Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

 

Ευχαριστώ κοριτσια μου για τις πληροφορίες!! :wub:

Πραγματικά το σκέφτομαι κι εγώ. Κι ενω θεωρητικά λεει η μητέρα μου οτι θα βοηθήσει, τελικά ειμαι σιγουρη οτι θα ξεμεινω μονη μου με τον σύζυγο ο οποίος θα παει για δουλειά μετά από λίγο. Αρα οτι κόλπα μαθουμε είναι χρήσιμο! 

Εκανα high score σκεψου.. κρατηθηκα και πηγα στις 16 ημέρες, και παλι του φανηκε νωρις!! Χαχα :mrgreen:

 Χα χα χα!Να πηγαίνεις αφού σε κάνει να αισθάνεσαι καλά!Κ εγώ γι’αυτο πάω...Κάθε υπέρηχος 120 ευρώ...Δεν τα λες κ λίγα!

Κ μένα ο γιατρός μου την τελευταία φορά μου έκανε κ κολπικο για να δει τον τράχηλο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Zina21 said:

 Χα χα χα!Να πηγαίνεις αφού σε κάνει να αισθάνεσαι καλά!Κ εγώ γι’αυτο πάω...Κάθε υπέρηχος 120 ευρώ...Δεν τα λες κ λίγα!

Κ μένα ο γιατρός μου την τελευταία φορά μου έκανε κ κολπικο για να δει τον τράχηλο...

κι εμας 120 για διδυμα παιρνει ο τοπικος γιατρος, αλλα επειδη παμε συχνα με λυπηθηκε μαλλον και ειπε φιλικη τιμη 80 :grin:

ο κανονικος γυναικολογος παιρνει 30 ευρω, αυτος παει χαλαρα γιατι θα τα παρει μαζεμενα στον τοκετο :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Φούφη είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα.. 

Β επιπέδου μου αλλαξε ημ κ μένα μου την έβαλε 7 Φλεβάρη..Δευτέρα έχω υπέρηχο στον γιατρό μου...έχουν αργήσει οι αγωνίες πως θα τα καταφέρω με δύο μωρά πως θα θηλάζω δύο νινακια πως θα κοιμάμαι που μεταξύ μας δεν ξέρω αν θα μπορώ θα κάθομαι και θα τα χαζεύω όλη νύχτα...γενικά εχω πολλες απορίες πως και τι θα ειναι εξυπερετικο όσο αφορα κουνακια κλπ 

Εμάς που είναι δίδυμα πως θα τα θυλλάζουμε  εναλλάξ η και τα δύο κάθε φορα;;;

Πείτε μου γνώμες ♡♡

Εγώ δεν έχω καθόλου άγχος για το μετά...Πως θα τα καταφέρω με δυο μωρά κτλ.Το άγχος μου είναι να πάνε όλα καλά,να γεννηθούν κ μετά θα βρούμε τους ρυθμούς μας!Βοηθεια εγώ κορίτσια μέχρι να σαραντισουμε θα έχω τον άντρα μου λιγες μέρες,τη μαμά μου κ την πεθερά μου.Δεν μου αρέσει να έχω άλλους από την οικογένεια πλην του άντρα μου μέσα στο σπίτι αλλά υποχρεωτικά για τις πρώτες μέρες έτσι το έχουμε σκεφτεί.Μετα θα πάμε διακοπες στους γονείς μου για καλοκαιράκι κ από Σεπτέμβριο θα βρούμε μια κοπέλα να με βοηθάει με τα μωρά τα πρωινά που ο άντρας μου είναι στη δουλειά...

πρίν από 5 λεπτά , Φούφη είπε:

@Nansy29 @Zina21 @playbunny

 Αγαπες Πήρατε κιλακια;

Η κοιλίτσα φούσκωσε;

Η μόνο εγώ έχω γίνει κιόλας μπαλονακι; 4 κιλά έχω πάρει..

Όσο για τα κιλά...Έχω πάρει από την αρχή 6 κιλά με πολύ κόπο...Δεν έχω διάθεση για φαγητό αλλά προσπαθώ να τρώω πέντε μικρά γεύματα τη μέρα για να έχουν φυσιολογικό βάρος τα μωρά.Το ίδιο μου είπε κ ο γιατρός μου κ η ενδοκρινολόγος γιατί όταν δεν είχα πάρει καθόλου με άγχωσαν λιγάκι για να μην γεννηθούν πιο μικρά κ χρειαστούν θερμοκοιτίδα...Κ δόξα το θεό στην προ β´ επιπέδου που μου τα μέτρησε ήταν πολύ καλά στο βάρος τους!

