Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα !! Κοιλιακά έγινε σε εμένα! Είχα διαβάσει άπειρα στο Ίντερνετ ότι γίνεται και κοιλιακά αλλά και ενδοκολπικα, αλλά όποιον είχα ρωτήσει πριν πάω όλοι μου απάντησαν πως γίνεται κοιλιακά ! Κ έτσι ήταν!!

καλη επιτυχία !!!

Ευχαριστώ!!! Να ξέρω τι με περιμένει... Να ξουριστω ή να μην ξουριστω; Χεχε γιατί ένα θέμα με την οπτική από την κοιλιά την έχω...:D

  • Χαχα 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα...Εμένα με βρίσκει η νέα εβδομαδα στο κρεββάτι σε ακινησία...χθες ολη μερα ένιωθα αδύναμη και σήμερα ξύπνησα με πολυ δυνατές κράμπες ο γιατρός μου εδωσε υτροτζεστάν μια φορά την ημέρα και μαγνήσιο δυο φορές τη ημερα μαγνήσιο έπαιρνα μια φορά ως τώρα. Και μέχρι την Παρασκευή στο κρεββάτι που θα παω να με δει πάλι. Σήμερα μπηκα στην 27 εβδομάδα. Φοβάμαι πάρα πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε ένα μηνα πιο μπροστά να μου λύσετε μια απορία; Έχω μεθαύριο τον β επιπέδου. Κοιλιακά γίνεται ή και ενδολπικα; 

Τον τράχηλο τον κοίταξε κολπικά εμένα αλλά χεστηκε για τις τρίχες στην περιοχή τόσα βλέπει κάθε μέρα τα δικά μου θα τον ενοιαζαν 

Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα...Εμένα με βρίσκει η νέα εβδομαδα στο κρεββάτι σε ακινησία...χθες ολη μερα ένιωθα αδύναμη και σήμερα ξύπνησα με πολυ δυνατές κράμπες ο γιατρός μου εδωσε υτροτζεστάν μια φορά την ημέρα και μαγνήσιο δυο φορές τη ημερα μαγνήσιο έπαιρνα μια φορά ως τώρα. Και μέχρι την Παρασκευή στο κρεββάτι που θα παω να με δει πάλι. Σήμερα μπηκα στην 27 εβδομάδα. Φοβάμαι πάρα πολύ. 

Ο τράχηλος σου πως είναι; 

Ρε κορίτσια φοβάμαι για το μωρό με τόσες δουλειές που κάνω συν του ότι πηγαίνω με τα πόδια την μικρή σχολείο 1,5 km να πάω και να έρθω με πιάνει απόγνωση :(

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τον τράχηλο τον κοίταξε κολπικά εμένα αλλά χεστηκε για τις τρίχες στην περιοχή τόσα βλέπει κάθε μέρα τα δικά μου θα τον ενοιαζαν 

Ο τράχηλος σου πως είναι; 

Ρε κορίτσια φοβάμαι για το μωρό με τόσες δουλειές που κάνω συν του ότι πηγαίνω με τα πόδια την μικρή σχολείο 1,5 km να πάω και να έρθω με πιάνει απόγνωση :(

Ο τράχηλος μου μου είπε είναι εντάξει  αλλά θέλει να με δει παλι την Παρασκευή αλλά εμένα μπορεί να προκαλείτε όλο αυτό και από τη μήτρα μου γιατί είναι καρδιοσχημη και όσο το μωρό μεγαλώνει ζορίζεται. Την παρασκευη θα ξαναπάω να με δει αλλά κι εγώ φοβάμαι επειδή δουλεύω συνέχεια συν οι δουλειες στο σπίτι και αισθάνομαι και τύψεις για το μωράκι μου γιατί δεν έχω και επιλογή πρέπει να δουλέψω και τα βράδυα είμαι ρετάλι εντελώς. Έμενα πάντως μου είπε να προσπαθώ να μη σκύβω και να μη τεντωνομαι για να πιάνω πραγματα που είναι σε ψηλά ράφια γιατί ζορίζεται το μωρό και η μήτρα αλλά στη καθημερινότητα πόσο εύκολο είναι; 

