Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Αμαααν, Αυτό δεν το σκέφτηκα, ότι δε θ αναλάβουν αν χρειαστεί Ν αλλάξω. 

Δεν είναι οι εξετάσεις σαν εξετάσεις που με ανησυχουν, ειναι η χαλαροτητα... 

το καταλαβαινω κοριτσακι μου αλλα δυσκολα καποιος να σε αναλαβει στον 7 σχεδον μηνα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

το καταλαβαινω κοριτσακι μου αλλα δυσκολα καποιος να σε αναλαβει στον 7 σχεδον μηνα

Αχ ρε κορίτσια τι σκατα θα κάνω. Αυτός έχει μεγάλο όνομα στην πόλη, πολλές επιτυχίες γενικά, να μαι εγώ τόσο στραβή κ να χα συνηθίσει αλλιώς;; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Αχ ρε κορίτσια τι σκατα θα κάνω. Αυτός έχει μεγάλο όνομα στην πόλη, πολλές επιτυχίες γενικά, να μαι εγώ τόσο στραβή κ να χα συνηθίσει αλλιώς;; 

πες μου τι ειναι αυτο που σε ενοχλει καθαρα πανω σε αυτον τον γιατρο δεν σου γεμιζει το ματι ασε τα μεγαλα ονοματα αγαπη μπουχτισαμε απο αυτους εσενα τι δεν σου αρεσει σε αυτον ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

πες μου τι ειναι αυτο που σε ενοχλει καθαρα πανω σε αυτον τον γιατρο δεν σου γεμιζει το ματι ασε τα μεγαλα ονοματα αγαπη μπουχτισαμε απο αυτους εσενα τι δεν σου αρεσει σε αυτον ;

Το ότι είναι Τρομερα χαλαρός, ότι δεν ήθελε να δει αν ανέβαινει ο αιματοκρίτης πχ που παίρνω 2 σίδηρους τη Μέρα, η η d3 που ταν στα τάρταρα. 

Δε με αγχώνουν τ άλλα,λέει, αφού παίρνεις το. Σίδηρο κ τη d3. Το σάκχαρο μας καίει γτ στην 28η είναι στο ζενίθ λέει. 

Απλα λέω.. Έκανε εξωτερικό.. Μηπως έτσι είναι έξω κ στην Ελλάδα το χουν παραχεσει όλοι κάθε μήνα με τόσα συμπληρώματα κ εξετάσεις; 

Η δεν τον νοιάζει; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Το ότι είναι Τρομερα χαλαρός, ότι δεν ήθελε να δει αν ανέβαινει ο αιματοκρίτης πχ που παίρνω 2 σίδηρους τη Μέρα, η η d3 που ταν στα τάρταρα. 

Δε με αγχώνουν τ άλλα,λέει, αφού παίρνεις το. Σίδηρο κ τη d3. Το σάκχαρο μας καίει γτ στην 28η είναι στο ζενίθ λέει. 

Απλα λέω.. Έκανε εξωτερικό.. Μηπως έτσι είναι έξω κ στην Ελλάδα το χουν παραχεσει όλοι κάθε μήνα με τόσα συμπληρώματα κ εξετάσεις; 

Η δεν τον νοιάζει; 

και εμενα απο εξωτερικο ειναι χααχαχα και περιττο να σου πω οτι την ειδικη εξεταση που δειχνει τους δεικτες του σιδηρου δηλαδη αν εχεις αποθηκη μου την εκανε η αιματολογος και οχι αυτος επισης ειναι πολυ χαλαρος δεν στα λεω αυτα για να ηρεμησεις στο μονο που δεν ειναι χαλαρος ειναι τα doppler τα κανουμε καθε τρεις και λιγο γιατι εχω ιστορικο πλεον αγαπη και οι αιματολογικες δεν γινονται τοσο συχνα εγω εκει που της εκανα ανα 1 μηνα τωρα γινονται ανα 2 μηνο καταλαβες ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

