Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, eliza90 είπε:

Χμμμμ.. Το χω παθει με 5 μέρες καθυστέρηση αλλά χωρίς ν κάνω τεστ! Μπορεί να συμβεί να χαλαει ο κύκλος λίγο..περιμένω 22 σε μια εβδομάδα κ δν περνάνε οι μέρες!βεβαία δν πιστεύω να είμαι έγκυος γτ μέσα μου κάτι μ λέει ότι όταν μείνω θα το νιώσω με κάποιο τρόπο.. Σαν διαίσθηση. Οπότε πολύυυυ λίγες πιθανότητες μου δίνω!

 

Δεν ξέρω ισως να χάλασε, με προβληματίζει το γεγονός ότι είχα έντονους πόνους περιόδου 2 ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο και τώρα δεν έχω τίποτα...σου έτυχε κ εσένα αυτό; 
 

και εγώ πιστεύω σε αυτό που λες ότι όταν είναι να έρθει θα το καταλάβουμε καπως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Δεν ξέρω ισως να χάλασε, με προβληματίζει το γεγονός ότι είχα έντονους πόνους περιόδου 2 ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο και τώρα δεν έχω τίποτα...σου έτυχε κ εσένα αυτό; 
 

και εγώ πιστεύω σε αυτό που λες ότι όταν είναι να έρθει θα το καταλάβουμε καπως...

Ίσως και να είσαι και τα πονακια να ήταν σημάδι εμφύτευσης! Μέτρα 8 μέρες απ' τα πονακια και αν δεν σου έρθει κάνε πάλι τέστ! Μακάρι να είσαι!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ίσως και να είσαι και τα πονακια να ήταν σημάδι εμφύτευσης! Μέτρα 8 μέρες απ' τα πονακια και αν δεν σου έρθει κάνε πάλι τέστ! Μακάρι να είσαι!!!

Μα μετά από τοσες ημερες δεν νομίζω...από 31/01 ως 12/02 δεν είχαμε καθόλου επαφές...μάλλον έκανα αργά ωορρηξία δεν το κατάλαβα και θα καθυστερήσει και η περίοδος 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Rafaela_123 said:

Δεν ξέρω ισως να χάλασε, με προβληματίζει το γεγονός ότι είχα έντονους πόνους περιόδου 2 ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο και τώρα δεν έχω τίποτα...σου έτυχε κ εσένα αυτό; 
 

και εγώ πιστεύω σε αυτό που λες ότι όταν είναι να έρθει θα το καταλάβουμε καπως...

Ναι ναι ποναγα πολύ πριν την αναμενόμενη μέρα οπότε γ αυτό κ το είχα κ σίγουρο.. Μετά λιγο σταμάτησε κ μετά πονοσ συνέχεια σα να είχα περίοδο.. Μέχρι που ήρθε. Μετά από εκείνο είπα όλα τα σημάδια του Θεού να μου έρχονται δε θα ελπίζω μεχρι να το σιγουρεψω 100%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα κορίτσια μου ήρθε σήμερα, έχει αλλάξει και εμένα ο κύκλος από το καιρό που έχουμε ελεύθερες επαφές...και κάνω και λάθος τις γόνιμες μέρες γιατί δεν καταλαβαίνω ποτέ έχω και συμπέρανα ότι πρέπει να ξεκινάω επαφές από νωρίς πχ 8η ως 19η ημέρα χωρις να σταματάμε πχ στην 14η ή 16η γιατί ο κύκλος τώρα έγινε 25-30 κάθε μήνα και διαφορετικός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Εμένα κορίτσια μου ήρθε σήμερα, έχει αλλάξει και εμένα ο κύκλος από το καιρό που έχουμε ελεύθερες επαφές...και κάνω και λάθος τις γόνιμες μέρες γιατί δεν καταλαβαίνω ποτέ έχω και συμπέρανα ότι πρέπει να ξεκινάω επαφές από νωρίς πχ 8η ως 19η ημέρα χωρις να σταματάμε πχ στην 14η ή 16η γιατί ο κύκλος τώρα έγινε 25-30 κάθε μήνα και διαφορετικός 

Οταν εχεις ελευθερες επαφες ο κυκλος αλλαζει..μου το εξηγησε η γιατρος μου για την ρωτησα διοτι και εμενα εχει αλλαξει πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Οταν εχεις ελευθερες επαφες ο κυκλος αλλαζει..μου το εξηγησε η γιατρος μου για την ρωτησα διοτι και εμενα εχει αλλαξει πολυ..

