Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, RubberSoul είπε:

Δεν το έχω ακούσει αλλά όντως λογικό ακούγεται...αν μπορείς στείλε μας την ανακοίνωση...είμαι σε μια φάση που.ψαχνω για δημόσια μαιευτήρια και σήμερα είχα ραντεβού στο Αλεξάνδρα..μάλλον θα το ακυρώσω με ολη αυτήν την κατάσταση

Για το Αλεξάνδρα μόλις το διάβασα κι εγώ

https://www.google.com/amp/s/www.ethnos.gr/ygeia/93272_koronaios-se-karantina-logo-kroysmatos-giatroi-kai-nosileytes-sto-alexandra%3famp

Ευχαριστούμε! Εντωμεταξυ εγώ νόμιζα πως μόνο μαιευτήριο είναι το Αλεξάνδρα


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα βρεθεί λύση και όλα θα πάνε καλά. Και σε περίπτωση που τεθεί σε καραντίνα το Έλενα και έχεις γιατρό εκεί λογικά με επικοινωνία μαζί του θα βρεθεί λύση. Να τηρούμε τα μέτρα προφύλαξης και όλα θα πάνε καλά.

@RubberSoul  επικοινώνησε με το νοσοκομείο να δεις τι θα σου πουν. Είναι κρίμα να χάσεις το ραντεβού σου. Αλλιώς κοίτα και στο Έλενα και μόλις τελειώσει η καραντίνα ξανα πας στο Αλεξάνδρα, στο διάστημα αυτο όμως να έχεις και μια εναλλακτική. 

Ελπίζω να προλάβω να παω στο Έλενα και γω την Δευτέρα, αλλιώς σωθήκαμε.. Στο Αττικό φυσικά ούτε απ εξω....

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εγώ έχω τη Δευτέρα το πρωί στο Έλενα ραντεβού για doppler τι να πω δεν νομίζω να μπει σε καραντίνα ούτε νομίζω και το Αλεξάνδρας να έχει μπει ολόκληρο σε καραντίνα και να μην μπορεί κανείς να πάει στα ραντεβού του ίσως ένα μέρος του και κάποιοι άνθρωποι εργαζόμενοι απ όσο κατάλαβα. Μακάρι να πάνε όλα καλά και τώρα στην εγκυμοσύνη θέλει ιδιαίτερη προσοχή δλδ σκέφτομαι στο ταμείο να πάρω χαρτάκι και να μην περιμένω μέσα αλλά έξω να έρθει η σειρά μου... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Λοιπόν επειδή πέρασε ο συζυγος από το Έλενα να πάρει μια συνταγή από το γιατρό μου για τα συμπληρώματα, έχω update.

Ελέγχουν έναν έναν με πιστολάκι θερμοκρασίας, και επιτρέπουν μόνο έναν επισκέπτη/συνοδό! Δεν είναι σε καραντίνα, αλλά προσέχουν και τους ελέγχουν όλους όσους είναι να μπουν στο κτίριο!

Σημείωση: αυτά που έγραψα ισχύουν για την επίσκεψη στο μαιευτήριο σε κάποια που έχει γεννήσει. Τωρα μου είπε ο άντρας μου ότι για εξέταση για τα ιατρεία μπαινανε μονες τους οι έγκυες, δεν αφήνανε συνοδό.

Επεξεργάστηκαν by FofiK
Έξτρα πληροφορίες
  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Λοιπόν επειδή πέρασε ο συζυγος από το Έλενα να πάρει μια συνταγή από το γιατρό μου για τα συμπληρώματα, έχω update.

Ελέγχουν έναν έναν με πιστολάκι θερμοκρασίας, και επιτρέπουν μόνο έναν επισκέπτη/συνοδό! Δεν είναι σε καραντίνα, αλλά προσέχουν και τους ελέγχουν όλους όσους είναι να μπουν στο κτίριο!

Σημείωση: αυτά που έγραψα ισχύουν για την επίσκεψη στο μαιευτήριο σε κάποια που έχει γεννήσει. Τωρα μου είπε ο άντρας μου ότι για εξέταση για τα ιατρεία μπαινανε μονες τους οι έγκυες, δεν αφήνανε συνοδό.

