Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!!Κι εγώ σκέφτομαι να φάω μαγιονέζα γνωστής εταιρίας από το super market. Επιτρέπεται αυτή σωστά?

Να σου πω την αλήθεια εγώ έφαγα αυτοβούλως ,δεν είχα ρωτήσει.Κάνε μια ερώτηση στον γιατρό σου κοριτσάκι μου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινα μου εχει υποστει τοση επεξεργασια που αμφιβαλλω αν εχει αυγο κανονικο,καμμια σκονη αυγου θα ειναι.

Εγω οσα μπορω τα φτιαχνω μονη μου,να τρωμε πιο υγειινα.τουλαχιστον να μη τρωμε τοσα συντηρητικα.

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου σε αυτό!!!Καλά κάνεις αφού μπορείς να γλυτώσεις κάποια ετοιματζιδικα προϊόντα!

Just now, 4shinediamonds είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ έφαγα αυτοβούλως ,δεν είχα ρωτήσει.Κάνε μια ερώτηση στον γιατρό σου κοριτσάκι μου:)

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου σε αυτό!!!Καλά κάνεις αφού μπορείς να γλυτώσεις κάποια ετοιματζιδικα προϊόντα!

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!

Παρακαλώ γλυκιά μου! Γενικά δεν έχω στερηθεί πράγματα.Προσέχω τα ωμά.Έτσι πήγα και βάση λογικής με την μαγιονέζα.Αλλά ξέρεις κοριτσάκι μου,την τελευταία λέξη την έχουν οι γιατροί μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Παρακαλώ γλυκιά μου! Γενικά δεν έχω στερηθεί πράγματα.Προσέχω τα ωμά.Έτσι πήγα και βάση λογικής με την μαγιονέζα.Αλλά ξέρεις κοριτσάκι μου,την τελευταία λέξη την έχουν οι γιατροί μας.

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!!!Κ εγώ προσέχω τι τρώω!Θα τον ρωτήσω για να μην ανησυχώ!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!!!Κ εγώ προσέχω τι τρώω!Θα τον ρωτήσω για να μην ανησυχώ!

Δεν θέλω να γίνομαι υπερβολική απλά ξέρεις μπορεί να υπάρχουν πράγματα που δεν γνωρίζουμε και εκεί ο λόγος είναι του γιατρού.Μέσες-άκρες πιστεύω όλες μας γνωρίζουμε,τις λεπτομέρειες αγνοούμε.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ έφαγα αυτοβούλως ,δεν είχα ρωτήσει.Κάνε μια ερώτηση στον γιατρό σου κοριτσάκι μου:)

Να σας πω κ εγώ έχω φάει!!! Όχι με το κουτάλι αλλά σε κανένα τοστ, καμία σως..... κ ήταν κ νόστιμο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν εγκυος στις κορες μου,ο γιατρος που ειχα ουτε για το μαρουλι μου χε πει,ουτε για τον τονο,κονσερβες κτλ.ευτυχως ειχα αντισωματα τοξοπλασματος πριν τα παιδια μου.ενα μεσημερι φερνει ο αντρας μου ισαμε μισο κιλο παστουρμα,φευγει παει στη δουλεια κι εγω η καλη σου ως το βραδυ που σχολασε το ειχα φαει σχεδον ολο.ημουν 7 μηνων.κοντεψα να σκασω ολη νυχτα.ημουν σιγουρη οτι θα γεννηθει το παιδι και θα μυριζει.......τσιμενι!το μπαχαρικο που εχει απ εξω ο παστουρμας.:-P.

Τωρα στο μπεμπη ο γιατρος μου ειπε εξαρχης τι δεν πρεπει να τρωω και τι να προσεχω.

Σκεφτομουν λοιπον  οτι σταθηκα τυχερη στα τρια πρωτα μου παιδια γιατι πολλα απο αυτα που δεν επιτρεπονταν εγω τα ειχα φαει!

Τωρα μαρουλι μονο στο σπιτι μου πλυμενο καλα και με ξυδι,οχι τονο και οχι επεξεργασμενα τυρια και κρεατα.ευτυχως δε τρωω ζαμπον και τετοια.ο παστρουμας μ αρεσει αλλα δεν τον τρωω τωρα στην εγκυμοσυνη.

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!!!Κ εγώ προσέχω τι τρώω!Θα τον ρωτήσω για να μην ανησυχώ!

