Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Ναιιι!!! Απαραιτήτως κάθε μέρα!!! Κοίτα δεν τα έβαψα και μαύρα, αλλά καλοκαίρι δεν είδα!!! Το ένιωσα στο πετσί μου με τη ζέστη αλλά δεν το απόλαυσα! Και ήταν το δεύτερο στη σειρά, γιατί και πέρυσι ήμουν έγκυος αλλά λόγω παθολογικού καρυότυπου τη διακόψαμε. Επομένως τώρα περιμένω το επόμενο να ξεσαλώσω με τον μπέμπη!!!

Α κατάλαβα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Ναιιι!!! Απαραιτήτως κάθε μέρα!!! Κοίτα δεν τα έβαψα και μαύρα, αλλά καλοκαίρι δεν είδα!!! Το ένιωσα στο πετσί μου με τη ζέστη αλλά δεν το απόλαυσα! Και ήταν το δεύτερο στη σειρά, γιατί και πέρυσι ήμουν έγκυος αλλά λόγω παθολογικού καρυότυπου τη διακόψαμε. Επομένως τώρα περιμένω το επόμενο να ξεσαλώσω με τον μπέμπη!!!

Σου ευχομαι ολα με το καλο να γινουν. Και η αδερφη μου τον Νοεμβριο απο εξωσωματική θα εχει το μωρακι της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια πως ειστε??? Εγώ είμαι ένα πτώμα γενικά αλλά αυτό που με κουράζει πάνω απο όλα είναι η γκρίνια. Η μικρή έχει ακόμη μύξες και η γκρίνια πάει σύννεφο. Δε θέλει να αλλάξει πάνα και όταν επιτέλους τη βγάζουμε δεν θέλει να τη βάλει. Το θέατρο του παραλόγου κάθε μέρα. Δεν με πειράζει η κούραση απλά αγχώνομαι για τον μπέμπη με τόσο σκυψιμο και βάρος. 

  • Λυπημένη/-ος 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια πως ειστε??? Εγώ είμαι ένα πτώμα γενικά αλλά αυτό που με κουράζει πάνω απο όλα είναι η γκρίνια. Η μικρή έχει ακόμη μύξες και η γκρίνια πάει σύννεφο. Δε θέλει να αλλάξει πάνα και όταν επιτέλους τη βγάζουμε δεν θέλει να τη βάλει. Το θέατρο του παραλόγου κάθε μέρα. Δεν με πειράζει η κούραση απλά αγχώνομαι για τον μπέμπη με τόσο σκυψιμο και βάρος. 

Αχ τι μας κανουν τα ατιμα.....τις προάλλες επειδη εκλεισα εγω το φως της τουαλετας, επεσε κατω και χτυπιοταν και εκλαιγε με λυγμούς!!!! Το γινατι μπαινει μεσα τους!!!! Εχω κουραστει να ακουω και να λεω στον εαυτο μου ΥΠΟΜΟΝΗ! Ε δεν εχω και τιποτα αλλι να κανω! Κι εγω αγχωνομαι με τοσο σκύψιμο και μου λενε να ειμαι ξαπλα 2 βδομαδες αλλα πως αφου καθε τρεις και λιγο φωναζει ΜΑΜΑ. Μαμα αυτο, μαμα εκεινο, μαμα μαμ, μαμα κακα, μαμα μαμα μαμα. Σηκω σηκω κατσε κατσε με εχει

Link to comment
Share on other sites

Κούραση και σκυψιμο; Βάλτε στρώσιμο κρεβατιών ξεσκόνισμα σιδέρωμα +2 παιδιά να τα έχω αγκαλιά σχεδόν συνέχεια θέλω να κοιμηθώ για μήνες αν δεν νύσταζα δεν θα με ενοχλούσε τόσο η καθημερινότητα αλλά δεν παλεύεται η νύστα με τπτ 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Αχ τι μας κανουν τα ατιμα.....τις προάλλες επειδη εκλεισα εγω το φως της τουαλετας, επεσε κατω και χτυπιοταν και εκλαιγε με λυγμούς!!!! Το γινατι μπαινει μεσα τους!!!! Εχω κουραστει να ακουω και να λεω στον εαυτο μου ΥΠΟΜΟΝΗ! Ε δεν εχω και τιποτα αλλι να κανω! Κι εγω αγχωνομαι με τοσο σκύψιμο και μου λενε να ειμαι ξαπλα 2 βδομαδες αλλα πως αφου καθε τρεις και λιγο φωναζει ΜΑΜΑ. Μαμα αυτο, μαμα εκεινο, μαμα μαμ, μαμα κακα, μαμα μαμα μαμα. Σηκω σηκω κατσε κατσε με εχει

