Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλημέρα!

8 hours ago, winspert said:

Κορίτσια, ο υπερηχος ισχυων ειναι απαραιτητος για ολα τα μωρα; Εμας δεν μας ειπαν τπτ... 

Αυτό που μας είπε ο γυναικολόγος είναι πως αν υπάρχει θέμα με τα ισχία διορθώνεται βάζοντας για ένα διάστημα διπλή πάνα. Αν αργήσουν να το εντοπίσουν μπορεί μετά να θέλει επέμβαση. Βέβαια μόνο αν υπάρχει θέμα. Απλά διορθώνεται πολύ εύκολα και είναι αρκετά μωρά που έχουν χαλαρά ισχία. Οπότε γίνεται σχεδόν ρουτίνας η εξέταση για να μη μπαίνουν μετά σε αυτή τη διαδικασία.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια, ο υπερηχος ισχυων ειναι απαραιτητος για ολα τα μωρα; Εμας δεν μας ειπαν τπτ... 

Καλημερα κοριτσια κ μπεμπουλινια! Εμεις δεν καναμε τα κοιταξε η παιδιατρος!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Αυτό που μας είπε ο γυναικολόγος είναι πως αν υπάρχει θέμα με τα ισχία διορθώνεται βάζοντας για ένα διάστημα διπλή πάνα. Αν αργήσουν να το εντοπίσουν μπορεί μετά να θέλει επέμβαση. Βέβαια μόνο αν υπάρχει θέμα. Απλά διορθώνεται πολύ εύκολα και είναι αρκετά μωρά που έχουν χαλαρά ισχία. Οπότε γίνεται σχεδόν ρουτίνας η εξέταση για να μη μπαίνουν μετά σε αυτή τη διαδικασία.

Καλημερα εμένα μου είχαν πει οτι το κάνουν όλα τα μωρά αλλά είναι προληπτικός έλεγχος εμένα τα εξετάζει κάθε φορά ο παιδίατρος


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Μιλησα με την παιδιατρο κ μου ειπε πως στα αγορια γίνεται υπερηχος ισχυων μονο αν υπάρχουν παθολογικα ευρηματα κ αν το παιδι στην κοιλια δεν ειχε παρει  θεση. Το χρωμα στα ματια, ποτε να χαρω οτι μπορει  να μεινει; Ο μπεμπουλης μου εχει υπεροχα γκρι ματια... Εχει ο μπαμπας μας ωραια ματια... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Αύριο θα κανω εισαγωγή αγάπη για να κάνω ersp θα μου τραβήξουν την πέτρα απο το σωληνάκι και χειρουργείο λαπαροσκοπικα Εχω τον Φεβρουάριο θα γίνονταν πιο νωρίς αλλά αυτός θέλει να προσέξουμε την μητρα

Αγάπη μου καλη όλα δεξιά να σου πάνε! ❤️ 

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Μιλησα με την παιδιατρο κ μου ειπε πως στα αγορια γίνεται υπερηχος ισχυων μονο αν υπάρχουν παθολογικα ευρηματα κ αν το παιδι στην κοιλια δεν ειχε παρει  θεση. Το χρωμα στα ματια, ποτε να χαρω οτι μπορει  να μεινει; Ο μπεμπουλης μου εχει υπεροχα γκρι ματια... Εχει ο μπαμπας μας ωραια ματια... 

Αγάπη κάπου είχα διαβάσει ότι περίπου στους έξι μήνες βλέπεις τι χρώμα ματιά θα έχει το παιδί.. Πριν τους έξι λέει αλλάζει. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια να έχουμε μια υπέροχη μέρα! Η νύχτα μας ήταν άψογη μου φάνηκε λίγο ζεστουλα το απόγευμα... Πρέπει να έκανε δεκατακια από τα εμβόλια κ φοβόμουν μην σηκώσει πυρετό τη νύχτα αλλά δεν σήκωσε ευτυχώς... Κοιμηθηκε κυρία στις εννιά ξύπνησε όπως κάθε βράδυ κατά τις 3 κ μετά στις 8μιση πάλι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Μιλησα με την παιδιατρο κ μου ειπε πως στα αγορια γίνεται υπερηχος ισχυων μονο αν υπάρχουν παθολογικα ευρηματα κ αν το παιδι στην κοιλια δεν ειχε παρει  θεση. Το χρωμα στα ματια, ποτε να χαρω οτι μπορει  να μεινει; Ο μπεμπουλης μου εχει υπεροχα γκρι ματια... Εχει ο μπαμπας μας ωραια ματια... 