Κατερινάκι μου εγώ έχω φάει τα πάντα κ μαγιονέζα κ όλα κ από τα ντελιβερι.. Τπτ δεν έχω πάθει δόξα το θεό.κ ούτε σκέφτηκα ποτέ αν θα φάω κάτι τυποποιημένο καθώς αυτά για να βγουν στην αγορά εχουν περάσει από έλεγχο υγιεινής.. Και εγω στην αρχή δεν έτρωγα έξω σαλάτες.. Τώρα τρώω μέχρι κ αυτό... Μην τρελενεσαι φάε ότι σου έρχεται.. Το πολύ πολύ να πάρεις κάνα κιλό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Οταν ημουν εγκυος στις κορες μου,ο γιατρος που ειχα ουτε για το μαρουλι μου χε πει,ουτε για τον τονο,κονσερβες κτλ.ευτυχως ειχα αντισωματα τοξοπλασματος πριν τα παιδια μου.ενα μεσημερι φερνει ο αντρας μου ισαμε μισο κιλο παστουρμα,φευγει παει στη δουλεια κι εγω η καλη σου ως το βραδυ που σχολασε το ειχα φαει σχεδον ολο.ημουν 7 μηνων.κοντεψα να σκασω ολη νυχτα.ημουν σιγουρη οτι θα γεννηθει το παιδι και θα μυριζει.......τσιμενι!το μπαχαρικο που εχει απ εξω ο παστουρμας.:-P.

Τωρα στο μπεμπη ο γιατρος μου ειπε εξαρχης τι δεν πρεπει να τρωω και τι να προσεχω.

Σκεφτομουν λοιπον  οτι σταθηκα τυχερη στα τρια πρωτα μου παιδια γιατι πολλα απο αυτα που δεν επιτρεπονταν εγω τα ειχα φαει!

Τωρα μαρουλι μονο στο σπιτι μου πλυμενο καλα και με ξυδι,οχι τονο και οχι επεξεργασμενα τυρια και κρεατα.ευτυχως δε τρωω ζαμπον και τετοια.ο παστρουμας μ αρεσει αλλα δεν τον τρωω τωρα στην εγκυμοσυνη.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!Δεν έχω αντισώματα σε τοξόπλασμα και γι'αυτό φοβάμαι τα πάντα! Ευτυχώς που δεν έγινε τπτ στα 3 παιδάκια κ τώρα σε ενημέρωσε ο γιατρός!

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κατερινάκι μου εγώ έχω φάει τα πάντα κ μαγιονέζα κ όλα κ από τα ντελιβερι.. Τπτ δεν έχω πάθει δόξα το θεό.κ ούτε σκέφτηκα ποτέ αν θα φάω κάτι τυποποιημένο καθώς αυτά για να βγουν στην αγορά εχουν περάσει από έλεγχο υγιεινής.. Και εγω στην αρχή δεν έτρωγα έξω σαλάτες.. Τώρα τρώω μέχρι κ αυτό... Μην τρελενεσαι φάε ότι σου έρχεται.. Το πολύ πολύ να πάρεις κάνα κιλό.. 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Χθες λυσσαξα να φτιάξω club Sandwich γι'αυτό κ ήθελα να βάλω την μαγιονέζα!!!

10 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Δεν θέλω να γίνομαι υπερβολική απλά ξέρεις μπορεί να υπάρχουν πράγματα που δεν γνωρίζουμε και εκεί ο λόγος είναι του γιατρού.Μέσες-άκρες πιστεύω όλες μας γνωρίζουμε,τις λεπτομέρειες αγνοούμε.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό κοριτσακι μου!!! Γι'αυτό τον πρώτο λόγο τον έχει ο γιατρός!!!

Χρόνια Πολλά σε όλες κορίτσια μου!!!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολες τις γυναικες που:

Ειναι μανουλες

Θα γινουν μανουλες

Αγωνιζονται να γινουν μανουλες

Ειναι μανουλες τις καρδιας

Δινουν απλοχερα αγαπη στα παιδια που ζητουν μανουλα!!

Γιατι μανα δεν ειναι μονο αυτη που γενναει:x

Απλα ......υποκλινομαι!!!

Με το καλο σε ολες μας αγαπημενες μου!!

  • Μου αρέσει 5

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου. Χρόνια πολλά σε όλες τις μελλοντικές μανούλες. Εμείς σήμερα τελειώσαμε την ανακαίνιση και ειμαι πτώμα. Προσπαθώ να συνέλθω και να γεμίσω τις μπαταρίες γιατί μου λείπει ύπνος και από αύριο πάλι δουλειά. Ο μικρός μου είναι ήσυχος αυτές τις ημερες μάλλον ταραχτηκε κι αυτός από την κούραση. Την Τετάρτη έχω υπέρηχο να δούμε. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Σας φιλώ.

