Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τώρα εμένα να γραψω,ναι τ έκανα δεν είμαι έγκυος όπως τ περίμενα...

Καλημέρα :) @Ria_ μου τώρα προσπάθησε να χαλαρώσεις να σου έρθει η περίοδός σου και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα που εύχομαι να είναι και ο τυχερός μας! Κάποιες φορές μπορεί να υπάρξει και κύκλος χωρίς ωορρηξία, ίσως να είχες και έναν τέτοιο τώρα; Ποιος ξέρει... πάντως τέτοιες αλλαγές στον κύκλο μπορεί να συμβούν, να μην ανησυχείς κθλ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα :) @Ria_ μου τώρα προσπάθησε να χαλαρώσεις να σου έρθει η περίοδός σου και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα που εύχομαι να είναι και ο τυχερός μας! Κάποιες φορές μπορεί να υπάρξει και κύκλος χωρίς ωορρηξία, ίσως να είχες και έναν τέτοιο τώρα; Ποιος ξέρει... πάντως τέτοιες αλλαγές στον κύκλο μπορεί να συμβούν, να μην ανησυχείς κθλ!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου ,ναι διάβασα και εγώ ότι συμβαίνει ... Τι να πω μακάρι να έρθει ,να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθεια τον επόμενο μήνα και μακάρι να είναι ο τυχερός για όλες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 said:

Καλημέρα :) @Ria_ μου τώρα προσπάθησε να χαλαρώσεις να σου έρθει η περίοδός σου και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα που εύχομαι να είναι και ο τυχερός μας! Κάποιες φορές μπορεί να υπάρξει και κύκλος χωρίς ωορρηξία, ίσως να είχες και έναν τέτοιο τώρα; Ποιος ξέρει... πάντως τέτοιες αλλαγές στον κύκλο μπορεί να συμβούν, να μην ανησυχείς κθλ!!

Πολύ σωστά ..κ εγώ είχα μια τέτοια μεγάλη καθυστέρηση όπως κ ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν στις 25 μέρεσ αντί για 30-32. Οπότε συμβαίνουν διάφορες ανωμαλίες. Εγώ πλέον όλα τα περιμένω! Προχώρα με πίστη δυνατά στις επόμενες προσπάθειες! Άντε να μου έρθουν κ εμένα γιατί με τα νεύρα που έχω θα την πληρώσει ο άμαχος πληθυσμός γύρω μου και είναι κρίμα!!!:grin:

Επεξεργάστηκαν by eliza90
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Ria_ Καλημέρα Ρια μου, δε πειράζει εύχομαι να σου έρθει σύντομα χαλάρωσε και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα που ελπίζω να είναι και ο τυχερός μας!! 

@eliza90 Καλημέρα και σε εσένα φίλη εχεις καθυστέρηση; Ή είναι μερες που θα σου έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

@Ria_ Καλημέρα Ρια μου, δε πειράζει εύχομαι να σου έρθει σύντομα χαλάρωσε και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα που ελπίζω να είναι και ο τυχερός μας!! 

@eliza90 Καλημέρα και σε εσένα φίλη εχεις καθυστέρηση; Ή είναι μερες που θα σου έρθει;

καλημέρα φιλενάδα!! Όχι δεν έχω καθυστέρηση..Περιμένω Δευτέρα αλλά τη βλέπω να έρχεται μέσα στο ΣΚ και πολύ δυναμικά! Άστα..να ξέρεις δε βλέπω να κρατάει για πάρα πολύ ακόμα η θετική μου σκέψη. Με νύχια κ με δόντια την κρατάω δε με βλέπω καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, eliza90 είπε:

Πολύ σωστά ..κ εγώ είχα μια τέτοια μεγάλη καθυστέρηση όπως κ ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν στις 25 μέρεσ αντί για 30-32. Οπότε συμβαίνουν διάφορες ανωμαλίες. Εγώ πλέον όλα τα περιμένω! Προχώρα με πίστη δυνατά στις επόμενες προσπάθειες! Άντε να μου έρθουν κ εμένα γιατί με τα νεύρα που έχω θα την πληρώσει ο άμαχος πληθυσμός γύρω μου και είναι κρίμα!!!:grin:

Χαχαχαχα ,εγώ γενικά ειμαι ζεν περίεργο πράγμα... Να προχωρήσω θέλω αλλά δ μέ βοηθάει το σώμα μου ,ακόμα περιμένω χαχαχχα

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

@Ria_ Καλημέρα Ρια μου, δε πειράζει εύχομαι να σου έρθει σύντομα χαλάρωσε και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα που ελπίζω να είναι και ο τυχερός μας!! 

