Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

58 εγώ ήμουν πριν την πρώτη εγκυμοσύνη και ένιωθα και ευτυχισμένη χαχαχαχ εγώ είμαι 67 περίπου.... 

Εγώ τώρα ξεκίνησα 52.5 πηγα 50 από τους εμετους...Κ έως εδώ είμαι 58... πόσα λες να πάρουμε ακομα μεχρι το τελος;;;; κ μετά φεύγουν ευκολα;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αννούλαααα είπε:

Εγώ τώρα ξεκίνησα 52.5 πηγα 50 από τους εμετους...Κ έως εδώ είμαι 58... πόσα λες να πάρουμε ακομα μεχρι το τελος;;;; κ μετά φεύγουν ευκολα;;;

Ότι φεύγουν φεύγουν, ναι. Μπορεί να σού μείνουν 3-4 αλλά με γυμναστική και σωστή διατροφή φεύγουν κι αυτά. Καλα μην περιμένεις από την μία μέρα στην άλλη, τα περισσότερα φεύγουν με τη γέννα και κάνα δυο εβδομάδες μετά αλλά τα υπόλοιπα θα σού φύγουν μπορεί και στο 9μηνο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εεεε ουαου!!!!!! 

Να ζήσετε κι ολας, αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει καλύτερο!!! 

Πρέπει να πάθατε σούπερ σοκ ε;;; 

Σ’ευχαριστούμε πολύ κοριπτσι μου!Σοκ δε θα πεις τίποτααααα!!!!δεν το πιστεύαμε!!!!ήτανε για εμάς θείο δώρο!!!

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Nikoleta... said:

Αφού από την αρχή ήταν έτσι και μεγαλώνει μιά χαρά τότε όλα είναι τέλεια! Σου εύχομαι μία τέλεια β' επιπέδου!!!! 

Όσο πιο πολύ προσέχω τόσες πιο λίγες συσπάσεις κάνω. Λίγο έμεινε θα κάνω υπομονή. Στο ΡΕΑ θα γεννήσω, είμαι από Αθήνα. Εσύ;

Πω πω εγω σε ολη την εγκυμοσύνη είχα και έχω πόνους περιόδου...και συσπάσεις να αισθανθω καμια ώρα νομίζω δεν θα τις καταλάβω. Εύχομαι να πάνε ολα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ενα μπουμπούκι γερό και δυνατο :x

Εγώ στο Ιασώ εκεί είναι ο γιατρός μου. Απο Αθήνα και γώ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,όλα καλά με την β επιπέδου!όλα φυσιολογικά!και ο τράχηλος τέλειος (4εκατοστα)και το αμνιακό μου τέλειο!όλες οι μετρήσεις της μπεμπούλας μου φυσιολογικές δόξα τω θεό!είνα 461 γραμμάρια το μπουμπουκάκι μου!την είδαμε και 3d αν και πάλι έβαζε τα χεράκια της στα μουτράκια της χαχαχχαχαχα απ ότι φαίνεται είναι ίδια ο μπαμπάς της!τουλάχιστον μύτη και χείλη!χαρά ο άντρας μουυυ γελούσανε και τα μουστάκια του!με το καλό κορίτσια μου και οι υπόλοιπες!πητ μου έδωσε 29/11 πάλι!όπως στην αυχενικη!

  • Μου αρέσει 4

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Πω πω εγω σε ολη την εγκυμοσύνη είχα και έχω πόνους περιόδου...και συσπάσεις να αισθανθω καμια ώρα νομίζω δεν θα τις καταλάβω. Εύχομαι να πάνε ολα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ενα μπουμπούκι γερό και δυνατο :x

Εγώ στο Ιασώ εκεί είναι ο γιατρός μου. Απο Αθήνα και γώ.

