Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Τότε όλα καλά θα πάνε με το κορίτσι!!!Κ εγώ 2 φορές είχα δώσει πανελλήνιες κ τη δεύτερη φορά πήγα πάρα πολύ καλά!Ναι ναι αν σε εξυπηρετεί βάλε την κούνια για να χρησιμοποιείς τα συρτάρια κ να γλιτώνεις χώρο!!!Άντε να περάσει κ ο καιρός γιατί δεν έμεινε κ πολύ!!!:x

Πρωτη φορα θα δωσει,αλλα περσι το περασαμε με τη μεγαλη.ας πανε οπως τα περιμενουν γιατι εχουν γινει πολυ δυσκολες πλεον οι πανελληνιες.

Περασε ο καιρος πραγματικα,ποτε εκανα το τεστ ποτε εφτασα 6 μηνων χαμπαρι δε πηρα.την αλλη πεμπτη θα ειμαι 26 εβδομαδων,δηλ κλεινω τον 6ο και μπαινω 7ο!μη κοιτατε τικερακι παει πισω.πλεον μετραμε βδομαδες με βαση την αυχενικη.αντε να τον δουμε απο δευτερα!ποσο βαρος να χει φτασει?510 γρ ηταν στις 22 εβδομαδες

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Πρωτη φορα θα δωσει,αλλα περσι το περασαμε με τη μεγαλη.ας πανε οπως τα περιμενουν γιατι εχουν γινει πολυ δυσκολες πλεον οι πανελληνιες.

Περασε ο καιρος πραγματικα,ποτε εκανα το τεστ ποτε εφτασα 6 μηνων χαμπαρι δε πηρα.την αλλη πεμπτη θα ειμαι 26 εβδομαδων,δηλ κλεινω τον 6ο και μπαινω 7ο!μη κοιτατε τικερακι παει πισω.πλεον μετραμε βδομαδες με βαση την αυχενικη.αντε να τον δουμε απο δευτερα!ποσο βαρος να χει φτασει?510 γρ ηταν στις 22 εβδομαδες

Αααα όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!!Ναι όντως περνάει γρήγορα ο καιρός!!!


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.da said:

Καλημερα κοριτσαρες μου!!

@Rinaki88 σου επεσαν μαζεμενα γι αυτο εχεις πελαγωσει,βαλε και την ενταση της εγκυμοσυνης,βουνο φαινονται.καλα ξεγλιτωματα και μετα σεζλονγκ και χυμους κοκτειλ:-D!

Νυχτικα πηρα 2,μαλλον θα χρειαστω κι ενα τριτο γιατι θυμαμαι στα κοριτσια λερωνομουν με τη λοχεια.το μονο οτι αν χρειαστει θα μου τα πλυνουν στο σπιτι της κορης αφου ειναι στην αθηνα.εχω παρει ηδη 2 σουτιεν θηλασμου με προοπτικη και τα φοραω απο τωρα γιατι ειναι ανετα,τα δικα μου δε μου κανουν ουτε για πλακα.φορεσα μια μερα ενα δω και κοντεψαν να με πνιξουν τα βυζια:-P!!

@Katerina 88 τι ωραια που θ αρχισετε ετοιμασιες του δωματιου!!εμεις προς το παρων θα τον εχουμε στο δωματιο μας,κοιταμε να δουμε πως θα γινει μετα γιατι εχουμε ενα παιδικο δωματιο και ειναι τα 3 κοριτσια μου.η δευτερη κορη ετοιμαζεται για πανελληνιες και θα χρειαζεται ησυχια,τωρα πως θα γινει αυτο δε ξερω με το μωρο αλλα θα το δουμε.ελπιζω να της μεινει μυαλο για διαβασμα γιατι εχει ξεμυαλιστει με το μπεμπη και θελει να ασχολειται συνεχεια μαζι του.εχει αρχισει τη γκρινια,που θα χει φροντιστηρια και διαβασμα και ποτε θα προλαβαινει να ειναι με τον αδερφο της και κατι τετοια.της λεω στα διαλλειματα σου θα τον εχεις μονο εσυ.αχ τον βλεπω τον μικρο να περπαταει απο 6 μηνων για να σωθει απο τις αδερφες του:razz:!!

