Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Έχω πολύ σταθερό κύκλο.

Δεν κάνω ακόμα τέστ γιατί οι επαφές μου δεν ήταν ολοκληρωμένες, τραβιέται και λέω απίθανο γιατί τόσα χρόνια ερχόμαστε σε επαφή έτσι...

Τι να πώ...

Θα αγοράσω τεστ σήμερα και θα το κάνω αύριο το πρωί.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Doroyla είπε:

Έχω πολύ σταθερό κύκλο.

Δεν κάνω ακόμα τέστ γιατί οι επαφές μου δεν ήταν ολοκληρωμένες, τραβιέται και λέω απίθανο γιατί τόσα χρόνια ερχόμαστε σε επαφή έτσι...

Τι να πώ...

Θα αγοράσω τεστ σήμερα και θα το κάνω αύριο το πρωί.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!!!

Δηλαδή δεν είχατε καμία ολοκληρωμένη? Δεν προσπαθείτε?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσι είδες δε θα στεναχωριέσαι τα Χριστούγεννα που έλεγες... με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε τέλεια... Μπράβο!!Βρέχει Χριστουγεννιάτικα μωράκια ... Συγχαρητήριααααα κορίτσια σε όλες και με το καλό να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες .

Εγώ σήμερα λίγο στεναχωρέθηκα είμαι και στο τέλος περιοδου αμάν δε μπορώ αυτή την ερώτηση πια, τον Αύγουστο παντρεύτηκαμε με τον άντρα μου απέναντι μας μένει μια θεία του και είναι η 3η φορά που με ρώτησε σήμερα, έχουμε μωράκι μήπως??? Δε μπορώ όταν με ρωτάνε έλεος δηλαδή αυτή η ερώτηση ... Αλλά δε ξέρω έχω καλό προαισθημα νοιωθω ότι δε θα αργήσει μακάρι... 

Καθόλου δεν θα αργήσει άσε τους τριγυρω..αυτοί πάντα θα λένε...και όταν με το καλό μείνεις θα σε ρωτάνε για δεύτερο μη νομίζεις τελείωσε ...εμένα σε κάθε κοινωνική εκδήλωση με ρωτάνε με μανία πότε θα κάνω δεύτερο...δεν υπάρχει περίπτωση όσο χαζοί να είναι να μην κατάλαβαν ότι δεν μπόρεσα. το παιδί μου είναι κοντά δέκα κ εγώ σαράντα...δεν θέλει κ πολύ μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καθόλου δεν θα αργήσει άσε τους τριγυρω..αυτοί πάντα θα λένε...και όταν με το καλό μείνεις θα σε ρωτάνε για δεύτερο μη νομίζεις τελείωσε ...εμένα σε κάθε κοινωνική εκδήλωση με ρωτάνε με μανία πότε θα κάνω δεύτερο...δεν υπάρχει περίπτωση όσο χαζοί να είναι να μην κατάλαβαν ότι δεν μπόρεσα. το παιδί μου είναι κοντά δέκα κ εγώ σαράντα...δεν θέλει κ πολύ μυαλό.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ , και εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά.. Έχεις δίκιο απλά εκείνη τη στιγμή είναι κάπως άβολο και στενάχωρο το ξέρεις και εσύ καταλαβαίνω , μετά που ηρέμησα λέω οκ ακόμα τώρα ξεκινήσαμε προσπάθειες δεν έγινε κάτι θα ερθει  ... Σε ευχαριστώ πολύ !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, linaa είπε:

καλο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου αμεσα αν θυμαμαι καλα εχεις θρομβοφιλια ισως πρεπει να ξεκινησεις ενεσουλες ή σαλοσπιρ. κανε ενα αυριο το πρωι κ μιλα μαζι του 

Ναι έχω θρομβοφιλια την Δευτέρα θα πάω από εκεί, να με δει θέλει δεν θελει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doroyla said:

Έχω πολύ σταθερό κύκλο.

Δεν κάνω ακόμα τέστ γιατί οι επαφές μου δεν ήταν ολοκληρωμένες, τραβιέται και λέω απίθανο γιατί τόσα χρόνια ερχόμαστε σε επαφή έτσι...

Τι να πώ...

Θα αγοράσω τεστ σήμερα και θα το κάνω αύριο το πρωί.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!!!

Με 3 μέρες καθυστέρηση ότι ώρα και εάν το κάνεις θα δείξει ότι έχει να δειξει

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Sofia89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εκανα και εγώ τεστ εγκυμοσύνης το πρωί και βγήκε αχνο! Βέβαια περίοδο περιμένω αύριο η μεθαύριο γιατί τεστ θετικό ωορρηξίας είχα 4/12 

Επειδή ζω Γερμανία οι γιατροί εδώ δεν κάνουν χοριακη, πάμε κατευθείαν για υπέρηχο!

Ποτέ περίπου θα πρέπει να γίνει πιο σκούρη η γραμμή; 

Από την μια χάρηκα από την άλλη με έπιασε ένας φόβος ότι μπορεί να βιοχημική 

συγχαρητήρια!!!με το καλο!!!