και εμενα απο εξωτερικο ειναι χααχαχα και περιττο να σου πω οτι την ειδικη εξεταση που δειχνει τους δεικτες του σιδηρου δηλαδη αν εχεις αποθηκη μου την εκανε η αιματολογος και οχι αυτος επισης ειναι πολυ χαλαρος δεν στα λεω αυτα για να ηρεμησεις στο μονο που δεν ειναι χαλαρος ειναι τα doppler τα κανουμε καθε τρεις και λιγο γιατι εχω ιστορικο πλεον αγαπη και οι αιματολογικες δεν γινονται τοσο συχνα εγω εκει που της εκανα ανα 1 μηνα τωρα γινονται ανα 2 μηνο καταλαβες ;;;

Ρε συ ο προηγ. Γιατρός που η φίλη μου γένναει όπου Ν ναι μαζί του, κάθε μήνα ένα σκασμό. Εξετάσεις, κ Τωρα στο τέλος που την έβλεπε πιο συχνά πάλι το ίδιο ρε συ. 

Ντοπλερ κάνει κ σε μένα 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ρε συ ο προηγ. Γιατρός που η φίλη μου γένναει όπου Ν ναι μαζί του, κάθε μήνα ένα σκασμό. Εξετάσεις, κ Τωρα στο τέλος που την έβλεπε πιο συχνά πάλι το ίδιο ρε συ. 

Ντοπλερ κάνει κ σε μένα 

δεν ξερω ρε αγαπη μαλλον ειναι στον καθε γιατρο ααα ναι κανω και καλλιεργεια εγω καθε μηνα ξεχασα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

δεν ξερω ρε αγαπη μαλλον ειναι στον καθε γιατρο ααα ναι κανω και καλλιεργεια εγω καθε μηνα ξεχασα 

Καλλιέργεια κολπικου η ούρων;; 

Λόγω ιστορικού φαντάζομαι..γτ το να σκαλίζεις κάθε μήνα εκεί κάτω προληπτικά;; κανονικά λένε την ώρα του τοκετού σε πειράζουν από κάτω για να δουν πόσο άνοιξες. Αλλά κ το κουλι σκαλίζει. Πφφφ δεν ξέρω 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλλιέργεια κολπικου η ούρων;; 

Λόγω ιστορικού φαντάζομαι..γτ το να σκαλίζεις κάθε μήνα εκεί κάτω προληπτικά;; κανονικά λένε την ώρα του τοκετού σε πειράζουν από κάτω για να δουν πόσο άνοιξες. Αλλά κ το κουλι σκαλίζει. Πφφφ δεν ξέρω 

καλλιεργεια κολπικου αγαπη κανω με τις μπατονετες μου παιρνουν υγρο δεν μου βαζουν χερι οχι την κανω αγαπη επειδη μερικες φορες βλεπω τα περιεργα υγρα και θελουμε να βλεπουμε για τυχον μικροβια τα οποια υγρα τελικα ειναι ουρα τα οποια φευγουν κατσε να μπουν και τα αλλα κοριτσια χαθηκαν παλι να σου πουν και αυτες την γνωμη τους 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο δικός μου είναι χαλαρός... Μου γράφει γενικές αίματος μόνο 1 φορά το τρίμηνο και αυτές επειδή είδαμε ότι έχω χαμηλό αιματοκρίτη.... επίσης για αντισώματα τοξοπλάσμωσης που δεν έχω ελέγχει κλπ. Ουρα που εκεί φαίνονται πολλά όπως το λεύκωμα ή η κετονοουρία δεν μου έγραψε ποτέ... Εγώ ζητάω και μου λέει εεε δε χρειάζεται του λέω εγώ θέλω και γράφει.... Δεν είναι λόγος το ότι δε σου γράφει εξετάσεις να αλλάξεις γιατρό εάν σε όλα τα άλλα σε καλύπτει.... Αν ήταν χαλαρός με κάποιο πρόβλημα υγείας που σου προέκυπτε (πχ διαβήτης ή προεκλαμψία) και ήξερες ότι θέλει έλεγχο και αυτός ήταν χαλαρός τότε ναι, αλλά τώρα δε χρειάζεται αλλαγή μπορείς απλά να απαιτήσεις εξετάσεις διότι ζαλίζεσαι και θες γενικές κλπ. Και αν στη τελική πάλι δε θέλει πας σε παθολόγο και σου γράφει τις γενικές και τις κάνεις.... Σε χειρότερη ταλαιπωρία θα μπεις αν αλλάξεις γιατρό τώρα στο τέλος... Δεν αναλαμβάνουν όντως εύκολα γι'αυτό αν είναι ο λόγος μόνο οι εξετάσεις γίνε πιο πιεστική

