Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αχ κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων!!!! Αρνητικά!!!! Δεν έχουμε νταουν!!!!!!!!!! 

Μπραβο, τελεια! Εγω ημουν σιγουρη οτι δε θα εχει τπτ το μωρακι σου! Μεγαλη η ανακουφιση σου, σε καταλαβαινω! Απο δω κ περα μονο χαμογελα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

βρε κοριτσάρες πείτε μου μια αποψη.... Είναι νωρίς να πλυνω τα ρουχαλακια του πρώτου να τα φρεσκαρω σιγά σιγά; Θέλω τόσο πολύ να το κάνω αλλά κάτι με τρεναρει ότι και καλά είναι νωρίς.... Ενώ στη πρώτη στα μισά του 7ου είχα ξεκινήσει και τη βαλίτσα... Επίσης θέλω να αγοράσω δύο μπιμπερακια να τα έχω καλού κακου απ' τα μικρούτσικα αλλά πάλι το ιδιο...Τι λέτε εσείς;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

βρε κοριτσάρες πείτε μου μια αποψη.... Είναι νωρίς να πλυνω τα ρουχαλακια του πρώτου να τα φρεσκαρω σιγά σιγά; Θέλω τόσο πολύ να το κάνω αλλά κάτι με τρεναρει ότι και καλά είναι νωρίς.... Ενώ στη πρώτη στα μισά του 7ου είχα ξεκινήσει και τη βαλίτσα... Επίσης θέλω να αγοράσω δύο μπιμπερακια να τα έχω καλού κακου απ' τα μικρούτσικα αλλά πάλι το ιδιο...Τι λέτε εσείς;

Κοιτα τα μπιμπερο μπορεις να τα παρεις, τωρα τα ρουχαλακια ειναι λιγο νωρις πιο πολυ για να ειναι πιο φρεσκα το λεω, αλλα οπως νιωθεις φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοιτα τα μπιμπερο μπορεις να τα παρεις, τωρα τα ρουχαλακια ειναι λιγο νωρις πιο πολυ για να ειναι πιο φρεσκα το λεω, αλλα οπως νιωθεις φυσικα!

Δε σκέφτομαι να τα πλυνω έως τότε απλά να τα φρεσκαρω απ' το πατάρι να δω σε ποια καθαρίζουν οι λεκέδες και ποια δεν είναι καλά όπως τα νομίζω μήπως και τελικά χρειαστώ κάνα δυο καινούργια.... Να τα πλυνω με βρεφικό απορρυπαντικό θα το κάνω κι αυτό κοντά στον 8ο με σιδέρωμα και βαλίτσα κατευθείαν χαχαχα αλλά πάλι νωρίς μου φαίνεται και στο τέλος με βλέπω να τρέχω.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μάλλον ναι. Πω πω ελπίζω να έχεις σήμερα κανένα νέο ... πάλι καλά που εμένα με πήραν σήμερα αλλιώς κι εγώ  τρίτη θα μάθαινα.

Τελικά πάω για Τρίτη εγώ τους πήρα τηλ και ρώτησα...Ευτυχώς δεν πακετόθηκες για μια μέρα...!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

βρε κοριτσάρες πείτε μου μια αποψη.... Είναι νωρίς να πλυνω τα ρουχαλακια του πρώτου να τα φρεσκαρω σιγά σιγά; Θέλω τόσο πολύ να το κάνω αλλά κάτι με τρεναρει ότι και καλά είναι νωρίς.... Ενώ στη πρώτη στα μισά του 7ου είχα ξεκινήσει και τη βαλίτσα... Επίσης θέλω να αγοράσω δύο μπιμπερακια να τα έχω καλού κακου απ' τα μικρούτσικα αλλά πάλι το ιδιο...Τι λέτε εσείς;

Εγώ είμαι διχασμένη δεν ξέρω τι να κάνω η αλήθεια δεν ξέρω αν είναι νωρίς η αργά


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ είμαι διχασμένη δεν ξέρω τι να κάνω η αλήθεια δεν ξέρω αν είναι νωρίς η αργά

Βλεπω ειναι η μέρα μας σημερα, ιδιες ανησυχίες εχω, βλέπω τον 7ο να πλησιάζει και δεν είχα κάνει τίποτα και πήρα σήμερα μερικά πραγματάκια! Αχ βρε κορίτσια τωρα αρχίζω να πιστεύω τι συμβαίνει! Βέβαια πελάγωσα και δεν ήξερα τι να πάρω, οπότε πήρα μερικά φορμάκια 0-3, και περισσότερα 3 μηνών. Πήρα δυο σαλιάρες, 3 πανούλες αγκαλίας, 2 σελτεδάκια (έμαθα και τι είναι, χαχαχα), ενα σετάκι για νεογέννητα με γαντακια, σκουφάκι και καλτσάκια, και δυο φορμάκια ύπνου. Εν τω μεταξύ είμαι τόσο χαρούμενη, αλλά δεν ξέρω πως να συνεχίσω τα ψώνια μου! Ας πούμε, μπιμπερό, πιπίλες, αποστειρωτή,  είδη προσωπικής φροντίδας κτλ. Αναρωτιέμαι κι εγώ αν είναι νωρίς... Απο την άλλη λέω ανθρωποι είμαστε, ποτέ δεν ξέρεις. 

