Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Εμένα μου τον μέτρησε την περασμένη Πεμπτη με τον υπέρηχο...είχα για 3 μερςς δυνατές συσπασεις...Δεν ξέρω αν οφειλόταν σ αυτο τελικα....Αλλά ναι με το που μπεις ξερω οτι πολλοί γιατροί τσεκάρουν να δουν περιπου πού βρισκεσαι


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσι μου εμείς που είμαστε και στην ίδια εβδομάδα όχι δεν μου έχει αναφέρει κάτι για χέρι ή δάχτυλο ακόμα...

Ναι εμείς είμαστε μαζί. Έκανα μαθήματα ανώδυνου τοκετού σήμερα και μου είπε η μαία ότι όταν μπαίνεις στον μήνα σου ο γιατρός σου κάνει κολπική εξέταση. Και την ρωτάω με το χέρι; Και μου λέει με το δάχτυλο. Άρα την άλλη Τετάρτη θα μου βάλει και διαβάζω ότι πονάει.... 

Επίσης η μαία μου είπε ότι έπεσε λίγο η κοιλιά μου και δε βλέπει να τρώω όλο το μήνα. Να αρχίσω περπάτημα και σεξ είπε. Καλά το σεξ έχω ξεχάσει και πως γίνεται.

Just now, Evangeliaa είπε:

Εμένα μου τον μέτρησε την περασμένη Πεμπτη με τον υπέρηχο...είχα για 3 μερςς δυνατές συσπασεις...Δεν ξέρω αν οφειλόταν σ αυτο τελικα....Αλλά ναι με το που μπεις ξερω οτι πολλοί γιατροί τσεκάρουν να δουν περιπου πού βρισκεσαι

Εμένα μου μέτρησαν σήμερα από την κοιλιά τον τράχηλο. Από 32mm που ήταν πριν 1 μήνα πήγε στα 28mm. Πριν 1 μήνα που μου τον μέτρησαν κολπικά κι εγώ πονούσα και έκανα πιο πολλές συσπάσεις. Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό.

Κι εγώ έχω συσπάσεις και μου είπε να κόψω σε 1 βδομάδα τα χάπια που παίρνω για τις συσπάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Την Τετάρτη θα με δει ο γυναικολόγος όπου θα έχω μπει ήδη στον μήνα μου (θα είμαι 36+4). Μου είπε θα μου βάλει λίγο δάχτυλο για να δει τράχηλο. Πρέπει από τώρα αυτό να γίνει; Εσάς σας το έχουν κάνει;

@Farmakotriftena να πάνε όλα καλά αύριο!

Ξερω οτι το κανουν αλλα οχι τοσο νωρις, πχ στην αδερφη μου το χε κανει μια εβδομαδα πριν μπει στη 40η εβδομαδα. Δηλ λιγο πριν γεννησεις το κανουν αυτο για να βοηθησουν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ξερω οτι το κανουν αλλα οχι τοσο νωρις, πχ στην αδερφη μου το χε κανει μια εβδομαδα πριν μπει στη 40η εβδομαδα. Δηλ λιγο πριν γεννησεις το κανουν αυτο για να βοηθησουν κιολας.

Κι εγώ λέω μήπως είναι νωρίς από τώρα. Δε μου είπε για χέρι, για δάχτυλο μου είπε. Βέβαια δεν ξέρω αν έχει διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Κι εγώ λέω μήπως είναι νωρίς από τώρα. Δε μου είπε για χέρι, για δάχτυλο μου είπε. Βέβαια δεν ξέρω αν έχει διαφορά. 

Το ιδιο ειναι, εγω δε θα ηθελα να μου το κανει απο τοσο νωρις δεν υπαρχει λογος, εκτος αν σου εχει πει οτι θα γεννησεις σε πιο μικρη εβδομαδα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Την Τετάρτη θα με δει ο γυναικολόγος όπου θα έχω μπει ήδη στον μήνα μου (θα είμαι 36+4). Μου είπε θα μου βάλει λίγο δάχτυλο για να δει τράχηλο. Πρέπει από τώρα αυτό να γίνει; Εσάς σας το έχουν κάνει;

@Farmakotriftena να πάνε όλα καλά αύριο!

