Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Ισχυει οτι αν χάσεις αμνιακό μπορεί να έχει και άλλο χρώμα Οχι ομως κοκκινο απο οτι ξέρω εγώ τουλάχιστον αλλά κίτρινο σκούρο και να μυρίζει χαλασμένο επίσης πρασινο αυτό δεν το θέλουμε σε καμια περιπτωση αν το δουμε και δνε θέλω να πω γιατί εκεί είναι μολυσμένο το αμνιακό

Εχει δικιο η Γιωτιτσα, τωρα θυμηθηκα οτι οταν ειχα κανει την αμνιο μου ειχε πει ο γιατρος οτι αν δω υγρα πολλα κ δυσοσμα να τον παρω τηλ, αλλα μηπως τελικα μυριζει το αμνιακο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Εχει δικιο η Γιωτιτσα, τωρα θυμηθηκα οτι οταν ειχα κανει την αμνιο μου ειχε πει ο γιατρος οτι αν δω υγρα πολλα κ δυσοσμα να τον παρω τηλ, αλλα μηπως τελικα μυριζει το αμνιακο;

Μυρίζει όταν είναι μολυσμένο μονο τότε αλλιως είναι άοσμο αγάπη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όμορφα καλημέρα! Κι εγώ με ανησυχίες ξύπνησα σήμερα, δε μπορώ να πω ότι κοιμήθηκα καλά. Χτες το βράδυ έμαθα ότι το παιδάκι μια γνωστής, 1,5 ετών διαγνωστηκε με κυστικη ινωση, και μπαινοβγαίνουν νοσοκομεία πλέον! Αχ βρε κορίτσια, τελικά σαν την υγεία μας δεν έχει τίποτα. Μόνο γερά να είναι τα μωράκια μας και να τα πάρουμε αγκαλιά. Κι εδώ είναι που σκέφτομαι ότι καμία φορά τα άγχη και οι ανησυχίες μας μας οδηγούν σε επιπλέον ψάξιμο που μπορεί να αποβεί σωτήριο. Καλά μην κοιτάτε εμάς που το άγχος και τις τρέλες τις έχουμε τερματίσει! Χαχαχα 

Θέλω να πω σε όλες, ότι φτάνουμε σιγά σιγά στον προορισμό μας, κάποιες πιο εύκολα κάποιες πιο δύσκολα, αλλά αγάπες, τα μωράκια μας είναι καλά, γερά και περιμένουν να μας γνωρίσουν.

@tsilona μου κι εμένα το όνειρο σου καλά συναισθήματα μου βγάζει! Άσε που τώρα με τις ορμόνες δεν είμαστε αξιόπιστο δείγμα για όνειρα, χαχαχα Εγώ κάθε βράδυ βλέπω απίστευτα πράγματα.

Επίσης, με έχουν πιάσει κάτι αϋπνίες απίστευτες. Το βράδυ στριφογυρίζω σίγουρα μια ώρα και μέχρι να με πάρει ο ύπνος, και όπως φαντάζεστε περνάνε απίστευτα πράγματα από το μυαλό μου, για την υγεία της μπέμπας, τη δική μας, αν θα καταφέρουμε να είμαστε καλοί γονείς. Αχ πείτε μου ότι τα σκέφτεστε κι εσείς και δε χαζεψα από τα 27 μου χαχαχα

8 ώρες πρίν, Ελματζα είπε:

Καλησπέρα σας .. βοηθήστε με αν μπορείτε ,διαβαζω αυτά που γράφετε για το αμνιακό κ τα υγρά αλλα δεν καταλαβαίνω τίποτα ..ειμαι στην 24η εβδομάδα ,πρέπει να προσέξω κάτι απο αυτά που λέτε ;;εγω εχω πολλα υγρά ,ανέκαθεν είχα αλλα απο το utrogestan εχω κάθε ημέρα.