Επίσης έχω κι άλλη απορία, είδα καρότσια και μου αρεσαν δυο per perego, αξίζει να δώσουμε πολλά χρήματα για καρότσι ή θεωρείτε ότι καλύτερα είναι να πάρουμε κάτι αντίστοιχο πιο οικονομικό;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Βλεπω ειναι η μέρα μας σημερα, ιδιες ανησυχίες εχω, βλέπω τον 7ο να πλησιάζει και δεν είχα κάνει τίποτα και πήρα σήμερα μερικά πραγματάκια! Αχ βρε κορίτσια τωρα αρχίζω να πιστεύω τι συμβαίνει! Βέβαια πελάγωσα και δεν ήξερα τι να πάρω, οπότε πήρα μερικά φορμάκια 0-3, και περισσότερα 3 μηνών. Πήρα δυο σαλιάρες, 3 πανούλες αγκαλίας, 2 σελτεδάκια (έμαθα και τι είναι, χαχαχα), ενα σετάκι για νεογέννητα με γαντακια, σκουφάκι και καλτσάκια, και δυο φορμάκια ύπνου. Εν τω μεταξύ είμαι τόσο χαρούμενη, αλλά δεν ξέρω πως να συνεχίσω τα ψώνια μου! Ας πούμε, μπιμπερό, πιπίλες, αποστειρωτή,  είδη προσωπικής φροντίδας κτλ. Αναρωτιέμαι κι εγώ αν είναι νωρίς... Απο την άλλη λέω ανθρωποι είμαστε, ποτέ δεν ξέρεις. 

Επίσης έχω κι άλλη απορία, είδα καρότσια και μου αρεσαν δυο per perego, αξίζει να δώσουμε πολλά χρήματα για καρότσι ή θεωρείτε ότι καλύτερα είναι να πάρουμε κάτι αντίστοιχο πιο οικονομικό;

Εγώ θέλω να αρχιζω να πλένω μετα την 28 εβδομάδα είναι η εβδομάδα που έγινε τοτε οτι έγινε καο την τρεμω 

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ θέλω να αρχιζω να πλένω μετα την 28 εβδομάδα είναι η εβδομάδα που έγινε τοτε οτι έγινε καο την τρεμω 

Εππππ, δε θέλω τέτοια!!! Ο μπέμπης μας ήρθε για να μείνει!!!❤❤❤


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αχ κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων!!!! Αρνητικά!!!! Δεν έχουμε νταουν!!!!!!!!!! 

Μπραβο κοπελα μου! Ευχομαι να ηρεμησες κ να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου! 

Με το καλο σε ολες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε σκέφτομαι να τα πλυνω έως τότε απλά να τα φρεσκαρω απ' το πατάρι να δω σε ποια καθαρίζουν οι λεκέδες και ποια δεν είναι καλά όπως τα νομίζω μήπως και τελικά χρειαστώ κάνα δυο καινούργια.... Να τα πλυνω με βρεφικό απορρυπαντικό θα το κάνω κι αυτό κοντά στον 8ο με σιδέρωμα και βαλίτσα κατευθείαν χαχαχα αλλά πάλι νωρίς μου φαίνεται και στο τέλος με βλέπω να τρέχω.... 

Οχι καλε τοτε, δεν ειναι νωρις ξεκινα, χαχχα! Κ γω αγχωνομαι αρκετα! Αυριο θα παμε για επιπλακια, αν κ κουνια μαλλον θα μου δωσει η κουνιαδα μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μπραβο κοπελα μου! Ευχομαι να ηρεμησες κ να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου! 

Με το καλο σε ολες! 

Σ'ευχαριστώ πολύ Βίκυ μου γλυκειά!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Οχι καλε τοτε, δεν ειναι νωρις ξεκινα, χαχχα! Κ γω αγχωνομαι αρκετα! Αυριο θα παμε για επιπλακια, αν κ κουνια μαλλον θα μου δωσει η κουνιαδα μου..

Μια σκέφτομαι κι εγώ ότι δεν είναι νωρίς μετά λέω ααααστο πιο μετά και και.... Άστα. Χαχαχαχα.

Ααααχ τι ωραιααα αυτά τα ψωνιαααα.... Ζηλεύω λιγάκι που δε θα τα κάνω κι εγώ ξανά αν και το πορτοφόλι δεν ζηλεύει η αλήθεια είναι γι'αυτό ίσα ίσα χαίρεται χαχαχαχα. Να το χαρείς και να το απολαύσεις.... Και τα καροτσάκια κάνε τα όσο περισσότερες βολτουλες μπορείς στο μαγαζί να δεις την άνεση τους

Επεξεργάστηκαν by Mamacita Alina
Εκτός κι αν ήδη πήρες καροτσι γιατί τόσα που λέμε εδώ δε θυμαμαιιιι χαχαχαχα

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μια σκέφτομαι κι εγώ ότι δεν είναι νωρίς μετά λέω ααααστο πιο μετά και και.... Άστα. Χαχαχαχα.

Ααααχ τι ωραιααα αυτά τα ψωνιαααα.... Ζηλεύω λιγάκι που δε θα τα κάνω κι εγώ ξανά αν και το πορτοφόλι δεν ζηλεύει η αλήθεια είναι γι'αυτό ίσα ίσα χαίρεται χαχαχαχα. Να το χαρείς και να το απολαύσεις.... Και τα καροτσάκια κάνε τα όσο περισσότερες βολτουλες μπορείς στο μαγαζί να δεις την άνεση τους

Οχι δεν εχω παρει τιποτα ακομα! Η αληθεια ειναι οτι θα πεσουν μαζεμενα τα εξοδα τωρα γι αυτο πρεπει λιγα λιγα να τα ξεκινησουμε! Αφου τα εχεις εσυ ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...