Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

η γραμμη μπορει να μην σκουρηνει δεν σκουρενει παντα γιατι δεν ειναι αναλογα το χρωμα της γραμμης το τεστ ... θα πρεπει να παρεις ενα γιατρο τηλεφωνο κ σε 15 μερες περιπου θα σου κανει υπερηχο

Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ αυτά τα απλά! Θα πάρω αύριο της CB και θα ξανά κάνω αν δεν μου έρθει την Κυριακή και αν είναι από Δευτέρα θα κλείσω ραντεβού 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Penny28 είπε:

Πήγε πάρα πολύ καλά η χοριακή σου!!!! 

Σε μια εβδομάδα θα έχει πάει παρααα πολύ ψηλά!!! Μην ανχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!! Να έχεις μια όμορφη τελειωμηνη εγκυμοσύνη!!! Η προσευχή θα σε βοηθήσει να απόβάλεις το άγχος σου!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σου !!!!!! Εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσένα !!!!!

Just now, linaa είπε:

τετραπλασιαστηκε δεν υπαρχει καλητερο.! 

Πωπωπω ναιι !!! Και χθες δεν ήμουν καλα ψυχολογικά φοβόμουν πολύ !!! Αλλά σήμερα ξύπνησα με πολύ καλό προαίσθημα και ένιωθα ότι θα πάρω καλό νούμερο !!! Σε ευχαριστώωω !!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια δεν θα το πιστεψετε ακομα τρεμω...εκανα τεστ δεν αντεξα..βγηκε αχνο αρκετα αλλα φαινετεε..το εκανα πριν καμια ωρα δηλαδη οχι με τα πρωινα..και ηταν λιγα τα ουρα δεν ξερω αν αυτο φταιει που βγηκε αχνο..δεν μπορω να περιμενω μεχρι αυριο το πρωι να το κανω με τα πρωινα

Ήμουν σίγουρη για εσένα με το καλό καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη

 

Just now, Sofia89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εκανα και εγώ τεστ εγκυμοσύνης το πρωί και βγήκε αχνο! Βέβαια περίοδο περιμένω αύριο η μεθαύριο γιατί τεστ θετικό ωορρηξίας είχα 4/12 

Επειδή ζω Γερμανία οι γιατροί εδώ δεν κάνουν χοριακη, πάμε κατευθείαν για υπέρηχο!

Ποτέ περίπου θα πρέπει να γίνει πιο σκούρη η γραμμή; 

Από την μια χάρηκα από την άλλη με έπιασε ένας φόβος ότι μπορεί να βιοχημική 

Με το καλό και σε εσένα πωπω γεμάτος ο Αύγουστος 2021 από μωράκια!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σου !!!!!! Εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσένα !!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!Μακάρι να έχω γρήγορα την τρίτη και τυχερή!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ήμουν σίγουρη για εσένα με το καλό καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη

 

Με το καλό και σε εσένα πωπω γεμάτος ο Αύγουστος 2021 από μωράκια!!!!

Με το καλό για όλες μας:x:x,δλδ μακάρι να ειμαι και εγώ στα μωράκια Αυγούστου 2021 αλλά κρατάω μικρό καλαθάκι μέχρι να το επιβεβαιώσω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

κανε μετα απο ενα τριωρο χωρις να πιεις πολυ νερο

δεν εχει σημασια αν ειναι πρωινα απλα πρεπει να μην εχεις πιει πολυ νερο κ να εχει περασει ωρα απτην τςλευταια φορα που πηγες τουαλετα.

Δεν ειχε περασει πολυ ωρα που ειχα παει γι’αυτο και ηταν λιγα..εχω αγχωθει φοβαμαι μην χαιρομαι αδικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia89 είπε:

Με το καλό για όλες μας:x:x,δλδ μακάρι να ειμαι και εγώ στα μωράκια Αυγούστου 2021 αλλά κρατάω μικρό καλαθάκι μέχρι να το επιβεβαιώσω 

Σοφία ......έγκυος;;;;;;αααααα.γλυκο κορίτσι....ο Θεός να δώσει νεράκι όλα να περάσουν κ να το χεις αγκαλιά..είδες;;;;έγινε..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ήμουν σίγουρη για εσένα με το καλό καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη

 

Με το καλό και σε εσένα πωπω γεμάτος ο Αύγουστος 2021 από μωράκια!!!!

Βαλεντινα μου σε ευχαριστω πολυ..μακαρι να ειναι αληθεια ολο αυτο..φοβαμε μηπως χαιρομαι αδικα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia89 είπε:

Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ αυτά τα απλά! Θα πάρω αύριο της CB και θα ξανά κάνω αν δεν μου έρθει την Κυριακή και αν είναι από Δευτέρα θα κλείσω ραντεβού 

καλο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου αμεσα αν θυμαμαι καλα εχεις θρομβοφιλια ισως πρεπει να ξεκινησεις ενεσουλες ή σαλοσπιρ. κανε ενα αυριο το πρωι κ μιλα μαζι του 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia89 είπε:

Με το καλό για όλες μας:x:x,δλδ μακάρι να ειμαι και εγώ στα μωράκια Αυγούστου 2021 αλλά κρατάω μικρό καλαθάκι μέχρι να το επιβεβαιώσω 

 

Just now, elena93 είπε:

Βαλεντινα μου σε ευχαριστω πολυ..μακαρι να ειναι αληθεια ολο αυτο..φοβαμε μηπως χαιρομαι αδικα

Κορίτσια μου είστε μανουλες Αυγούστου πάρτε το χαμπάρι!!!! Συγχαρητήρια

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

πιο έγκυρο θεωρείται σπο το στόμα.