Ναι κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να λερωσω και λέω για 3 νυχτικα. Βέβαια κι εμένα αν λερώσει και χρειαστώ θα τα πάρει η μανούλα μου να τα πλύνει. Με σουτιέν θηλασμού δεν έχω ασχοληθεί ακόμη. Προς το παρόν φοράω μπουστακια. Αλλά γενικά δεν έχει μεγαλώσει πολύ το στήθος μου όποτε δεν έχω πρόβλημα με τα σουτιέν. Για να δούμε. Καλή επιτυχία στην κορακλα να πάνε όλα καλά φέτος και εννοείται ότι θα τον ζουληξουν τον μικρό και με το δίκιο τους. Χαχαχαχα.

2 hours ago, Katerina 88 said:

Καλημέρα!!Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!! Τουλάχιστον για λίγο να κάθεσαι να ξεκουράζεσαι!!Κ εμένα λίγα πράγματα μου έχουν μείνει κ ευτυχώς πετυχαίνουμε κ τις εκπτώσεις του Ιουλίου οπότε θα τα πάρουμε σε καλύτερες τιμές. Πρώτα ο Θεός σε ένα μήνα θα βάψουμε το δωμάτιο για να έχει καλοκαιριασει τελείως κ να στεγνώσει γρήγορα.

Μωρέ έχω και την δουλειά μου που αυτή την περίοδο είναι φορτωμένη με κτηματολόγιο κλπ. Δεν το βλέπω να ξεκουράζομαι αυτές τις ημέρες. Άντε κι εσείς να βάψετε να τακτοποιηθούν τα πράγματα του μωρού να ησυχάσετε. Μετά να μενει μόνο η βαλίτσα για το μαιευτήριο. Χιχιχι.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα ότι υπάρχει το ενδεχόμενο να λερωσω και λέω για 3 νυχτικα. Βέβαια κι εμένα αν λερώσει και χρειαστώ θα τα πάρει η μανούλα μου να τα πλύνει. Με σουτιέν θηλασμού δεν έχω ασχοληθεί ακόμη. Προς το παρόν φοράω μπουστακια. Αλλά γενικά δεν έχει μεγαλώσει πολύ το στήθος μου όποτε δεν έχω πρόβλημα με τα σουτιέν. Για να δούμε. Καλή επιτυχία στην κορακλα να πάνε όλα καλά φέτος και εννοείται ότι θα τον ζουληξουν τον μικρό και με το δίκιο τους. Χαχαχαχα.

Μωρέ έχω και την δουλειά μου που αυτή την περίοδο είναι φορτωμένη με κτηματολόγιο κλπ. Δεν το βλέπω να ξεκουράζομαι αυτές τις ημέρες. Άντε κι εσείς να βάψετε να τακτοποιηθούν τα πράγματα του μωρού να ησυχάσετε. Μετά να μενει μόνο η βαλίτσα για το μαιευτήριο. Χιχιχι.

Ναι ναι κοριτσάκι μου!!:x Κάνε υπομονή!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2019 at 12:42 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Έχω μωρέ αλλά ειναι 5 χρόνια τώρα που είμαστε όλο ανακαινίσεις, γάμους, φτιάξαμε το γραφείο μας και έχω κουραστεί πια περισσότερο ψυχολογικά. Πάντα ήμουν ψύχραιμη αυτή τη φορά με πήρε πολύ από κάτω. Κι άμα μπλέξεις με μάστορες δεν ξεμπερδεύεις εύκολα.

Προλαβαίνεις μια χαρά κορίτσι μου. Το βασικό είναι να έχεις το οικονομικό. Αν υπάρχει δεν έχεις θέμα και 2 εβδομάδες πριν που λέει ο λόγος να πας να ψωνίσεις. Όσο για το σπίτι είναι να κάτσεις στην ευκαιρία. Μπορεί να είναι το τελευταίο π.χ. που θα δείτε. Υπομονή. Σε καταλαβαίνω.

