Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλημερα! Εγω ξεκινησα να πρηζομαι χθες και σημερα. 25η και 26η μερα δλδ 4-5 μερες πριν. Και εχω ξενερωσει γιατι πιστευω  οτι θα εχω καθυστερηση και θα εχασα την ωορρηξια τελικα.. Πως θα γινει να μη το σκεφτομαστε και να μην αγχωνομαστε;;;

Ευχομαι πολλα θετικα τεστ και υγιη μωρακια για ολες.. ❤

Πώς θα γίνει οεο;;; εμ δεν γίνεται...αυτές τις μέρες από την ωορρηξία κ μετά είναι το μυαλό εκεί κ ψάχνει να βρει...εύχομαι αυτα που θα βρει να είναι θετικά κ μόνον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλημερα! Εγω ξεκινησα να πρηζομαι χθες και σημερα. 25η και 26η μερα δλδ 4-5 μερες πριν. Και εχω ξενερωσει γιατι πιστευω  οτι θα εχω καθυστερηση και θα εχασα την ωορρηξια τελικα.. Πως θα γινει να μη το σκεφτομαστε και να μην αγχωνομαστε;;;

Ευχομαι πολλα θετικα τεστ και υγιη μωρακια για ολες.. ❤

Θα περιμένουμε και βλέπουμε!!θέλει πολύ υπομονή.Απο αγχος άλλο τίποτα σε καταλαβαίνω απόλυτα.και όσο σου λένε να μην αγχωνεσαι περισσότερο σε πιανει.Δεν είναι κακό που πρήζεται το στήθος σαν πρωιμο σημαδι και αυτο.Ποτε δε ξερεις!!Αναμονή λοιπόν!!

πρίν από 5 λεπτά , Γεωργιαααα είπε:

Θα περιμένουμε και βλέπουμε!!θέλει πολύ υπομονή.Απο αγχος άλλο τίποτα σε καταλαβαίνω απόλυτα.και όσο σου λένε να μην αγχωνεσαι περισσότερο σε πιανει.Δεν είναι κακό που πρήζεται το στήθος σαν πρωιμο σημαδι και αυτο.Ποτε δε ξερεις!!Αναμονή λοιπόν!!

Α εγω για την ωοορηξια πηρα το τεστ ωοορηξιας clearblue και αυτο το μήνα μου έδειξε το χαμογελακι 2 φορές πεμπτη και Παρασκευή!!Τη βρίσκει πάντως έχω ακούσει όλο θετικά σχόλια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2022 at 9:43 AM, Elle12 said:

Καλημερα! Εγω ξεκινησα να πρηζομαι χθες και σημερα. 25η και 26η μερα δλδ 4-5 μερες πριν. Και εχω ξενερωσει γιατι πιστευω  οτι θα εχω καθυστερηση και θα εχασα την ωορρηξια τελικα.. Πως θα γινει να μη το σκεφτομαστε και να μην αγχωνομαστε;;;

Ευχομαι πολλα θετικα τεστ και υγιη μωρακια για ολες.. ❤

Εγώ το προηγούμενο μήνα το έκανα 9η ως 13η ημέρα που είχα  ωορρηξία (13η μέρα ) αλλά δυστυχώς 14η και 15η όχι και εννοείται ήρθε η περίοδος κανονικά ! Αυτό το μήνα θα ξεκινησω 12η μέρα ως 17η συστηματικά μπας και …. Για να δούμε ! Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Εγώ το προηγούμενο μήνα το έκανα 9η ως 13η ημέρα που είχα  ωορρηξία (13η μέρα ) αλλά δυστυχώς 14η και 15η όχι και εννοείται ήρθε η περίοδος κανονικά ! Αυτό το μήνα θα ξεκινησω 12η μέρα ως 17η συστηματικά μπας και …. Για να δούμε ! Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία ! 