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, όλες εδώ έτσι είμαστε καιρό τώρα. Λίγο οι ορμόνες, λίγο η κύστη που πιέζεται, λίγο ο ιδρώτα, αποτέλεσμα βρεγμένα βρακακια παντου!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Κορίτσια εγω πήρα κάτι τεστ ανίχνευσης για να κάνω στο σπίτι. ΄Εψαξα ΠΑΝΤΟΥ να βρω κατι ειδικα σερβιετάκια που αλλάζουν χρώμα αλλά δεν υπάρχουν πια. Και αυτα τα τεστ που πήρα, είναι με κάτι σαν μπατονέτες που παίρνεις δείγμα απο τον κολπο. Αλλα φοβάμαι να τα χρησιμοποιήσω μόνη μου μην κάνω καμια βλακεία. Εκτός και αν το δοκιμάσω απο πολύ έξω στον κόλπο. Δεν λεω για τωρα, γιατι χθες μου εκαναν τεστ και βγηκε αρνητικό,  αλλά βλέπετε κ εσείς πόσο αγχωτικό είναι. Μπορεί να μου  τη βαρέσει αργότερα κάποια στιγμή. Γιατι μια μας λένε, μυρίζουν, μια δεν μυρίζουν, ότι είναι πολύ ρευστά. Ορίστε, τα δικά μου 4 μέρες ήταν ΝΕΡΟ και τελικά έδειξε ότι δεν ήταν αμνιακό. Άρα δεν μπορούμε να ξέρουμε. Μπορεί κάτι να γινει και να μην το καταλαβουμε. 

Μια λένε έτσι μια αλλιώς.... Άντε τώρα να ξέρεις.... Πάντως αν λέει ότι παίρνεις δείγμα απ τον κόλπο ίσα ίσα που εισχωρείς την μπατονετα δε χρειάζεται να πάει βαθιά. Επίσης μπορείς να το κάνεις και τη στιγμή που νιώθεις έντονη ύποπτη υγρασία που πραγματικά ίσα που θα ακουμπήσεις.... Κι εγώ σκέφτομαι να τα πάρω αυτά....

10 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αυτό είναι βρε παιδί μου ότι ο κάθε γιατρός λέει αλλά πράγματα και στο τέλος φτάνουμε στο να μη ξέρουμε τι γίνεται. Εμένα μου είπε το αντίθετο, ότι δεν αφήνει καθόλου ίχνη είναι σαν νερό, διάφανο και αοσμο όπως είπες κι εσύ.  Αλλά μου είπε πως όταν υπάρχει υποψία καλό είναι να τα τσεκάρουμε όλα για να είμαστε σίγουροι. Τσισα θα ήταν και σε σένα. Αφού έχεις ακράτεια είπαμε αχαχα

Τα μωρά μας μοιάζουν μου φαίνεται! Ιδια μύτη και ίδιο μπόι θα έχουν αχαχαχα!! Κούκλες θα έχουμε!

Την άλλη Πέμπτη θα πάω στον γυναικολογο μου να δει και τα αποτελέσματα του εμβρυολογου να δω τι θα πει. Αλλά αφού ήταν πιο χαλαρός ο εμβρυολογος, θέλω να ελπίζω πως θα είναι και ο γυναικολόγος μου. Είναι σημαντικό που ο δικός σου είναι πιο κουλ, βοηθάει αυτό όπως και να το κάνουμε!

Μα πραγματικα πόσες ομοιότητες....

Εμένα το ότι είναι κουλ δε με βοηθάει. Θα προτιμούσα να μου κάνει ένα τεστ έστω με το χαρτί ή μια καλλιέργεια και μετά να είναι κουλ....

10 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Το πράσινο αμνιακό υγρό όντως δεν το θέλουμε, γιατί σημαίνει πως το μωρό στρεσαρίστηκε (έκανε δηλαδή κακά του μέσα) όπως είπε και η Αλίνα. Οπότε πρέπει να πας αμέσως νοσοκομείο και δεν κάνει να πλυθείς από κάτω.