Όταν λες δεν άφηναν σύνοδο και μπαίναμε μόνες τους τι εννοείς στο νοσοκομείο ή στο εξεταστηριο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Brigitt είπε:

Όταν λες δεν άφηναν σύνοδο και μπαίναμε μόνες τους τι εννοείς στο νοσοκομείο ή στο εξεταστηριο? 

Σε περίπτωση επίσκεψης σε κάποια που έχει γεννήσει, επιτρεπόταν ένας επισκέπτης ή συνοδός.

Σε περίπτωση που κάποια κοπέλα είχε ραντεβού σε γιατρό, έμπαινε μόνη της χωρίς συνοδό στο νοσοκομείο.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Αχ βρε κορίτσια μόλις με πήραν απο το Έλενα να μου πουν ότι ακυρώνονται τα ραντεβού τα απογευματινά λόγω κορονοιου... Έσκασα..

Και εμένα με πήραν σήμερα να μου πουν πως ακυρώνονται τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού που είχα την Κυριακή και πως θα πρέπει να τους ξανά πάρω τηλέφωνο τέλος του μηνα που στο τέλος θα γεννήσω και αυτά δεν θα προλάβω να τα κάνω.. Γιατί δεν κλείνεις ραντεβού το πρωί?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Και εμένα με πήραν σήμερα να μου πουν πως ακυρώνονται τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού που είχα την Κυριακή και πως θα πρέπει να τους ξανά πάρω τηλέφωνο τέλος του μηνα που στο τέλος θα γεννήσω και αυτά δεν θα προλάβω να τα κάνω.. Γιατί δεν κλείνεις ραντεβού το πρωί?? 

Δεν ξέρω πως γίνεται με τα πρωινα και ήθελα με συγκεκριμένο για να με αναλάβει σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Δεν είμαι ακόμα, αλλά έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες. Μου είπαν να πάρω αύριο το πρωί να μιλήσω μαζί του... Στεναχωρήθηκα, γιατί λόγω της πρόσφατης παλίνδρομης που είχα θα χρειαστώ απ'την αρχή καθοδήγηση.... Θα δούμε θα τον πάρω αύριο στο νοσοκομείο και βλέπουμε.... 

Όσο για τα μαθήματα, γκούγκλαρε το μήπως έχει κάτι on line . Ή δες μήπως βρεις βίντεο για τις ανάσες τοκετού . Είναι πολύ καλές, εμένα με είχαν βοηθήσει πολύ. Είχα κάνει τα μαθήματα στο Έλενα. Και να μην ξέρεις κάτι πάντως, όταν έρθει με το καλό η ώρα θα σου δείξουν οι αξίες εκεί. Δεν είναι δύσκολο, απλά σου δείχνουν πως να χειριστείς ρις ανάσες σου κατά τους πόνους. Ή μίλα με τον γιατρό σου μήπως έχει μαία που συνεργάζεται να κάνετε μια συνάντηση. 

Για το μωρό παλιο όταν ήμουν έγκυος είχε on line σεμινάρια το nutricia club. Ήταν πολύ καλά.

 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Δεν ξέρω πως γίνεται με τα πρωινα και ήθελα με συγκεκριμένο για να με αναλάβει σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Δεν είμαι ακόμα, αλλά έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες. Μου είπαν να πάρω αύριο το πρωί να μιλήσω μαζί του... Στεναχωρήθηκα, γιατί λόγω της πρόσφατης παλίνδρομης που είχα θα χρειαστώ απ'την αρχή καθοδήγηση.... Θα δούμε θα τον πάρω αύριο στο νοσοκομείο και βλέπουμε.... 

Όσο για τα μαθήματα, γκούγκλαρε το μήπως έχει κάτι on line . Ή δες μήπως βρεις βίντεο για τις ανάσες τοκετού . Είναι πολύ καλές, εμένα με είχαν βοηθήσει πολύ. Είχα κάνει τα μαθήματα στο Έλενα. Και να μην ξέρεις κάτι πάντως, όταν έρθει με το καλό η ώρα θα σου δείξουν οι αξίες εκεί. Δεν είναι δύσκολο, απλά σου δείχνουν πως να χειριστείς ρις ανάσες σου κατά τους πόνους. Ή μίλα με τον γιατρό σου μήπως έχει μαία που συνεργάζεται να κάνετε μια συνάντηση. 