Σου είπε για ποιο λόγο αλλάζει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Σου είπε για ποιο λόγο αλλάζει; 

Κ εγώ την έχω την απορία.. Μου χει τύχει κ να μου έρθει στις 25 μέρες αλλά κ στις 36.Οπως επίσης έχω κάνει 2 βαριές περιόδους που εγώ έχω λίγο αίμα κάθε φορά κ το τελευταίο είναι ότι ενώ μου κραταει 4 μέρες η περίοδος, την Τελ φορά κράτησε 7!!!σοκ!πραγματικά τι γίνεται??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Κ εγώ την έχω την απορία.. Μου χει τύχει κ να μου έρθει στις 25 μέρες αλλά κ στις 36.Οπως επίσης έχω κάνει 2 βαριές περιόδους που εγώ έχω λίγο αίμα κάθε φορά κ το τελευταίο είναι ότι ενώ μου κραταει 4 μέρες η περίοδος, την Τελ φορά κράτησε 7!!!σοκ!πραγματικά τι γίνεται??? 

Και εγώ στην αρχή είχα παρατηρήσει αλλαγή στον κύκλο μου, αλλά δεν έχω ιδέα η αλήθεια είναι που οφείλεται... εσείς κορίτσια αλκοόλ πίνετε όσο είσαστε στις 2 εβδομάδες αναμονής; Εγώ καθόλου, αλλά δε ξέρω μήπως είναι ακραίο αυτό. Δηλαδή θα ήθελα μια στο τόσο να απολαμβάνω ένα κρασάκι. Πλέον δλδ θα πιω ένα κρασάκι μόνο όταν μου έρχεται η ακατανόμαστη (να πάνε κάτω τα φαρμάκια, χαχα!) και είμαι σίγουρη πως δεν είμαι έγκυος..

Τώρα περιμένω σε 3-4 ημέρες, αν και δεν έχω καμία ελπίδα γιατί θα το ένιωθα πιστεύω!! Οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sophaki21 said:

Και εγώ στην αρχή είχα παρατηρήσει αλλαγή στον κύκλο μου, αλλά δεν έχω ιδέα η αλήθεια είναι που οφείλεται... εσείς κορίτσια αλκοόλ πίνετε όσο είσαστε στις 2 εβδομάδες αναμονής; Εγώ καθόλου, αλλά δε ξέρω μήπως είναι ακραίο αυτό. Δηλαδή θα ήθελα μια στο τόσο να απολαμβάνω ένα κρασάκι. Πλέον δλδ θα πιω ένα κρασάκι μόνο όταν μου έρχεται η ακατανόμαστη (να πάνε κάτω τα φαρμάκια, χαχα!) και είμαι σίγουρη πως δεν είμαι έγκυος..

Τώρα περιμένω σε 3-4 ημέρες, αν και δεν έχω καμία ελπίδα γιατί θα το ένιωθα πιστεύω!! Οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο!

Ναι εγώ κανονικά θα πιω αν μου δοθεί η ευκαιρία χάχα ίσα ίσα με χαλαρώνει κάποιες φορές..μωρε ένα ποτηράκι κρασί δν ειναι κάτι μν πιέζεις τον εαυτό σου αν το θες.. Και που να μείνεις έγκυος!! Χαχαχ

Αντε κοντεύεις εύχομαι να τα χεισ καταφέρειιιι κ να παίρνουμε σειρά! Δε νιώθεις ούτε πόνους περιόδου? Αυτό το λίγο? 

Just now, Sophaki21 said:

Και εγώ στην αρχή είχα παρατηρήσει αλλαγή στον κύκλο μου, αλλά δεν έχω ιδέα η αλήθεια είναι που οφείλεται... εσείς κορίτσια αλκοόλ πίνετε όσο είσαστε στις 2 εβδομάδες αναμονής; Εγώ καθόλου, αλλά δε ξέρω μήπως είναι ακραίο αυτό. Δηλαδή θα ήθελα μια στο τόσο να απολαμβάνω ένα κρασάκι. Πλέον δλδ θα πιω ένα κρασάκι μόνο όταν μου έρχεται η ακατανόμαστη (να πάνε κάτω τα φαρμάκια, χαχα!) και είμαι σίγουρη πως δεν είμαι έγκυος..

Τώρα περιμένω σε 3-4 ημέρες, αν και δεν έχω καμία ελπίδα γιατί θα το ένιωθα πιστεύω!! Οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο!

Κ εγω νιώθω ότι θα μου έρθει.. Γτ σήμερα έχω αυτό το γουργουρητο στην κοιλιά που προμηνύει την ακατανομαστη.. Το χετε εσείς? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Κ εγώ την έχω την απορία.. Μου χει τύχει κ να μου έρθει στις 25 μέρες αλλά κ στις 36.Οπως επίσης έχω κάνει 2 βαριές περιόδους που εγώ έχω λίγο αίμα κάθε φορά κ το τελευταίο είναι ότι ενώ μου κραταει 4 μέρες η περίοδος, την Τελ φορά κράτησε 7!!!σοκ!πραγματικά τι γίνεται??? 

