Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@marioula1234 κόλλησε τ όνομα σου.αχαχαχα

Τρώω παγωτό χωρίς ζάχαρη,χωρίς γλουτένη κ γενικά χωρίς γεύση αλλά χαίρομαι λίγο.χαχαχαχαχα

Just now, gogouli_ είπε:

Ε να σας πω κάτι; έχω που έχω το ένστικτο ότι μέσα στη βδομάδα θα γεννήσω, έχω και τις προβλέψεις της μεγάλης γκουρού της ομαδαρας μας @Farmakotriftena και με έχετε κάνει και το έχω πιστέψει χαχαχαχα!

Εν τω μεταξύ έχει 2-3 μέρες νιώθω ότι κλείνει η αναπνοή μου και καπάκια με πιάνει πέτρωμα στην κοιλιά και πόνος ελαφρύς περιόδου. Αλλά φανταστείτε ότι πλέον ξέρω ότι θα πετρωσει η κοιλια μου γιατί πρώτα με πιάνει δυσπνοια! Κατά τα άλλα δεν ξέρω γιατι λένε ότι στο τέλος δεν το νιώθεις τόσο πολύ το νερό, εμένα κοντεύει να με διαλύσει. Επίσης δηλώνω ευτυχία που κοιμάμαι με μακρυμανικες πιτζάμες χαχαχα 

Κ γω είχα ένστικτο για την εβδομάδα που μας πέρασε είδατε,κ θα μπαινα αν δεν πατούσα πόδι! Αχαχαχαχχα πάμε τώρα ξανά απτην αρχή.δεν έχω κανένα ένστικτο πλέον.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

12 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κοριτσουδια μου τι μου κάνετε;;;; καλέ σας διάβασα στα γρήγορα κ ζηλεύω που μιλάτε για τις εγκυμοσυνες σας κ τις κοιλίτσες.... Αχ γέννησα πολύ ξαφνικά και δεν προλάβα να το συνειδητοποίησω ότι θα χάσω την κοιλιτσα μου με τις ωραίες κλωτσιτσες μου αχχχχχ ❤️❤️❤️ μην βιάζεστε χαρείτε το δεν το ζούμε πολλές φορές στη ζωή μας❤️ @Mamacita Alina καρδιά μου να σου ζήσει το μωράκι σου; πως είσαι; σε πονάει η τομή; η μπεμπουλα; ο θηλασμός;

Καλέ γέννησε καμία άλλη μετά από εμένα κ τη μαμασιτα; 

Η Ελπίδα έδωσε παρόν; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως ειστε;;; 

Εμείς είμαστε μια Χαρούλα όλη μέρα βυζι χαχαχ

Ήρθαμε χθες σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας! 

Έβαλα τη ζουζούνα μ στο προφίλ όσες θέλετε να τη δείτε ❤️

Και το ιδιο ενιωσα αγαπη μου, ηταν τοσο ξαφνικο που μετα μου ελειπε η κοιλιτσα μου, το λεγατε κ δε το πιστευα οτι θα το νιωσω αυτο. Κατα τα αλλα παααρα πολυ ξενυχτι, ειμαι κομματια, ο μπεμπης εχει το εντερακι του κ σφιγγεται ολη την ωρα κ φυσικα τη νυχτα ακομα πιο πολυ. Χθες 2 με 7.30 ημουν ξυπνια κ μετα αντε να κοιμηθηκα κανα μισαωρο, η νυχτα ηταν πολυ δυσκολη...η αυπνια εχει βαρεσει κοκκινο. Του εχω παρει σταγονες αλλα προς το παρον δεν τον εχουν πιασει θα δουμε..2 μερα σημερα. 

Η μπουμπου σου ειναι πανεμορφη! Ευχομαι να ειναι ησυχουλα να κοιμαται κ να τρωει! Κ γω με τα βυζια εξω ολη μερα!❣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Και το ιδιο ενιωσα αγαπη μου, ηταν τοσο ξαφνικο που μετα μου ελειπε η κοιλιτσα μου, το λεγατε κ δε το πιστευα οτι θα το νιωσω αυτο. Κατα τα αλλα παααρα πολυ ξενυχτι, ειμαι κομματια, ο μπεμπης εχει το εντερακι του κ σφιγγεται ολη την ωρα κ φυσικα τη νυχτα ακομα πιο πολυ. Χθες 2 με 7.30 ημουν ξυπνια κ μετα αντε να κοιμηθηκα κανα μισαωρο, η νυχτα ηταν πολυ δυσκολη...η αυπνια εχει βαρεσει κοκκινο. Του εχω παρει σταγονες αλλα προς το παρον δεν τον εχουν πιασει θα δουμε..2 μερα σημερα. 

