Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, Mpimpikos είπε:

Εγω Τετάρτη έχω ραντεβού κορίτσια με τν γιατρό στο Έλενα... Ειμαι ανυπομονη να δω τι θα συναντήσω... 

Ελπίζω να μη ταλαιπωρηθείς! Κι εγώ έχω αρχές Απριλίου απογευματινο αλλά έκλεισα για πρωινό τώρα γιατί δεν έχω ιδέα πώς θα πάει...


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Εγω Τετάρτη έχω ραντεβού κορίτσια με τν γιατρό στο Έλενα... Ειμαι ανυπομονη να δω τι θα συναντήσω... 

Εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί οπότε θα σας πω εντυπώσεις... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αμα γνωρίζετε. Επειδή δε ξέρω πώς θα πάνε τα πράγματα με τα απογευματινά ραντεβού, και προσπαθώ να βρω κάποιες εναλλακτικές όπως πχ να με παρακολουθούν στα πρωινά, ήθελα να ρωτήσω το εξής: υπάρχει περιορισμός στο πότε μπορούμε να ανοίξουμε καρτέλα στο Έλενα; Αν πχ εχω μπει στον έβδομο όταν πάω στα πρωινά ραντεβού θα μου ανοίξουν καρτέλα να με παρακολουθούν ή όχι;


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αμα γνωρίζετε. Επειδή δε ξέρω πώς θα πάνε τα πράγματα με τα απογευματινά ραντεβού, και προσπαθώ να βρω κάποιες εναλλακτικές όπως πχ να με παρακολουθούν στα πρωινά, ήθελα να ρωτήσω το εξής: υπάρχει περιορισμός στο πότε μπορούμε να ανοίξουμε καρτέλα στο Έλενα; Αν πχ εχω μπει στον έβδομο όταν πάω στα πρωινά ραντεβού θα μου ανοίξουν καρτέλα να με παρακολουθούν ή όχι;

Καλησπέρα εγώ ειχα ανοίξει στον έβδομο καρτέλα και γενικά πήγα στο νοσοκομείο πρώτη φορά μόλις μπήκα στον έβδομο  και δεν μου είπαν απολύτως τίποτα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας! Λοιπόν να σας ενημερώσω πως με πήρανε από το Έλενα είχα πρωινό ραντεβού σήμερα doppler υπερυχο όπως είχα πει και μου είπαν πως αναβάλλονται επ αόριστον και τα πρωινά ραντεβού οπότε δεν ξέρω μάλλον κατευθυαν για γέννα θα πάω αλλά εγώ  αγχωθεί δλδ αν δεν με εξετάζουν και κάτι δεν πάει καλά και εγώ δεν το καταλάβω τι θα κάνω έχω τρελαθεί!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt said:

Καλημέρα σας! Λοιπόν να σας ενημερώσω πως με πήρανε από το Έλενα είχα πρωινό ραντεβού σήμερα doppler υπερυχο όπως είχα πει και μου είπαν πως αναβάλλονται επ αόριστον και τα πρωινά ραντεβού οπότε δεν ξέρω μάλλον κατευθυαν για γέννα θα πάω αλλά εγώ  αγχωθεί δλδ αν δεν με εξετάζουν και κάτι δεν πάει καλά και εγώ δεν το καταλάβω τι θα κάνω έχω τρελαθεί!!!! 

Το τηλέφωνο κάποιου γιατρού δεν το έχεις; Μην αγχώνεσαι..  η κύηση σου εξελίσσεται φυσιολογικά χωρίς επιπλοκές; Το ντομπλερ γίνεται σαν απλώς υπέρηχος για να δουν αν τροφοδοτεί καλά ο πλακούντας το μωράκι... Αν είσαι στις μετρήσεις βάρους καλά δεν έχεις λόγω να ανησυχείς... Και γω σε ίδια φάση με σένα είμαι περίπου..  Μας κόβω να περιμένουμε τους πόνους..  με αυτά που γίνονται να κάνουμε τον σταυρό μας να έχουμε υγεία ολοι


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Το τηλέφωνο κάποιου γιατρού δεν το έχεις; Μην αγχώνεσαι..  η κύηση σου εξελίσσεται φυσιολογικά χωρίς επιπλοκές; Το ντομπλερ γίνεται σαν απλώς υπέρηχος για να δουν αν τροφοδοτεί καλά ο πλακούντας το μωράκι... Αν είσαι στις μετρήσεις βάρους καλά δεν έχεις λόγω να ανησυχείς... Και γω σε ίδια φάση με σένα είμαι περίπου..  Μας κόβω να περιμένουμε τους πόνους..  με αυτά που γίνονται να κάνουμε τον σταυρό μας να έχουμε υγεία ολοι

Μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα θέμα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη αλλά εντάξει έχω και στο μυαλό μου πότε δεν ξέρεις δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο γιατρό εκεί δλδ πήγαινα στα πρωινά αλλά και να είχα δεν πιστεύω να μπορούσε να κάνει κάτι στην προκειμένη φάση. Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt said:

Μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα θέμα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη αλλά εντάξει έχω και στο μυαλό μου πότε δεν ξέρεις δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο γιατρό εκεί δλδ πήγαινα στα πρωινά αλλά και να είχα δεν πιστεύω να μπορούσε να κάνει κάτι στην προκειμένη φάση. Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Εκλεισα την 33η μπαίνω με το καλό στην 34η... Εσύ;; Και έτσι σου εύχομαι να ναι και η γέννα σου...με έναν πόνο,!!