Η κοιλιτσα φούσκωσε παρα πολύ!Οτι κιλά έχω πάρει είναι κοιλιά κ στήθος η υπόλοιπη είμαι ακριβώς όπως ήμουν!

Just now, playbunny είπε:

κι εμας 120 για διδυμα παιρνει ο τοπικος γιατρος, αλλα επειδη παμε συχνα με λυπηθηκε μαλλον και ειπε φιλικη τιμη 80 :grin:

ο κανονικος γυναικολογος παιρνει 30 ευρω, αυτος παει χαλαρα γιατι θα τα παρει μαζεμενα στον τοκετο :mrgreen:

Μπράβο στον κανονικό σου γιατρό...Μια χαρά τιμή έχει!

Εμένα ο γιατρός μου κανονικά παίρνει 150 ευρώ στο δίδυμα αλλά μας το έχει κάνει 120 με τόσες φορές που πάω...Κ ο τοκετός ξεχωριστά...Σας είπαν τιμές για τον τοκετό;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Εμένα ο γιατρός μου κανονικά παίρνει 150 ευρώ στο δίδυμα αλλά μας το έχει κάνει 120 με τόσες φορές που πάω...Κ ο τοκετός ξεχωριστά...Σας είπαν τιμές για τον τοκετό;

Δεν μας εχει πει ακομα αλλα φανταζομαι το επιδομα γεννας που δινεται απο 1η Ιανουαριου θα παει κατευθειαν στον λογαριασμο του γιατρου :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Δεν μας εχει πει ακομα αλλα φανταζομαι το επιδομα γεννας που δινεται απο 1η Ιανουαριου θα παει κατευθειαν στον λογαριασμο του γιατρου :D

Εμείς τον ρωτήσαμε την τελευταία φορά που πήγαμε γιατί τόσο καιρό δεν είχαμε κάνει ποτε συζήτηση για αυτό το θέμα...Το επίδομα γέννας τα πρώτα 3.000 που θα μας δώσουν είναι όσο η αμοιβή του...Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zina21 said:

Εμείς τον ρωτήσαμε την τελευταία φορά που πήγαμε γιατί τόσο καιρό δεν είχαμε κάνει ποτε συζήτηση για αυτό το θέμα...Το επίδομα γέννας τα πρώτα 3.000 που θα μας δώσουν είναι όσο η αμοιβή του...Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσετε;

Στην Αθηνα, στο Ιασω. Εσεις? Σας ειπε φυσιολογικα ή με καισαρικη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Στην Αθηνα, στο Ιασω. Εσεις? Σας ειπε φυσιολογικα ή με καισαρικη?

Ιασώ κ εμείς!Απο την αρχή της εγκυμοσύνης μου ξεκαθάρισε ότι θα κάνουμε καισαρική λόγω διδύμων...Περίπου μέσα Μαΐου μου έχει πει...Εσένα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Ιασώ κ εμείς!Απο την αρχή της εγκυμοσύνης μου ξεκαθάρισε ότι θα κάνουμε καισαρική λόγω διδύμων...Περίπου μέσα Μαΐου μου έχει πει...Εσένα;

H κανονικη ΠΗΤ ειναι γυρω στις 23 Ιουνιου και τον εχω δει πολυ δυναμικο κι ετοιμο στο να φτασουμε οσο πιο κοντα γινεται. Οπότε βλέποντας και κάνοντας! :-D

Δεν συζητησαμε ακομα τον τροπο αλλα υποθετω κι εγω οτι θα ειναι καισαρικη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

H κανονικη ΠΗΤ ειναι γυρω στις 23 Ιουνιου και τον εχω δει πολυ δυναμικο κι ετοιμο στο να φτασουμε οσο πιο κοντα γινεται. Οπότε βλέποντας και κάνοντας! :-D

Δεν συζητησαμε ακομα τον τροπο αλλα υποθετω κι εγω οτι θα ειναι καισαρικη.

