Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@boukitsa123 περαστικά κ γρηγορη ανάρρωση!

αυτην την εβδομάδα θα κάνω την καμπύλη ζαχαρου! Την έχει κάνει καμία ;

Κι εγώ την έκανα πριν 1.5 βδομάδα. Ευτυχώς και εγώ δεν ένιωσα κάτι σε αναγούλα. Απο κάποια ώρα και μετά μόνο λίγο νύστα, αλλά ίσως ηταν και επειδή καθόμουν σε μια καρέκλα 2 ώρες χωρίς να έχω κάτι ιδιαίτερο να κάνω. Βγήκε καλή ευτυχώς! Καλή επιτυχία και σε εσένα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Καλως ηρθες στις ατυχες!!!!!! Ασε 5 μηνες και κατι με αυτην την ιγμοριτιδα παιδευομαι. Ποια αντιβιωση εδωσαν εσενα?

Μαρια αυτο που περιγραφεις ειναι συσπάσεις και το εμαθα τωρα στην δευτερη εγκυμοσύνη ενω το ειχα και στην πρώτη. Ενιωθα σα να τεντώνεται να το πω, σαν σφίξιμο και για καλη μου τυχη το επαθα και στην ωρα του υπερηχου και με ενημερωσαν πως ειναι συσπασεις!

Κορίτσι εγώ έχω κρεατάκια και διάφραγμα και κάποια στιγμή πρέπει να χειρουργηθώ άσε με 3 παιδιά και χωρίς βοήθεια κλάφτα Χαράλαμπε μου γύρισε και σε μια ωραία λαρυγγίτιδα άσε κάθε χειμώνα αρρωσταίνω και από τότε που έγινα μαμά έχω φτάσει και με βρογχίτιδα και με ακροαστικά. Μου έδωσε claripen. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι εγώ έχω κρεατάκια και διάφραγμα και κάποια στιγμή πρέπει να χειρουργηθώ άσε με 3 παιδιά και χωρίς βοήθεια κλάφτα Χαράλαμπε μου γύρισε και σε μια ωραία λαρυγγίτιδα άσε κάθε χειμώνα αρρωσταίνω και από τότε που έγινα μαμά έχω φτάσει και με βρογχίτιδα και με ακροαστικά. Μου έδωσε claripen. 

Σοβαρα? Πωωωωω αρα κι εμενα τα χειροτερα με περιμενουν, αφου αρρβσταινω μονο με την ιδεα. Εμενα η αντιβιωση τελειωνει και δεν ειδα ακομα διαφορα. Εχω βαρεθει και συχαθει με αυτη την κατασταση και σιγουρα θα κανω κατι μετα την γεννα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ntina Ntinaki είπε:

Το Σάββατο την έκανα,σήμερα βγήκαν. Όλα καλά,δόξα το Θεό!

Κι εγώ το αισθάνομαι να μαζεύεται χαμηλά και δεξιά πολύ συχνά μέσα στη μέρα. Χωρίς να νιώθω πόνους περιόδου. Τελευταία φορά που πήγα για υπέρηχο (πριν 3 βδομάδες) το έπαθα εκείνη ακριβώς τη στιγμή! Ο υπέρηχος έδειξε ότι εκεί που ένιωθα αυτή την πίεση ήταν το σημείο που διπλώνουν τα ποδαράκια και το ποπουδακι. Απόλυτα φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός.

Και εγω λέω μήπως είναι το μωρο.. Γιατί είναι σε ένα σημείο όχι σε όλη την κοιλιά.. Θα παρω όμως τηλέφωνο αύριο για καλό και για κακό.. Ευχαριστω

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι εγώ έχω κρεατάκια και διάφραγμα και κάποια στιγμή πρέπει να χειρουργηθώ άσε με 3 παιδιά και χωρίς βοήθεια κλάφτα Χαράλαμπε μου γύρισε και σε μια ωραία λαρυγγίτιδα άσε κάθε χειμώνα αρρωσταίνω και από τότε που έγινα μαμά έχω φτάσει και με βρογχίτιδα και με ακροαστικά. Μου έδωσε claripen. 

