Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Θα σας ξαναπω τον πονο μου... Τα αφησα σημερα τα χαπια κ πηρα πρωτα το ζαχαρο. Κ εδειξε 108 παλι... Βεβαια εκανα κ μια βλακεια  το βραδυ. Νομιζω αρκετα αργα μου εστυψε ο αντρας μου ενα πορτοκαλι κ ενα γκρειπφρουτ να το πιω γιατι κ το γκρειπφρουτ βοηθαει λιγο στο ζάχαρο. Κ οταν λεω αργα εννοω 12μιση...Αλλα κ ηταν αρκετά γλυκο αυτο που ηπια κ νομιζω πως τωρα που μετρησα ειχαν περάσει μονο 7 ωρες. Αρα, μηπως επηρεάστηκε κ μηπως δεν θεωρείται νηστείας; Θα προσεξω σήμερα πολυ τι θα φαω κ τι θα πιω, θα μετρησω αυριο παλι κ Δευτέρα θα παρω το γιατρο μου... :cry:

Καλημέρα! Νηστείας ήταν σίγουρα μετά από τόσες ώρες,αλλά τα φρούτα γενικά ανεβάζουν κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα! Νηστείας ήταν σίγουρα μετά από τόσες ώρες,αλλά τα φρούτα γενικά ανεβάζουν κορίτσι μου.

Καλημερα κοριτσακι μου... Να δεις που δεν θα τη γλιτωσω την ινσουλινη. Κ οσο το σκέφτομαι αγχωνομαι κ οσο αγχωνομαι ανεβαίνει κ αλλο το ζαχαρο κ οσο ανεβαίνει κ αλλο το ζαχαρο αγχωνομαι περισσότερο... Καλα το παω... Δεν έπρεπε να πιω την πορτοκαλαδα το βραδυ... Κανω κ κατι βλακειες κ εγω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@winspert προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι... Θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα το βρείτε. Εγώ είχα 100 με 110 νηστείας για μιαμιση εβδομάδα. Δεν πήρα ινσουλίνη. Τώρα ξαναέπεσε. Δεν ξέρω γιατί... Μίλα με το γιατρό πάντως και πες του και για το άγχος που έχει πάει πέρα από το κόκκινο. Τι χρώμα είναι μετά?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

@winspert προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι... Θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα το βρείτε. Εγώ είχα 100 με 110 νηστείας για μιαμιση εβδομάδα. Δεν πήρα ινσουλίνη. Τώρα ξαναέπεσε. Δεν ξέρω γιατί... Μίλα με το γιατρό πάντως και πες του και για το άγχος που έχει πάει πέρα από το κόκκινο. Τι χρώμα είναι μετά?

Χαχαχα, καλημερα κοριτσακι μου... Μαλλον προς  μαυρο θα ελεγα... Πεφτω λιγο ευκολα... Μακαρι απλα να το εχει πιασει κατι κ να πεσει μονο του. Μα πριν κανω το πρωτο 110,την προηγούμενη μερα ειχα 86...Εκει να δεις χαρα... Θα μιλησω απο Δευτέρα να δω τι θα μου πει... Για τωρα με επιασε το στομαχι να φανταστεις απο τη στενοχωρια... Σε ευχαριστώ πολυ... :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert μου ολα θα τελειώσουν σε λιγες μερες και ολα θα ειναι Καλα! Να σκέφτεσαι μονο το θαυματακι σου που ερχεται...Για να επηρεαστεί από το ζάχαρο πρεπει να εισαι πολυ χυμα...Μην αγχωνεσαι ότι θα το πειράξει μια πορτοκαλάδα....Ε Όχι!

@Giotitsa ποτε γεννησες? Και Πώς? Αν θυμάμαι καλά φυσιολογικα θα γεννουσες....Για πες καμια λεπτομέρεια...