Το ξέρω από την μητέρα μου, γιατί εκείνη είχε πράσινο αμνιακό υγρό όταν γεννήθηκα εγώ;) και της τα είπε ο γυναικολόγος της αυτά.

Αυτό κοριτσι είπε και ο γιατρός μου. Υπάρχει περίπτωση να έχει απόχρωση πορτοκαλο ροζ από αιματακι, καφέ ή πράσινο που αυτό είναι το χειρότερο διότι πρέπει να προβείς σε γέννα διότι το μωρό στρεσαριστηκε τα έκανε και πλέον το αμνιακό είναι μολυσμένο και δύσοσμο από τα κακά του μωρού...

Γενικά άοσμο εντελώς δεν είναι έχει μια γλυκιά μυρωδιά αλλά δεν μπορώ να τη προσδιορισω μιας που δεν έχω μυρίσει ούτε και θέλω ομως χαχαχαχα

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να σας πω ένα όνειρο που είδα κ με τρόμαξε, δεν ξέρω να το πάρω για καλό ή όχι. 

Ήμουν ξάπλα κ είδα ένα αγγελάκι να ακουμπάει με το δάχτυλο του την κοιλιά μου κ να φεύγει. 

Λίγο τρόμαξα να σας πω την αλήθεια 

Ο έβδομος μήνας και γενικά το τρίτο τρίμηνο είναι των ονείρων.... Θα δεις εφιάλτες θα δεις πολλά.... 

Και μιας που το θυμήθηκα θα σας κάνω στορυ τάιμ!!!

Λίγο πριν τη γέννα μου είχα δει ένα αγοράκι που παίζαμε και μετά από λίγο άνοιξε μια τεράστια φωτεινή πόρτα και με χαιρετούσε... Εγώ έκλαιγα και πήγα να το ακολουθήσω και μου έκανε νεύμα στοπ με το χεράκι του με ξανά χαιρέτισε και μου έκλεισε τη πόρτα στα μούτρα λίγο πριν μπω.... Εεε τελικά είχα επιπλοκή και παραλίγο να μπω απ' τη πόρτα αλλά τελικά δε μπήκα....και επίσης ξεκίνησα με διδυμακια που το ένα παλινδρόμησε πολύ πολύ νωρίς ούτε καρδούλα δεν είδαμε...

Εσένα το όνειρο μου βγάζει συναίσθημα πως έναν φύλακα αγγελακο τον έχει το μωρό σου. Γι'αυτό είδες τέτοιο όνειρο για εμένα... Αλλά και εφιάλτη να δεις μη φρικαρεις.... Είναι το τρίμηνο του εφιάλτη.... Και αποβολή είχα δει στη πρώτη και θανάτους και τροχαία και γενετικές ανωμαλίες και μωρό της ροζμαρι τα πάντα.... Το μόνο που μπορώ να πω ότι βγήκε λιγάκι είναι αυτό που ανέφερα που με ανατριχιαζει...αλλά εμένα μου βγαίνουν και γενικά τα όνειρα.... Ότι δω αυτό είναι.

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Έχω ερώτηση, εσάς κλωτσαει κάθε μέρα το ίδιο; εμένα με είχε ταράξει για μια βδομάδα στην κλωτσιά για 2 μέρες ήταν ήσυχη έριχνε καμία πουυ και που χθες άρχισε πάλι το πάρτυ και σήμερα πάλι τίποτα. Μα τι γίνεται πια; ας μας λυπηθουν λίγο τα μωρά μας να δώσουν σημάδι γιατί θα λολαθω