Άτιμα δε λες τίποτα γκρινιάζουν για άσχετα πράγματα. Και ποια ξάπλα μόνο στον ύπνο και αυτό με το ζόρι την έχω δίπλα μου καμιά βδομάδα με τις μυξες γιατι αλλιώς ξυπνάει και ουρλιάζει. Και οι τύψεις στο κόκκινο. Τέλος πάντων θα μεγαλώσουν που θα πάει.

Just now, boukitsa123 είπε:

Κούραση και σκυψιμο; Βάλτε στρώσιμο κρεβατιών ξεσκόνισμα σιδέρωμα +2 παιδιά να τα έχω αγκαλιά σχεδόν συνέχεια θέλω να κοιμηθώ για μήνες αν δεν νύσταζα δεν θα με ενοχλούσε τόσο η καθημερινότητα αλλά δεν παλεύεται η νύστα με τπτ 

Καλά άσε οι δουλειές. Εγώ με ένα και γίνεται χαμός εσύ με δύο και στο σπίτι ηρωίδα είσαι παιδί μου. Να σου πω εσένα σκέφτομαι και παίρνω θάρρος χωρίς να σε ξέρω μου βγάζεις κάτι πολύ θετικό και παίρνω κουράγιο. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Άτιμα δε λες τίποτα γκρινιάζουν για άσχετα πράγματα. Και ποια ξάπλα μόνο στον ύπνο και αυτό με το ζόρι την έχω δίπλα μου καμιά βδομάδα με τις μυξες γιατι αλλιώς ξυπνάει και ουρλιάζει. Και οι τύψεις στο κόκκινο. Τέλος πάντων θα μεγαλώσουν που θα πάει.

Καλά άσε οι δουλειές. Εγώ με ένα και γίνεται χαμός εσύ με δύο και στο σπίτι ηρωίδα είσαι παιδί μου. Να σου πω εσένα σκέφτομαι και παίρνω θάρρος χωρίς να σε ξέρω μου βγάζεις κάτι πολύ θετικό και παίρνω κουράγιο. 

Σε ευχαριστώ πολύ εσύ Αθήνα θα γεννήσεις; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κούραση και σκυψιμο; Βάλτε στρώσιμο κρεβατιών ξεσκόνισμα σιδέρωμα +2 παιδιά να τα έχω αγκαλιά σχεδόν συνέχεια θέλω να κοιμηθώ για μήνες αν δεν νύσταζα δεν θα με ενοχλούσε τόσο η καθημερινότητα αλλά δεν παλεύεται η νύστα με τπτ 

Ρε κοριτσια σας θαυμαζω εγω κόντευω να κλαταρω ήδη με ενα και ειναι η ζωη μου ετσι αλλα γκρινιάζει τοσο πολυ απο χθες το μεσημερι κατι τον ποναει ποια μπορει να βοηθησει εσεις εχετε παιδακια θα ξερετε τι μπορει να ειναι εχει πονακια ακούγεται συνεχεια το εντερο του και διπλωνει χερια ποδια τα τεντωνει και οταν του δινω πιπιλα να ηρεμησει επειδη μου το εχει πει παιδίατρος την δαγκώνει μανιωδως δεν ξερω τι αλλο να κανω να το ηρεμω και καλα η μερς η νυχτα πως βγαίνει ειναι άλλο ζητημα το βαζουμε ανάμεσα μας να μας νιωθει και να ειναι ηρεμο το βςζω πανω μου να με νιωθει και έτσι κοιμάται αυτη την στιγμη κοιμάται στα ποδια μου αλλα πιανομαι να μην κουνιεμαι δεν ειμαι αχαριστη ειμαι εγνωμων που εχω ενα παιδι και ξερω ότι τωρα κάποια αλλη που παλευει θα λεει ας ειχα παιδί και ας τα περναγα ολα αυτα αλλα ο άνδρας μπυ γυριζει την νυχτα εγω εχω μονο λιγες ωρες βοηθεια την ημερα και μετα ολη μερα μονη μου σας παρακαλώ πείτε μου εσεις τι θα κανατε ; συγνωμη τα ειπα και ξαλαθρωσα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ρε κοριτσια σας θαυμαζω εγω κόντευω να κλαταρω ήδη με ενα και ειναι η ζωη μου ετσι αλλα γκρινιάζει τοσο πολυ απο χθες το μεσημερι κατι τον ποναει ποια μπορει να βοηθησει εσεις εχετε παιδακια θα ξερετε τι μπορει να ειναι εχει πονακια ακούγεται συνεχεια το εντερο του και διπλωνει χερια ποδια τα τεντωνει και οταν του δινω πιπιλα να ηρεμησει επειδη μου το εχει πει παιδίατρος την δαγκώνει μανιωδως δεν ξερω τι αλλο να κανω να το ηρεμω και καλα η μερς η νυχτα πως βγαίνει ειναι άλλο ζητημα το βαζουμε ανάμεσα μας να μας νιωθει και να ειναι ηρεμο το βςζω πανω μου να με νιωθει και έτσι κοιμάται αυτη την στιγμη κοιμάται στα ποδια μου αλλα πιανομαι να μην κουνιεμαι δεν ειμαι αχαριστη ειμαι εγνωμων που εχω ενα παιδι και ξερω ότι τωρα κάποια αλλη που παλευει θα λεει ας ειχα παιδί και ας τα περναγα ολα αυτα αλλα ο άνδρας μπυ γυριζει την νυχτα εγω εχω μονο λιγες ωρες βοηθεια την ημερα και μετα ολη μερα μονη μου σας παρακαλώ πείτε μου εσεις τι θα κανατε ; συγνωμη τα ειπα και ξαλαθρωσα

