Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

Καλημέρα σας κ χρόνια πολλά!!!!!ευτυχισμένα Χριστούγεννα για όλο το κόσμο με υγεία και χαρά!!!! 

Κορίτσια παραπονιεμαι εδώ κ μέρες για εντονο αίσθημα παλμών..κ τάση λιποθυμίας... έχει καμιά σας τέτοιο σύμπτωμα???

Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Αυτό συνήθως προκύπτει λόγω έλλειψης σιδήρου κι άρα χαμηλό αιματοκρίτη. Ρώτα τον γιατρό, λογικά θα σου αυξήσει το συμπλήρωμα σιδήρου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/12/2019 at 1:37 ΠΜ, Vila είπε:

έκανα κι εγώ την αυχενική κορίτσια και είδαμε τσουτσουνι!! Αγοράκι λοιπόν ❤️

καλημέρα χρονια πολλά και του χρόνου με τα μωρά στην αγκαλιά μας! και μεις καναμε την παρασκευη αυχενικη και ειναι αγορακι!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Καλημέρα σας κ χρόνια πολλά!!!!!ευτυχισμένα Χριστούγεννα για όλο το κόσμο με υγεία και χαρά!!!! 

Κορίτσια παραπονιεμαι εδώ κ μέρες για εντονο αίσθημα παλμών..κ τάση λιποθυμίας... έχει καμιά σας τέτοιο σύμπτωμα???

Καλημέρα!!Κοριτσια χρόνια πολλά σε όλες μας με υγεία κ χαμόγελα στη ζωή μας!!!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!!

Εκτος από χαμηλό αιματοκρίτη που στην εγκυμοσύνη πέφτει κ θα πρέπει να πάρεις συμπλήρωμα σιδήρου άλλη μια αιτία είναι κ ο θυρεοειδής....Όταν έχεις έντονη ταχυπαλμία σε όλη τη διάρκεια της ημέρας συνήθως είναι ο θυρεοειδής...Εμένα τα μωράκια μου τον μηδενίσαν σχεδόν παρολο που δεν είχα ποτε πρόβλημα...Έχεις κάνει TSH;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 said:

Καλημέρα σας κ χρόνια πολλά!!!!!ευτυχισμένα Χριστούγεννα για όλο το κόσμο με υγεία και χαρά!!!! 

Κορίτσια παραπονιεμαι εδώ κ μέρες για εντονο αίσθημα παλμών..κ τάση λιποθυμίας... έχει καμιά σας τέτοιο σύμπτωμα???

Κοριτσάκι μου εγω ολο το 1ο τρίμηνο είχα ατονια και τασεις λιποθυμίας. Καθιστή στον καναπε με τα πόδια κι αυτα στον καναπε ευθεία κι 1 στημένο πορτοκάλι με βοηθουσε πολύ να συνέλθω. Παλμους ειχα 2 φορες αλλα ήταν λογω περιστατικών αγχους. 

Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα σε ολες!! Με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pakaki είπε:

ειναι καμια αλλη μανουλα αρρωστουλα; εχω 2 μερες ξηρο λαιμο και αυτια. ιωση μ πε γιατρος. ααχ προσεχτε οσο μπορειτε μακρυα απο πολυ κοσμο.

Περαστικα κοριτσακι μου,ευτυχως προς το παρον την εχω γλιτωσει.

Χρονια πολλα σε ολες!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , pakaki είπε:

ειναι καμια αλλη μανουλα αρρωστουλα; εχω 2 μερες ξηρο λαιμο και αυτια. ιωση μ πε γιατρος. ααχ προσεχτε οσο μπορειτε μακρυα απο πολυ κοσμο.

Περαστικά κοπέλα μου!Κ εγώ προς το παρόν την έχω γλιτώσει αλλά με μεγάλη προσπάθεια κ αρκετή απομόνωση στο σπίτι γιατί γίνεται χαμός με τις ιώσεις...Δεν έχω κάνει κ το αντιγριπικό επομένως ένας λόγος παραπάνω για να προσέχω ακόμη περισσότερο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια μου! ευτυχως δεν εκανα πυρετο κθλ! τσαγακια και γαργαρες με αλατονερο. σταματησαν και οι εμετοι κ οι καουρες τις τελευταιες μερες. Εχω μπει στην 13η. Αχ σε ενα μηνα παλι θα δω τον μπεμπακο!!! σαν τον φανταρο μετραω τις μερες!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλημέρα!!Κοριτσια χρόνια πολλά σε όλες μας με υγεία κ χαμόγελα στη ζωή μας!!!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!!