Και εγώ το ίδιο, η τελευταία μου περίοδος κράτησε 7 ημερες από 3-4 που έχω συνήθως και πονούσα και πολύ που συνήθως δεν πονάω καθόλου ή έχω ενοχλήσεις που δεν χρειάζεται να πάρω κάτι για να μου περάσει...πάντως κοίταξα στο Ίντερνετ και δεν βρήκα κάτι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Ναι εγώ κανονικά θα πιω αν μου δοθεί η ευκαιρία χάχα ίσα ίσα με χαλαρώνει κάποιες φορές..μωρε ένα ποτηράκι κρασί δν ειναι κάτι μν πιέζεις τον εαυτό σου αν το θες.. Και που να μείνεις έγκυος!! Χαχαχ

Αντε κοντεύεις εύχομαι να τα χεισ καταφέρειιιι κ να παίρνουμε σειρά! Δε νιώθεις ούτε πόνους περιόδου? Αυτό το λίγο? 

Ναι-ναι, νομίζω με καταπιέζει αυτό κάπως και θα το αλλάξω. Δε γίνεται να είμαι τόσο αυστηρή με τον εαυτό μ!!

Δε νιώθω κάτι, όχι. Αλλά δε το ψάχνω κιόλας ιδιαιτέρως... την προηγούμενη φορά θυμάμαι το κατάλαβα μόνη μ από τον πόνο στο στήθος. Άντε να παίρνουμε σειρά μία-μία! Ο επόμενος θα είναι ο 5ος κύκλος προσπαθειών. Εσείς έχετε κάνει σπερμοδιάγραμμα;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Και εγώ στην αρχή είχα παρατηρήσει αλλαγή στον κύκλο μου, αλλά δεν έχω ιδέα η αλήθεια είναι που οφείλεται... εσείς κορίτσια αλκοόλ πίνετε όσο είσαστε στις 2 εβδομάδες αναμονής; Εγώ καθόλου, αλλά δε ξέρω μήπως είναι ακραίο αυτό. Δηλαδή θα ήθελα μια στο τόσο να απολαμβάνω ένα κρασάκι. Πλέον δλδ θα πιω ένα κρασάκι μόνο όταν μου έρχεται η ακατανόμαστη (να πάνε κάτω τα φαρμάκια, χαχα!) και είμαι σίγουρη πως δεν είμαι έγκυος..

Τώρα περιμένω σε 3-4 ημέρες, αν και δεν έχω καμία ελπίδα γιατί θα το ένιωθα πιστεύω!! Οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο!

Εγώ έχω πολύ καιρό να πιω κάτι, ήπια του Αγ Βαλεντίνου μόνο ένα ποτήρι κρασάκι, δεν νομίζω να παίζει ρόλο για την καθυστέρηση πρέπει να πίνεις παρά πολύ, παλιά που βγαίναμε κιολας και πίναμε και περισσότερο ήτανε μια χαρά η περίοδος...είναι η αλλαγή πιστεύω από τις ελεύθερες επαφές το σώμα προσπαθεί να προσαρμοστεί 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Εγώ έχω πολύ καιρό να πιω κάτι, ήπια του Αγ Βαλεντίνου μόνο ένα ποτήρι κρασάκι, δεν νομίζω να παίζει ρόλο για την καθυστέρηση πρέπει να πίνεις παρά πολύ, παλιά που βγαίναμε κιολας και πίναμε και περισσότερο ήτανε μια χαρά η περίοδος...είναι η αλλαγή πιστεύω από τις ελεύθερες επαφές το σώμα προσπαθεί να προσαρμοστεί 

Ναι-ναι το κρασάκι δεν επηρεάζει καθόλου τον κύκλο. Εγώ δε πίνω επειδή κάθομαι και σκέφτομαι μήπως επιδράσει αρνητικά στη σύλληψη, αλλά αυτά είναι βλακείες του μυαλού μου. Υπερβολές!! Όταν βέβαια αδιαθετώ θα το πιώ το κρασάκι μου να γλεντήσω με την ακατανόμαστη μαζί αχαχαχα 

Just now, eliza90 είπε:

Ναι εγώ κανονικά θα πιω αν μου δοθεί η ευκαιρία χάχα ίσα ίσα με χαλαρώνει κάποιες φορές..μωρε ένα ποτηράκι κρασί δν ειναι κάτι μν πιέζεις τον εαυτό σου αν το θες.. Και που να μείνεις έγκυος!! Χαχαχ

Αντε κοντεύεις εύχομαι να τα χεισ καταφέρειιιι κ να παίρνουμε σειρά! Δε νιώθεις ούτε πόνους περιόδου? Αυτό το λίγο? 

Κ εγω νιώθω ότι θα μου έρθει.. Γτ σήμερα έχω αυτό το γουργουρητο στην κοιλιά που προμηνύει την ακατανομαστη.. Το χετε εσείς? 

Εγώ γενικά δεν έχω συμπτώματα πριν. Απλά πονάω όταν μ έρχεται το πρώτο 24ωρο πολύ. Αλλά γενικά δεν έχω καμία ένδειξη πριν. Άντε να με πιάσει πονοκέφαλος την προηγούμενη μέρα, αλλά και αυτό δεν είναι κανόνας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...