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσιαααα τι κάνετε, πως είστε? Χάθηκα έτρεχα με το γάμο και σε διάφορες εξωτερικές δουλειές.. Τι διαβάζω Παναγία μου για τις 7 θανάσιμες πεθερές και δε μου πετιούνται τα μάτια όξωωω.. Υπομονή και μην τους κάνετε τη χάρη ν' ασχολείστε, δεν αξίζει τον κόπο αφού έχουν τόσο σκατένια συμπεριφορά απέναντί σας... Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα μπορούσα να διαχειριστώ κάτι τέτοιο, ευτυχώς είμαι απ' τις (πολύ) τυχερές που έχει βρει δεύτερη μάνα στην κυριολεξία!

Ρε σεις πως πέρασε έτσι ο καιρός?! Πότε ανυπομονούσαμε ν' αρχίσουμε να νιώθουμε τα μπεμπάκια για να ηρεμούμε και τώρα τα κλωτσομπουνίδια δίνουν και παίρνουν χαχα! 

Νιώθει κάποια άλλη πόνο στα πλευρά? Κάθε, μα κάθε, βράδυ με πιάνει έντονος πόνος απ' τη δεξιά πλευρά μόνο και θέλω να το αναφέρω στο γιατρό με την πρώτη ευκαιρία. Επίσης, υπάρχει κάποια άλλη ανώμαλη που θέλει να κοιμάται μπρούμυτα με την κοιλάρα τούρλα?!? Κάπου διάβασα ότι δεν κάνει και ιδανικά πρέπει στο πλάι αλλά βολεύομαι τόσο πολύ μπρούμυτα ρε γαμώτηηηη

Βρε μουλαρίτσες δε θα μου απαντήσει καμια?? Ουουουουουουυυυυυ


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Γααααμ....τα που λένε άλλα λαϊκά.... Καλύτερα κακία πάντως παρά θύμα... Και μπράβο σου που τα κατάφερες.... Εγώ πάλι με την ευαισθησία μου πουθενά δε θα πάω αλλά οκ.... Μακάρι ρε συ να με προσβάλει στη μουρη να έχω να της πω.... Αλλά έρχεται με το χαμογελακι και την τάχα μου αφέλεια.... "Ξεεερω ότι δε μπορείς να το φας αλλά για τον άντρα σου και τη μικρή, τι να σου κανωωωω" μου έλεγε γλυκά γλυκά δίνοντας μου σουφλέ τη τελευταία φορά και με κοιταγε με ένα γλυκό γλυκό βλέμμα.... Προτιμώ ειλικρινά τους  ευθείς ανθρωπους που δε με πάνε να μου πουν στη μούρη βρισιδι παρά αυτό.... Αυτο το πλάγιο ειλικρινά δε ξερω πως να το αντιμετωπίσω... Το μυαλό μου αρνείται να δεχτεί ότι γίνεται επίτηδες πάντα ψάχνω να το ρίξω στην αφέλεια... Αλλά άμα έχεις πει στον άλλο 2 και 3 φορές τα ίδια παίζει αφελεια; Δύσκολο.... Τρέχα γυρεύε.... Σε ευχαριστώ πάντως κοριτσι... Κάνω υπομονή και προσπαθώ να σκέφτομαι χαλαρά για τα μικρά μου αλλά ώρες ώρες είναι πάνω από μένα... Όχι για αυτό που κάνει τώρα απλά έχω ανεχτεί πάρα πολλά τέτοια πλαγιαστα τόσα χρόνια και ξεχείλισε το ποτήρι μου.... Αλλιώς θα τα διακομμωδουσα εδώ όπως έκανα και στη αρχή σε άλλο φόρουμ... Τώρα πραγματικά έχει αρχίσει να με γονατίζει.... Θα σηκωθώ όμως που θα πάει και θα επιστρέψω να σας τρελαινω