Την ξεκούραση την έχω φιλοξεχασει στις ανακαινίσεις. 

Κι εγώ από skroutz να σου πω την αλήθεια τα έψαξα όλα. Ευτυχώς βρήκα ένα καλό μαγαζί και αγόρασα σχεδόν τα πάντα. Θέλω τώρα να αγοράσω κρεμουλες και σαμπουάν κλπ από φαρμακείο. Αύριο θα πάω να πάρω και κανένα νυχτικο για το μαιευτήριο. Και δεν τα βολεύομαι καθόλου. Να δω πως θα αντέξω χωρίς τις πυτζαμουλες μου.

Έχει 10ημερο εκπτώσεων. Δείτε τι μπορείτε να πάρετε τώρα κορίτσια. Ευκαιρία είναι.

Μπορεί να κουράζεσαι τώρα αλλά μετά θα είναι όλα έτοιμα για το μωρουλίνι σας! Τι μαγαζί ήταν αυτό ιντερνετικό? Ρίξτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια απο μαγαζιά κι ευκαιρίες μήπως κάνω κι εγώ καμιά αρχή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Myrtw80 said:

Μπορεί να κουράζεσαι τώρα αλλά μετά θα είναι όλα έτοιμα για το μωρουλίνι σας! Τι μαγαζί ήταν αυτό ιντερνετικό? Ρίξτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια απο μαγαζιά κι ευκαιρίες μήπως κάνω κι εγώ καμιά αρχή!

Ναι από διαδίκτυο. Τα περισσότερα αν όχι όλα τα πήρα από το oneira bebe. Μου έκαναν και καλύτερη τιμή γιατί πήρα πολλά. Πολύ ευχαριστημένη γενικά. Αλλά σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα συνεπή καταστήματα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Ναι από διαδίκτυο. Τα περισσότερα αν όχι όλα τα πήρα από το oneira bebe. Μου έκαναν και καλύτερη τιμή γιατί πήρα πολλά. Πολύ ευχαριστημένη γενικά. Αλλά σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα συνεπή καταστήματα.

Τέλεια, θα ρίξω κι εγώ μια ματιά τότε! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας!σημερα ειδαμε το μπεμπουλη μας!!ειναι σχεδον 1 κιλο!!χοντρουλης μας λεει ο γιατρος,εχει πολυ καλη αναπτυξη:-D!ο τραχηλος σε καλο δρομο,θα συνεχισουμε την ξεκουραση και ολα μια χαρα!λιγο που ειδαμε τη φατσουλα του εκτος του οτι ειναι πολυ ομορφος(κουκουβα!κουκουβα!:razz:)μοιαζει στον αντρα μου!μου εγραψε και καμπυλη γλυκοζης και θα μας δει ξανα σε 3 βδομαδες.αυτα τα νεα μας.

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mar.da είπε:

Κοριτσακια μου γεια σας!σημερα ειδαμε το μπεμπουλη μας!!ειναι σχεδον 1 κιλο!!χοντρουλης μας λεει ο γιατρος,εχει πολυ καλη αναπτυξη:-D!ο τραχηλος σε καλο δρομο,θα συνεχισουμε την ξεκουραση και ολα μια χαρα!λιγο που ειδαμε τη φατσουλα του εκτος του οτι ειναι πολυ ομορφος(κουκουβα!κουκουβα!:razz:)μοιαζει στον αντρα μου!μου εγραψε και καμπυλη γλυκοζης και θα μας δει ξανα σε 3 βδομαδες.αυτα τα νεα μας.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!Καλέ πόσο μεγάλωσε ο μπεμπουλης???Ποσών εβδομάδων είσαι??Φτου φτου το παιδί!!!Εγώ την άλλη Τετάρτη έχω γυναικολόγο!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!Καλέ πόσο μεγάλωσε ο μπεμπουλης???Ποσών εβδομάδων είσαι??Φτου φτου το παιδί!!!Εγώ την άλλη Τετάρτη έχω γυναικολόγο!

