Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Οκ επειδή μια γνωστή μου έχασε πολλά κιλά και της κόπηκε η περίοδος μόνο με χάπια βλέπει αλλ έχει κ θέμα με το ενδομήτριο κ αν δεν φτιαχτεί το ενδομήτριο δεν μπορεί να μείνει εγκυος 

Θα πάμε ουρολόγο 17/11 τότε έχω κ τις γόνιμες…για να μη χάσουμε θα πάρουμε το δειγμα την επόμενη εβδομάδα από τις 17 και ο θεός βοηθός! Η αλήθεια ένα άγχος με έπιασε για τις εξετάσεις 

@Rafaela_123 δεν μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός γιατί έμεινα μια φορά έγκυος αλλά ήταν βιοχημική οπότε μπορώ να μείνω λογικά ξανά.ναι παλιά κ μένα ήταν πολύ λεπτό το ενδομήτριο τώρα χτες που πήγα μια χαρά μου είπε ήταν..τι να πω θα δείξει ο καιρός.η φίλη σου τώρα έχει περίοδο? Έβαλε κιλά? Εγώ έβαλα αλλά περίοδος τπτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

@Rafaela_123 δεν μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός γιατί έμεινα μια φορά έγκυος αλλά ήταν βιοχημική οπότε μπορώ να μείνω λογικά ξανά.ναι παλιά κ μένα ήταν πολύ λεπτό το ενδομήτριο τώρα χτες που πήγα μια χαρά μου είπε ήταν..τι να πω θα δείξει ο καιρός.η φίλη σου τώρα έχει περίοδο? Έβαλε κιλά? Εγώ έβαλα αλλά περίοδος τπτ

Έβαλε ναι αλλα μη φανταστείς, πιο πολύ φουσκωμένη μου κάνει από τις ορμονες και τον προηγούμενο μήνα της ήρθε κανονικά μετά από καιρό…για το ενδομήτριο η αλήθεια δε τη ρώτησα αν άλλαξε κάτι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Έβαλε ναι αλλα μη φανταστείς, πιο πολύ φουσκωμένη μου κάνει από τις ορμονες και τον προηγούμενο μήνα της ήρθε κανονικά μετά από καιρό…για το ενδομήτριο η αλήθεια δε τη ρώτησα αν άλλαξε κάτι!

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι πρηστηκα παρά πολύ από τις ορμόνες μόνο το στήθος πιο πολύ κ δεν λέει να πέσει.τωρα με την κλομιφενι που παίρνω μου ήρθε περίοδος 2 φορές τώρα άμα την σταματήσω δεν ξέρω.λογικα σε καμία 10 μέρες είναι η να μου έρθει περίοδος η να είμαι έγκυος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι πρηστηκα παρά πολύ από τις ορμόνες μόνο το στήθος πιο πολύ κ δεν λέει να πέσει.τωρα με την κλομιφενι που παίρνω μου ήρθε περίοδος 2 φορές τώρα άμα την σταματήσω δεν ξέρω.λογικα σε καμία 10 μέρες είναι η να μου έρθει περίοδος η να είμαι έγκυος

Μακάρι να μην έρθει και να είσαι εγκυουλα :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πάμε για άλλη προσπάθεια...Αν κ 43 σχεδόν δεν το βάζω κάτω!!!βιοχημική.η όπως λέγεται τελοςπαντων..Μου είπε να κόψω την προγεστερόνη κ θα Μου έρθει περίοδος...Το καλύτερο από τα χειρότερα σενάρια...θα τα λέμε...σίγουρα. καλές προσπάθειες κ ακόμα καλύτερες εγκυμοσύνες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Ορμονικες εξετασεις εχεις κανει?

Μπορεί να ξέρεις για αυτό τα τεστακια να μην σου έδειξαν ωορρηξία

Τώρα μίλησα με τον γιατρό κ τον ρώτησα αυτό που μου είπες σχετικά με τα τεστ που δεν μου έδειξαν κ λέει όχι καμία φορά μπορεί να Μν δείξουν... σήμερα θα κάνω κ την ένεση με είπε και θα περιμένω μετά....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κορίτσια μου πάμε για άλλη προσπάθεια...Αν κ 43 σχεδόν δεν το βάζω κάτω!!!βιοχημική.η όπως λέγεται τελοςπαντων..Μου είπε να κόψω την προγεστερόνη κ θα Μου έρθει περίοδος...Το καλύτερο από τα χειρότερα σενάρια...θα τα λέμε...σίγουρα. καλές προσπάθειες κ ακόμα καλύτερες εγκυμοσύνες!!!

Λυπάμαι κοριτσάκι μου. Όλα δείχνουν ότι συλλαμβάνεις...ας κρατήσουμε το θετικό.

Μια αγκαλιά από μένα. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Τώρα μίλησα με τον γιατρό κ τον ρώτησα αυτό που μου είπες σχετικά με τα τεστ που δεν μου έδειξαν κ λέει όχι καμία φορά μπορεί να Μν δείξουν... σήμερα θα κάνω κ την ένεση με είπε και θα περιμένω μετά....