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Θα σας ξαναπω τον πονο μου... Τα αφησα σημερα τα χαπια κ πηρα πρωτα το ζαχαρο. Κ εδειξε 108 παλι... Βεβαια εκανα κ μια βλακεια  το βραδυ. Νομιζω αρκετα αργα μου εστυψε ο αντρας μου ενα πορτοκαλι κ ενα γκρειπφρουτ να το πιω γιατι κ το γκρειπφρουτ βοηθαει λιγο στο ζάχαρο. Κ οταν λεω αργα εννοω 12μιση...Αλλα κ ηταν αρκετά γλυκο αυτο που ηπια κ νομιζω πως τωρα που μετρησα ειχαν περάσει μονο 7 ωρες. Αρα, μηπως επηρεάστηκε κ μηπως δεν θεωρείται νηστείας; Θα προσεξω σήμερα πολυ τι θα φαω κ τι θα πιω, θα μετρησω αυριο παλι κ Δευτέρα θα παρω το γιατρο μου... :cry:

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα είχα 104 νηστείας. Μη φοβάσαι. Έτσι είναι μία ανεβαίνει και μία κατεβαίνει. Εγώ για μιάμιση βδομάδα όπως διαβάζω και η Clue είχα πάνω από 100 νηστείας συνεχόμενα και δεν επηρεάστηκε καθόλου το μωρό από το ζάχαρο. Και δεν κάναμε ινσουλίνη. Δες πως θα πάει αυτές τις μέρες, αλλά πάρε αν θες και τον γιατρό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα είχα 104 νηστείας. Μη φοβάσαι. Έτσι είναι μία ανεβαίνει και μία κατεβαίνει. Εγώ για μιάμιση βδομάδα όπως διαβάζω και η Clue είχα πάνω από 100 νηστείας συνεχόμενα και δεν επηρεάστηκε καθόλου το μωρό από το ζάχαρο. Και δεν κάναμε ινσουλίνη. Δες πως θα πάει αυτές τις μέρες, αλλά πάρε αν θες και τον γιατρό.

Σε ευχαριστώ πολύ κ εσενα Νικολετα μου... Γενικα εφτανε καποιες φορες μεχρι 98 αντε 100 μια φορα... Τωρα επειδη ειναι 3η μερα που ειναι πανω απο 100 γι αυτο φοβηθηκα... Κ κατι ειχε πει ο ενδοκρινολόγος οτι αν ανεβει πανω απο 100 θα κανω λιγη ινσουλινη. Κ γι αυτο φοβηθηκα να τον παρω εχθες. Ηθελα να δωσω λιγο χρονο μηπως πεσει... Για να δουμε κ αυριο... Απλα εχω προσεξει πως αν μετρηθω πριν τις 9 αυτες τις μερες ειναι ανεβασμενο, ενω αν μετρηθω κατα τις 9 πεφτει κατω απο 100...Κ τις αλλες φορές το ειχα προσεξει... Να φτανει στο πικ του εκει η την ωρα κ μετα να πεφτει; Ποιος ξερει;... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κ εσενα Νικολετα μου... Γενικα εφτανε καποιες φορες μεχρι 98 αντε 100 μια φορα... Τωρα επειδη ειναι 3η μερα που ειναι πανω απο 100 γι αυτο φοβηθηκα... Κ κατι ειχε πει ο ενδοκρινολόγος οτι αν ανεβει πανω απο 100 θα κανω λιγη ινσουλινη. Κ γι αυτο φοβηθηκα να τον παρω εχθες. Ηθελα να δωσω λιγο χρονο μηπως πεσει... Για να δουμε κ αυριο... Απλα εχω προσεξει πως αν μετρηθω πριν τις 9 αυτες τις μερες ειναι ανεβασμενο, ενω αν μετρηθω κατα τις 9 πεφτει κατω απο 100...Κ τις αλλες φορές το ειχα προσεξει... Να φτανει στο πικ του εκει η την ωρα κ μετα να πεφτει; Ποιος ξερει;... 

Κι εμένα μου έγραψε ενέσεις ινσουλίνης η ενδοκρινολόγος, γιατί για μιάμιση βδομάδα είχα πάνω από 100. Αλλά μου είπε να τις κάνω μόνο αν οι μετρήσεις στον υπέρηχο έδειχναν ότι επηρεάστηκε το μωρό από το ζάχαρο.

