Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε ξέρεις αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το αίμα; Δε κατάλαβα χαχαχαχα. Αν εννοείς ότι με τη καμπύλη θα κάνεις και τις γενικές μπορεί να χρησιμοποιηθεί το πρώτο δείγμα το νηστείας. Εμένα έτσι μου το έκαναν τη πρώτη φορά που είχα και γενικές..πήραν λίγο παραπάνω στο νηστείας και έκαναν και τις γενικές....

Κι εγώ άμα πλησιάσω φούρνο με πιάνει ζαλάδα απ' τη ζέστη.... Και έλα που μαγειρεύω εκεί συχνά πυκνά σαν πιο υγιεινό στο ζάχαρο.... Πφφφ.... Άγιος ο άνθρωπος που δημιούργησε τα κλιματιστικά αλλαααα διαβολικός ο λογαριασμός της ΔΕΗ μετά χαχαχαχα

Χαχα αγιος δε λες τιποτα! Αστα η ΔΕΗ αλλα τι να κανουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , gogouli_ είπε:

Νικολέτα μου μπράβο. Αν νιώθετε άγχος και θέλετε να το ψάξετε κι άλλο κάντε το, για να είστε ήρεμοι. Πάντως τα νέα ήταν πολύ ευχάριστα! Όλα θα πάνε καλά!

Ευχαριστώ! Μας είπαν να κάνω επαναληπτική εξέταση όταν θα είμαι 28 με 30 εβδομάδων. Οπότε έχω ακόμα καιρό. Θα δω τι θα πει και ο γιατρός.

Just now, marioula1234 είπε:

Τέλεια τα νέα σου Νικολέτα μου να ηρεμήσεις και εσύ 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Ρε κορίτσια εδώ και 3 μέρες νιώθω τις πατούσες μου να καίγονται! Δεν έχω παρατηρήσει πρήξιμο η τίποτα άλλο! Να είναι από την εγκυμοσύνη;;;

Οι πατουσες είναι λίγο τι κανεις αν είναι ολο το πόδι υποφερεις εγώ ήμουν ετσι για 3 μερες ήτανε επειδή φορουσα τελείως στρωτο παπούτσι τώρα φοράω με λίγο σήκωμα και είμαι μια χαρά Αστα σου λέω ούτε να κοιμηθώ δεν μπορουσα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! @gogouli_ εγώ παθαίνω κράμπες στην πατουσα αχαχα

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, νιώθω το εσώρουχο μου ελαφρώς (πολύ ελαφρώς) νωπό , όχι υγρό. Δεν θέλω να με πιάνει παράκρουση ότι μπορεί να είναι αμνιακό. Μήπως είναι ιδρώτας;; εσάς είναι στεγνά, όπως τα παίρνετε από το συρτάρι και τα πρωτοβαζετε;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! @gogouli_ εγώ παθαίνω κράμπες στην πατουσα αχαχα

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, νιώθω το εσώρουχο μου ελαφρώς (πολύ ελαφρώς) νωπό , όχι υγρό. Δεν θέλω να με πιάνει παράκρουση ότι μπορεί να είναι αμνιακό. Μήπως είναι ιδρώτας;; εσάς είναι στεγνά, όπως τα παίρνετε από το συρτάρι και τα πρωτοβαζετε;;

Εχεις υγρα πανω πως το βλέπεις ΑΣΕ τι νιώθεις τι βλέπεις είναι το θέμα ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Ρε κορίτσια εδώ και 3 μέρες νιώθω τις πατούσες μου να καίγονται! Δεν έχω παρατηρήσει πρήξιμο η τίποτα άλλο! Να είναι από την εγκυμοσύνη;;;

Να καίγονται; ίσως να ναι τα παπούτσια.. Έβαλες πολλά κιλά; αν έβαλες κιλά απότομα κ είσαι κ ώρα όρθια ίσως να ζορίζονται;;; 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! @gogouli_ εγώ παθαίνω κράμπες στην πατουσα αχαχα

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, νιώθω το εσώρουχο μου ελαφρώς (πολύ ελαφρώς) νωπό , όχι υγρό. Δεν θέλω να με πιάνει παράκρουση ότι μπορεί να είναι αμνιακό. Μήπως είναι ιδρώτας;; εσάς είναι στεγνά, όπως τα παίρνετε από το συρτάρι και τα πρωτοβαζετε;;

Αγάπη ιδρώτας θα ειναι....και εμένα έτσι είναι ειδικά τα μεσημέρια που έχει ζέστη... 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! @gogouli_ εγώ παθαίνω κράμπες στην πατουσα αχαχα