Εκτος από χαμηλό αιματοκρίτη που στην εγκυμοσύνη πέφτει κ θα πρέπει να πάρεις συμπλήρωμα σιδήρου άλλη μια αιτία είναι κ ο θυρεοειδής....Όταν έχεις έντονη ταχυπαλμία σε όλη τη διάρκεια της ημέρας συνήθως είναι ο θυρεοειδής...Εμένα τα μωράκια μου τον μηδενίσαν σχεδόν παρολο που δεν είχα ποτε πρόβλημα...Έχεις κάνει TSH;

Το ξέρω κ στις άλλες εγκυμοσύνες μου έπαιρνα Τ4 για τον θυρεοειδή.στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα από την αρχη στην δεύτερη ξεκίνησα το 2 τρίμηνο κ μικρότερη δόση.τωρα ξες τι έγινε?μου είπε  ο γιατρός πριν μερικές μέρες που πήγα να ξεκινήσω σίδηρο στα( κουτουρου ) γιατί του ειπα τι συμπτώματα εχω κ μου είπε ο αιματοκρίτης είναι μάλλον κ παίρνω ferosanol χωρίς να έχω κάνει εξετάσεις ..γιατί μεθαύριο που θα πάω για τις εξετάσεις της αυχενικής θέλει να μου δώσει πάλι αιματοκρίτη και tsh οπότε είμαι στο περίμενε..οι τελευταίες που έκανα ήταν άψογες για να δούμε τώρα... σήμερα στο τραπέζι εν τω μεταξύ τους παράτησα και έφυγα δεν αισθανομουν καλά κοντεψα να λιποθυμήσω χωρίς υπερβολές.. αύριο θα πάρω τον γιατρό τηλ  για να κλείσουμε ώρα για την αυχενική κ θα του πω πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melody90 είπε:

Το ξέρω κ στις άλλες εγκυμοσύνες μου έπαιρνα Τ4 για τον θυρεοειδή.στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα από την αρχη στην δεύτερη ξεκίνησα το 2 τρίμηνο κ μικρότερη δόση.τωρα ξες τι έγινε?μου είπε  ο γιατρός πριν μερικές μέρες που πήγα να ξεκινήσω σίδηρο στα( κουτουρου ) γιατί του ειπα τι συμπτώματα εχω κ μου είπε ο αιματοκρίτης είναι μάλλον κ παίρνω ferosanol χωρίς να έχω κάνει εξετάσεις ..γιατί μεθαύριο που θα πάω για τις εξετάσεις της αυχενικής θέλει να μου δώσει πάλι αιματοκρίτη και tsh οπότε είμαι στο περίμενε..οι τελευταίες που έκανα ήταν άψογες για να δούμε τώρα... σήμερα στο τραπέζι εν τω μεταξύ τους παράτησα και έφυγα δεν αισθανομουν καλά κοντεψα να λιποθυμήσω χωρίς υπερβολές.. αύριο θα πάρω τον γιατρό τηλ  για να κλείσουμε ώρα για την αυχενική κ θα του πω πάλι.

Να του το πεις.Αλλα αν έχεις ρυθμίσει το θυρεοειδή σου τότε σίγουρα είναι τα φυσιολογικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης...Κ μένα μόλις έκανα την αυχενική μου ξεκίνησε σίδηρο γιατί δεν μπορουσα να σηκωθώ από το κρεβάτι...Τώρα είναι όλα καλύτερα!

@pakaki η αναμονή μέχρι να τα δούμε είναι δύσκολη!Σε καταλαβαινω απόλυτα!Κ πάω περίπου κάθε δέκα μέρες για υπέρηχο...Δεν τα ταλαιπωρω βέβαια τα ακούω βλέπουμε ότι είναι όλα εντάξει κ φεύγουμε...Εγώ την Παρασκευή έχω πάλι κ ανυπομωνω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

ευχαριστω κοριτσια μου! ευτυχως δεν εκανα πυρετο κθλ! τσαγακια και γαργαρες με αλατονερο. σταματησαν και οι εμετοι κ οι καουρες τις τελευταιες μερες. Εχω μπει στην 13η. Αχ σε ενα μηνα παλι θα δω τον μπεμπακο!!! σαν τον φανταρο μετραω τις μερες!

Κορίτσι μου περαστικά σου!!!στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήμουν 3 μήνες συνεχώς άρρωστη με πυρετό.5 μερες πυρετό 5 μέρες καλά κ μετά ξανά μανα ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω αναγκάστηκα να νοσηλευτω πήρα έντεκα δόσεις ενδοφλέβια αντιβίωση  3-4 κουτιά αντιβίωση από το στόμα ιγμορίτιδα στο φουλ αμυγδαλίτιδα επίσης..ένας εφιάλτης..γάργαρα αλατοτερο τσάι νερό καλό φαγητό πορτοκάλια κ για τη μύτη μου είχαν δόση athomer spray για τη μύτη με πρόπολη για να καθαρίζει καλά η μύτη.. υπομονή οι εγκυουλες δεν έχουν κ το καλύτερο ανοσοποιητικό δυστηχως.