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Έχω ερώτηση, εσάς κλωτσαει κάθε μέρα το ίδιο; εμένα με είχε ταράξει για μια βδομάδα στην κλωτσιά για 2 μέρες ήταν ήσυχη έριχνε καμία πουυ και που χθες άρχισε πάλι το πάρτυ και σήμερα πάλι τίποτα. Μα τι γίνεται πια; ας μας λυπηθουν λίγο τα μωρά μας να δώσουν σημάδι γιατί θα λολαθω

Ελπιδακι μου το ιδιο θεμα ειχα κ εγω Τρίτη, Τετάρτη... Το ειχα καταλαβει ελαχιστα... Ισα που... Κ φυσικα  ειχα ανησυχησει μεχρι που ακουσαμε καρδούλα οταν πηγα στη μαια μου κ ησυχασα... Απ οτι καταλαβα εμενα έτσι θα με παει... Ή που δε θα σταματα καθολου ή που θα κανει διαλείμματα κ δυο ημερων. Μαλλον ειναι πλατουλα κ δεν τα πολυκαταλαβαινουμε τοτε... Να πινεις πολυ νερο οπως μου ειπε η μαια μου κ να μη ζεσταινεσαι ιδιαίτερα... Φιλακια... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ελπιδακι μου το ιδιο θεμα ειχα κ εγω Τρίτη, Τετάρτη... Το ειχα καταλαβει ελαχιστα... Ισα που... Κ φυσικα  ειχα ανησυχησει μεχρι που ακουσαμε καρδούλα οταν πηγα στη μαια μου κ ησυχασα... Απ οτι καταλαβα εμενα έτσι θα με παει... Ή που δε θα σταματα καθολου ή που θα κανει διαλείμματα κ δυο ημερων. Μαλλον ειναι πλατουλα κ δεν τα πολυκαταλαβαινουμε τοτε... Να πινεις πολυ νερο οπως μου ειπε η μαια μου κ να μη ζεσταινεσαι ιδιαίτερα... Φιλακια... 

Αχ κορίτσι μου να σε καλά με ηρέμησες... Εγώ την νιώθω αλλά μια κλωτσιά στις 10 ώρες χθες πάρτυ σήμερα τίποτα η σκασμενη αχχχ από τώρα μου τρώει την ζωή όπως έλεγε η μάνα μου αχχαχαχαχα

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Έχω ερώτηση, εσάς κλωτσαει κάθε μέρα το ίδιο; εμένα με είχε ταράξει για μια βδομάδα στην κλωτσιά για 2 μέρες ήταν ήσυχη έριχνε καμία πουυ και που χθες άρχισε πάλι το πάρτυ και σήμερα πάλι τίποτα. Μα τι γίνεται πια; ας μας λυπηθουν λίγο τα μωρά μας να δώσουν σημάδι γιατί θα λολαθω

Άστα να πάνε. Και εμένα κλωτσάει όλη μέρα και μια δυο θα είναι πάρα πολύ ήρεμο. Κι εμένα ο εμβρυολογος μου είπε "έστω και μια μέρα να μην το νιώσεις τρέχεις για υπέρηχο..." άντε τώρα εγώ να μην τρελαθώ. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Άστα να πάνε. Και εμένα κλωτσάει όλη μέρα και μια δυο θα είναι πάρα πολύ ήρεμο. Κι εμένα ο εμβρυολογος μου είπε "έστω και μια μέρα να μην το νιώσεις τρέχεις για υπέρηχο..." άντε τώρα εγώ να μην τρελαθώ. 

Χμμμμ μερα εεεε εγώ αν δεν το νιώσω πάνω απο δυωρο είμαι για τρελοκομείο αχχαχαχχα

Just now, Farmakotriftena είπε:

Άστα να πάνε. Και εμένα κλωτσάει όλη μέρα και μια δυο θα είναι πάρα πολύ ήρεμο. Κι εμένα ο εμβρυολογος μου είπε "έστω και μια μέρα να μην το νιώσεις τρέχεις για υπέρηχο..." άντε τώρα εγώ να μην τρελαθώ. 