Για το μωρό παλιο όταν ήμουν έγκυος είχε on line σεμινάρια το nutricia club. Ήταν πολύ καλά.

 

Α νόμιζα πως είχες εξέταση για θέμα κύησης κάνε λίγο υπομονή τότε και μόλις ανοίξουν πήγαινε γτ τα πρωινά δεν θα έχεις συγκεκριμένο γιατρό εκτός ναι και αν συνεννοηθείς μαζί του δεν ξέρω πως και αν γίνεται αυτό ... Εγώ αυτά τα μαθήματα τα ήθελα περισσότερο για να είναι ο άντρας μου στον τοκετό βέβαια με όλα αυτά που συμβαίνουν μπορεί να μην τον αφήσουν καν στην τελική, και εχω ψιλό αγχωθει και νευριάσει ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια αυτό με τα απογευματινά ιατρεία το διάβαζα πάλι χτες. Χαμός θα γίνεται τώρα στα πρωινά. Χειρότερα νιώθω ότι γίνονται τώρα τα πράγματα... Δηλαδή στα πρωινά ραντεβού που έχουμε θα μπει κάθε κοπέλα μόνη της? Πω πω.... Ο 5ος όροφος μπήκε σε καραντίνα λένε στο Αλεξάνδρα. Γέννησε η κουμπάρα μου την Κυριακή αλλά δεν αφήνουν κανέναν. Μένει μόνο η μαμά της εκεί όλη μέρα κ ο σύζυγος επιτρέπεται μόνο το μεσημέρι μια με 2 ώρες μας είπαν.. 

Για τα σεμινάρια ανωδυνου τοκετού που έγραψε κάποια κοπέλα είναι το 1ο σου παιδάκι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια αυτό με τα απογευματινά ιατρεία το διάβαζα πάλι χτες. Χαμός θα γίνεται τώρα στα πρωινά. Χειρότερα νιώθω ότι γίνονται τώρα τα πράγματα... Δηλαδή στα πρωινά ραντεβού που έχουμε θα μπει κάθε κοπέλα μόνη της? Πω πω.... Ο 5ος όροφος μπήκε σε καραντίνα λένε στο Αλεξάνδρα. Γέννησε η κουμπάρα μου την Κυριακή αλλά δεν αφήνουν κανέναν. Μένει μόνο η μαμά της εκεί όλη μέρα κ ο σύζυγος επιτρέπεται μόνο το μεσημέρι μια με 2 ώρες μας είπαν.. 

Για τα σεμινάρια ανωδυνου τοκετού που έγραψε κάποια κοπέλα είναι το 1ο σου παιδάκι? 

Αχ αυτό πάλι με τα πρωινά δλδ είναι δυνατόν να μην αφήνουν το σύζυγο να σε συνοδεύει θα τρελαθώ!! Ναι το πρώτο μου παιδί είναι. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Αχ αυτό πάλι με τα πρωινά δλδ είναι δυνατόν να μην αφήνουν το σύζυγο να σε συνοδεύει θα τρελαθώ!! Ναι το πρώτο μου παιδί είναι. 

Δυσκολεύουν τα πράγματα.. Εύχομαι να μη γίνει τπτ χειρότερα. Θα συνιστιζονται όλοι τώρα στα πρωινά.. Ούτε οι γιατροί δε θα αντέχουν πλεον...

Παβτως για 2ο παιδί που ρώτησα εγώ για τα σεμινάρια μου είπανε ότι απλά κάνω μια αίτηση για να πάρει βεβαίωση ο σύζυγος πάλι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Δυσκολεύουν τα πράγματα.. Εύχομαι να μη γίνει τπτ χειρότερα. Θα συνιστιζονται όλοι τώρα στα πρωινά.. Ούτε οι γιατροί δε θα αντέχουν πλεον...

Παβτως για 2ο παιδί που ρώτησα εγώ για τα σεμινάρια μου είπανε ότι απλά κάνω μια αίτηση για να πάρει βεβαίωση ο σύζυγος πάλι... 

Κατάλαβα αλλά τώρα με τον ιό μήπως δεν αφήνουν κανέναν σύζυγο να μπει στη γέννα λέω εγώ τώρα. Όντως χειρότερος χαμός θα γίνεται τώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...