Ηλικία παιδιου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κολικοι

Just now, Penny... είπε:

26 ημερων ειναι σημερα 

Κολικοι. Μονο υπομονη, αλλαγη σκόνη αν πινει σκονη και σταγωνες προβιοτικες. Αλλιως αν θηλαζεις πρεπει να κοψεις τις τροφες που τον ενοχλουν. Πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου. Αεριζεται? Κακα κανει ευκολα?

Φανταζομαι μετα τις 3 με 5 το απογευμα ξεκιναει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κολικοι

Κολικοι. Μονο υπομονη, αλλαγη σκόνη αν πινει σκονη και σταγωνες προβιοτικες. Αλλιως αν θηλαζεις πρεπει να κοψεις τις τροφες που τον ενοχλουν. Πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου. Αεριζεται? Κακα κανει ευκολα?

Φανταζομαι μετα τις 3 με 5 το απογευμα ξεκιναει?

Τα εχω κανει ολα αυτα ομως κακα απο οτι βλεπω κανει δίνω και δικό μου και σκονη την σκονη του ειπα του παιδιάτρου αν είναι να την κάνουμε αλλαγη αλλα επειδη είμαστε πισω απο κιλα και βλεπουμε οτι τον βοηθάει να παίρνει κιλα μου ειπε καλα είναι να μην κάνουμε αλλαγη επισης εγω κανω τρομερη διατροφη εχω πάρει σταγόνες και τζελ για την κοιλια αεριζεται όταν το πάρεις αγκαλια η του κανεις τα ποδαρακια πανω καμια φορα και εύκολα ομως δεν ξερω τσ εχω τελείως χαμενα οχι δεν εχει ωρα π.χ εχει απο χθες στις 4 και δεν εχει σταματήσει η γκρινια 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Τα εχω κανει ολα αυτα ομως κακα απο οτι βλεπω κανει δίνω και δικό μου και σκονη την σκονη του ειπα του παιδιάτρου αν είναι να την κάνουμε αλλαγη αλλα επειδη είμαστε πισω απο κιλα και βλεπουμε οτι τον βοηθάει να παίρνει κιλα μου ειπε καλα είναι να μην κάνουμε αλλαγη επισης εγω κανω τρομερη διατροφη εχω πάρει σταγόνες και τζελ για την κοιλια αεριζεται όταν το πάρεις αγκαλια η του κανεις τα ποδαρακια πανω καμια φορα και εύκολα ομως δεν ξερω τσ εχω τελείως χαμενα

Παρε κουραγιο. Θα περάσει. Εγω και πολλες αλλες μανουλες το περασαμε. Κανε αυτα που σου ειπε, τα μασαζακια βοηθανε τρομερα, ζεστα μπανακια βοηθανε εξισου και πολυ υπομονη. Θα περασει οπως ειπα. Σε μας 2 μήνες κρατησε. Σου ευχομαι καλη αντοχη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Παρε κουραγιο. Θα περάσει. Εγω και πολλες αλλες μανουλες το περασαμε. Κανε αυτα που σου ειπε, τα μασαζακια βοηθανε τρομερα, ζεστα μπανακια βοηθανε εξισου και πολυ υπομονη. Θα περασει οπως ειπα. Σε μας 2 μήνες κρατησε. Σου ευχομαι καλη αντοχη