18 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ ,να σε ρωτήσω κάτι ακόμα ελπίζω να μη σε κουράζω. Είχα διαβάσει ότι επερνες της pregnacare .. Είχες δει διάφορα στο κύκλο σου προς το καλύτερο δε ξέρω βέβαια αν θεωρητε καλύτερο αυτό. Εγώ μετά την παλινδρόμηση που είχα πριν 8 χρόνια άλλαξε ο κύκλος μου και ειχα μαξ 3 μέρες άντε 4 . Τώρα αυτή τη φορά που ξεκίνησα της βιταμίνες είμαι 5η μέρα σήμερα και ακόμα έχω ροζ αίματακι, επίσης παρατήρησα και διαφορετική ροή περισσότερη δηλαδή...

 

Συγχαρητήρια κορίτσια ,με το καλοοοο!!!!

εγω με αυτές εμεινα εγκυος στους 2 μηνες που της έπαιρνα μπορει κ τυχαία να ηταν...οχι στο κυκλο τα ιδια.στον κυκλο η λυγαρια βοηθαει πολυ κ πιο παλιά έπαιρνα κ τα ινοφερτ κ αυτα με είχαν βοηθήσει που ειχα ήπιες πολυκυστικες. 

16 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Εγώ σοφία όπως θα διαβάσεις έκανα ένα τεστ πριν τρεις μέρες μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση..τα κάνω αυτά τα χαζά..γιατί με έπιασε μια άσχετη αναγουλα κ βλέπω σχηματίζεται το πιο αχνό του κόσμου αλλά θετικό κ κατευθείαν...με την μια κατάλαβα ότι το έπιασα...μία ώρα μετά είναι hometest ξεθώριασε κ χάθηκε η γραμμή του αποτελέσματος ...λέω την πάτησα...μετά έκανα την επόμενη κ μέχρι τελευταίο χθες που το έχω στο προφίλ..δες το κ κάθε μέρα σκουρηνε. ...αύριο εγώ χοριακη...θα πορευτώ με το μικρό μου καλαθάκι κ προσευχές...το χθεσινό είναι πέντε μέρες προ καθυστέρησης μάλλον έκανα νωρίς ωορηξια για να το πιάσει.μια μέρα πριν το πρώτο θετικό είχα ξανακάνει χαχαχαχα.κ ήταν αρνητικό...όποτε μόλις έγινε.

συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!όλα θα πάνε καλά!!μην μου αγχωνεσαι ,απολαυσε το!!ότι ειναι να γινει θα γίνει, απλα εμεις σκεφτόμαστε θετικα κ οτι ολα θα πάνε καλά!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

συγχαρητήρια!!!με το καλο!!!

εγω με αυτές εμεινα εγκυος στους 2 μηνες που της έπαιρνα μπορει κ τυχαία να ηταν...οχι στο κυκλο τα ιδια.στον κυκλο η λυγαρια βοηθαει πολυ κ πιο παλιά έπαιρνα κ τα ινοφερτ κ αυτα με είχαν βοηθήσει που ειχα ήπιες πολυκυστικες. 

συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!όλα θα πάνε καλά!!μην μου αγχωνεσαι ,απολαυσε το!!ότι ειναι να γινει θα γίνει, απλα εμεις σκεφτόμαστε θετικα κ οτι ολα θα πάνε καλά!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ , και εγώ έχω διαβάσει από αρκετούς ότι τους βοήθησαν αυτές οι βιταμίνες τώρα τυχαίο η όχι δε ξέρω αλλά γενικά επειδή παρατήρησα διαφορες στο κύκλο μου όπως και ότι μικρυνε από 32 πήγε 30, είπα μήπως επηρεάζει και αυτό ..Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ , και εγώ έχω διαβάσει από αρκετούς ότι τους βοήθησαν αυτές οι βιταμίνες τώρα τυχαίο η όχι δε ξέρω αλλά γενικά επειδή παρατήρησα διαφορες στο κύκλο μου όπως και ότι μικρυνε από 32 πήγε 30, είπα μήπως επηρεάζει και αυτό ..Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Και εγω τα επαιρνα τα pregnacare κοριτσι μου.. Δεν ξερω αν με βοήθησαν στον κυκλο....παντως αυτον τον μηνα πηρα και έξτρα βιταμίνη D. Δεν θυμαμαι ποια κοπελα το ειχε πει και πηγα και την πηρα.. Και εμεινα εγκυος σε αυτον τον μηνα.. Οποτε δεν ξερω αν επηραζει και αυτο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Και εγω τα επαιρνα τα pregnacare κοριτσι μου.. Δεν ξερω αν με βοήθησαν στον κυκλο....παντως αυτον τον μηνα πηρα και έξτρα βιταμίνη D. Δεν θυμαμαι ποια κοπελα το ειχε πει και πηγα και την πηρα.. Και εμεινα εγκυος σε αυτον τον μηνα.. Οποτε δεν ξερω αν επηραζει και αυτο.. 