Μπράβο το κουράγιο σου να κανεις  1,5 χιλιόμετρο ...άντε να περάσουν οι μήνες να γεννήσουμε τα μωράκια μας και να είναι υγιή να φύγουν τα άγχη της εγκυμοσύνης 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Ο τράχηλος μου μου είπε είναι εντάξει  αλλά θέλει να με δει παλι την Παρασκευή αλλά εμένα μπορεί να προκαλείτε όλο αυτό και από τη μήτρα μου γιατί είναι καρδιοσχημη και όσο το μωρό μεγαλώνει ζορίζεται. Την παρασκευη θα ξαναπάω να με δει αλλά κι εγώ φοβάμαι επειδή δουλεύω συνέχεια συν οι δουλειες στο σπίτι και αισθάνομαι και τύψεις για το μωράκι μου γιατί δεν έχω και επιλογή πρέπει να δουλέψω και τα βράδυα είμαι ρετάλι εντελώς. Έμενα πάντως μου είπε να προσπαθώ να μη σκύβω και να μη τεντωνομαι για να πιάνω πραγματα που είναι σε ψηλά ράφια γιατί ζορίζεται το μωρό και η μήτρα αλλά στη καθημερινότητα πόσο εύκολο είναι; 

Μπράβο το κουράγιο σου να κανεις  1,5 χιλιόμετρο ...άντε να περάσουν οι μήνες να γεννήσουμε τα μωράκια μας και να είναι υγιή να φύγουν τα άγχη της εγκυμοσύνης 

Δεν έχω αμάξι και δεν έχω ποιος να την πάει σχολείο :( 1,5km πήγαινε έλα όχι μόνο πήγαινε 

Σημειωτέον έχω τον μικρό στο καρότσι και την μικρή στο σκαλί που προσαρμόζει στο καρότσι σπρώχνω συνολικά 34 κιλά+5 του καροτσιού σήμερα όλη μέρα κλαίω από την λύπη μου τουλάχιστον να μπω στον 7ο

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 said:

Δεν έχω αμάξι και δεν έχω ποιος να την πάει σχολείο :( 1,5km πήγαινε έλα όχι μόνο πήγαινε 

Σημειωτέον έχω τον μικρό στο καρότσι και την μικρή στο σκαλί που προσαρμόζει στο καρότσι σπρώχνω συνολικά 34 κιλά+5 του καροτσιού σήμερα όλη μέρα κλαίω από την λύπη μου τουλάχιστον να μπω στον 7ο

Κορίτσια σας καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ δυστυχώς δουλεύω 10ωρο καθημερινά (αν και δουλειά γραφείου) και όλα τα του σπιτιού. Δυστυχώς θα πρέπει να δουλεύω σχεδόν μέχρι και τον 9, ώστε να μπορέσω να λείψω περισσότερο μετά (πρώτα ο Θεός). Κάποιες φορές σκέφτομαι ότι ίσως ήταν λάθος που ήθελα παιδάκι, με τα δεδομένα που έχω στη ζωή μου....Σίγουρα είναι και οι ορμόνες που με κάνουν και νιώθω έτσι, αλλά πραγματικά παλεύω να διώξω την σκέψη ότι ίσως ένα μωρό θέλει άλλες συνθήκες και προδιαγραφές....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Κορίτσια σας καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ δυστυχώς δουλεύω 10ωρο καθημερινά (αν και δουλειά γραφείου) και όλα τα του σπιτιού. Δυστυχώς θα πρέπει να δουλεύω σχεδόν μέχρι και τον 9, ώστε να μπορέσω να λείψω περισσότερο μετά (πρώτα ο Θεός). Κάποιες φορές σκέφτομαι ότι ίσως ήταν λάθος που ήθελα παιδάκι, με τα δεδομένα που έχω στη ζωή μου....Σίγουρα είναι και οι ορμόνες που με κάνουν και νιώθω έτσι, αλλά πραγματικά παλεύω να διώξω την σκέψη ότι ίσως ένα μωρό θέλει άλλες συνθήκες και προδιαγραφές....

 

