Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

@Mar.daΚαλή επιτυχία στην κορούλα σου! Θα ευχαριστηθεί τον μπέμπη μόλις τελειώσει με τις εξετάσεις πες της. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Μεγάλο μωρό ο μπέμπης!!! Σου είπε να προσέξεις κάτι ιδιαίτερο ο γιατρός;

@Evi89 Μπράβο κορίτσι μου για τα καλά νέα! Απόλαυσε τώρα την εγκυμοσύνης σου και ξεκίνα τα ψώνια!!!

Από ψώνια, δεν έχουμε κάνει κάτι ιδιαίτερο. 5 φορμάκια (3 κοντομάνικα και 2 μακρυνμάνικα) πήραμε για το καλό μαζί με την κόρη μου για να έχει και εκείνη τη χαρά και 3 σετ σεντονάκια βρεφικά (τα υπόλοιπα φορμάκια- σεντονάκια θα είναι αυτά που είχα και την πρώτη φορά).

Καρότσι έχουμε της κόρης μου και το αυγό, οπότε δεν θα πάρουμε καινούργιο.

Κούνια παρότι έχουμε της κόρης μου, επειδή είναι στο χωριό και έχει μετατραπεί σε κανονικό κρεβάτι θα πάρουμε καινούργια. Πριν 2 μέρες βρεθήκαμε με μια κολλητή μου και μου είπε να μας δώσει την κούνια της κόρης της που δεν την χρησιμοποίησε καθόλου, και μένει να την δούμε.

Το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό είναι στις 20 Μαΐου και μου φαίνεται πολύυυυυ μακρυά...

 

 

  • Μου αρέσει 2

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Smurfita είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Mar.daΚαλή επιτυχία στην κορούλα σου! Θα ευχαριστηθεί τον μπέμπη μόλις τελειώσει με τις εξετάσεις πες της. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Μεγάλο μωρό ο μπέμπης!!! Σου είπε να προσέξεις κάτι ιδιαίτερο ο γιατρός;

@Evi89 Μπράβο κορίτσι μου για τα καλά νέα! Απόλαυσε τώρα την εγκυμοσύνης σου και ξεκίνα τα ψώνια!!!

Από ψώνια, δεν έχουμε κάνει κάτι ιδιαίτερο. 5 φορμάκια (3 κοντομάνικα και 2 μακρυνμάνικα) πήραμε για το καλό μαζί με την κόρη μου για να έχει και εκείνη τη χαρά και 3 σετ σεντονάκια βρεφικά (τα υπόλοιπα φορμάκια- σεντονάκια θα είναι αυτά που είχα και την πρώτη φορά).

Καρότσι έχουμε της κόρης μου και το αυγό, οπότε δεν θα πάρουμε καινούργιο.

Κούνια παρότι έχουμε της κόρης μου, επειδή είναι στο χωριό και έχει μετατραπεί σε κανονικό κρεβάτι θα πάρουμε καινούργια. Πριν 2 μέρες βρεθήκαμε με μια κολλητή μου και μου είπε να μας δώσει την κούνια της κόρης της που δεν την χρησιμοποίησε καθόλου, και μένει να την δούμε.

Το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό είναι στις 20 Μαΐου και μου φαίνεται πολύυυυυ μακρυά...

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου!! Δόξα το Θεό όλα καλά!!Κ εγώ από ψώνια λίγα πράγματα θα πάρω... κάτι ανταλλακτικά για το θηλαστρο κ Φορμακια κυρίως...όλα τα άλλα τα έχω από την κόρη μου!! Αφού κοριτσάκι έχω πάλι είναι όλα έτοιμα σχεδόν :-D!!! Κ εγώ επόμενο ραντεβού 20 Μαϊού κ μου φαίνεται κ μένα όντως πολύ μακρυά... Έχω κ καμπύλη ζαχάρου εκείνη τη μέρα ... Πως θα περάσουν οι ώρες σκέφτομαι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Smurfita είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Mar.daΚαλή επιτυχία στην κορούλα σου! Θα ευχαριστηθεί τον μπέμπη μόλις τελειώσει με τις εξετάσεις πες της. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Μεγάλο μωρό ο μπέμπης!!! Σου είπε να προσέξεις κάτι ιδιαίτερο ο γιατρός;

@Evi89 Μπράβο κορίτσι μου για τα καλά νέα! Απόλαυσε τώρα την εγκυμοσύνης σου και ξεκίνα τα ψώνια!!!