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Τα κοριτσια μου πριν λιγο μου εκαναν μια πολυ ωραια εκπληξη για τη γιορτη της μητερας!εφτιαξαν ενα βιντεο με φωτογραφιες απο οταν ηταν μωρα με εμενα και τον μπαμπα τους και εφτασαν στο σημερα θελωντας να προσθεσουν και το μπεμπη, εβαλαν φωτο την κοιλιτσα μου φουσκωμενη.(καθε μηνα τραβανε φωτο την κοιλιτσα).ειχαν γραψει ομορφα λογακια και ειχαν ενσωματωσει ενα τραγουδι για την αγαπη της μαμας.

Το ξαναειδα δευτερη φορα γιατι την πρωτη φορα δεν ξεχωριζα τιποτα απο τα δακρυα.

Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να νιωσετε ολες οι μανουλες την αγαπη που λαμβανω εγω απο τα παιδακια μου.ενδειξεις αγαπης που δινονται συχνα,μεσα απο αγκαλιες,φιλιά,ενα γλυκο στο τελος της ημερας που γυριζα κουρασμενη,λουλουδια μαζεμενα στο γυρισμο απο το σχολειο,ενα παρηγορο λογο οταν ημουν στεναχωρημενη.

:x

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Τα κοριτσια μου πριν λιγο μου εκαναν μια πολυ ωραια εκπληξη για τη γιορτη της μητερας!εφτιαξαν ενα βιντεο με φωτογραφιες απο οταν ηταν μωρα με εμενα και τον μπαμπα τους και εφτασαν στο σημερα θελωντας να προσθεσουν και το μπεμπη, εβαλαν φωτο την κοιλιτσα μου φουσκωμενη.(καθε μηνα τραβανε φωτο την κοιλιτσα).ειχαν γραψει ομορφα λογακια και ειχαν ενσωματωσει ενα τραγουδι για την αγαπη της μαμας.

Το ξαναειδα δευτερη φορα γιατι την πρωτη φορα δεν ξεχωριζα τιποτα απο τα δακρυα.

Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να νιωσετε ολες οι μανουλες την αγαπη που λαμβανω εγω απο τα παιδακια μου.ενδειξεις αγαπης που δινονται συχνα,μεσα απο αγκαλιες,φιλιά,ενα γλυκο στο τελος της ημερας που γυριζα κουρασμενη,λουλουδια μαζεμενα στο γυρισμο απο το σχολειο,ενα παρηγορο λογο οταν ημουν στεναχωρημενη.

:x

Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου γλυκιά μου. Φαίνεται ότι τα μεγάλωσες σωστά για να έχουν τόση τρυφερότητα. Να είστε όλοι σας πάντα καλά. Με το καλό και το νέο μέλος. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Τα κοριτσια μου πριν λιγο μου εκαναν μια πολυ ωραια εκπληξη για τη γιορτη της μητερας!εφτιαξαν ενα βιντεο με φωτογραφιες απο οταν ηταν μωρα με εμενα και τον μπαμπα τους και εφτασαν στο σημερα θελωντας να προσθεσουν και το μπεμπη, εβαλαν φωτο την κοιλιτσα μου φουσκωμενη.(καθε μηνα τραβανε φωτο την κοιλιτσα).ειχαν γραψει ομορφα λογακια και ειχαν ενσωματωσει ενα τραγουδι για την αγαπη της μαμας.

Το ξαναειδα δευτερη φορα γιατι την πρωτη φορα δεν ξεχωριζα τιποτα απο τα δακρυα.

Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να νιωσετε ολες οι μανουλες την αγαπη που λαμβανω εγω απο τα παιδακια μου.ενδειξεις αγαπης που δινονται συχνα,μεσα απο αγκαλιες,φιλιά,ενα γλυκο στο τελος της ημερας που γυριζα κουρασμενη,λουλουδια μαζεμενα στο γυρισμο απο το σχολειο,ενα παρηγορο λογο οταν ημουν στεναχωρημενη.

:x

Συγκινήθηκα....Υπέροχες στιγμές κοριτσάκι μου! Πάντα ευτυχισμένες στιγμές στην οικογένειά σας,με το καλό να δεχτείτε το μπεμπακο σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...