Ο γυναικολόγος μέτρησε την κοιλιά του μωρού και δεν είχε επηρεαστεί. Οπότε και ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος μου είπαν να μην κάνω ακόμα ινσουλίνη. Την Δευτέρα έχω  να κάνω μια εξέταση που λέγεται Βιοφυσικό Προφίλ ας ελπίσουμε να μην έχει επηρεαστεί το μωρό....

Για μετρήσου και αύριο να δεις. Ανάλογα τι ώρα ξυπνάς. Μπορεί να έτυχε, αλλά μπορεί και να φτάνει στο πικ. Δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Χοντρουλίτσες μου μην αγχώνεστε τόσο πολύ με το ζάχαρο, έχουμε φτάσει στο τέλος πια! Όλα καλά θα πάνε αυτό θα σκέφτεστε μόνο, είναι χαμηλές οι τιμές και τα μωράκια δεν επηρεάζονται.. Και όταν με το καλό γεννήσετε βγάλτε το άχτι σας, μπείτε στο πρώτο ζαχαροπλαστείο και κάντε ζημιά!χαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giwtouli1990 είπε:

Χοντρουλίτσες μου μην αγχώνεστε τόσο πολύ με το ζάχαρο, έχουμε φτάσει στο τέλος πια! Όλα καλά θα πάνε αυτό θα σκέφτεστε μόνο, είναι χαμηλές οι τιμές και τα μωράκια δεν επηρεάζονται.. Και όταν με το καλό γεννήσετε βγάλτε το άχτι σας, μπείτε στο πρώτο ζαχαροπλαστείο και κάντε ζημιά!χαχα 

Ναι ναι ναι ναι ναι αυτό αυτό αυτό αυτό αυτό.....

Πόσο ταύτιση ένιωσα. Περιμένω το οκ απ' τους γιατρούς να ξεσκίσω ότι υπάρχει στα ζαχαροπλαστεία!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Κι εμένα μου έγραψε ενέσεις ινσουλίνης η ενδοκρινολόγος, γιατί για μιάμιση βδομάδα είχα πάνω από 100. Αλλά μου είπε να τις κάνω μόνο αν οι μετρήσεις στον υπέρηχο έδειχναν ότι επηρεάστηκε το μωρό από το ζάχαρο.

Ο γυναικολόγος μέτρησε την κοιλιά του μωρού και δεν είχε επηρεαστεί. Οπότε και ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος μου είπαν να μην κάνω ακόμα ινσουλίνη. Την Δευτέρα έχω  να κάνω μια εξέταση που λέγεται Βιοφυσικό Προφίλ ας ελπίσουμε να μην έχει επηρεαστεί το μωρό....

Για μετρήσου και αύριο να δεις. Ανάλογα τι ώρα ξυπνάς. Μπορεί να έτυχε, αλλά μπορεί και να φτάνει στο πικ. Δεν έχω ιδέα.

Μακαρι μωρε να μην χρειαστεί... Βιοφυσικο προφιλ;;; Δεν το εχω ξανακουσει... Τι ειναι αυτο κ ποιος το κανει; Ο γυναικολογος σου ή χρειαζεται ο γιατρος που κανει τις εξετασεις α, β κ γ επιπεδου; Γιατι εμενα μου τις εκανε αλλος... Τι μετρας στο Βιοφυσικο προφιλ; Για κοιλιτσα μου εχει πει κ γενικα για το βαρος του μωρου οτι ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο... Οτι ειναι καλα... Για να δουμε κ αυριο... Ουφ... 

Just now, tsilona είπε:

Κ μένα με είπε ο άλλος ότι το μωρο επηρεάστηκε με νηστείας κάτω των 90 εδώ κ πόσο καιρό...ευτυχως που πήγα κ αλλου

Καλα μιλαμε ο καθενας λεει ο, τι του κατεβει... Ακου να δεις με τοσο λιγο να εχει επηρεαστει... Καλα που εκανες κ εφυγες... 