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, νιώθω το εσώρουχο μου ελαφρώς (πολύ ελαφρώς) νωπό , όχι υγρό. Δεν θέλω να με πιάνει παράκρουση ότι μπορεί να είναι αμνιακό. Μήπως είναι ιδρώτας;; εσάς είναι στεγνά, όπως τα παίρνετε από το συρτάρι και τα πρωτοβαζετε;;

Κοριτσακι μου καλημέρα... Κ εμενα ετσι είναι. Ιδιως αν παω βολτα κ γυρίσω το μεσημερι ειμαι για αλλαγη... Σιγουρα έχουμε κ περισσότερα υγρα αλλα γενικα ιδρωνουμε πολυ νομιζω... 

Εμενα γενικά πονανε τα ποδια μου. Δεν ειμαι για πολλη ωρα περπάτημα... Με πιανουν οι φτερνες μου κ με πονανε... Πηρα σνικερς ασπρουλια για το καλοκαίρι γιατι με τα ανοιχτα παπούτσια ειχα θεμα... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

9 hours ago, Mamacita Alina said:

Δεν είναι για να αγχωθείς ρώτα τον γιατρό.... Υποτίθεται ότι στο δυωρο πρέπει να είναι πιο κάτω απ' ότι στη μια ώρα αλλά ίσως εσένα άργησε για κάποιο λόγο να το μεταβολίσει ο οργανισμός σου...Δεν ανέβηκε πάντως πολύ και πάλι επειδή όμως δε ξέρω να σου πω τώρα καλού κακού αν και θεωρώ πως δεν είναι καν προδιαβητης ..

Κοριτσιααααα πιααααα γραψατεεεε;;;; Παναγία μου χαχαχα

Νικολέτα και Μίχρι συγχαρητήρια κορίτσια μου για τα καλά αποτελέσματα... Όλα καλά από δω και πέρα... Νικολέτα μου κάντε ότι θέλετε για να καθησυχαστειτε εννοειται αλλά και πάλι όλα καλά θα βγουν θα δεις χιχι.

Άννα μου καλώς ήρθες... Διακρίνω πολύ άγχος και αυτό μόνο κακό μπορεί να κάνει στο σπορακι σου.... Καταλαβαινω πόσο πολύ το θέλεις αλλά αφού οι τιμές σου είναι καλές βασικά εξαιρετικές και δεν έχεις αίμα καφέ κλπ δεν είναι ανάγκη να στρεσαρεσαι τόσο. Η εγκυμοσύνη δεν είναι κάτι τόσο απλό για το σώμα. Μετατοπίζονται τα όργανα μας και η μήτρα μας από μέγεθος λεμονιού θα πάρει το μέγεθος καρπουζιού μέσα σε 9 μόλις μήνες. Το στήθος μας θα παράγει από την αρχή σχεδόν πρωτογαλα, στομαχι, έντερο και λοιπά κοιλιακά θα μετατοπιστούν για να παραχωρήσουν τη θέση τους στη μήτρα και το θαυματακι, η καρδιά θα δουλεύει τριπλάσια να δίνει αιματακι.... Όλα αυτά ξεκινούν από τώρα οπότε προκαλούν και διάφορα συμπτώματα που μαζί με τα συμπτώματα που προκαλεί η άνοδος-υπαρξη της χοριακής στον οργανισμό κάνουν τα συμπτώματα αυτά αλλά τόσα. Κράμπες - περιοδοπονοι, υγρά αυξημένα (άοσμα και λευκά συνήθως), πόνος στο στήθος, στη μεση, κεφαλοπονοι, ναυτιες, εμετοί και πολλά ακόμη είναι μέσα στο πρόγραμμα.... Εδώ φαντάσου οι περισσότερες για να μην πω όλες είχαμε και καφέ υγρά και αίμα και πάλι δόξα τον Θεό δεν ήταν τίποτα απλά πήραμε προγεστερόνη και κάτσαμε λίγο πιο ξάπλα απ' το κανονικό χαχαχα. Όλα θα πάνε καλά. Το στρες που λέει και η Γιώτα μόνο κακό κάνει.... Καταλαβαίνω να υπάρχει αλλά όχι κάθε σύμπτωμα να σε τρελαίνει... Προσπάθησε να το ελέγξεις γιατί συμπτώματα θα έχεις μέχρι τον τοκετό χαχαχα.