Κόλλησε παλι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Άστα να πάνε. Και εμένα κλωτσάει όλη μέρα και μια δυο θα είναι πάρα πολύ ήρεμο. Κι εμένα ο εμβρυολογος μου είπε "έστω και μια μέρα να μην το νιώσεις τρέχεις για υπέρηχο..." άντε τώρα εγώ να μην τρελαθώ. 

Έχουμε τα ντοπλερ εμείς μπουχαχαααα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Χμμμμ μερα εεεε εγώ αν δεν το νιώσω πάνω απο δυωρο είμαι για τρελοκομείο αχχαχαχχα

Φαντάζομαι εννοεί αν από το πρωί δεν το νιώσεις το βράδυ τρέχεις για υπέρηχο αχαχαχ πάλι καλά μου έχω το το μίνι ντομπλερακι εγώ εδώ στο σπίτι. Σήμερα ας πούμε είμαι πολύ ήρεμη , λέω να το βάλω :-D

Just now, Mamacita Alina είπε:

Έχουμε τα ντοπλερ εμείς μπουχαχαααα

Αχαχαχαχαχ μόλις αυτό έγραψα αχαχαχαχαχ το γράψαμε ταυτόχρονα!

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Φαντάζομαι εννοεί αν από το πρωί δεν το νιώσεις το βράδυ τρέχεις για υπέρηχο αχαχαχ πάλι καλά μου έχω το το μίνι ντομπλερακι εγώ εδώ στο σπίτι. Σήμερα ας πούμε είμαι πολύ ήρεμη , λέω να το βάλω :-D

Αχαχαχαχαχ μόλις αυτό έγραψα αχαχαχαχαχ το γράψαμε ταυτόχρονα!

Τι λες καλέ εγώ σου λέω αν δεν το νιώσω το πολύ 3 ώρες παει θα μουρλαθω τι μου λες χαχαχχα Ντόπλερ Οχι αγάπη μου βάλτο εσύ εμένα θα με κανει ψυχωτικια το Εχω ξαναπει δεν είναι για μενα αυτά Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα ρε ελάτε να πούμε τιποτα ωραίο αυτά είναι αγχωτικα καλεεεεε τόσα έχουμε να πούμε 

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Τι λες καλέ εγώ σου λέω αν δεν το νιώσω το πολύ 3 ώρες παει θα μουρλαθω τι μου λες χαχαχχα Ντόπλερ Οχι αγάπη μου βάλτο εσύ εμένα θα με κανει ψυχωτικια το Εχω ξαναπει δεν είναι για μενα αυτά Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα ρε ελάτε να πούμε τιποτα ωραίο αυτά είναι αγχωτικα καλεεεεε τόσα έχουμε να πούμε 

Δίκιο έχεις..

Κορίτσια.... Ποια βλέπει Netflix???? Για προτείνετε κάποια καλή ταινία/σειρά!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Φαντάζομαι εννοεί αν από το πρωί δεν το νιώσεις το βράδυ τρέχεις για υπέρηχο αχαχαχ πάλι καλά μου έχω το το μίνι ντομπλερακι εγώ εδώ στο σπίτι. Σήμερα ας πούμε είμαι πολύ ήρεμη , λέω να το βάλω :-D

Αχαχαχαχαχ μόλις αυτό έγραψα αχαχαχαχαχ το γράψαμε ταυτόχρονα!

Φτάνει πχιά με τις ομοιότητες.... Ααα μπα.... Από κει που πήγαμε να τσακωθούμε μια φορά κι έναν καιρό θα βγούμε δίδυμες στο τέλος χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Δίκιο έχεις..

Κορίτσια.... Ποια βλέπει Netflix???? Για προτείνετε κάποια καλή ταινία/σειρά!!!

Ε ναι ρε δεν μπορω άλλο netflix δεν Εχω αλλά Εχω κατεβάσει ταινίες δεν ξέρω ρε ποια να προτινω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...