Στην αρχή είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου, τώρα έχω που και που. Την σύσπαση θα την καταλάβεις άμα κάνεις, γιατί νιώθεις μία ενόχληση εκείνη την ώρα και σκληραίνει η κοιλιά σου για λίγα δευτερόλεπτα.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα όπως και σε όλες τις κοπέλες εύχομαι να έχετε μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Κορίτσια μου,όλα καλά με την β επιπέδου!όλα φυσιολογικά!και ο τράχηλος τέλειος (4εκατοστα)και το αμνιακό μου τέλειο!όλες οι μετρήσεις της μπεμπούλας μου φυσιολογικές δόξα τω θεό!είνα 461 γραμμάρια το μπουμπουκάκι μου!την είδαμε και 3d αν και πάλι έβαζε τα χεράκια της στα μουτράκια της χαχαχχαχαχα απ ότι φαίνεται είναι ίδια ο μπαμπάς της!τουλάχιστον μύτη και χείλη!χαρά ο άντρας μουυυ γελούσανε και τα μουστάκια του!με το καλό κορίτσια μου και οι υπόλοιπες!πητ μου έδωσε 29/11 πάλι!όπως στην αυχενικη!

Μπράβο κορίτσι μου...αχ τέλεια πολυ χαρηκα...άντε σιγά σιγά κ οι υπόλοιπες....καμπύλη  σακχάρου  ποτε σου είπε να κανεις;;;; 

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Κορίτσια μου,όλα καλά με την β επιπέδου!όλα φυσιολογικά!και ο τράχηλος τέλειος (4εκατοστα)και το αμνιακό μου τέλειο!όλες οι μετρήσεις της μπεμπούλας μου φυσιολογικές δόξα τω θεό!είνα 461 γραμμάρια το μπουμπουκάκι μου!την είδαμε και 3d αν και πάλι έβαζε τα χεράκια της στα μουτράκια της χαχαχχαχαχα απ ότι φαίνεται είναι ίδια ο μπαμπάς της!τουλάχιστον μύτη και χείλη!χαρά ο άντρας μουυυ γελούσανε και τα μουστάκια του!με το καλό κορίτσια μου και οι υπόλοιπες!πητ μου έδωσε 29/11 πάλι!όπως στην αυχενικη!

Τέλεια φίλη με το καλό!!! Πάει κι αυτό!!!! 

@Κουδουνίστρα την κάνουν νομίζω γύρω στον 7ο-8ο αλλά δεν είναι απαραίτητο. Στο γιο μου δεν έκανα γιατί παρακολουθούσαμε το ζάχαρο από τις εξετάσεις αίματος κάθε δίμηνο που έκανα. Πώς είσαι εσύ; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου γράψανε για καμπύλη ζαχάρου στον 6ο λόγω κιλών και ιστορικο του μπαμπά μου, οπότε νομίζω εξαρτάται το ποτε σου λενε να την κανεις. Εγω @ΧρυσαΜ είμαι καλύτερα. Έκανα β επιπέδου σήμερα αλλά θα πρέπει να ξαναπάω μιας και ο μπεμπης κουνιοταν πολυ και δεν είχε σωστη θέση. Γενικά οι μετρήσεις που μπορεσε να πάρει ήταν μια χαρά. Δυστυχώς για άλλη μια φορά δεν μπορεσαμε να δούμε τα μουτράκια του μιας και δεν ήταν καθαρό το υπέρηχο. Γενικά έχω κάνει ένα μπαλονάκι μπροστά για το οποίο καμαρώνω χαχαχα. Και τα κιλά μου έχουν πάρει τον ανήφορο χωρίς να έχω αλλάξει τη διατροφή μου. Μάλλον μεγαλώνει το μπουμπουκάκι και παχαίνει η μαμά αχαχαχχαχα

Μα είμαστε σχεδόν με ίδια πητ πως και θα κανεις τη β επιπέδου τέλος Αυγούστου?