Αστα κοριτσι μου μονο υπομονή κςνω πιστευε με τι άλλο να κανω ευχομαι νς περάσει ολο αυτο χθες ουτε να τον κοιμισω δρν μπορουσα απο τον πονο σε ευχαριστώ για ολα να ζου ζησει το παιδάκι σου η τα παιδακια σου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ρε κοριτσια σας θαυμαζω εγω κόντευω να κλαταρω ήδη με ενα και ειναι η ζωη μου ετσι αλλα γκρινιάζει τοσο πολυ απο χθες το μεσημερι κατι τον ποναει ποια μπορει να βοηθησει εσεις εχετε παιδακια θα ξερετε τι μπορει να ειναι εχει πονακια ακούγεται συνεχεια το εντερο του και διπλωνει χερια ποδια τα τεντωνει και οταν του δινω πιπιλα να ηρεμησει επειδη μου το εχει πει παιδίατρος την δαγκώνει μανιωδως δεν ξερω τι αλλο να κανω να το ηρεμω και καλα η μερς η νυχτα πως βγαίνει ειναι άλλο ζητημα το βαζουμε ανάμεσα μας να μας νιωθει και να ειναι ηρεμο το βςζω πανω μου να με νιωθει και έτσι κοιμάται αυτη την στιγμη κοιμάται στα ποδια μου αλλα πιανομαι να μην κουνιεμαι δεν ειμαι αχαριστη ειμαι εγνωμων που εχω ενα παιδι και ξερω ότι τωρα κάποια αλλη που παλευει θα λεει ας ειχα παιδί και ας τα περναγα ολα αυτα αλλα ο άνδρας μπυ γυριζει την νυχτα εγω εχω μονο λιγες ωρες βοηθεια την ημερα και μετα ολη μερα μονη μου σας παρακαλώ πείτε μου εσεις τι θα κανατε ; συγνωμη τα ειπα και ξαλαθρωσα

Καλη μου μη νιωθεις τυψεις κ ενοχες που δεν εισαι μες την τρελη χαρα,με τοση κουραση αυπνια να ακους το μωρο σου να κλαιει κ να μην μπορεις (οχι εσυ προσωπικα απλα δεν υπαρχει μαγικη λυση) να το ηρεμησεις να κοιμαται γαληνιο στην κουνια του για ωρες οπως ισως ειχες στο νου σου οτι κανουν τα νεογεννητα. Λιγα μωρακια ειναι ετσι,τα περισοτερα εχουν πονακια κολικους εκνευρισμο απο τα πολλα ερεθισματα κ θελουν συνεχως αγκαλια τον πρωτο καιρο.

Δεν κανεις κατι λαθος,περιμενω το 2ο μου παιδακι και δεν υπαρχει κατι που θα εκανα διαφορετικα σε σχεση με το 1ο αν εχει κι αυτο πονακια κ αυπνιες,δεν υπαρχει κατι που πιανει σε ολα τα μωρα,μπορεις να κανεις δοκιμες πχ λευκους ηχους/απορροφητηρα, μαρσιπο,φασκιωμα μονο τα χερακια,βολτες πανω κατω αγκαλια,μασαζακι κλπ.

Ειναι δυσκολο το 1ο τριμηνο,παρε οση βοηθεια μπορεις για φαγητο κ δουλειες σπιτιου,ξεκουρασου μαζι με το μωρο οποτε κοιμαται (καταλαβαινω οτι μπορει να εισαι στην τσιτα αλλα προσπαθησε) κ σιγα σιγα θα βλεπεις βελτιωση. Εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου να χαρεις το μωρο σου κ θα το κανεις, ειναι πολυ νωρις ακομα. Αν μπηκε μενν το μωρακι σου λενε οτι επηρεαζει τον πρωτο καιρο τη συμπεριφορα του,ειναι πιο προσκολλημενο στη μαμα του κ ανησυχο δεν ξερω αν ισχυει γενικα, κ το δικο μου ειχε μπει κ ετσι ηταν μεχρι 2-3 μηνων περιπου.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...