Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Εμένα μου τον έκανε 3D ο γιατρός χωρίς έξτρα χρέωση και τράβηξε και φωτο.

Υπέρηχο καρδιάς εννοείται το doppler ;

Οχι ο υπερηχος καρδιάς είναι εξειδικευμένος υπερηχος που ελέγχει την λειτουργία της καρδιάς του εμβρύου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 hours ago, playbunny said:

Ο υπέρηχος καρδιάς εμβρυων πως γίνεται?

@Nansy29 κι εσυ δεν εκανες αυτή την εβδομάδα?

Καλησπέρα,

Εγώ έχω αύριο ραντεβού. Κανονικός υπέρηχος είναι και είναι μέσα στις εξετάσεις που θέλει να κάνω ο γιατρός μου.  

Αυτό που δεν μπορώ να βρω καμία να έχει κάνει είναι Εξετάσεις Καρδίας της Μαμάς. Και το ήθελε και αρκετά νωρίς, στο 1ο τρίμηνο.

22 hours ago, Άννα.Κρήτη said:

Όχι δεν κοιτάνε τον τράχηλο θεωρώντας ότι κάτι υπάρχει. Τον κοιτούν και τον μετράνε για να αποκλείσουν πρόωρο τοκετό και προεκλαμψια..

Το ότι δεν μου έχουν πει κάτι μάλλον σημαίνει ότι δεν έχουν δει κάτι ανησυχητικό.

  • Ευχαριστώ 1

FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k είπε:

Καλησπέρα,

Εγώ έχω αύριο ραντεβού. Κανονικός υπέρηχος είναι και είναι μέσα στις εξετάσεις που θέλει να κάνω ο γιατρός μου.  

Αυτό που δεν μπορώ να βρω καμία να έχει κάνει είναι Εξετάσεις Καρδίας της Μαμάς. Και το ήθελε και αρκετά νωρίς, στο 1ο τρίμηνο.

Το ότι δεν μου έχουν πει κάτι μάλλον σημαίνει ότι δεν έχουν δει κάτι ανησυχητικό.

Μα δεν το κάνουν αν δουν κάτι ανησυχητικό..το κάνουν κάθε φορά στους μεγάλους υπέρηχους...Δηλαδή ο γιατρός σου δεν ξέρει τι μήκος τραχήλου εχεις; δεν φοβάται; και για να αποκλείσουν κάποια πράγματα πρέπει να γνωρίζουν το μήκος του. Εμένα είναι απόλυτα φυσιολογικός δεν είχε δει τίποτα...απλά το μετράει για να το επιβεβαιώνει.. 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k είπε:

Καλησπέρα,

Εγώ έχω αύριο ραντεβού. Κανονικός υπέρηχος είναι και είναι μέσα στις εξετάσεις που θέλει να κάνω ο γιατρός μου.  

Αυτό που δεν μπορώ να βρω καμία να έχει κάνει είναι Εξετάσεις Καρδίας της Μαμάς. Και το ήθελε και αρκετά νωρίς, στο 1ο τρίμηνο.

Το ότι δεν μου έχουν πει κάτι μάλλον σημαίνει ότι δεν έχουν δει κάτι ανησυχητικό.

Σιγουρα τον μετραει απλα δεν σου ανεφερε κατι γιατι ειναι ενταξει.Μην αγχωνεσαι. Νομιζω η μαμα κανει εξετασεις καρδιας αν εχει καποια ταχυκαρδια η κατι σχετικο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna_k σίγουρα θα σου μετράει τν τράχηλο. Απλά μπορεί να λέει πχ πλακούντας φυσιολογικό τράχηλος φυσιολογικός.. Και εσύ να μην έδινες τόση σημασία (αφού σου έλεγε φυσιολογικός). Εμένα ενώ μου έκανε υπέρηχο κανονικό και τον μέτρησε (μάλλον κάτι δεν του κολλούσε καλά) και μου ζήτησε να μου κάνει και κολπικό υπέρηχο για να δει ακριβώς το μήκος... Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας...