Σημερα ειμαι 25w 5d!ειναι μπαμπατσικος!!αν και μικροσωμη κανω μεγαλα παιδια.δεν ειναι μακρια η τεταρτη κατερινακι μου!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar.da είπε:

Σημερα ειμαι 25w 5d!ειναι μπαμπατσικος!!αν και μικροσωμη κανω μεγαλα παιδια.δεν ειναι μακρια η τεταρτη κατερινακι μου!!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Ναι ναι ευτυχώς με βλέπει ο γυναικολόγος ανά 15 ημέρες οπότε περνάει γρήγορα ο καιρός!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε;; Έχω μέρες να γράψω γιατί είχα φοβερή αγωνία μέχρι να βγει η εξέταση της Κυστικής Ινωσης (που είχαμε βρει στην επιπέδου ήπιο υπερηχογενες έντερο) βγήκε αρνητική Δόξα το Θεό... γιατί μου λέγανε για διακοπή κύησης αν χρειαστεί κλπ κ είχα ψιλοτρελαθει...Ουφ σήμερα ανακουφιστηκαμε!!! Όλα καλά...οπότε αρχίζω κ εγώ να κοιτάω φορμακια... κορίτσια τον Αύγουστο τι φοράμε στα νεογέννητα;; Μακρύ μανικακι φορμακια ή κοντομανικακι;; Ίσως όχι τις πρώτες μέρες ... Ε;; Τι λέτε;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε;; Έχω μέρες να γράψω γιατί είχα φοβερή αγωνία μέχρι να βγει η εξέταση της Κυστικής Ινωσης (που είχαμε βρει στην επιπέδου ήπιο υπερηχογενες έντερο) βγήκε αρνητική Δόξα το Θεό... γιατί μου λέγανε για διακοπή κύησης αν χρειαστεί κλπ κ είχα ψιλοτρελαθει...Ουφ σήμερα ανακουφιστηκαμε!!! Όλα καλά...οπότε αρχίζω κ εγώ να κοιτάω φορμακια... κορίτσια τον Αύγουστο τι φοράμε στα νεογέννητα;; Μακρύ μανικακι φορμακια ή κοντομανικακι;; Ίσως όχι τις πρώτες μέρες ... Ε;; Τι λέτε;;

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Όλα καλά θα πάνε!!!Εγώ έχω πάρει κ κοντομανικα κ μακρυμάνικα κ έχω κ ζακετουλες αλλά απ'οτι ξέρω ζεσταίνονται τα μωράκια.

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε;; Έχω μέρες να γράψω γιατί είχα φοβερή αγωνία μέχρι να βγει η εξέταση της Κυστικής Ινωσης (που είχαμε βρει στην επιπέδου ήπιο υπερηχογενες έντερο) βγήκε αρνητική Δόξα το Θεό... γιατί μου λέγανε για διακοπή κύησης αν χρειαστεί κλπ κ είχα ψιλοτρελαθει...Ουφ σήμερα ανακουφιστηκαμε!!! Όλα καλά...οπότε αρχίζω κ εγώ να κοιτάω φορμακια... κορίτσια τον Αύγουστο τι φοράμε στα νεογέννητα;; Μακρύ μανικακι φορμακια ή κοντομανικακι;; Ίσως όχι τις πρώτες μέρες ... Ε;; Τι λέτε;;

Το ξερα @Evi89 μου!!τωρα απολαυσε κλωτσιτσες και ψωνια:grin:!!εγω λεω κοντομανικο και αν χρειαστει καμμια ζακετουλα,τη δευτερη κορη ιουνιο τη γεννησα και θυμαμαι κοντομανικα φορμακια της φορουσα.ζεσταινονται κι αυτα μη νομιζεις.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...