Εμένα φαντάσου το παιδί είχε πάρει θέση απ την 31η εβδομάδα! Όταν ρώτησα στο νοσοκομείο γιατί πρέπει να γίνει αυτή η εξέταση μου είπαν λόγω ισχιακής θέσης του μωρού στους υπέρηχους. Μα λέω το παιδί είχε γυρίσει με το κεφαλάκι από νωρίς και μου είπαν δεν παίζει ρόλο αφού πριν την 31η φαινόταν να κατεβαίνει με τα ισχία! Και μετά επειδή με είδαν ότι ανησύχησα λίγο μου είπαν όλα καλά ότι είναι ρουτίνα και γίνεται προληπτικά σε όλα τα μωράκια. Αυτααα! Καλημέρα μας!!

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου καλη όλα δεξιά να σου πάνε! ❤️ 

Αγάπη κάπου είχα διαβάσει ότι περίπου στους έξι μήνες βλέπεις τι χρώμα ματιά θα έχει το παιδί.. Πριν τους έξι λέει αλλάζει. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια να έχουμε μια υπέροχη μέρα! Η νύχτα μας ήταν άψογη μου φάνηκε λίγο ζεστουλα το απόγευμα... Πρέπει να έκανε δεκατακια από τα εμβόλια κ φοβόμουν μην σηκώσει πυρετό τη νύχτα αλλά δεν σήκωσε ευτυχώς... Κοιμηθηκε κυρία στις εννιά ξύπνησε όπως κάθε βράδυ κατά τις 3 κ μετά στις 8μιση πάλι. 

Εμένα αγάπη ουτε καν επηρεάστηκε απο το εμβόλιο ευτυχώς καλημερα και σε ευχαριστώ πολύ εγω άγχος φοβάμαι λίγο η αλήθεια είναι αλλά πρέπει να γίνει τι να κάνουμε

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα ειμαι να σκασω το μωρο καθε φορα που τρωει το 5 λεπτο που σας ελεγα μετα το γευμα κανει σαν τρελο χτυπιεται κλαιει κ ψαχνει να πιπιλισει κατι για να απαλυνει τον πονο του.Ολο αυτο κραταει ωρα ειδικα το κλαμα τι να κανω.Ο γιατρος λεει κολικοι εγω αδυνατω να πιστεψω κολικοι σε καθε γευμα.Τον βλεπω ετσι κ σκαω.Εχουμε αλλαξει 4 παιδιατρους ακρη δεν βγαζω.Μαρτυριο καθε φορα που τον ταιζω

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια καλησπερα ειμαι να σκασω το μωρο καθε φορα που τρωει το 5 λεπτο που σας ελεγα μετα το γευμα κανει σαν τρελο χτυπιεται κλαιει κ ψαχνει να πιπιλισει κατι για να απαλυνει τον πονο του.Ολο αυτο κραταει ωρα ειδικα το κλαμα τι να κανω.Ο γιατρος λεει κολικοι εγω αδυνατω να πιστεψω κολικοι σε καθε γευμα.Τον βλεπω ετσι κ σκαω.Εχουμε αλλαξει 4 παιδιατρους ακρη δεν βγαζω.Μαρτυριο καθε φορα που τον ταιζω

Με τι ηρεμεί αν το βάλεις πανω σου ηρεμεί γενικά ; αν το πας βόλτες;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Με τι ηρεμεί αν το βάλεις πανω σου ηρεμεί γενικά ; αν το πας βόλτες;

Οχι δεν ηρεμει πουθενα ουτε αγκαλια οταν τον πιανει αυτες οι κρισεις.Στις βολτες ειναι λιγο πιο ηρεμος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dwro είπε:

Οχι δεν ηρεμει πουθενα ουτε αγκαλια οταν τον πιανει αυτες οι κρισεις.Στις βολτες ειναι λιγο πιο ηρεμος