Αχ τα σιγανά ποταμάκια να φοβάστε τα πουτανακια δεν φταίνε σε τίποτα που λένε. Υπομονή και ο ουρανός θα γίνει πιο καθαροςςς

  • Χαχα 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Βρε μουλαρίτσες δε θα μου απαντήσει καμια?? Ουουουουουουυυυυυ

Εγώ δεν ειδα το κείμενο σου.... Αλλά σκέψου το λίγο μόνη σου αυτό που ρωτάς.... Στέκει να πονάνε τα πλευρά μου το βράδυ όταν μετά από συνήθως γεμάτη μέρα με ένα μωρό μέσα μου σχεδόν 1 κιλό και άλλα τόσα σε βάρος αμνιακού και πλακούντα; Εεεε βέβαια μάνα μου στέκει και μακαρι να ήταν ο μόνος πόνος που έχουμε σωματικά.... Τώρα στο τρίτο τρίμηνο που μπήκαμε ή μπαίνουμε να δεις γλέντια. Κράμπες σε πόδια χέρια κοιλιά και όπου έχουμε νεύρα γενικα, συχνοουρια σε βαθμό να πάρεις ραντζακι στη τουαλέτα το βράδυ, πόνοι σε πλάτη κοιλιά μέση κεφάλι και ορμόνεεεεες. υπομονήηηηη όμως.... Κοριτσια εν τω μεταξύ μπήκα τρίτο τρίμηνο χθες... ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩ

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Βρε μουλαρίτσες δε θα μου απαντήσει καμια?? Ουουουουουουυυυυυ

Εγω βολεύομαι μπρούμυτα ναι

Just now, Mamacita Alina είπε:

Και εμένα ο δικός μου είναι χαλαρός... Μου γράφει γενικές αίματος μόνο 1 φορά το τρίμηνο και αυτές επειδή είδαμε ότι έχω χαμηλό αιματοκρίτη.... επίσης για αντισώματα τοξοπλάσμωσης που δεν έχω ελέγχει κλπ. Ουρα που εκεί φαίνονται πολλά όπως το λεύκωμα ή η κετονοουρία δεν μου έγραψε ποτέ... Εγώ ζητάω και μου λέει εεε δε χρειάζεται του λέω εγώ θέλω και γράφει.... Δεν είναι λόγος το ότι δε σου γράφει εξετάσεις να αλλάξεις γιατρό εάν σε όλα τα άλλα σε καλύπτει.... Αν ήταν χαλαρός με κάποιο πρόβλημα υγείας που σου προέκυπτε (πχ διαβήτης ή προεκλαμψία) και ήξερες ότι θέλει έλεγχο και αυτός ήταν χαλαρός τότε ναι, αλλά τώρα δε χρειάζεται αλλαγή μπορείς απλά να απαιτήσεις εξετάσεις διότι ζαλίζεσαι και θες γενικές κλπ. Και αν στη τελική πάλι δε θέλει πας σε παθολόγο και σου γράφει τις γενικές και τις κάνεις.... Σε χειρότερη ταλαιπωρία θα μπεις αν αλλάξεις γιατρό τώρα στο τέλος... Δεν αναλαμβάνουν όντως εύκολα γι'αυτό αν είναι ο λόγος μόνο οι εξετάσεις γίνε πιο πιεστική

Άρα μάλλον έτσι είναι οι περισσότεροι εκτός από τον προηγούμενο μου. Ααχααχχα

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Βρε μουλαρίτσες δε θα μου απαντήσει καμια?? Ουουουουουουυυυυυ

Μπρούμυτα επίσης ούτε που το σκέφτομαι... Βάζω μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και πλάι τη καταβρισκω... Το ότι ο πόνος είναι μόνο δεξιά ίσως φταίει επειδή βολεύτηκε το πλάσμα σου από εκεί.... Για να μη πω για τις επίπονες πλέον κλωτσιές χαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...