Ζαχαρενιες μου σας υπερευχαριστω... Ομολογώ αγχώνομαι γιατί ξέρω ότι και το χαμηλό ζάχαρο που θεωρείται υπογλυκαιμία αντιμετωπίζεται σαν διαβήτης και δεν είναι καλό αλλά δεν θυμάμαι από πού και κάτω θεωρείται υπογλυκαιμία.... Αν είναι από 60 και κάτω είμαι όντως καλά χαχαχα αν όμως είναι από 70 και κάτω κάνω υπογλυκαιμία και μάλλον θα αλλάξω διατροφή... Πάντως η ζέστη Κλου μου δε παίζει να φταίει. Ίσως ο οργανισμός μας με τη διατροφή άρχισε να το μεταβολίζει καλυτερα... Έχω ακούσει ότι γύρω στην 38η εβδομάδα βελτιώνοντε τα πράγματα οπότε ίσως σε εμάς έγινε το θαύμα για νωρίτερα... Βέβαια εγώ ακόμη πιστεύω πως στη καμπύλη τα αποτελέσματα μου θα είναι πάλι χαλια αλλά βλέπουμε χιχιχι.

Σημείωση. Τα ονόματά σας είναι έντονα γιατί πάλι δε με αφήνει να κάνω παράθεση. Φιλουμπες

Λες να αρχίσαμε να μεταβολίζουμε καλά? Απλά είμαστε άλλες εβδομάδες και γι αυτό σκέφτηκα τη ζέστη γιατί μας έγινε την ίδια περίοδο. Εγώ μέχρι σήμερα το πρωί το χαιρόμουν πάρα πολύ γιατί έχω ξεκινήσει και τρώω και λίγη σαβούρα επιτέλους. Σήμερα όμως άρχισα να σκέφτομαι μήπως φταίει το μηχανάκι και χάλασε. Ενώ τις άλλες μέρες είχα 89 με 90 το πρωί έχοντας φάει κατά τις 10, σήμερα ξύπνησα το βράδυ για τσισάκια κι έφαγα κι ένα μπωλ cheerios με γάλα. Σήμερα στις 8.30 πάλι 89 είχα. Λέω μήπως χάλασε. Θα μετρήσω και μέσα στη μέρα γιατί τις τελευταίες μέρες μέτραγα μόνο πρωί...

8 hours ago, Jennak83 said:

Τα ειπες ολα οπως πρεπει τα συμπτωματα κ τις αλλαγες στο σωμα! Εγω μαλλον θα παω για καμπυλη το σαββατο κ πρεπει να κανω κ τις εξετασεις του μηνα, αλλα δε ξερω αν μπορει να χρησιμοποιηθει αυτο το αιμα οποτε θα πανε μια εβδομαδα μετα. Δε ξερω το χω παρει απο φοβο αυτο το ζαχαρο κ γω, ισως γιατι ξεκινησα με τσιμπημενο κ σταδιακα επεφτε..κατα τα αλλα ΠΟΛΛΗ ζεστη , ειχα βαλει φαγητο στο φουρνο κ πεθανα, τωρα ηρθα κ ξαπλωσα μεσα με το κλιματιστικο! 

Κανονικά μπορείς να κάνεις και τις γενικές εξετάσεις. Σου τις κάνουν πριν τη λήψη γλυκόζης!

Just now, Farmakotriftena said:

Καλημέρα! @gogouli_ εγώ παθαίνω κράμπες στην πατουσα αχαχα

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, νιώθω το εσώρουχο μου ελαφρώς (πολύ ελαφρώς) νωπό , όχι υγρό. Δεν θέλω να με πιάνει παράκρουση ότι μπορεί να είναι αμνιακό. Μήπως είναι ιδρώτας;; εσάς είναι στεγνά, όπως τα παίρνετε από το συρτάρι και τα πρωτοβαζετε;;

Κι εγώ έχω σχεδόν μόνιμα νωπό εσώρουχο. Έχω και άσπρα υγρά αλλά το εσώρουχο είναι συνέχεια έτσι. Αφού έλεγα να σταματήσω τα σερβιετάκια μετά τη βασκλορ που έκοψα αλλά τώρα όταν βγαίνω έξω βάζω γιατί δεν έχω τη δυνατότητα να αλλάξω εσώρουχο στη δουλειά. Μην αγχώνεσαι αλλά πες το και στο γιατρό να το γνωρίζει αν αυτό θα σε ησυχάσει.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Πάντως δεν έχω υγρά πχ λευκά (αυτό θα με ηρεμουσε). Απλά ότι βρίσκω το εσώρουχα ελαφρώς υγρό και όπως καταλαβαίνετε... αγχώνομαι!