Κοριτσακι μου ουτε εμας ηρεμει εύκολα. Αυτό που βρήκαμε κ κάνουμε κ πιάνει παντα είναι να τον βαζουμε στον μαρσιπο. Εκει κ οταν κλαιει κ ουρλιαζει απο κολικους, μετα απο λιγο ηρεμει κ κοιμαται. Γενικα στο σπιτι παιζει μονιμα παιδικο νανουρισμα. Ελα όμως που εκλαιγε προχθες που τον ειχα στον μαρσιπο στην αρχη κ ανοιξα ραδιόφωνο κ σταματησε αμέσως.. Ποτε δεν ξερεις τι θα πιασει. Τωρα τον εχω στον μαρσιπο απο τη 1. Κοιμηθηκε, ξυπνησε κ εφαγε κ ξανακοιμηθηκε... Πιασμένη εγω αλλα το προτιμώ απο το να κλαιει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου ουτε εμας ηρεμει εύκολα. Αυτό που βρήκαμε κ κάνουμε κ πιάνει παντα είναι να τον βαζουμε στον μαρσιπο. Εκει κ οταν κλαιει κ ουρλιαζει απο κολικους, μετα απο λιγο ηρεμει κ κοιμαται. Γενικα στο σπιτι παιζει μονιμα παιδικο νανουρισμα. Ελα όμως που εκλαιγε προχθες που τον ειχα στον μαρσιπο στην αρχη κ ανοιξα ραδιόφωνο κ σταματησε αμέσως.. Ποτε δεν ξερεις τι θα πιασει. Τωρα τον εχω στον μαρσιπο απο τη 1. Κοιμηθηκε, ξυπνησε κ εφαγε κ ξανακοιμηθηκε... Πιασμένη εγω αλλα το προτιμώ απο το να κλαιει... 

Αχ εμενα ο θηλασμος με απασχολει τρωει 5 λεπτα και μετα βογγαει χτυπιεται.Τον σηκωνω να ρευτει τον ξαναβαζω τα ιδια.Μου μασαει την θηλη ψαχνει σαν τρελος να πιπιλισει μετα ποναει βγαινει κλαιει κ χτυπιεται αυτο σε καθε γευμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Αχ εμενα ο θηλασμος με απασχολει τρωει 5 λεπτα και μετα βογγαει χτυπιεται.Τον σηκωνω να ρευτει τον ξαναβαζω τα ιδια.Μου μασαει την θηλη ψαχνει σαν τρελος να πιπιλισει μετα ποναει βγαινει κλαιει κ χτυπιεται αυτο σε καθε γευμα.

Μηπως να βγαζεις λιγο με το θηλαστρο να του το δινεις να χορταινει κ μετα να τον βαζεις κ στο στηθος μηπως ειναι πιο ηρεμος; Γιατι οταν χορταινουν, ναρκωνονται λιγο... Κ να μην σε ποναει κιολας. Εγω γενικα εχω κοψει τις ψευδοθηλες, αλλα οταν ειναι ανησυχος κ ποναει κ μου τραβάει το στηθος, τις χρησιμοποιω. Το έχεις δοκιμασει; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Αχ εμενα ο θηλασμος με απασχολει τρωει 5 λεπτα και μετα βογγαει χτυπιεται.Τον σηκωνω να ρευτει τον ξαναβαζω τα ιδια.Μου μασαει την θηλη ψαχνει σαν τρελος να πιπιλισει μετα ποναει βγαινει κλαιει κ χτυπιεται αυτο σε καθε γευμα.

Ετσι όπως το περιγραφείς είναι σαν να μην τρώει δηλαδή το γάλα που βγαζεις δεν ξέρεις καν αν του είναι αρκετό πρέπει οποιαδήποτε να το δεις με θηλαστρο και ποσο πρέπει να πίνει σου έχει πει ο παιδίατρος; 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ γαλα κοριτσια πρωτον δςν αδειαζει το στηθος μου ετσι οπως τρωει πολλες φορες το βγαζω με το χερι για να ανακουφιστω και επισης επειδη πνιγεται η μαια μου ειπε να μειωσουμε λιγο την παραγωγη να του δινω το ιδιο στηθος ανα 3 ωρο.Τρεχει παντως στα ρουχα μου και αλλαζω μπλουζες ολη μερα.Ποναει γιατι μαζευει τα ποδια του οταν σταματαει τον θηλασμο.Τωρα τι εχει κολικους η παλινδρομηση η και τα δυο μας το ειπς ο παιδιατρος

Just now, winspert είπε:

Μηπως να βγαζεις λιγο με το θηλαστρο να του το δινεις να χορταινει κ μετα να τον βαζεις κ στο στηθος μηπως ειναι πιο ηρεμος; Γιατι οταν χορταινουν, ναρκωνονται λιγο... Κ να μην σε ποναει κιολας. Εγω γενικα εχω κοψει τις ψευδοθηλες, αλλα οταν ειναι ανησυχος κ ποναει κ μου τραβάει το στηθος, τις χρησιμοποιω. Το έχεις δοκιμασει; 

Δεν με βολεψαν ποτε οι ψευδοθηλες αγαπη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...