Η μπουμπου σου ειναι πανεμορφη! Ευχομαι να ειναι ησυχουλα να κοιμαται κ να τρωει! Κ γω με τα βυζια εξω ολη μερα!❣

Υπομονή... θα στρώσει αυτό σε λίγο καιρό. Κι εμένα ο γιος μου έτσι ήταν. Εγώ ήμουν αυπνη για μέρες ολόκληρες. Είχα τρομερές εξαψεις από την αϋπνία. Έκλαιγα από απελπισία. Γιατί κοιμόταν 20λεπτα όλο το 24ωρο. Ακόμα και την νύχτα. Δεν εκανε ουτε εναν 2ωρο σερι ύπνο. Πω πω ελπίζω να μη ζήσω παρόμοιες καταστάσεις.

Just now, tsilona είπε:

@marioula1234 κόλλησε τ όνομα σου.αχαχαχα

Τρώω παγωτό χωρίς ζάχαρη,χωρίς γλουτένη κ γενικά χωρίς γεύση αλλά χαίρομαι λίγο.χαχαχαχαχα

Κ γω είχα ένστικτο για την εβδομάδα που μας πέρασε είδατε,κ θα μπαινα αν δεν πατούσα πόδι! Αχαχαχαχχα πάμε τώρα ξανά απτην αρχή.δεν έχω κανένα ένστικτο πλέον.

Σε 10 ημέρες μπαίνεις 40η; 

Άκυρο... σε 5. Χάνει μέρες τικερακι σου.

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

farmakotriftena   πητ    24/9      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10.    αγοράκι!!    

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!  

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

Tsilona                  πητ      1/11      κοριτσάκι!!

Clue                       πητ      7/11      κοριτσάκι!!

      ******************

Elpida20         ;;;      κοριτσάκι!!

          ************

Sissy_geo            ??    αγοράκι

Jennak83             10/9   αγοράκι

minxri                   12/9  αγοράκι+κοριτσάκι

Marioula1234     16/9   κοριτσάκι

mamacita Alina   19/9  κοριτσάκι

Giotitsa                   ?       Αγοράκι

Είσαι καλύτερα μαμασιτα μου;;;

Καλεεεεε στις 17 γέννησα ήταν ξημερώματα... Χαχα


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Υπομονή... θα στρώσει αυτό σε λίγο καιρό. Κι εμένα ο γιος μου έτσι ήταν. Εγώ ήμουν αυπνη για μέρες ολόκληρες. Είχα τρομερές εξαψεις από την αϋπνία. Έκλαιγα από απελπισία. Γιατί κοιμόταν 20λεπτα όλο το 24ωρο. Ακόμα και την νύχτα. Δεν εκανε ουτε εναν 2ωρο σερι ύπνο. Πω πω ελπίζω να μη ζήσω παρόμοιες καταστάσεις.

Σε 10 ημέρες μπαίνεις 40η; 

Άκυρο... σε 5. Χάνει μέρες τικερακι σου.

Ποπο τι λες; Φανταζομαι τι τραβηξες! Δε παλευεται παιδια η αυπνια, κ οταν κοιμηθει το μωρο που λενε να κοιμαται κ η μαμα ειναι αδυματον γιατι βρισκεις λιγο χρονο να κανεις δουλειες επισης εγω απο την αυπνια εχω τετοια υπερενταση κ πονοκεφαλο που δε μπορω να πω τωρα κοιμαμαι κατευθειαν.. εσενα ειχε κολικους;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ακόμα δεν το έχω πιστέψει... Όπως είπες πέρασα τόσα πολλά που ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι έρχεται η μπέμπα!! Εδω δε πιστευα με τίποτα ότι θα έφτανα στη 38η!!

Κατά τα άλλα φοβάμαι πάρα πολύ, καθώς γνωρίζω βήμα βήμα το τι με περιμένει. Είναι και η 3η μου καισαρική.

@winspert και @gogouli_ ευχαριστώ κοριτσαρες! 