Από ψώνια, δεν έχουμε κάνει κάτι ιδιαίτερο. 5 φορμάκια (3 κοντομάνικα και 2 μακρυνμάνικα) πήραμε για το καλό μαζί με την κόρη μου για να έχει και εκείνη τη χαρά και 3 σετ σεντονάκια βρεφικά (τα υπόλοιπα φορμάκια- σεντονάκια θα είναι αυτά που είχα και την πρώτη φορά).

Καρότσι έχουμε της κόρης μου και το αυγό, οπότε δεν θα πάρουμε καινούργιο.

Κούνια παρότι έχουμε της κόρης μου, επειδή είναι στο χωριό και έχει μετατραπεί σε κανονικό κρεβάτι θα πάρουμε καινούργια. Πριν 2 μέρες βρεθήκαμε με μια κολλητή μου και μου είπε να μας δώσει την κούνια της κόρης της που δεν την χρησιμοποίησε καθόλου, και μένει να την δούμε.

Το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό είναι στις 20 Μαΐου και μου φαίνεται πολύυυυυ μακρυά...

 

 

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!τον τραχηλο προσεχουμε επειδη ειχε μια μικρη μειωση.ακολουθω τις οδηγιες του γιατρου και παμε μια χαρα:-D.καμπυλη γλυκοζης εχω αυριο εγω,7:30 το πρωι θα παω.

Ως να πεις ποτε θα πας για υπερηχο,τσουπ!θα ειναι 20 του μηνα!!ποσων εβδομαδων εισαι?

Just now, Evi89 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου!! Δόξα το Θεό όλα καλά!!Κ εγώ από ψώνια λίγα πράγματα θα πάρω... κάτι ανταλλακτικά για το θηλαστρο κ Φορμακια κυρίως...όλα τα άλλα τα έχω από την κόρη μου!! Αφού κοριτσάκι έχω πάλι είναι όλα έτοιμα σχεδόν :-D!!! Κ εγώ επόμενο ραντεβού 20 Μαϊού κ μου φαίνεται κ μένα όντως πολύ μακρυά... Έχω κ καμπύλη ζαχάρου εκείνη τη μέρα ... Πως θα περάσουν οι ώρες σκέφτομαι!! 

@Evi89 μου εγω αυριο που εχω την καμπυλη θα παρω τον αντρα μου μαζι,εχει αδεια αυτες τις μερες ευτυχως.στο συνολο η καμπυλη ειναι 120 λεπτα σε μενα.2 ωριτσες δηλ.θα χω και κανα περιοδικο θα περασει η ωρα.στα αλλα μου παιδια δεν ειχα κανει ζακχαρο στην εγκυμοσυνη,ελπιζω και σε αυτον να μην εχω.στις γενικες εξετασεις ειχα 75 ζακχαρο.πριν ενα μηνα ηταν.τι στο καλο να χω κανει τωρα?γλυκατζου δεν ειμαι,αλλα τα παγωτα μ αρεσουν8)..

@Rinaki88 που εισαι κοριτσακι μου?πως πανε οι εργασιες στο σπιτι?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Γυρίσαμε από τον γιατρό,26η εβδομάδα,είμαστε 1 κιλακι και 36εκ!Δοξασμένο το όνομά Τους!

Εσείς πως είστε;

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Εδώ ήσυχα εγώ!!! Περιμένω να πάω στον γιατρό σε μια εβδομάδα!!!Μήπως ξέρουμε πόσα γραμμάρια βάζουν τα μωράκια ανά εβδομάδα στον 6 κ 7 μήνα?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Εδώ ήσυχα εγώ!!! Περιμένω να πάω στον γιατρό σε μια εβδομάδα!!!Μήπως ξέρουμε πόσα γραμμάρια βάζουν τα μωράκια ανά εβδομάδα στον 6 κ 7 μήνα?

Με το καλό και ο δικός σας υπέρηχος κορίτσι μου!

Γύρω στα 100γρ βάζουν τα μωρουλια στον 6ο.Από τον 7ο και μετά γύρω στα 200γρ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Με το καλό και ο δικός σας υπέρηχος κορίτσι μου!

Γύρω στα 100γρ βάζουν τα μωρουλια στον 6ο.Από τον 7ο και μετά γύρω στα 200γρ.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Παρακαλώ γλυκιά μου!Μη νομίζεις και εγώ ρωτάω τον γιατρό ότι απορία έχω.