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Εκλεισα την 33η μπαίνω με το καλό στην 34η... Εσύ;; Και έτσι σου εύχομαι να ναι και η γέννα σου...με έναν πόνο,!!

Εγώ μεθαύριο μπαίνω στην 34 μαζί μας βλέπω!! Που θα γεννήσεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Brigitt είπε:

Καλημέρα σας! Λοιπόν να σας ενημερώσω πως με πήρανε από το Έλενα είχα πρωινό ραντεβού σήμερα doppler υπερυχο όπως είχα πει και μου είπαν πως αναβάλλονται επ αόριστον και τα πρωινά ραντεβού οπότε δεν ξέρω μάλλον κατευθυαν για γέννα θα πάω αλλά εγώ  αγχωθεί δλδ αν δεν με εξετάζουν και κάτι δεν πάει καλά και εγώ δεν το καταλάβω τι θα κάνω έχω τρελαθεί!!!! 

Δεν μπορείς να πας ούτε ως επείγον περιστατικό αν κάτι συμβεί; Αν όχι, αναγκαστικά θα πας σε κάποιον ιδιώτη αν χρειαστείς κάτι στο μεσοδιάστημα ως τη γέννα. Πάντως και στα ιδιωτικά μαιευτήρια δέχονται μόνο γέννες και επείγοντα, ούτε υπερήχους, ούτε nst, τίποτα. Μη νομίζεις, παντού στην τσίτα είναι γιατί η κυβέρνηση ανακοίνωσε ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει σε περίπτωση ανάγκης τις κλίνες και τον εξοπλισμό όλων των ιδιωτικών νοσοκομείων. Δηλαδή από μάσκες και γάντια ως μονάδες εντατικής.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν μπορείς να πας ούτε ως επείγον περιστατικό αν κάτι συμβεί; Αν όχι, αναγκαστικά θα πας σε κάποιον ιδιώτη αν χρειαστείς κάτι στο μεσοδιάστημα ως τη γέννα. Πάντως και στα ιδιωτικά μαιευτήρια δέχονται μόνο γέννες και επείγοντα, ούτε υπερήχους, ούτε nst, τίποτα. Μη νομίζεις, παντού στην τσίτα είναι γιατί η κυβέρνηση ανακοίνωσε ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει σε περίπτωση ανάγκης τις κλίνες και τον εξοπλισμό όλων των ιδιωτικών νοσοκομείων. Δηλαδή από μάσκες και γάντια ως μονάδες εντατικής.

Ναι το ρώτησα αυτό μόνο τα επείγοντα εξυπηρετουνται γι αυτό και λέω με βλέπω κατευθυαν στη γέννα... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

@Brigitt κορίτσι μου μήπως να το ψάξεις να τη κάνεις σε κάποιο διαγνωστικό κέντρο την εξέταση; 

Εγώ θα ψάξω να βρω ιδιώτη αν χρειαστεί, να με παρακολουθει και να μου γράψει ο,τι άλλες εξετάσεις χρειάζονται.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt said:

Εγώ μεθαύριο μπαίνω στην 34 μαζί μας βλέπω!! Που θα γεννήσεις? 

Θα γεννήσω στο γενικό Λιβαδειάς , γιατί εδώ μενουμε... Ντομπλερ έχουν όλοι οι υπέρηχοι..  δεν κάνουν όλοι στο τέλος .. α και β επιπέδου ελέγχουν την οργανογεννηση..  στον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε τον ρώτησα για ντομπλερ και μου είπε πως μου το τσεκαρε ήδη..  είναι αυτές οι μπλε και οι κόκκινες γραμμουλες... Που βλέπουμε στον υπερηχο


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

@Brigitt κορίτσι μου μήπως να το ψάξεις να τη κάνεις σε κάποιο διαγνωστικό κέντρο την εξέταση; 

Εγώ θα ψάξω να βρω ιδιώτη αν χρειαστεί, να με παρακολουθει και να μου γράψει ο,τι άλλες εξετάσεις χρειάζονται.

Δεν ξέρω αν λόγω κορωνοϊου δεν κάνουν πουθενά εξετάσεις γιατί μια κοπέλα είπε πως ούτε στα ιδιωτικά κάνουν υπερηχους μόνο γέννες άρα είναι ένα μέτρο και για δημόσια και ιδιωτικά απ ότι κατάλαβα οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι μόνο υπομονή.. 

Just now, Ntepaki22 είπε:

Θα γεννήσω στο γενικό Λιβαδειάς , γιατί εδώ μενουμε... Ντομπλερ έχουν όλοι οι υπέρηχοι..  δεν κάνουν όλοι στο τέλος .. α και β επιπέδου ελέγχουν την οργανογεννηση..  στον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε τον ρώτησα για ντομπλερ και μου είπε πως μου το τσεκαρε ήδη..  είναι αυτές οι μπλε και οι κόκκινες γραμμουλες... Που βλέπουμε στον υπερηχο

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε εσένα.. Στον τελευταίο υπέρηχο δεν μου έβαλαν αυτή τη λειτουργία γτ είχα το ντοπλερ μετά από δύο εβδομάδες αλλά το μωρό αναπτυξιακά ήταν σχεδόν μια εβδομάδα μεγαλύτερο στις μετρήσεις οπότε λέω και γω λογικά μεγαλώνει και τρέφεται κανονικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...