@eliza90 Καλημέρα και σε εσένα φίλη εχεις καθυστέρηση; Ή είναι μερες που θα σου έρθει;

Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ ,και να έρθει τ θαύμα σύντομα σε όλες μας

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eliza90 είπε:

καλημέρα φιλενάδα!! Όχι δεν έχω καθυστέρηση..Περιμένω Δευτέρα αλλά τη βλέπω να έρχεται μέσα στο ΣΚ και πολύ δυναμικά! Άστα..να ξέρεις δε βλέπω να κρατάει για πάρα πολύ ακόμα η θετική μου σκέψη. Με νύχια κ με δόντια την κρατάω δε με βλέπω καλά!

Επιτέλους σχόλασα νωρις σήμερα, να απολαύσω το καφεδάκι μου...

γιατί βρε να σου πω εγώ πως το βλέπω το φιλοσόφησα γιατί η αλήθεια είναι οτι το θελουμε και οι δυο μας παρά πολύ να μεγαλώσει η οικογένεια μας, και αυτή η θέληση εμένα μου προκαλεί άγχος, η αλήθεια είναι ότι 2 κύκλους προσπαθήσαμε τώρα πάμε στον 3ο κύκλο όποτε δεν πρέπει να με πιανει ο πανικός, και όταν μου ήρθε η περίοδος είπα «δε πειράζει τα καλά πράγματα αργούν να έρθουν, και ακόμα μια ευκαιρία να ευχαριστηθώ τις ελεύθερες επαφές με τον αντρουλη μου» 

ετσι να το σκέφτεσαι και θα δεις θα το δεις με πιο θετική μάτια!!! 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Rafaela_123 said:

Επιτέλους σχόλασα νωρις σήμερα, να απολαύσω το καφεδάκι μου...

γιατί βρε να σου πω εγώ πως το βλέπω το φιλοσόφησα γιατί η αλήθεια είναι οτι το θελουμε και οι δυο μας παρά πολύ να μεγαλώσει η οικογένεια μας, και αυτή η θέληση εμένα μου προκαλεί άγχος, η αλήθεια είναι ότι 2 κύκλους προσπαθήσαμε τώρα πάμε στον 3ο κύκλο όποτε δεν πρέπει να με πιανει ο πανικός, και όταν μου ήρθε η περίοδος είπα «δε πειράζει τα καλά πράγματα αργούν να έρθουν, και ακόμα μια ευκαιρία να ευχαριστηθώ τις ελεύθερες επαφές με τον αντρουλη μου» 

ετσι να το σκέφτεσαι και θα δεις θα το δεις με πιο θετική μάτια!!! 

Καλημέρα παρηγορήτρα μου!!!χαχαχα

Έτσι όπως ωραία τα περιγράφεις τα σκεφτόμουν κ εγώ στην αρχή κ ήμουν σε όλα  πιο χαλαρή (ακόμα και στις επαφές γιατί δεν πηγαίναμε τόσο στοχευμένα ). Για ένα περίεργο λόγο μόλις μου έρχεται περίοδος με πιάνει μια αισιοδοξία για την επόμενη προσπάθεια η οποία μου φεύγει αμέσως μετά τις γόνιμες. Νομίζω κάνω ανθυποβολή στον εαυτό μου κάθε μήνα! Άστο, άκρη δε βγάζεις..Τώρα πχ που περιμένω περίοδο κ τα ορμονικά έχουν τρελαθεί χτες έκλαιγα.Μιλάμε για μια ακατανόητη τρέλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ το ίδιο λέω να σκέφτομαι θετικά ότι χαιρόμαστε ο ένας τον άλλον αλλά όταν αδιαθετω εκεί μια απογοήτευση με πιάνει ... Σε άλλα νέα ακόμα τίποτα εγώ , θα περιμένω μέχρι Δευτέρα και θα πάρω το γιατρό μου να κλείσω ραντεβού ..περιττό να σας πω πως έχω σκεφτεί όλα τα χειρότερα σενάρια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ said:

Καλημέρα και εγώ το ίδιο λέω να σκέφτομαι θετικά ότι χαιρόμαστε ο ένας τον άλλον αλλά όταν αδιαθετω εκεί μια απογοήτευση με πιάνει ... Σε άλλα νέα ακόμα τίποτα εγώ , θα περιμένω μέχρι Δευτέρα και θα πάρω το γιατρό μου να κλείσω ραντεβού ..περιττό να σας πω πως έχω σκεφτεί όλα τα χειρότερα σενάρια