Κι εγώ μέχρι τον ένατο θα δουλεύω και θα πρέπει να γυρίσω μόλις σαραντισει το μωρό ή και πιο πριν ανάλογα τη δουλειά και γω δουλειά γραφείου κάνω. Κάνω συνέχεια τις σκέψεις αυτές αλλά και ποτε θα ήταν κατάλληλη στιγμή; με τον άντρα μου είμαστε σχεδόν δεκα χρονια μαζί στην αρχή δεν καναμε λογω οικονομικού. Μετά όταν έφτιαξαν τα οικονομικά μας και ήμασταν πιο καλά αρρώστησα και η γιατρός μυ απαγορευσε να μεινω έγκυος για δυο χρονια τουλάχιστον. Και ηρθαμε στο 2019 μου εδωσε το οκ η γιατρός, και βάλαμε μπρος και δεν έχουμε καθόλου βοήθεια φαντάσου το μωρό σε ξενη γυναίκα θα το αφήσω γιατί η μαμα μου.και η πεθερα μου δουλευουν ακομα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας καταλαβαίνω όλες.. Και εγω περνάω δύσκολα.. Μπαίνω στον 7ο και μέχρι τον ένατο θα συνεχίσω να δουλεύω.. Είμαι καθηγήτρια και κάνω ιδιαίτερα μαθήματα.. Όλη μέρα σε ένα αυτοκίνητο πήγαινε έλα και ανέβα κατέβα σε κάθε σπίτι.. Τουλάχιστον δεν νιωθω μόνη.. Θα μείνω με το μωρό μου μόνο 15 μέρες γιατί δεν έχει κατανόηση κανένας να περιμένει περισσότερο παρόλο που φροντίζω από τώρα να αναπληρωνω τα μαθήματα.. 

Κάτι άλλο να σας ρωτήσω.. Ποια έχει πρόβλημα με καούρες; Εγώ υποφέρω πάρα πολύ από τώρα.. Πήρα ένα σκεύασμα που μου είπε ο γυναικολόγος το Riopan, αν δεν κάνω λαθος, αλλά τίποτα.. Καμια ιδέα φυσικής αντιμετώπισης;Μην μου πείτε χαμομήλι και τέτοια.Βραζω και μόνο που το ακούω... 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Κορίτσια σας καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ δυστυχώς δουλεύω 10ωρο καθημερινά (αν και δουλειά γραφείου) και όλα τα του σπιτιού. Δυστυχώς θα πρέπει να δουλεύω σχεδόν μέχρι και τον 9, ώστε να μπορέσω να λείψω περισσότερο μετά (πρώτα ο Θεός). Κάποιες φορές σκέφτομαι ότι ίσως ήταν λάθος που ήθελα παιδάκι, με τα δεδομένα που έχω στη ζωή μου....Σίγουρα είναι και οι ορμόνες που με κάνουν και νιώθω έτσι, αλλά πραγματικά παλεύω να διώξω την σκέψη ότι ίσως ένα μωρό θέλει άλλες συνθήκες και προδιαγραφές....

 

Μην αγχώνεσαι παιδί μου όλες έτσι είμαστε.Τα δεδομένα δεν αλλάζουν ποτέ πάντα θα πρέπει να δουλεύουμε πολλές ώρες και θα μας λείπουν τα παιδιά μας και τύψεις θα αισθανόμαστε. Αλλά έτσι είναι μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω.  


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Δεν έχω αμάξι και δεν έχω ποιος να την πάει σχολείο :( 1,5km πήγαινε έλα όχι μόνο πήγαινε 

Σημειωτέον έχω τον μικρό στο καρότσι και την μικρή στο σκαλί που προσαρμόζει στο καρότσι σπρώχνω συνολικά 34 κιλά+5 του καροτσιού σήμερα όλη μέρα κλαίω από την λύπη μου τουλάχιστον να μπω στον 7ο

Έχεις δίκιο κι εσύ αλλά τι να κάνεις σε καταλαβαίνω έτσι ήταν και η κουνιαδα μου στην τρίτη εγκυμοσύνη της με μια κορη 4 χρονωνε και μια 2 ετων και εγκυος. Μην κλαις ολες κανουμε ότι μπορούμε με τις δυνατότητες που έχουμε και είμαστε γερες απο τη φυση μας. 

Just now, MariaGS είπε:

Πόσο σας καταλαβαίνω όλες.. Και εγω περνάω δύσκολα.. Μπαίνω στον 7ο και μέχρι τον ένατο θα συνεχίσω να δουλεύω.. Είμαι καθηγήτρια και κάνω ιδιαίτερα μαθήματα.. Όλη μέρα σε ένα αυτοκίνητο πήγαινε έλα και ανέβα κατέβα σε κάθε σπίτι.. Τουλάχιστον δεν νιωθω μόνη.. Θα μείνω με το μωρό μου μόνο 15 μέρες γιατί δεν έχει κατανόηση κανένας να περιμένει περισσότερο παρόλο που φροντίζω από τώρα να αναπληρωνω τα μαθήματα.. 