Είδες όμως ότι όλα πήγαν τέλεια κι έφτασες στο τέλος; και να δεις ότι το μωράκι θα βγει και 2.5 κιλακια και όλα θα είναι υπέροχα. Τελικά ισχύει ότι όσες έχουν γεννήσει ξανά έχουν μεγαλύτερο φόβο από τις πρωτοτοκες, επειδή γνωρίζουν τη διαδικασία; 

Κι εγώ κορίτσια δε σας κρύβω ότι τρέμω! Θέλω τόσο πολύ να την πάρω στην αγκαλιά μου αλλα φοβάμαι εξίσου πολύ. Έχω τόσο ανάμεικτα συναισθήματα, κλαίω με το παραμικρό, ανησυχώ αν θα μπορέσω να γίνω καλή μανούλα και να ανταποκριθώ. Νομίζω ότι τώρα συνειδητοποίησα ότι έρχεται και με έπιασε πανικός. Από την άλλη αναρωτιέμαι αν τα συναισθήματα και οι σκέψεις μου είναι φυσιολογικές! 

Ενας πανικός μέσα μου... 

πρίν από 12 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Δεν έχουμε επιστρέψει ακόμη βγαίνουμε τη Δευτέρα :)

Με το καλο να γυρίσετε σπιτάκι σας αγάπη μου!!! 

Just now, Evangeliaa είπε:

Περιγράφεις ακριβώς μια σύσπαση....χαχα....κοντεύεις αγάπη!!!

Δεν έχουν όμως έντονο πόνο, ίσα μια ενόχληση και δυσφορία. Έτσι εκδηλωνονται; Αν είναι συσπάσεις όλα αυτά που νιώθω πληθαίνουν μέρα με τη μέρα! 

Just now, marioula1234 είπε:

Καλεεεεε στις 17 γέννησα ήταν ξημερώματα... Χαχα

Τι πλάσματα όμορφα είναι αυτά;;;; Να τα χαίρεσαι κούκλα μου! 

Just now, tsilona είπε:

@marioula1234 κόλλησε τ όνομα σου.αχαχαχα

Τρώω παγωτό χωρίς ζάχαρη,χωρίς γλουτένη κ γενικά χωρίς γεύση αλλά χαίρομαι λίγο.χαχαχαχαχα

Κ γω είχα ένστικτο για την εβδομάδα που μας πέρασε είδατε,κ θα μπαινα αν δεν πατούσα πόδι! Αχαχαχαχχα πάμε τώρα ξανά απτην αρχή.δεν έχω κανένα ένστικτο πλέον.

Τσιλοναρα μου, έρχεται η ώρα σου!!! Γεννας λέμε, τέλος!!! Χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γωγουλι εγώ δεν τρέμω τη διαδικασία,τρέμω το μετά που θα ναι *2. Πόσο μάλλον η φαρμάκω που ναι *3!! Χαχαχα

Καλά αυτό όντως ειναι δύσκολο!!!! Χαχαχα 

  • Λυπημένη/-ος 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ποπο τι λες; Φανταζομαι τι τραβηξες! Δε παλευεται παιδια η αυπνια, κ οταν κοιμηθει το μωρο που λενε να κοιμαται κ η μαμα ειναι αδυματον γιατι βρισκεις λιγο χρονο να κανεις δουλειες επισης εγω απο την αυπνια εχω τετοια υπερενταση κ πονοκεφαλο που δε μπορω να πω τωρα κοιμαμαι κατευθειαν.. εσενα ειχε κολικους;

Μάλλον... κανείς δεν μπορεί να σου πει σίγουρα αν είναι όντως κολικοί. Και οι γιατροί κάθε ασταμάτητη γκρίνια, κολικο την ονομάζουν! Πάντως όντως στις 40 ημέρες άλλαξε κατά πολύ το μωρό. Άρχισε να κοιμάται ένα με δύο , διωρα με τριωρα όλο το 24ωρο...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Είδες όμως ότι όλα πήγαν τέλεια κι έφτασες στο τέλος; και να δεις ότι το μωράκι θα βγει και 2.5 κιλακια και όλα θα είναι υπέροχα. Τελικά ισχύει ότι όσες έχουν γεννήσει ξανά έχουν μεγαλύτερο φόβο από τις πρωτοτοκες, επειδή γνωρίζουν τη διαδικασία; 

Κι εγώ κορίτσια δε σας κρύβω ότι τρέμω! Θέλω τόσο πολύ να την πάρω στην αγκαλιά μου αλλα φοβάμαι εξίσου πολύ. Έχω τόσο ανάμεικτα συναισθήματα, κλαίω με το παραμικρό, ανησυχώ αν θα μπορέσω να γίνω καλή μανούλα και να ανταποκριθώ. Νομίζω ότι τώρα συνειδητοποίησα ότι έρχεται και με έπιασε πανικός. Από την άλλη αναρωτιέμαι αν τα συναισθήματα και οι σκέψεις μου είναι φυσιολογικές! 