Ε καλέ αυτό είναι ιδρώτας πρεπει να δεις και υγρά και δεν σημαίνει ότι είναι αμνιακα αν δεις εντάξει είπαμε δεν χάνεται ετσι το αμνιακό

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ε καλέ αυτό είναι ιδρώτας πρεπει να δεις και υγρά και δεν σημαίνει ότι είναι αμνιακα αν δεις εντάξει είπαμε δεν χάνεται ετσι το αμνιακό

Πώς είναι το αμνιακό Γιώτα μου; Εννοω πως θα το δω; θα πρέπει να νιώθω να τρεχει; θα πρέπει να βρίσκω το εσώρουχο πολυ βρεγμένο; Ή θα φαίνεται το υγρο; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Πάντως δεν έχω υγρά πχ λευκά (αυτό θα με ηρεμουσε). Απλά ότι βρίσκω το εσώρουχα ελαφρώς υγρό και όπως καταλαβαίνετε... αγχώνομαι!

Κορίτσι κι εγώ εδώ και λίγο καιρό το βρίσκω νωπό. Κι έχω παρατηρήσει αυτό που είπαν και μερικά κορίτσια, ότι ειδικά μόλις γυρίσω από βόλτα η είμαι ώρα όρθια και περπατάω έχω περισσότερα υγρά. Γενικά κορίτσια έχω υγρά, αλλάζω εσώρουχο τουλάχιστον 2-3 φορές μέσα στη μέρα. Τα σερβιετακια θα ήταν σωτηρία αλλά προσπαθώ για λόγους υγιεινής να τα αποφεύγω!!! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πώς είναι το αμνιακό Γιώτα μου; Εννοω πως θα το δω; θα πρέπει να νιώθω να τρεχει; θα πρέπει να βρίσκω το εσώρουχο πολυ βρεγμένο; Ή θα φαίνεται το υγρο; 

Ωραία ερώτηση χμμμ κοιτά είναι λίγο περίεργο δηλαδή το αμνιακό πρεπει να το νιώθεις να τρέχει σαν νερό το νιώθεις όμως εκείνη την στιγμή μετα πας βλέπεις το εσώρουχο είναι νερό καθαρό νερό σε ποσότητα με καταλαβαίνεις αλλά υπάρχει και ενα αλλά εδώ υπάρχει περίπτωση να δεις κάτι σαν νερό αλλά να είναι ουρά ετσι επαθα εγώ και ετρεχα στο νοσοκομείο να σιγουρευτω επίσης δεν χάνεται ετσι ξαφνικα το αμνιακό πρεπει να έχεις κάποιο θέμα κάτι δεν γίνεται ετσι με καταλαβαίνεις αυτό που το εξηγησε και ο γιατρός εμένα τώρα για να μην τρομοκρατουμε νερά πολλά να πινετε πολλά νερά 

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι κι εγώ εδώ και λίγο καιρό το βρίσκω νωπό. Κι έχω παρατηρήσει αυτό που είπαν και μερικά κορίτσια, ότι ειδικά μόλις γυρίσω από βόλτα η είμαι ώρα όρθια και περπατάω έχω περισσότερα υγρά. Γενικά κορίτσια έχω υγρά, αλλάζω εσώρουχο τουλάχιστον 2-3 φορές μέσα στη μέρα. Τα σερβιετακια θα ήταν σωτηρία αλλά προσπαθώ για λόγους υγιεινής να τα αποφεύγω!!! 

Οχι Οχι Οχι σερβετακια είναι ότι πιο ανθυγιεινό αυτή την στιγμή για μένα παντα ετσι Εχω πάθει 4 φορες αλλεργία προτιμώ να άλλαζω εσώρουχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Να καίγονται; ίσως να ναι τα παπούτσια.. Έβαλες πολλά κιλά; αν έβαλες κιλά απότομα κ είσαι κ ώρα όρθια ίσως να ζορίζονται;;; 

Αγάπη ιδρώτας θα ειναι....και εμένα έτσι είναι ειδικά τα μεσημέρια που έχει ζέστη... 

Μαριουλα μου δεν έβαλα, ούτε 2 ολόκληρα δεν έχω βάλει, χαχαχα Ίσως όπως είπαν και τα κορίτσια να είναι απο το παπούτσι! Αλλά δε θέλω να βάλω κλειστό, σκάω!!! Χαχαχα

@Giotitsa φίλη κι εγώ ειδικά.στον ύπνο το καταλαβαίνω 2-3 βράδια! Χτες τα είχα 2 ώρες σε νεράκι με άλατα και έκανε και μασαζακι ο σύζυγος και ήμουν καλύτερα!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...