Τι εβδομάδα είσαι κοριτσάκι μου;

Σήμερα είμαι 23 κ 1 αλλά την Παρασκευή που ήμουν 22 και 3 κ έκανα την β επιπέδου ο μπέμπης ήταν 460 γραμμάρια, κ ο εμβρυολογος κ η αιματολογος μου είπαν ότι είναι μέσα στον μέσο όρο το βάρος του κ είναι μια χαρά αλλά εμένα μου φαίνεται μικρούλης κ ψιλοαγχώνομαι αν παιρνει το σωστό βάρος. Έχω κ θρομβοφιλια βέβαια κ ίσως παίζει κ αυτό ρόλο.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Σήμερα είμαι 23 κ 1 αλλά την Παρασκευή που ήμουν 22 και 3 κ έκανα την β επιπέδου ο μπέμπης ήταν 460 γραμμάρια, κ ο εμβρυολογος κ η αιματολογος μου είπαν ότι είναι μέσα στον μέσο όρο το βάρος του κ είναι μια χαρά αλλά εμένα μου φαίνεται μικρούλης κ ψιλοαγχώνομαι αν παιρνει το σωστό βάρος. Έχω κ θρομβοφιλια βέβαια κ ίσως παίζει κ αυτό ρόλο.

Μη μου αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Ο γιατρός γνωρίζει πάνω από όλα!Κάθε εγκυμοσύνη και κάθε μωράκι είναι ξεχωριστό!Όταν λες για θρομβοφιλια,εννοείς κάνεις αντιπηκτικες;Και εγώ κάνω,δεν νομίζω ότι πρέπει να σε αγχώνει αυτό!Σου έχει πει γιατρός ότι μπορεί να συσχετίζεται με την ανάπτυξη του μωρού;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, 4shinediamonds είπε:

Μη μου αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Ο γιατρός γνωρίζει πάνω από όλα!Κάθε εγκυμοσύνη και κάθε μωράκι είναι ξεχωριστό!Όταν λες για θρομβοφιλια,εννοείς κάνεις αντιπηκτικες;Και εγώ κάνω,δεν νομίζω ότι πρέπει να σε αγχώνει αυτό!Σου έχει πει γιατρός ότι μπορεί να συσχετίζεται με την ανάπτυξη του μωρού;

Κοριτσάκι μου εγώ έχω και κληρονομική θρομβοφιλια και εμφανιστηκε τον προηγούμενο μήνα και το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο (εμφανίζεται μόνο στην εγκυμοσύνη) κ σίγουρα επηρεάζει την αιμάτωση του μωρού άρα κ το πως μεγαλώνει. Κάνω και αντιπηκτικες κ σαλοσπιρ γιατί δεν ήξερα ότι έχω τα δύο παραπάνω κ γι'αυτό έχασα το προηγούμενο μωρό στον 7. Τωρα ειμαι καλυμένη με την αγωγή.

Δεν θέλω να σε αγχωνω γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!!


 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Γυρίσαμε από τον γιατρό,26η εβδομάδα,είμαστε 1 κιλακι και 36εκ!Δοξασμένο το όνομά Τους!

Εσείς πως είστε;

Μπραβο κοριτσι!βρε τι αντρες μεγαλους εχουμε!!:-D


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Μπραβο κοριτσι!βρε τι αντρες μεγαλους εχουμε!!:-D

Ευχαριστώ κορίτσι μου!Έχεις μεγάλο αντρακι;;!Και εγώ ξέρω συνήθως πιάνουν το κιλακι μετά την 27η εβδομάδα.Εσύ τι εβδομάδα είσαι γλυκιά μου;

Εμείς δεν γνωρίζουμε φύλο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Σήμερα είμαι 23 κ 1 αλλά την Παρασκευή που ήμουν 22 και 3 κ έκανα την β επιπέδου ο μπέμπης ήταν 460 γραμμάρια, κ ο εμβρυολογος κ η αιματολογος μου είπαν ότι είναι μέσα στον μέσο όρο το βάρος του κ είναι μια χαρά αλλά εμένα μου φαίνεται μικρούλης κ ψιλοαγχώνομαι αν παιρνει το σωστό βάρος. Έχω κ θρομβοφιλια βέβαια κ ίσως παίζει κ αυτό ρόλο.

Κατερινακι μια χαρα ειναι το βαρος του μωρου.και αφου το λεει και γιατρος μια χαρα.δυο μετρα παλικαρια θα γινουν:grin:!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου εγώ έχω και κληρονομική θρομβοφιλια και εμφανιστηκε τον προηγούμενο μήνα και το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο (εμφανίζεται μόνο στην εγκυμοσύνη) κ σίγουρα επηρεάζει την αιμάτωση του μωρού άρα κ το πως μεγαλώνει. Κάνω και αντιπηκτικες κ σαλοσπιρ γιατί δεν ήξερα ότι έχω τα δύο παραπάνω κ γι'αυτό έχασα το προηγούμενο μωρό στον 7. Τωρα ειμαι καλυμένη με την αγωγή.

Δεν θέλω να σε αγχωνω γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!!

Με το καλό τα μωράκια μας κοριτσάκι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...