Γενικά εχω γίνει χαζο μαμά ότι βλέπω και μου αρέσει το πέρνω. Στο τέλος θα γυρίσω με 50 πυτζαμακια, 60 ζιπουνακια και 40 φορμακια αχαχαχαχ ελεος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Εμένα μου γράψανε για καμπύλη ζαχάρου στον 6ο λόγω κιλών και ιστορικο του μπαμπά μου, οπότε νομίζω εξαρτάται το ποτε σου λενε να την κανεις. Εγω @ΧρυσαΜ είμαι καλύτερα. Έκανα β επιπέδου σήμερα αλλά θα πρέπει να ξαναπάω μιας και ο μπεμπης κουνιοταν πολυ και δεν είχε σωστη θέση. Γενικά οι μετρήσεις που μπορεσε να πάρει ήταν μια χαρά. Δυστυχώς για άλλη μια φορά δεν μπορεσαμε να δούμε τα μουτράκια του μιας και δεν ήταν καθαρό το υπέρηχο. Γενικά έχω κάνει ένα μπαλονάκι μπροστά για το οποίο καμαρώνω χαχαχα. Και τα κιλά μου έχουν πάρει τον ανήφορο χωρίς να έχω αλλάξει τη διατροφή μου. Μάλλον μεγαλώνει το μπουμπουκάκι και παχαίνει η μαμά αχαχαχχαχα

Μα είμαστε σχεδόν με ίδια πητ πως και θα κανεις τη β επιπέδου τέλος Αυγούστου?

Γενικά εχω γίνει χαζο μαμά ότι βλέπω και μου αρέσει το πέρνω. Στο τέλος θα γυρίσω με 50 πυτζαμακια, 60 ζιπουνακια και 40 φορμακια αχαχαχαχ ελεος...

Χαχαχχαχαχα εεε δικαιολογείσαι!!! 

Μπράβο φίλη όλα με το καλό!!! 

Θέλει να έχω κλείσει την 23η εβδομάδα για να την κάνουμε, έτσι είχε γίνει και στο γιο μου. Τώρα είμαι 19+6

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2019 at 1:50 ΠΜ, Nektarinaki είπε:

Κορίτσια μου,όλα καλά με την β επιπέδου!όλα φυσιολογικά!και ο τράχηλος τέλειος (4εκατοστα)και το αμνιακό μου τέλειο!όλες οι μετρήσεις της μπεμπούλας μου φυσιολογικές δόξα τω θεό!είνα 461 γραμμάρια το μπουμπουκάκι μου!την είδαμε και 3d αν και πάλι έβαζε τα χεράκια της στα μουτράκια της χαχαχχαχαχα απ ότι φαίνεται είναι ίδια ο μπαμπάς της!τουλάχιστον μύτη και χείλη!χαρά ο άντρας μουυυ γελούσανε και τα μουστάκια του!με το καλό κορίτσια μου και οι υπόλοιπες!πητ μου έδωσε 29/11 πάλι!όπως στην αυχενικη!

Μπράβο ....τι καλύτερο από ευχάριστα νέα....Και εγώ Ανυπομονώ για β επιπεδου...5 Αυγούστου την έχω....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Μπράβο ....τι καλύτερο από ευχάριστα νέα....Και εγώ Ανυπομονώ για β επιπεδου...5 Αυγούστου την έχω....

Καλημέρα κορίτσια μου....Μμμμ έγω θα τον πάρω πρώτη Αυγούστου να μου κλείσει ραντεβού... άντε να δούμε  πότε θα είναι... πιστεύω να μην είναι μακριά... εύχομαι σε όλες να μας είναι  τέλειες οι εξετάσεις....!!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια καλο σ/κ να εχετε! Φτασανε κιολας η β επιπεδου αχχχ θυμαμαι τ δικα μου! Καλα αποτελεσματα σε ολες..με το καλο το μωρακια σας χαρειτε αυτην την υπεροχη περιοδο!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2019 at 7:16 ΠΜ, Αννούλαααα είπε:

Μπράβο κορίτσι μου...αχ τέλεια πολυ χαρηκα...άντε σιγά σιγά κ οι υπόλοιπες....καμπύλη  σακχάρου  ποτε σου είπε να κανεις;;;; 

Σ’ευχαριστώ πολύ κορίτσι μουυυ!άντε και εσύ με το καλό!όλα θα πάνε μια χαρά!καμπύλη είπε θα μου βάλεί στις 20 Αυγούστου που έχω το επόμενο ραντεβού!άντε να φύγει και αυτή η εξέτασηηη!!!