Καταλαβα. Θα μας φυγει το κλαπετο, 15 μερες το μηνα θα βγαζουμε τα ματια μας σερι.. Τι θυσια κι αυτη ΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Elle12 said:

Καταλαβα. Θα μας φυγει το κλαπετο, 15 μερες το μηνα θα βγαζουμε τα ματια μας σερι.. Τι θυσια κι αυτη ΑΧΑΧΑΧΑ

Πραγματικά ειναι δύσκολο ….. γιατί μερικές φορές είναι σα να γίνεται αναγκαστικά …. Εγώ προσπαθώ να μην το μεταφέρω αυτό στον άντρα μου γιατί ξέρεις δεν είναι τόσο ωραίο να νιώθεις ότι το κανείς αναγκαστικά γιατί είναι οι γόνιμες …. Χαχαχαχαχα…. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Lila ki είπε:

Πραγματικά ειναι δύσκολο ….. γιατί μερικές φορές είναι σα να γίνεται αναγκαστικά …. Εγώ προσπαθώ να μην το μεταφέρω αυτό στον άντρα μου γιατί ξέρεις δεν είναι τόσο ωραίο να νιώθεις ότι το κανείς αναγκαστικά γιατί είναι οι γόνιμες …. Χαχαχαχαχα…. 

Ενταξει με το ζορι δε γινεται αλλα δεν ειμαι πια 20 χρονων. Δεν εχουμε ουτε καθε μερα το ιδιο κεφι ουτε τον χρονο... αλλα τι να κανουμε.. περιμενω σε 3 μερες εν τω μεταξυ.

Το στηθος ελαχιστα πρησμενο. Δε καταλαβαινω. Δεν εχω συμπτωματα ουτε εγκυμοσυνης ουτε περιοδου. Θα κλαψω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 said:

Ενταξει με το ζορι δε γινεται αλλα δεν ειμαι πια 20 χρονων. Δεν εχουμε ουτε καθε μερα το ιδιο κεφι ουτε τον χρονο... αλλα τι να κανουμε.. περιμενω σε 3 μερες εν τω μεταξυ.

Το στηθος ελαχιστα πρησμενο. Δε καταλαβαινω. Δεν εχω συμπτωματα ουτε εγκυμοσυνης ουτε περιοδου. Θα κλαψω 

Εγώ σου εύχομαι να είσαι και μακάρι ! Από γυναικα σε γυναίκα τα συμπτώματα αλλάζουν αλλά τόσος νωρίς είναι μάταιο να ψάχνεις συμπτώματα !!! Ίσως τα πιο συνηθισμένα είναι το στήθος και το πρήξιμο στην κοιλιά και ίσως πόνοι περιόδου που και παλι όλα αυτά είναι σχετικά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δε νιωθω ουτε οτι ειμαι εγκυος ουτε οτι θα αδιαθετησω.

Το ημερολογιο μου λεει θα ερθει σε 3 μερες. Το στηθος μου μισοπρησμενο. Δεν αντεξα και εκανα τεστ. Αρνητικο φυσικα. Και ξερω οτι ειμαι παραλογη και τα γραφω εδω συνεχεια αλλα δε μπορω να τα πω πουθενα. Ουτε στον αντρα μου γιατι δε θελω να τον στρεσαρω ουτε να φανω παρανοικη. Ουφ. Καλημερα σε ολες ❤

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Δε νιωθω ουτε οτι ειμαι εγκυος ουτε οτι θα αδιαθετησω.

Το ημερολογιο μου λεει θα ερθει σε 3 μερες. Το στηθος μου μισοπρησμενο. Δεν αντεξα και εκανα τεστ. Αρνητικο φυσικα. Και ξερω οτι ειμαι παραλογη και τα γραφω εδω συνεχεια αλλα δε μπορω να τα πω πουθενα. Ουτε στον αντρα μου γιατι δε θελω να τον στρεσαρω ουτε να φανω παρανοικη. Ουφ. Καλημερα σε ολες ❤