Τ επερνες και τώρα συνδυάστηκα με τη D? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Ria_κορίτσι, άκου:  Η βιταμίνη D βοηθάει γενικά στην γονιμότητα. Εγώ επερνα και περνώ 2000 την ημέρα. Επίσης απέφευγα ζαχαρη (το είχα διαβάσει κάπου εδώ μέσα νομίζω η @Τονιαα το έλεγε! )  Επίσης έτρωγα κάθε μέρα αμύγδαλα, καρύδια, κασιους, φρούτα. 2 φορές την εβδομάδα ψάρια (ω3 τα καλύτερα ψάρια είναι τα αφροψαρα όπως σαρδέλα),κρέας το απέφευγα, αλλά μπορεί να τρώγαμε μια φορά την εβδομάδα, αβοκάντο έτρωγα συχνά, μπανάνες επίσης, μπρόκολο και έπινα πολύ νερό. Επίσης έτοιμα φαγητά (κατεψυγμένα εννοώ), πίτσες, πατατάκια, γενικά όλες αυτές τις ωραίες λιχουδιές τις είχα κόψει, όπως και τον καφέ!Επίσης προσπαθούσα να κοιμάμαι και να ξεκουράζομαι οπότε μπορούσα, δεν άφηνα το σώμα ποτέ να κρυώνει, ειδικά τα πόδια μου κάτω(αυτό πάντα μου το έλεγε η γιαγιά μου)!  Τώρα αν επεξαν όλα αυτά ρόλο και έμεινα σχετικα γρηγορα έγκυος δεν ξέρω, αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα 10 μήνες για να συλλάβω και δεν πρόσεχα καθόλου  διατροφή ,επερνα μόνο φολλικο!

Ελπίζω και εύχομαι ολόψυχα να σε βοηθήσουν όλα αυτά και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!

Επίσης άσε τους άλλους γύρω να λένε και να ρωτάνε ότι θέλουν, εγώ τους έλεγα όταν αποφασίσει ο Θεός θα μου το στείλει, δεν είναι στο χέρι μας και το βουλωνανε όλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Τ επερνες και τώρα συνδυάστηκα με τη D? 

Ναι ναι..  επαιρνα τα pregnacare και πηρα εξτρα βιταμινη D...αλλα μονο για αυτον τον μηνα που εμεινα τα επινα.. Τους προηγουμενους μηνες επινα μονο τα pregnacare

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι ναι..  επαιρνα τα pregnacare και πηρα εξτρα βιταμινη D...αλλα μονο για αυτον τον μηνα που εμεινα τα επινα.. Τους προηγουμενους μηνες επινα μονο τα pregnacare

Νομίζω την πήρε και η έμιλλυ την d

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Sofia89 είπε:

Ναι έχω θρομβοφιλια την Δευτέρα θα πάω από εκεί, να με δει θέλει δεν θελει

Εγώ κορίτσι μου ξεκίνησα από χθες την αγωγή.κσι αν όλα πάνε καλά την ογδοη εβδομάδα θα μου στείλουν εξετάσεις για επανέλεγχο.εκανα χθες την πρώτη αντιπηκτική κ σήμερα πήρα κ την κορτιζόνη.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι ναι..  επαιρνα τα pregnacare και πηρα εξτρα βιταμινη D...αλλα μονο για αυτον τον μηνα που εμεινα τα επινα.. Τους προηγουμενους μηνες επινα μονο τα pregnacare

Σοφάκι μην σε αγχωσα με τα τρελά μου χθες...εγώ μπερδεύτηκα γιατί οι άλλες μου χοριακες ήταν με δέκα μέρες κ με οχτώ μέρες καθυστέρησης εκτός από τον γιο μου που δεν την έχω γραπτά κ ίσως δεν θυμάμαι κ καλά τόσα χρόνια πριν.η τιμή σου είναι η συνηθισμένη που έχουν φυσιολογικά όλα τα κορίτσια.απλα εγώ έπαιρνα πάντα 5000 αποτέλεσμα, και τώρα 133.. κ θυμόμουν ότι με λίγο καθυστέρηση...δεν ήταν όμως έτσι ήταν πολύ παραπάνω κ τώρα ήμουν 3 μέρες πριν την καθυστέρηση κιόλας.εσυ είσαι στα φυσιολογικά.

Just now, Ellidr είπε:

Νομίζω την πήρε και η έμιλλυ την d

Φίλη μου ελπίζω να διάβασες αυτό που έγραψα ότι δοκίμασα αυτό τον μήνα...άφοβο τελείως.λοιπον...η δασκάλα των αγγλικών μας κάποτε μου είπε προσπαθούσαν πολύ καιρό για το πρώτο.πηγαν σε ανδρολογο κ τους είπε το σπέρμα έχει βλενα πηκτή κ να πάρει ο συζηγος μουκοσολβαν για δέκα μέρες...αμέσως έπιασε τρια παιδιά.πηρα κ εγώ μήπως αραιωσουν κ τα δικά μου υγρά κ βοηθήσω τους κολυμβητές..λοιπόν ήταν η πρώτη φορά που στην ωορηξια είδα τα πιο διάφανα χλαπατσοειδη υγρά..κάντο να καθαρίσουν κ τα φλέγματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...