Καλημέρα!! Γιατί σκέφτεσαι τα χειρότερα? Αλήθεια πιστεύω ότι είναι μια ανωμαλία του κύκλου που όπως σου είπα κ εγώ είχα απλά έγώ δν αγχώθηκα καθόλου και ήρθε εν τέλει. Εσύ πιστεύω εχεις κατααγχωθεί και το καθυστερείς κ άλλο μ αυτό τον τρόπο. Πραγματικά το πιστεύω ότι έχεις μπλοκάρει μόνη σου το σύστημα!!Μια καθυστέρηση είναι σε όλες συμβαίνε ανά διαστήματα!Ηρέμησεεεεεε όλα καλά θα πάνε βρε!! Να πάρεις το γιατρό Δευτέρα μπας και ηρεμήσεις αν κ πιστεύω θα κατέβει.. Πονάς? Νιώθεις κανένα σύμπτωμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα!! Γιατί σκέφτεσαι τα χειρότερα? Αλήθεια πιστεύω ότι είναι μια ανωμαλία του κύκλου που όπως σου είπα κ εγώ είχα απλά έγώ δν αγχώθηκα καθόλου και ήρθε εν τέλει. Εσύ πιστεύω εχεις κατααγχωθεί και το καθυστερείς κ άλλο μ αυτό τον τρόπο. Πραγματικά το πιστεύω ότι έχεις μπλοκάρει μόνη σου το σύστημα!!Μια καθυστέρηση είναι σε όλες συμβαίνε ανά διαστήματα!Ηρέμησεεεεεε όλα καλά θα πάνε βρε!! Να πάρεις το γιατρό Δευτέρα μπας και ηρεμήσεις αν κ πιστεύω θα κατέβει.. Πονάς? Νιώθεις κανένα σύμπτωμα?

Κοίτα έχεις δίκιο να πιστεύεις ότι έχω αγχωθει αλλά ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που δε νοιώθει αγχωμενη απλά έχω απορία τι γίνεται και γτ? Γενικά είμαι ήρεμη σε σχέση με άλλες φορές ίσως υποσυνείδητα να έχω αγχωθει.. οχι δεν έχω κανένα σύμπτωμα χτες για πολύ λίγο ενοισα κάπως τη κοιλιά μου τ πρωί αλλά κατά τα άλλα τίποτα άλλο ,ούτε τ κλασσικό σπυράκι της περιόδου που βγάζω πάντα δεν εχω βγάλει χαχα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Εγώ παθαίνω ακριβώς το ίδιο μαζί σου @eliza90 - όταν μου έρχεται η περίοδος ενθουσιάζομαι πως ο επόμενος θα είναι ο τυχερός μας μήνας και μετά κάπου στα μισά, κοινώς στις γόνιμες μέρες, αρχίζω και χάνω την αισιοδοξία μου! Ένα περίεργο συναίσθημα βρε παιδί μ, πφφφφ

@Ria_ μου μην αγχώνεσαι κθλ, είναι μια ανωμαλία του κύκλου σου που έχει τύχει σε όλες μας απ’ όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες. Εμένα έχει κάνει μέχρι και 40-42 ενώ είμαι πάντα πολύ σταθερή στις 30-32! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Εγώ παθαίνω ακριβώς το ίδιο μαζί σου @eliza90 - όταν μου έρχεται η περίοδος ενθουσιάζομαι πως ο επόμενος θα είναι ο τυχερός μας μήνας και μετά κάπου στα μισά, κοινώς στις γόνιμες μέρες, αρχίζω και χάνω την αισιοδοξία μου! Ένα περίεργο συναίσθημα βρε παιδί μ, πφφφφ

@Ria_ μου μην αγχώνεσαι κθλ, είναι μια ανωμαλία του κύκλου σου που έχει τύχει σε όλες μας απ’ όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες. Εμένα έχει κάνει μέχρι και 40-42 ενώ είμαι πάντα πολύ σταθερή στις 30-32! 

Μακάρι σε ευχαριστώ πάρα πολύ ,όλες !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Μακάρι σε ευχαριστώ πάρα πολύ ,όλες !

Και εμενα μου εχει τυχει να παει ο κυκλος μεχρι και 45 μερες..μην αγχωνεσαι ολα καλα ειναι απλα επειδη ειστε πανω στης προσπαθειες ο κυκλος αλλαζει..ποσο καιρο προσπαθειτε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Και εμενα μου εχει τυχει να παει ο κυκλος μεχρι και 45 μερες..μην αγχωνεσαι ολα καλα ειναι απλα επειδη ειστε πανω στης προσπαθειες ο κυκλος αλλαζει..ποσο καιρο προσπαθειτε;

Καλημέρα ,κατάλαβα μάλλον επηρεάζεται ο κύκλος όταν ξεκινάμε προσπάθειες αυτό κατάλαβα...ο 4ος μήνας είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...