Συνήθως τα δίδυμα τα παίρνουν με καισαρική μόλις μπούμε στον 9ο μήνα γιατί μετά προκαλούνται αρρυθμίες στα μωρά λόγω περιορισμένου χώρου κ δεν το ρισκάρουν.Κ δυο γνωστές μου με δίδυμα έτσι γέννησαν...Στο τελευταίο ραντεβού που είχα με το γιατρό, μου είπε θα δούμε πως πηγαίνει η εγκυμοσύνη γι’αυτο κ δε μου ειπε ημερομηνία ακόμη γιατί θα με αφήσει να πάρω λιγες μέρες κ από τον 9ο αν είναι όλα εντάξει.Κ τα φασολάκια μου είναι κατά μια εβδομάδα μεγαλύτερα από αυτό που βγαίνουν ημερολογιακά άρα πάμε κ μια εβδομάδα νωρίτερα στον τοκετό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Συνήθως τα δίδυμα τα παίρνουν με καισαρική μόλις μπούμε στον 9ο μήνα γιατί μετά προκαλούνται αρρυθμίες στα μωρά λόγω περιορισμένου χώρου κ δεν το ρισκάρουν.Κ δυο γνωστές μου με δίδυμα έτσι γέννησαν...Στο τελευταίο ραντεβού που είχα με το γιατρό, μου είπε θα δούμε πως πηγαίνει η εγκυμοσύνη γι’αυτο κ δε μου ειπε ημερομηνία ακόμη γιατί θα με αφήσει να πάρω λιγες μέρες κ από τον 9ο αν είναι όλα εντάξει.Κ τα φασολάκια μου είναι κατά μια εβδομάδα μεγαλύτερα από αυτό που βγαίνουν ημερολογιακά άρα πάμε κ μια εβδομάδα νωρίτερα στον τοκετό...

εφοσον ολα ειναι καλα, προσωπικα κι εγω θα προτιμουσα νωριτερα παρα αργοτερα. να τα χαρουμε μια ωρα αρχύτερα :wub:  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

εφοσον ολα ειναι καλα, προσωπικα κι εγω θα προτιμουσα νωριτερα παρα αργοτερα. να τα χαρουμε μια ωρα αρχύτερα :wub:  

Κ να τελειώσει πια αυτό το άγχος...
Κοριτσια έχετε κοιτάξει καρότσι για τα διδυμάκια;;;;

Είναι τόσα πράγματα που πρέπει να πάρουμε κ πραγματικά δεν βγάζω άκρη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 said:

Κ να τελειώσει πια αυτό το άγχος...
Κοριτσια έχετε κοιτάξει καρότσι για τα διδυμάκια;;;;

Είναι τόσα πράγματα που πρέπει να πάρουμε κ πραγματικά δεν βγάζω άκρη...

θα παμε αυριο για βολτα στον Κηφισσο να ριξουμε μια ματια. Ειναι 4 μαγαζια με παιδικα στην σειρα οποτε θα βγαινουμε απο το ενα και θα μπαινουμε στο αλλο. :mrgreen: 

κανενα καλο βιβλιο με συμβουλες για νεους γονεις μηπως εχετε παρει? Ή και για διδυμακια συγκεκριμενα? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κάναμε τον υπερηχο καρδιών των μωρών..Όλα πολύ καλά και τα μωράκια και οι καρδούλες τους όλα τέλεια!!!

Το μόνο θέμα είναι ότι μειώθηκε ο τράχηλος στο 30μμ... εντός ορίου είναι βέβαια αλλα επειδή είδε ο γιατρός μου πτωτική τάση μου είπε ξεκούραση για να μην πέσει κι άλλο( η και για να ανεβει...)εσάς πόσο είναι βρε κορίτσια;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Κορίτσια μου κάναμε τον υπερηχο καρδιών των μωρών..Όλα πολύ καλά και τα μωράκια και οι καρδούλες τους όλα τέλεια!!!

Το μόνο θέμα είναι ότι μειώθηκε ο τράχηλος στο 30μμ... εντός ορίου είναι βέβαια αλλα επειδή είδε ο γιατρός μου πτωτική τάση μου είπε ξεκούραση για να μην πέσει κι άλλο( η και για να ανεβει...)εσάς πόσο είναι βρε κορίτσια;;;

Μπραβο στα μωρακια!! :wub:

μου ειχε πει την προηγουμενη φορα οτι ηταν στα 4,5 εκατοστα και οτι ηταν οκ. την επομενη εβδομαδα εχουμε παλι υπερηχο οποτε υποθετω θα ξαναμετρησει τοτε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Στην Αθηνα, στο Ιασω. Εσεις? Σας ειπε φυσιολογικα ή με καισαρικη?

Εγώ θα γεννήσω στο Έλενα. Εκεί είναι ο γιατρός μου. Εκεί είχα γεννήσει κ την 1η φορά... 

@playbunny εγώ που έχω θέμα με τν τράχηλο είναι στα 2.4 cm... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...