Ενας πανικός μέσα μου... 

Με το καλο να γυρίσετε σπιτάκι σας αγάπη μου!!! 

Δεν έχουν όμως έντονο πόνο, ίσα μια ενόχληση και δυσφορία. Έτσι εκδηλωνονται; Αν είναι συσπάσεις όλα αυτά που νιώθω πληθαίνουν μέρα με τη μέρα! 

Τι πλάσματα όμορφα είναι αυτά;;;; Να τα χαίρεσαι κούκλα μου! 

Τσιλοναρα μου, έρχεται η ώρα σου!!! Γεννας λέμε, τέλος!!! Χαχαχα

Ναι Γωγουλι, γιατί γνωρίζεις τι σε περιμένει. Εγώ κάνω εικόνες βήμα βήμα την όλη διαδικασία, πλέον τα έχω μάθει και τρέμω... Ενώ όταν δεν ξέρεις τι σε περιμένει είναι αλλιώς. Κι εκεί υπάρχει άγχος εννοείται!

Όσο για τις συσπάσεις κι εμένα έτσι είναι όπως τις περιγράφεις. Δύσπνοια, ένα πλάκωμα και μετά ξεκινάει το πέτρωμα στη κοιλιά και νιώθω ένα αόρατο χέρι να με πνίγει!

Just now, tsilona είπε:

Γωγουλι εγώ δεν τρέμω τη διαδικασία,τρέμω το μετά που θα ναι *2. Πόσο μάλλον η φαρμάκω που ναι *3!! Χαχαχα

Σήμερα ο μικρός έχει ασταμάτητη γκρίνια.. Ένα μόνιμο κλάμα ακούμε από το πρωί. τέτοιες μέρες (τις οποίες, έχει συχνα) κι εμένα με πιάνει τρόμος για το τι με περιμένει. 

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή λέτε για αϋπνία εμένα η κόρη μου μέχρι τα 2 της δεν κοιμήθηκε ποτέ μα ποτέ σερί πάνω από 2 ώρες ξυπνούσε άπειρες φορές για βυζί αν γύριζα τον χρόνο πίσω θα είχα δώσει πιπίλα να κοιμηθώ κι εγώ λιγάκι γτ ήμουν ένα κινούμενο πτώμα φυσικά χωρίς βοήθεια εγώ την κουραρα εξ'ολοκληρου πλέον αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το παιδί θα πάει όπως το πας όσο έχεις άγχος δεν θα ηρεμεί ποτέ μα ποτέ ούτε εκείνο αλλά στην αρχή είναι όλα τόσο άγνωστα φοβάσαι και την κλανια τους πχ 

@Farmakotriftenaκορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι καλή λευτεριά με το καλό να κρατήσεις την κούκλα σου αγκαλιά χαίρομαι πολύ για σένα 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια επειδή λέτε για αϋπνία εμένα η κόρη μου μέχρι τα 2 της δεν κοιμήθηκε ποτέ μα ποτέ σερί πάνω από 2 ώρες ξυπνούσε άπειρες φορές για βυζί αν γύριζα τον χρόνο πίσω θα είχα δώσει πιπίλα να κοιμηθώ κι εγώ λιγάκι γτ ήμουν ένα κινούμενο πτώμα φυσικά χωρίς βοήθεια εγώ την κουραρα εξ'ολοκληρου πλέον αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το παιδί θα πάει όπως το πας όσο έχεις άγχος δεν θα ηρεμεί ποτέ μα ποτέ ούτε εκείνο αλλά στην αρχή είναι όλα τόσο άγνωστα φοβάσαι και την κλανια τους πχ 

@Farmakotriftenaκορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι καλή λευτεριά με το καλό να κρατήσεις την κούκλα σου αγκαλιά χαίρομαι πολύ για σένα 

Εμένα τα δύο παιδιά βολεύτηκαν με τον αντίχειρα! Κι εγώ έχω πει πως εδώ θα δώσω πιπίλα αλλά έχω ακούσει και για μωρά που κλαίνε κάθε τρείς και λίγο όλο το βράδυ γιατί τους φεύγει η πιπίλα μέσα στον ύπνο. Οπότε είμαι σε δίλλημα. Πάντως ο μικρός τελικά άρχισε να κοιμάται σερί μόλις ανακάλυψε το δάκτυλο. Εκεί σώθηκα γιατί πιο πριν είχε για πιπίλα το βυζι Και ξυπνούσε συνέχεια συνέχεια συνέχεια!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!! Σύντομα να έρθει και για σένα η μέρα που θα γεννήσεις!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...