Και εγώ πρωτη φορά τα χρησιμοποίησα δεν έχω και εμπειρία 

Εύχομαι να πάνε όλα κορίτσι μου ολες να δουμε ενα θετικό αποτελεσματα 

πρίν από 35 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κορίτσια μου πάμε για άλλη προσπάθεια...Αν κ 43 σχεδόν δεν το βάζω κάτω!!!βιοχημική.η όπως λέγεται τελοςπαντων..Μου είπε να κόψω την προγεστερόνη κ θα Μου έρθει περίοδος...Το καλύτερο από τα χειρότερα σενάρια...θα τα λέμε...σίγουρα. καλές προσπάθειες κ ακόμα καλύτερες εγκυμοσύνες!!!

Λυπάμαι πολύ 

βέβαια και δεν θα το βάλεις κάτω οποτε νιώθεις ψυχολογικά έτοιμη θα ξαναπροσπηθησεις και εύχομαι γρήγορα να ερθει 

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Οκ επειδή μια γνωστή μου έχασε πολλά κιλά και της κόπηκε η περίοδος μόνο με χάπια βλέπει αλλ έχει κ θέμα με το ενδομήτριο κ αν δεν φτιαχτεί το ενδομήτριο δεν μπορεί να μείνει εγκυος 

Θα πάμε ουρολόγο 17/11 τότε έχω κ τις γόνιμες…για να μη χάσουμε θα πάρουμε το δειγμα την επόμενη εβδομάδα από τις 17 και ο θεός βοηθός! Η αλήθεια ένα άγχος με έπιασε για τις εξετάσεις 

Αυτό είναι το καλυτερο ας περάσουν οι γόνιμες και μετα κάντε τις εξετάσεις

Και το καλυτερο αν μπορείς στόχευσε μέρα  ωορρηξίας και την προηγούμενη Μερα 

Μην αγχωνεσαι όλα καλα θα πάνε και κάτι να γίνεται για όλα πλεον υπάρχει λύση η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Kon90 είπε:

Και εγώ πρωτη φορά τα χρησιμοποίησα δεν έχω και εμπειρία 

Εύχομαι να πάνε όλα κορίτσι μου ολες να δουμε ενα θετικό αποτελεσματα 

Λυπάμαι πολύ 

βέβαια και δεν θα το βάλεις κάτω οποτε νιώθεις ψυχολογικά έτοιμη θα ξαναπροσπηθησεις και εύχομαι γρήγορα να ερθει 

Αυτό είναι το καλυτερο ας περάσουν οι γόνιμες και μετα κάντε τις εξετάσεις

Και το καλυτερο αν μπορείς στόχευσε μέρα  ωορρηξίας και την προηγούμενη Μερα 

Μην αγχωνεσαι όλα καλα θα πάνε και κάτι να γίνεται για όλα πλεον υπάρχει λύση η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ 

 

@Kon90μακάρι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Λυπάμαι κοριτσάκι μου. Όλα δείχνουν ότι συλλαμβάνεις...ας κρατήσουμε το θετικό.

Μια αγκαλιά από μένα. 

2η φορά σε ένα χρόνο. Αυτό δίνει ελπίδα κ σε εμένα αλλά κ σε όλες μας πιστεύω...Φιλιά πολλά κ καλή συνέχεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλημέρα!

Πώς είστε όλες;

:-D

Καλημερααααααα σε ολες κοριτσια μου σε οσες ξερω και σε οσες δεν εχω μιλησει ακομα!!! Στο θεμα προσπαθεια για 2ο μωρο είμαστε κορίτσια που προσπαθούμε για εγκυμοσύνη!!! Άλλες για πρώτη και άλλες για επόμενο... αν θέλετε σας περιμένουμε να κάνουμε παρέα.... Για να μην κάνουμε κατάχρηση του θέματος συμπτώματα... Όπως αγαπατε... θα σας περιμένουμε... Έχουμε και ΠΙΝΑΚΑΚΙ για να μην ρωτάμε συνέχεια τος ημερομηνίες... Ειμαστε νοικοκυροκοριτσα!!!:lol:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε μετά από την ένεση ovitrelle σε πόσες ώρες να έρθουμε σε επαφή! Την έκανα χτες το βράδυ στις 10:30 σήμερα δεν θα έρθουμε αύριο το πρωί μάλλον! Είναι καλά?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε μετά από την ένεση ovitrelle σε πόσες ώρες να έρθουμε σε επαφή! Την έκανα χτες το βράδυ στις 10:30 σήμερα δεν θα έρθουμε αύριο το πρωί μάλλον! Είναι καλά?

Κορίτσι μου δεν ξέρω να σου απαντήσω αμα θες κάνε την ερώτηση σου στο προσπαθειες για 2ο μωρο ίσως κάποια κοπελα ξέρει να σου απαντήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω να σου απαντήσω αμα θες κάνε την ερώτηση σου στο προσπαθειες για 2ο μωρο ίσως κάποια κοπελα ξέρει να σου απαντήσει 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...