Νικολετα μου καλησπέρα... Κ εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι απο 38η κ μετα θα με δει κολπικα... Οχι νωριτερα για να μην προκαλεσουμε προωρο τοκετο... Ρωτα τον αν ειναι απαραίτητο για να δεις τι θα σου πει. Πες του οτι φοβάσαι λιγο την εξεταση αυτη κ ισως να την αφηνατε για επομενη εβδομάδα. Εκτος κ αν για καποιο λόγο τη θεωρεί απαραιτητη. Συζητησε το μαζι του... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Νικολετα μου καλησπέρα... Κ εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι απο 38η κ μετα θα με δει κολπικα... Οχι νωριτερα για να μην προκαλεσουμε προωρο τοκετο... Ρωτα τον αν ειναι απαραίτητο για να δεις τι θα σου πει. Πες του οτι φοβάσαι λιγο την εξεταση αυτη κ ισως να την αφηνατε για επομενη εβδομάδα. Εκτος κ αν για καποιο λόγο τη θεωρεί απαραιτητη. Συζητησε το μαζι του... 

Αν πάει να πειράξει θα το καταλαβεις!επίσης αν τσεκαρει απλά,πάλι θα τι καταλάβεις. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Farmakotriftena αγάπη μου οι σκέψεις όλων μας θα είναι μαζί σου! Ένα πολύ δύσκολο ταξίδι για σένα φτάνει στο τέλος του και έρχεται η στιγμή της δικαίωσης! Να σου πάνε όλα υπέροχα, να την πάρεις στη αγκαλιά σου και μετά γρήγορα για κόκκινες πινακίδες στο αμάξι χαχαχα. Έχεις την αγάπη μας, και περιμένουμε τα νέα σου όταν μπορέσεις!!!! 

Just now, Nikoleta... είπε:

Κι εγώ λέω μήπως είναι νωρίς από τώρα. Δε μου είπε για χέρι, για δάχτυλο μου είπε. Βέβαια δεν ξέρω αν έχει διαφορά. 

Αγάπη κι εμένα μου είχε πει ότι; πο την 38η θα με δει με το χέρι, δεν ήθελε πιο πριν! Βέβαια ξέρεις γιατρός με γιατρό διαφέρουν, και σε γνώμες και χειρισμούς κτλ. Απλώς αν δε νιώθεις σίγουρη ρώτησε τον πρώτα κατά πόσο είναι απαραίτητο να συμβεί, μπορεί να έχει τους λόγους του. Εμένα την Παρασκευή θα με δει από κάτω, αύριο θα πάω για κορδέλα και υπέρηχο στο νοσοκομείο! 

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Το ιδιο ειναι, εγω δε θα ηθελα να μου το κανει απο τοσο νωρις δεν υπαρχει λογος, εκτος αν σου εχει πει οτι θα γεννησεις σε πιο μικρη εβδομαδα;

Κι εγώ νομίζω πως είναι νωρίς. Δε μου έχει πει κάτι για πιο νωρίς.

Just now, tsilona είπε:

Το δάχτυλο το βάζουν συνήθως την ώρα του τοκετού για να δουν την πορεία της διαστολής.δλδ αφού ξεκινήσει ο τοκετός απο μόνος του.

 

Έτσι μου είχε πει και η μητέρα μου. Βέβαια δε μου το είπε ο γιατρός, αλλά η μαία του. Αλλά δε θα ξέρει η μαία πώς δουλεύει ο γιατρός;

Just now, winspert είπε:

Νικολετα μου καλησπέρα... Κ εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι απο 38η κ μετα θα με δει κολπικα... Οχι νωριτερα για να μην προκαλεσουμε προωρο τοκετο... Ρωτα τον αν ειναι απαραίτητο για να δεις τι θα σου πει. Πες του οτι φοβάσαι λιγο την εξεταση αυτη κ ισως να την αφηνατε για επομενη εβδομάδα. Εκτος κ αν για καποιο λόγο τη θεωρεί απαραιτητη. Συζητησε το μαζι του... 

Καλησπέρα! Έτσι θα του πω. Αν είναι να το αφήσουμε για την άλλη βδομάδα που θα είμαι 37 και κάτι. Η μαία μου είπε να κάνω και ολοκληρωμένο σεξ για να έρθει πιο γρήγορα ο τοκετός με το που θα μπω στον μήνα μου. Πολύ βιασύνη βλέπω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...