown

να σε ρωτήσω πότε σ έβγαιναν ομως θετικά?πριν σ ερθει η περίοδος ή και αφού σου ηρθε κ νέα?γιατί λογικά παντα αφου ερθει περίοδος λογικά παντα πρέπει να αρχίσουν λιγο να ισορροπουν οι ορμόνες.

εχω περιοδο απο τον Μαρτη του 2019...εκανα τεστ ωορρηξιας τον ιουλιο και εβγαιναν συνεχεια θετικα , επι 10 μερες! 

Και εγω αναμενω κλεισιμο σχολειων κ περιμενω να βγει ανακληση να τη παρω!

Just now, Evouska said:

καλημερα κοριτσακια μουυυυυ!

Σοφακι μου δε θελω αρνητισμοοοο! ειπαμε θα δουμε πως θα παει μεχρι αρχη του μηνα που περιμενουμε την ατιμη!! 

αχ κ εγω ειδα στον υπνο μου οτι ειχα μωρο 6-7 μηνων αγκαλια και τρελαθηκαααα! λετε να ειναι καλοοο; 

 

Αχ αληθεια;;;;; να γινει πραγματικοτητα να κρατας του χρονου τετοιο καιρο ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!

Εδω παντως τα κοριτσια λενε οτι τα ονειρα ειναι καλοι οιωνοι! εγω παλι δεν ειδα τιποτα! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι για Αθήνα μιλαω

Εγώ αν ξανακλεισουνε παίρνω δασκάλα στο σπίτι.εχω μια εδω καλή κ είμαστε κ κλειστή κοινωνία όποτε δεν υπάρχει φόβος.του χρόνου θα είναι Πέμπτη που είναι βασική κ δύσκολη τάξη δεν θέλω να έχει κενα

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

εχω περιοδο απο τον Μαρτη του 2019...εκανα τεστ ωορρηξιας τον ιουλιο και εβγαιναν συνεχεια θετικα , επι 10 μερες! 

Αχ αληθεια;;;;; να γινει πραγματικοτητα να κρατας του χρονου τετοιο καιρο ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!

Εδω παντως τα κοριτσια λενε οτι τα ονειρα ειναι καλοι οιωνοι! εγω παλι δεν ειδα τιποτα! χαχαχαχα

κι εγω διαβασα στον ονειροκρητη οτι ειναι καλο ονειρο!! μακαρι να γινει πραγματικοτητα για ολες μας!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

κι εγω διαβασα στον ονειροκρητη οτι ειναι καλο ονειρο!! μακαρι να γινει πραγματικοτητα για ολες μας!! 

Σου το ευχομαι ολοψυχα γλυκο μου κοριτσι! 

Εβαλα φωτο μας στο προφιλ να μας καμαρωσετε κ να μας φτυσετε γιατι ματιαζομαστε κ ευκολα παναθεμα μας <3!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Σου το ευχομαι ολοψυχα γλυκο μου κοριτσι! 

Εβαλα φωτο μας στο προφιλ να μας καμαρωσετε κ να μας φτυσετε γιατι ματιαζομαστε κ ευκολα παναθεμα μας <3!

 

οι πιο ομορφοι στον κοσμο ολοοοο!! :wub::wub::wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...