Μαρεσει που το μόνο που με αγχωνε θα ήταν η επισκληριδιος..... Χαχαχα. Που να ήξερα ότι η 1η εγκυμοσύνη δεν θα είναι ίδια με την 2η εγκυμοσύνη... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! Μπήκαμε και στον 6ο. Πώς περνά έτσι ο καιρός είναι απίστευτο. Ανυπομονώ να ρθει η μέρα που θα γεννήσω εμένα δε με αγχώνει τίποτα είμαι λίγο αναίσθητη στον πόνο. Πόσο μάλλον η επισκληρίδιος..Εγώ και φυσιολογικά να γεννήσω θα πω στον γιατρό να κάνω επισκληρίδιο.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μπήκαμε και στον 6ο. Πώς περνά έτσι ο καιρός είναι απίστευτο. Ανυπομονώ να ρθει η μέρα που θα γεννήσω εμένα δε με αγχώνει τίποτα είμαι λίγο αναίσθητη στον πόνο. Πόσο μάλλον η επισκληρίδιος..Εγώ και φυσιολογικά να γεννήσω θα πω στον γιατρό να κάνω επισκληρίδιο.

Κ γω έκανα επισκληριδιο στην 1η εγκυμοσύνη... Γιαυτό λέω για τν πόνο... Πιο πολύ πιστεύω με πόνεσε το σωληνάκι στην πλάτη πάρα όλη η γέννα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μπήκαμε και στον 6ο. Πώς περνά έτσι ο καιρός είναι απίστευτο. Ανυπομονώ να ρθει η μέρα που θα γεννήσω εμένα δε με αγχώνει τίποτα είμαι λίγο αναίσθητη στον πόνο. Πόσο μάλλον η επισκληρίδιος..Εγώ και φυσιολογικά να γεννήσω θα πω στον γιατρό να κάνω επισκληρίδιο.

Εγω παλι δεν ηθελα να κανω αν δεν χρειαζοταν αλλα πηγα με διαστολη 7 μετα απο 3 ωρες πονο στο σπιτι και ακανονιστες συσπασεις,δεν πιστευα οτι γενναω,και μου εκαναν επισκληριδιο με διαστολη 8 για να συντονιστουν οι συσπασεις.Δεν πονουσα παρα πολυ παντως


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη εβδομαδα κοριτσια μου!

Πλησιαζουμε την 20η εβδομαδα εμεις και το κατουρημα εχει χειροτερεψει. Με μια γουλια πλεον τρεχω τουαλετα, κι εχουμε ακομα καποιο καιρο. Νομιζω σε κανα μηνα θα κατασκηνωσω μονιμα στην λεκανη!! :mrgreen:

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ απο μενα! 
εγω πηγα σημερα στο γιατρο γιατι ειχα λιγες σταγονες ροζ αιμα και μου ειπε πως ειναι επειδη ειναι πολυ χαμηλα ο πλακουντας :( μου ειπε οτι μπορει να ανεβει βεβαια καθως μεγαλωνει η μητρα απλα δεν ειναι σιγουρο. Αν δεν ανεβει μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης μου ειπε θα κανουμε καισαρικη πφφ :( επισης μου ειπε να Ξαπλωνω, να ξεκουραζομαι να μην κανω δουλειες κλπ κλπ. Ολα τα υπολοιπα ηταν μια χαρα ευτυχως! Κ ο τραχηλος κ ολα! Κ η μπουμπου ηταν μπρουμυτα :grin: Τωρα περιμενω να ερθει η πεμπτη που εχουμε την αυχενικη Β επιπεδου να την δω σε 3D!  :)

  • Μου αρέσει 2

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary_k said:

Κοριτσια καλησπερα κ απο μενα! 
εγω πηγα σημερα στο γιατρο γιατι ειχα λιγες σταγονες ροζ αιμα και μου ειπε πως ειναι επειδη ειναι πολυ χαμηλα ο πλακουντας :( μου ειπε οτι μπορει να ανεβει βεβαια καθως μεγαλωνει η μητρα απλα δεν ειναι σιγουρο. Αν δεν ανεβει μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης μου ειπε θα κανουμε καισαρικη πφφ :( επισης μου ειπε να Ξαπλωνω, να ξεκουραζομαι να μην κανω δουλειες κλπ κλπ. Ολα τα υπολοιπα ηταν μια χαρα ευτυχως! Κ ο τραχηλος κ ολα! Κ η μπουμπου ηταν μπρουμυτα :grin: Τωρα περιμενω να ερθει η πεμπτη που εχουμε την αυχενικη Β επιπεδου να την δω σε 3D!  :)

μια χαρα ακουγονται ολα κοριτσακι, ο πλακουντας μπορει να ανεβει οποτε μην σε παιρνει απο κατω. Καισαρικη ή φυσιολογικα το θεμα ειναι να ειναι καλα τα μικρουλια μας. Περιμενουμε εντυπωσεις απο το 3d!!  :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2020 at 8:11 ΠΜ, Mpimpikos είπε:

 

Κοριτσακια πως πατε; Το ακουσα το σπουργιτακι μου! χθες και σημερα δεν εκανα εμετο αλλα καουρες εχω! απο σεξ πως παμε; εμεις χθες πρώτη φορα δοκιμάσαμε! κοντεψαμε να το ξεχασουμε. αχχχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

μια χαρα ακουγονται ολα κοριτσακι, ο πλακουντας μπορει να ανεβει οποτε μην σε παιρνει απο κατω. Καισαρικη ή φυσιολογικα το θεμα ειναι να ειναι καλα τα μικρουλια μας. Περιμενουμε εντυπωσεις απο το 3d!!  :wub:

Ναι εννοειται κ εγω αυτο ειπα!! Θα σας ενημερωσω την πεμπτη! :) 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

Κοριτσακια πως πατε; Το ακουσα το σπουργιτακι μου! χθες και σημερα δεν εκανα εμετο αλλα καουρες εχω! απο σεξ πως παμε; εμεις χθες πρώτη φορα δοκιμάσαμε! κοντεψαμε να το ξεχασουμε. αχχχαχαχα

Εμένα ο άντρας μου είναι ναυτικός οπότε δεν με καίει το θέμα αυτό γιατί λείπει ούτως ή άλλως χαχαχα! 

Just now, Mary_k είπε:

Ναι εννοειται κ εγω αυτο ειπα!! Θα σας ενημερωσω την πεμπτη! :) 

Μη φοβάσαι καθόλου γλυκιά μου ολα θα πανε τέλεια! Κι εμένα ο πλακούντας μου είναι χαμηλά αλλά μου είπε ο γιατρός όχι σε τέτοιο σημείο ώστε να μου προκαλεί αιμορραγία. Κι επίσης μου είπε πως αν δεν ανέβει θα κάνω καισαρική. Δεν με αγχώνει καθόλου αυτό. 

  • Χαχα 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

Κοριτσακια πως πατε; Το ακουσα το σπουργιτακι μου! χθες και σημερα δεν εκανα εμετο αλλα καουρες εχω! απο σεξ πως παμε; εμεις χθες πρώτη φορα δοκιμάσαμε! κοντεψαμε να το ξεχασουμε. αχχχαχαχα

Εμεις εχουμε κανονικα επαφες απο την αρχη της κυησης.Μια φορα τη βδομαδα ,οχι συνεχεια.Αν και δεν ξερω ποσο θα παει γιατι αρχισα να ζοριζομαι τωρα που φουσκωσε η κοιλια.Ελπιζω μονο να μπορω στο μηνα μου γιατι αν ειναι ολα καλα δεν θα περιμενω να φαω ολο το μηνα.Στις 38 βδομαδες θα φορτσαρω μπας και γεννησω και ηρεμησω επιτελους.( αφου ρωτησω το γιατρο φυσικα).

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...