Κάτι άλλο να σας ρωτήσω.. Ποια έχει πρόβλημα με καούρες; Εγώ υποφέρω πάρα πολύ από τώρα.. Πήρα ένα σκεύασμα που μου είπε ο γυναικολόγος το Riopan, αν δεν κάνω λαθος, αλλά τίποτα.. Καμια ιδέα φυσικής αντιμετώπισης;Μην μου πείτε χαμομήλι και τέτοια.Βραζω και μόνο που το ακούω... 

Εμένα ο γιατρός μου εδωσε μαλοξ γαι τις καουρες τωρα απο φυσικά δε με βοηθησε κάτι το μονο που μπορεις να κανεις είναι να μην τρως οξινα,ντομάτες,αναψυκτικά και βαριά φαγητά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MariaGS είπε:

Πόσο σας καταλαβαίνω όλες.. Και εγω περνάω δύσκολα.. Μπαίνω στον 7ο και μέχρι τον ένατο θα συνεχίσω να δουλεύω.. Είμαι καθηγήτρια και κάνω ιδιαίτερα μαθήματα.. Όλη μέρα σε ένα αυτοκίνητο πήγαινε έλα και ανέβα κατέβα σε κάθε σπίτι.. Τουλάχιστον δεν νιωθω μόνη.. Θα μείνω με το μωρό μου μόνο 15 μέρες γιατί δεν έχει κατανόηση κανένας να περιμένει περισσότερο παρόλο που φροντίζω από τώρα να αναπληρωνω τα μαθήματα.. 

Κάτι άλλο να σας ρωτήσω.. Ποια έχει πρόβλημα με καούρες; Εγώ υποφέρω πάρα πολύ από τώρα.. Πήρα ένα σκεύασμα που μου είπε ο γυναικολόγος το Riopan, αν δεν κάνω λαθος, αλλά τίποτα.. Καμια ιδέα φυσικής αντιμετώπισης;Μην μου πείτε χαμομήλι και τέτοια.Βραζω και μόνο που το ακούω... 

Καουρες οσες θες εχω. Κρυο γαλα και μπολικο κιολας. Να ξερεις δεν ισχυει καουρες και μαλλι. Φαλακρη βγηκε η πρωτη μου και ολο καουρες ειχα. Λοιπον αποφευγεις οξυνα και εννοειται ζυμαρι. Ντοματα μακρυα και τα ξινα. Ουτε καφε ουτε ανθρακουχα.

@boukitsa123 εγω δεν σπρωχνω 34 κιλα αλλα πηγαινε ελα κι εγω καιε μερα 2 χιλιομετρα κανω τσουκου τσουκου ομως. Εγω εχω αυτοκινητο αλλα δεν βρισκω να παρκαρω, για αυτο με τα ποδαρακια μου.

Πολυ κουραζομαι κι εγω νε την δουλεια, το σπιτι και το παιδι. 

Ρε κοριτσια ειλικρινα μεχρι τον 9ο????

Respect αληθεια τωρα. Σας ευχομαι πολυ κουραγιο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Αγαπουλινι said:

Καουρες οσες θες εχω. Κρυο γαλα και μπολικο κιολας. Να ξερεις δεν ισχυει καουρες και μαλλι. Φαλακρη βγηκε η πρωτη μου και ολο καουρες ειχα. Λοιπον αποφευγεις οξυνα και εννοειται ζυμαρι. Ντοματα μακρυα και τα ξινα. Ουτε καφε ουτε ανθρακουχα.

@boukitsa123 εγω δεν σπρωχνω 34 κιλα αλλα πηγαινε ελα κι εγω καιε μερα 2 χιλιομετρα κανω τσουκου τσουκου ομως. Εγω εχω αυτοκινητο αλλα δεν βρισκω να παρκαρω, για αυτο με τα ποδαρακια μου.

Πολυ κουραζομαι κι εγω νε την δουλεια, το σπιτι και το παιδι. 

Ρε κοριτσια ειλικρινα μεχρι τον 9ο????

Respect αληθεια τωρα. Σας ευχομαι πολυ κουραγιο

Δεν έχουμε και πολλές επιλογές:)  Μακάρι να πάνε βέβαια όλα καλά, γιατί εμείς καλά λέμε μέχρι και τον 9ο, το τι μας περιμένει όμως δεν το ξέρουμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω φοβερή υπνηλία εσείς; 

Ουτε εγω. Κοιταξες αν επεσε ο αιματοκριτης σου ή η πιεση ή το ζαχαρο? Αυτα προξαλουν υπνηλια οταν πεσουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...