4 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Μπράβο ....τι καλύτερο από ευχάριστα νέα....Και εγώ Ανυπομονώ για β επιπεδου...5 Αυγούστου την έχω....

Σ’ευχαριστώ πολύ κοπέλα μουυυ!!και σε εσένα με το καλό!κοντά είσαι,τίποτα δεν έμεινε!όλα θα πάνε μια χαρά!!

20 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Τέλεια φίλη με το καλό!!! Πάει κι αυτό!!!! 

@Κουδουνίστρα την κάνουν νομίζω γύρω στον 7ο-8ο αλλά δεν είναι απαραίτητο. Στο γιο μου δεν έκανα γιατί παρακολουθούσαμε το ζάχαρο από τις εξετάσεις αίματος κάθε δίμηνο που έκανα. Πώς είσαι εσύ; 

Σ’ευχαριστώ κοπέλα μουυ!άντε και σε σένα με το καλό!όλα να πάνε κατ ευχήν σε όλες!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια καλο σ/κ να εχετε! Φτασανε κιολας η β επιπεδου αχχχ θυμαμαι τ δικα μου! Καλα αποτελεσματα σε ολες..με το καλο το μωρακια σας χαρειτε αυτην την υπεροχη περιοδο!!!

Καλημέρα κορίτσι μου!σ’ευχαριστούμε πολυυυ!!και εσύ να χαίρεσαι την μπουμπούκα σου,γερή να είναι πάντα και ετυχισμένη!!τι σου θυμήσαμε ε??πιστεύω οτι η εγκυμοσύνη είναι η ομορφότερη περίοδος της γυναίκας!!εύχομαι σε όλες μας πάντα με το καλό όλα!!!

On 26/7/2019 at 2:32 ΠΜ, Nikoleta... είπε:

Στην αρχή είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου, τώρα έχω που και που. Την σύσπαση θα την καταλάβεις άμα κάνεις, γιατί νιώθεις μία ενόχληση εκείνη την ώρα και σκληραίνει η κοιλιά σου για λίγα δευτερόλεπτα.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα όπως και σε όλες τις κοπέλες εύχομαι να έχετε μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό :)

Σ’ευχαριστούμε κοπέλα μου!βλέπω τα νεάκια σου και απο το άλλο φορούμ στις φθινοπωρινες μανουλες!όλα καλά να σου πάνε,και να μην αγχώνεσαι με τις συσπασούλες..όσο είσαι στο κρεβάτι και ξεκουράζεσαι όλα  καλα θα πάνε!και εγώ νωρίς ξεκίνησα..απ την 16η εβδομάδα..μετα τον γάμο μου..ισως επειδή κουράστηκα εκείνες τις ημερες..ευτυχως ο τράχηλος ειναι πολυ καλός..απλως στην αρχη πέτρωνε η κοιλια μου αρκετες φορες μεσα στην ημερα..αλλα μετα ξεκινησα 3 μαγνήσια καθε μέρα και βοήθησαν..επίσης το άγχος παιζει ρόλο στις συσπάσεις γιατι απο τότε που μ είπε ο γιατρός μου να χαλαρώσω και να μη το δίνω τοση σημασια απο τότε κάνω αντε 3 την ημέρα!παραπανω οχι!όλα καλά θα μας πάνε κορίτσι μου!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...