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ ,να σε ρωτήσω κάτι ακόμα ελπίζω να μη σε κουράζω. Είχα διαβάσει ότι επερνες της pregnacare .. Είχες δει διάφορα στο κύκλο σου προς το καλύτερο δε ξέρω βέβαια αν θεωρητε καλύτερο αυτό. Εγώ μετά την παλινδρόμηση που είχα πριν 8 χρόνια άλλαξε ο κύκλος μου και ειχα μαξ 3 μέρες άντε 4 . Τώρα αυτή τη φορά που ξεκίνησα της βιταμίνες είμαι 5η μέρα σήμερα και ακόμα έχω ροζ αίματακι, επίσης παρατήρησα και διαφορετική ροή περισσότερη δηλαδή...

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια δεν θα το πιστεψετε ακομα τρεμω...εκανα τεστ δεν αντεξα..βγηκε αχνο αρκετα αλλα φαινετεε..το εκανα πριν καμια ωρα δηλαδη οχι με τα πρωινα..και ηταν λιγα τα ουρα δεν ξερω αν αυτο φταιει που βγηκε αχνο..δεν μπορω να περιμενω μεχρι αυριο το πρωι να το κανω με τα πρωινα

 

Just now, Sofia89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εκανα και εγώ τεστ εγκυμοσύνης το πρωί και βγήκε αχνο! Βέβαια περίοδο περιμένω αύριο η μεθαύριο γιατί τεστ θετικό ωορρηξίας είχα 4/12 

Επειδή ζω Γερμανία οι γιατροί εδώ δεν κάνουν χοριακη, πάμε κατευθείαν για υπέρηχο!

Ποτέ περίπου θα πρέπει να γίνει πιο σκούρη η γραμμή; 

Από την μια χάρηκα από την άλλη με έπιασε ένας φόβος ότι μπορεί να βιοχημική 

Συγχαρητήρια κορίτσια ,με το καλοοοο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σοφία ......έγκυος;;;;;;αααααα.γλυκο κορίτσι....ο Θεός να δώσει νεράκι όλα να περάσουν κ να το χεις αγκαλιά..είδες;;;;έγινε..

 

Φοβάμαι να το πιστέψω Emilly μου! Είχα σήμερα το πρωί  μια άχνη γραμμή, αύριο περιμένω ή μεθαύριο περιμένω. Μακάρι Παναγία μου :x, εσύ έχεις κανένα καλό νεο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Θα κρατηθω δεν θα κανω ακομα :rolleyes:  αλλα νιωθω αρκετα υγρη εχω και αρκετα υγρα  διαφανα που κρεμονται :???:σορρυ για την περιγραφη μου

Ειναι ωραια συμπτωματα αυτα.. Και εγω εχω ακομη πολλα υγρα.. Δεν σταματησαν.. Οποτε ποτε δνε ξερεις.. Ισως ειναι το τυχερο σου.. ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ειναι ωραια συμπτωματα αυτα.. Και εγω εχω ακομη πολλα υγρα.. Δεν σταματησαν.. Οποτε ποτε δνε ξερεις.. Ισως ειναι το τυχερο σου.. ❤️❤️

Εκανα το τεστ Σοφακι δεν αντεξα βγηκε πολυ αχνο θετικο..το εκανα το μεσημερι και ειχα ξαναπαει τουαλετα λιγο πριν και δεν ειχα πολλα ουρα μπορει αυτο να φταιει δεν ξερω..ανυπομονω να κανω αυριο το πρωι να δω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Εκανα το τεστ Σοφακι δεν αντεξα βγηκε πολυ αχνο θετικο..το εκανα το μεσημερι και ειχα ξαναπαει τουαλετα λιγο πριν και δεν ειχα πολλα ουρα μπορει αυτο να φταιει δεν ξερω..ανυπομονω να κανω αυριο το πρωι να δω

Συγχαρητηριααααα. Ημουν σιγουρη.. Ειχες ωραια συμπτωματα.. Αντεεε να εχω παρεα στου Αυγούστου.. Να μαζευτουμε πολλες.. Δεν εχει ανοιξει ακομη θεμα.. Και δνε ξερω πως να το ανοιξω.. Ολα θα πανε τελεια θα το δεις

Just now, Sofia89 είπε:

Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ αυτά τα απλά! Θα πάρω αύριο της CB και θα ξανά κάνω αν δεν μου έρθει την Κυριακή και αν είναι από Δευτέρα θα κλείσω ραντεβού 

Συγχαρητηριααααα... Αντεεε.. Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.. Ευχομαι ολες οι κοπελες να κλεισουν το 20 με εγκυμοσυνες.. 

Just now, xenia^^ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σου !!!!!! Εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσένα !!!!!

Πωπωπω ναιι !!! Και χθες δεν ήμουν καλα ψυχολογικά φοβόμουν πολύ !!! Αλλά σήμερα ξύπνησα με πολύ καλό προαίσθημα και ένιωθα ότι θα πάρω καλό νούμερο !!! Σε ευχαριστώωω !!!!!!

Κοριτσι μου.. Μπραβοοο.. Πολυ καλα αυξηθηκε.. Θα πανε ολα καλα.. Θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...