Καλημέρα κορίτσι και καλή εβδομάδα

Κι εγώ έτσι είμαι...5 μέρες πριν κάνω τεστ...για να μου φύγει το άγχος χαχαχα.Δεν είσαι παρανοική ..δλδ αν είσαι εσύ είμαστε όλες!!!!Κι επίσης για αυτό είμαστε εδώ ..για να λέμε αυτά που δεν μπορούμε να πούμε αλλού

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι και καλή εβδομάδα

Κι εγώ έτσι είμαι...5 μέρες πριν κάνω τεστ...για να μου φύγει το άγχος χαχαχα.Δεν είσαι παρανοική ..δλδ αν είσαι εσύ είμαστε όλες!!!!Κι επίσης για αυτό είμαστε εδώ ..για να λέμε αυτά που δεν μπορούμε να πούμε αλλού

Αχ το ξερω. Το μοναδικο πραγμα που με νευριαζει πιο πολυ απ ολα ειναι το αγχος και η αγωνια που μου δημιουργουνται. Πρεπει να βρω κατι να απασχολουμαι να μη το σκεφτομαι. Δε με βοηθαει πουθενα. Ενω ξερω κ λεω οκ δεν ειμαι εγκυος, τον αλλο μηνα παλι, κατι γινεται τρελαινομαι.

Χωρια που πιανω συνεχεια τα βυζια μου να δω πως ειναι. Ημαρτον! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Elle12 είπε:

Αχ το ξερω. Το μοναδικο πραγμα που με νευριαζει πιο πολυ απ ολα ειναι το αγχος και η αγωνια που μου δημιουργουνται. Πρεπει να βρω κατι να απασχολουμαι να μη το σκεφτομαι. Δε με βοηθαει πουθενα. Ενω ξερω κ λεω οκ δεν ειμαι εγκυος, τον αλλο μηνα παλι, κατι γινεται τρελαινομαι.

Χωρια που πιανω συνεχεια τα βυζια μου να δω πως ειναι. Ημαρτον! 

Βασικά εγώ κάνω σου είπα το τεστ για να ξεαγχώνομαι...ότι να ναι. Η αγωνία δεν θα φύγει νομίζω..ή μάλλον είναι δύσκολο...όπως και να έχει εγώ σου εύχομαι αν όχι αυτόν τον μήνα αλλά σύντομα να κρατήσεις το θετικό τέστακι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε όταν σου έχει τελειώσει η περίοδος στης 5 μέρες και την επόμενη να έχεις για τρεις μέρες κράμπες χαμηλά και να μην έχεις όρεξη για δουλειά είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Εύη86 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε όταν σου έχει τελειώσει η περίοδος στης 5 μέρες και την επόμενη να έχεις για τρεις μέρες κράμπες χαμηλά και να μην έχεις όρεξη για δουλειά είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης?? 

Καλησπέρα κορίτσι μ συνήθως οι κραμπες μετά την περίοδο  είναι που γίνετε η οωρηξια  και γιαυτό έχεις κράμπες  λογικά ....και εγώ όταν  εχ ω οωρηξια  έχω πόνους και καμία φορά είναι αρκετά έντονες κράμπες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Εύη86 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε όταν σου έχει τελειώσει η περίοδος στης 5 μέρες και την επόμενη να έχεις για τρεις μέρες κράμπες χαμηλά και να μην έχεις όρεξη για δουλειά είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης?? 

Kαπάκι από περίοδο, δύσκολα να είναι εγκυμοσύνη. Επίσης.. δεν έχω ξανακούσει σαν σύμπτωμα το να μην έχεις όρεξη για δουλειά! :-) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Mumof2 Έχω ακούσει πολλά γι'αυτό ρώτησα και ναι κάποια έχει συμπτώματα κομάρας και δεν μπορείς να κάνεις δουλειές. Αν διαβάσεις σε διάφορες συζητήσεις κοπέλες έχουν διαφορά συμπτώματα οπότε όλα είναι πιθανά. Ο οργανισμός της κάθες γυναίκας είναι διαφορετικός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...