@Nikoleta...μπηκα κ διαβασα τι είναι το βιοφυσικο προφιλ... Κατα καποιο τροπο οταν ειχα κανει το ντοπλερ μου ειχε πει ο γιατρος οτι κοιταμε 5 πραγματα στο ντοπλερ κ εμενα ηταν 5/5 τελεια... Δεν ξερω αν ηταν αυτα ακριβώς. Θα επιμεινω οταν ξαναπαω για υπερηχο απο εβδομαδα να μου πει ο γιατρος αν ολα ειναι καλα οσον αφορα το ζαχαρο. Αν εχει επηρεαστεί ο μπεμπουλης... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Μακαρι μωρε να μην χρειαστεί... Βιοφυσικο προφιλ;;; Δεν το εχω ξανακουσει... Τι ειναι αυτο κ ποιος το κανει; Ο γυναικολογος σου ή χρειαζεται ο γιατρος που κανει τις εξετασεις α, β κ γ επιπεδου; Γιατι εμενα μου τις εκανε αλλος... Τι μετρας στο Βιοφυσικο προφιλ; Για κοιλιτσα μου εχει πει κ γενικα για το βαρος του μωρου οτι ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο... Οτι ειναι καλα... Για να δουμε κ αυριο... Ουφ... 

Καλα μιλαμε ο καθενας λεει ο, τι του κατεβει... Ακου να δεις με τοσο λιγο να εχει επηρεαστει... Καλα που εκανες κ εφυγες... 

@Nikoleta...μπηκα κ διαβασα τι είναι το βιοφυσικο προφιλ... Κατα καποιο τροπο οταν ειχα κανει το ντοπλερ μου ειχε πει ο γιατρος οτι κοιταμε 5 πραγματα στο ντοπλερ κ εμενα ηταν 5/5 τελεια... Δεν ξερω αν ηταν αυτα ακριβώς. Θα επιμεινω οταν ξαναπαω για υπερηχο απο εβδομαδα να μου πει ο γιατρος αν ολα ειναι καλα οσον αφορα το ζαχαρο. Αν εχει επηρεαστεί ο μπεμπουλης... 

Να πας αλλά μην ρωτάς! Άστον να σε πει από μόνος του!!!(καμμένη εγώ)

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Μακαρι μωρε να μην χρειαστεί... Βιοφυσικο προφιλ;;; Δεν το εχω ξανακουσει... Τι ειναι αυτο κ ποιος το κανει; Ο γυναικολογος σου ή χρειαζεται ο γιατρος που κανει τις εξετασεις α, β κ γ επιπεδου; Γιατι εμενα μου τις εκανε αλλος... Τι μετρας στο Βιοφυσικο προφιλ; Για κοιλιτσα μου εχει πει κ γενικα για το βαρος του μωρου οτι ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο... Οτι ειναι καλα... Για να δουμε κ αυριο... Ουφ... 

@Nikoleta...μπηκα κ διαβασα τι είναι το βιοφυσικο προφιλ... Κατα καποιο τροπο οταν ειχα κανει το ντοπλερ μου ειχε πει ο γιατρος οτι κοιταμε 5 πραγματα στο ντοπλερ κ εμενα ηταν 5/5 τελεια... Δεν ξερω αν ηταν αυτα ακριβώς. Θα επιμεινω οταν ξαναπαω για υπερηχο απο εβδομαδα να μου πει ο γιατρος αν ολα ειναι καλα οσον αφορα το ζαχαρο. Αν εχει επηρεαστεί ο μπεμπουλης... 

Ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω Βιοφυσικό Προφίλ γιατί έχω διαβήτη κύησης. Μου είπαν από το μαιευτήριο ότι το Βιοφυσικό Προφίλ είναι nst (καρδιοτοκογράφος) που καταγράφει τι συσπάσεις που κάνεις εκείνη την ώρα και την καρδιά του μωρού και αμέσως μετά θα μου κάνουν πάλι Doppler. Θα μου το κάνει η ίδια γιατρός που μου έκανε Αυχενική, Β' Επιπέδου και Doppler.

Κι εμένα είναι λίγο παραπάνω σε μέγεθος, αλλά από την αρχή ήταν. Δε μεγάλωσε παραπάνω τώρα. Επίσης και οι μετρήσεις στο αμνιακό υγρό δείχνουν αν έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο το μωρό. Κάθε φορά να λες να σου κάνει έξτρα μετρήσεις για το ζάχαρο. Εγώ αυτό κάνω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...