Αχ περαστικά σου και παλι κορίτσι. Τα μικρά καλά?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η εταιρεία MAM Hellas είναι μαζί μας και κληρώνει δώρο για μια μαμά Ηλεκτρικό Αποστειρωτή και Θερμαντήρα Μπιμπερό! Μην το χάσεις! Αυτό το Σάββατο έχουμε ραντεβού! Πάρε όλες τις φίλες σου νέες και μέλλουσες μανούλες και ελάτε να ενημερωθείτε στο all4baby event 2019!

Κοριτσια τι ωραια event εχετε εσεις στην Αθηνα!!!!! Εμεις εδω παπαλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτες μας μυξουλες  για φέτος ευτυχώς της έριξα φυσιολογικό ορό το βράδυ και κοιμήθηκε καλά. Κανένα άλλο σύμπτωμα προς το παρόν. Για να δούμε πότε θα κολλήσω κι εγώ.

  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτες μας μυξουλες  για φέτος ευτυχώς της έριξα φυσιολογικό ορό το βράδυ και κοιμήθηκε καλά. Κανένα άλλο σύμπτωμα προς το παρόν. Για να δούμε πότε θα κολλήσω κι εγώ.

Ωχ περαστικά σας εύχομαι 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Κόρες καφέ πίνετε; Εγώ πίνω φίλτρου με γάλα όμως δεν έχω ιδέα αν κάνει. 

Eννοειται και ο καφες φιλτρου ειναι safe επιλογη


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κόρες καφέ πίνετε; Εγώ πίνω φίλτρου με γάλα όμως δεν έχω ιδέα αν κάνει. 

Εγώ εναν ντεκαφεινε πότε πότε...σίγουρα δεν είναι καλή επιλογή,καθώς έχει υποστει επιπλέον επεξεργασία,αλλά μια στο τόσο ελπίζω να μην πειράζει.. ο γιατρός μου είχε πει μπορώ να πίνω έναν ελληνικό τη μέρα παντως..

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κόρες καφέ πίνετε; Εγώ πίνω φίλτρου με γάλα όμως δεν έχω ιδέα αν κάνει. 

Εμένα ο γιατρός μου έχει πει έναν ελληνικό ή μια κούπα φίλτρου την ημέρα. Εγώ τώρα άρχισα να πίνω λίγο γιατί στις αρχές μου μύριζε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εμένα ο γιατρός μου έχει πει έναν ελληνικό ή μια κούπα φίλτρου την ημέρα. Εγώ τώρα άρχισα να πίνω λίγο γιατί στις αρχές μου μύριζε...

Εγώ πίνω 3 κούπες εδώ και 1 έβδομάδα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ελληνικους την μερα. Εναν το πρωι και εναν τον απογευμα. Ο γαλλικος ειναι πιο ελαφρυς στο στομαχι, αλλα εχει μεγαλυτερο ποσοστο καφεινης ακομα και απο τον εσπρέσο. Η καθε μια μας ομως ξερει καλυτερα για τον εαυτο της. 

Το παρακατω ειναι απο αρθρο:

Έτσι, ένας μονός εσπρέσο ή καπουτσίνο περιέχει κατά μέσο όρο 63 mg καφεΐνης, ενώ στην περίπτωση που καταναλώνεται ως freddo, η ποσότητα καφεΐνης είναι διπλάσια.
Από την άλλη, η περιεκτικότητα του στιγμιαίου καφέ σε καφεΐνη κυμαίνεται από 65 έως 100 mg ανά φλιτζάνι, ενώ στην περίπτωση του καφέ φίλτρου διαμορφώνεται στα 100-120 mg ανά φλιτζάνι.
Τέλος, ο ελληνικός καφές περιέχει αναλογικά τη λιγότερη καφεΐνη, καθώς ποσότητα ενός μικρού φλιτζανιού, στο οποίο καταναλώνεται παραδοσιακά, προσφέρει 40 mg καφεΐνης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...