 

Just now, pakaki είπε:

ευχαριστω κοριτσια μου! ευτυχως δεν εκανα πυρετο κθλ! τσαγακια και γαργαρες με αλατονερο. σταματησαν και οι εμετοι κ οι καουρες τις τελευταιες μερες. Εχω μπει στην 13η. Αχ σε ενα μηνα παλι θα δω τον μπεμπακο!!! σαν τον φανταρο μετραω τις μερες!

 

Just now, Zina21 είπε:

Να του το πεις.Αλλα αν έχεις ρυθμίσει το θυρεοειδή σου τότε σίγουρα είναι τα φυσιολογικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης...Κ μένα μόλις έκανα την αυχενική μου ξεκίνησε σίδηρο γιατί δεν μπορουσα να σηκωθώ από το κρεβάτι...Τώρα είναι όλα καλύτερα!

@pakaki η αναμονή μέχρι να τα δούμε είναι δύσκολη!Σε καταλαβαινω απόλυτα!Κ πάω περίπου κάθε δέκα μέρες για υπέρηχο...Δεν τα ταλαιπωρω βέβαια τα ακούω βλέπουμε ότι είναι όλα εντάξει κ φεύγουμε...Εγώ την Παρασκευή έχω πάλι κ ανυπομωνω...

Κ εγώ αυτό σκέφτηκα αν είναι όλα καλά πάει να πει ότι ένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης.απλα λέω τώρα αν είμαι έτσι από τωρα τι θα κάνω σε λίγο καιρό που θα φουσκωσω κ άλλο?τι τραβάμε οι έρημες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

ευχαριστω κοριτσια μου! ευτυχως δεν εκανα πυρετο κθλ! τσαγακια και γαργαρες με αλατονερο. σταματησαν και οι εμετοι κ οι καουρες τις τελευταιες μερες. Εχω μπει στην 13η. Αχ σε ενα μηνα παλι θα δω τον μπεμπακο!!! σαν τον φανταρο μετραω τις μερες!

Μπραβο κοριτσι μου,χαιρομαι που περασαν τα συμπτωματα,το περασα και ξερω ποσο δυσκολο ειναι...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσι μου περαστικά σου!!!στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήμουν 3 μήνες συνεχώς άρρωστη με πυρετό.5 μερες πυρετό 5 μέρες καλά κ μετά ξανά μανα ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω αναγκάστηκα να νοσηλευτω πήρα έντεκα δόσεις ενδοφλέβια αντιβίωση  3-4 κουτιά αντιβίωση από το στόμα ιγμορίτιδα στο φουλ αμυγδαλίτιδα επίσης..ένας εφιάλτης..γάργαρα αλατοτερο τσάι νερό καλό φαγητό πορτοκάλια κ για τη μύτη μου είχαν δόση athomer spray για τη μύτη με πρόπολη για να καθαρίζει καλά η μύτη.. υπομονή οι εγκυουλες δεν έχουν κ το καλύτερο ανοσοποιητικό δυστηχως.

 

 

Κ εγώ αυτό σκέφτηκα αν είναι όλα καλά πάει να πει ότι ένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης.απλα λέω τώρα αν είμαι έτσι από τωρα τι θα κάνω σε λίγο καιρό που θα φουσκωσω κ άλλο?τι τραβάμε οι έρημες...

Θα είσαι καλύτερα σε λίγο θα δεις...Έγω από τον χαμηλό αιματοκρίτη δεν μπορουσα να κάνω ούτε πέντε μέτρα λαχανιαζα κ ζαλιζόμουν...Ο σίδηρος μαζί με το ότι σταμάτησα τους εμετούς μιας κ παίρνω καθημερινά χάπι για να μην κάνω με βοήθησαν κ έχω συνέλθει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Να του το πεις.Αλλα αν έχεις ρυθμίσει το θυρεοειδή σου τότε σίγουρα είναι τα φυσιολογικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης...Κ μένα μόλις έκανα την αυχενική μου ξεκίνησε σίδηρο γιατί δεν μπορουσα να σηκωθώ από το κρεβάτι...Τώρα είναι όλα καλύτερα!

@pakaki η αναμονή μέχρι να τα δούμε είναι δύσκολη!Σε καταλαβαινω απόλυτα!Κ πάω περίπου κάθε δέκα μέρες για υπέρηχο...Δεν τα ταλαιπωρω βέβαια τα ακούω βλέπουμε ότι είναι όλα εντάξει κ φεύγουμε...Εγώ την Παρασκευή έχω πάλι κ ανυπομωνω...

αχ ειναι τοσο μαγικο την ωρα που τα βλεπουμε που αν με αφησεις εκει μεχρι να γεννησω δεν με πειραζει!!! η απολυτη ευτυχια!!!

Just now, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσι μου,χαιρομαι που περασαν τα συμπτωματα,το περασα και ξερω ποσο δυσκολο ειναι...

εμετους και καουρες.οι καουρες ηταν λιγο ζορι. αλλα δοξα το θεο! δεν μας πειραζει τπτ μπροστα στο θαύμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...