Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Δεν κοστίζει αγάπη η δωρεά! Γέννησα κι εγώ αρχές Σεπτέμβρη και κάναμε δωρεά στη δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων..

Μπορείς να μου πεις πως το έκανες; Παίρνω κάπου τηλ; Γιατί αραγε εμενα να μου είπε για κόστος ο γιατρος μου;;; Δε μου αρέσει αυτό..

2 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Ααααα... Σορρυ

Μήπως κοιμάται στον βρεφικο??? Και γι αυτό σε τρελαίνει μετά??? Κάνε υπομονή.. Σε καταλαβαίνω μαμά... Αλλά να επί μείνεις να μην κόψει τον υπνο.. Καηκαμε εεε αν τον κόψει 

Όχι δεν κοιμάται εκεί. Πάει για λίγες ώρες. Την παίρνω νωρίς. 

πρίν από 46 λεπτά , Christinα είπε:

Βρε κορίτσι κι ο δικός μου μετά τον παιδικό είναι ξεφρενος!!! 2 ώρες τον αφήνω μόνο κ εκεί είναι κύριος κ κάθεται στις καρεκλιτσες κ παίζει στην αυλή που έχει πολλά παιχνίδια! Σίγουρα εκεί δεν καταπιέζεται κ το απολαμβάνει.κλαματα δεν έχουμε καθόλου! Αλλά στο σπίτι μια υπερένταση τρελή, κοιμάται όμως ! Νομίζω ότι ξεπατικωνουν συμπεριφορές από αλλά παιδάκια πχ ο δικός κάνει ψέμματα ότι κλαίει ενώ γενικά δεν το έκανε ποτέ, ούτε έκλαιγε, αλλά εκεί βλέπει παιδάκια να κλαίνε όταν τα αφήνει η μαμά πχ. Και ίσως καταλαβαίνουν και την αλλαγή που έρχεται στο σπίτι κ έχουν αλλόκοτη συμπεριφορά! Τι να πω! Κι εγω  έχω προβληματιστεί! 

Ωωωω καλές βόλτες!!! Θα το χαρεί! Πέρα από τον όγκο που τα τρελαίνει, θέλουν και να καβαλάνε κάτι να ζουζουνιζουν! Όσο να ναι θα κλειστει6κ λίγο μετά που θα χειμωνιασει οποτε να έχει να εκτονώνεται ο παιδαρος! Α εμένα παίρνει κ κατσαβίδια να το μαστορευει ανάποδα..αχαχαχ Κάνε εικόνα μπόμπιρας με κράνος εργασίας, εργαλειοθήκη κ καβάλα σε αυτό λέει πάει ζουλεια του,είναι ματολας!

Αρα συμβαίνει από ότι βλέπω! Μήπως είναι φάση και βρουν πάλι τους ρυθμούς τους γιατί αλλιώς την πατήσαμε! 

πρίν από 52 λεπτά , Nina13 είπε:

Ποπο γλυκας είναι ο παιδαρος σας κορίτσι μου... Ζουλεια παει το καμάρι μου?? Αχ θα τρελαθω..... 

ΜΑΤ όλας ε???? Ποπο ποπο φτου παιδι μου Σκορδά

Κοίτα δεν έχω σκοπό να κλειστώ εκτός αν έχουμε καραντίνα η η μπεμπα είναι πολυ γκρινιαρα.. Χαχαχα αλλιώς τα τριωρα θα γίνουν δυωρα κάθε μέρα ...

κάθε απόγευμα θα εξακολουθήσουν χαχαχ

Ο θεο; να βάλει το χέρι του να μη κλειστούμε μέσα παλι.. Δεν αντέχω το μέσα ρε παιδι μου. Θέλω να χασω και τα κιλά.. Στον γιο μέσα σε δυο βδομάδες τα χα χάσει όλα  

Τώρα θα φανεί... 

Κι εγώ δεν θα αντέξω την κλεισούρα. Από τώρα τη σκέφτομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

12 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Κορίτσια να σας πω για οποία ενδιαφέρεται πως έχω μάθει ότι σε μια κλινική στο Περιστέρι το τεστ κοστίζει 30€ και τα αποτελέσματα βγαίνουν την επόμενη ημέρα. Οποία ενδιαφέρεται να της στειλω pm.

Κορίτσι μου κ εγω θέλω αυτη την κλινική. εγ'ω βρήκα μια στο Ν. Ηράκλειο με 60 €!που να οφείλεται αραγε η τόσο μεγάλη διαφορά? μηπως δεν μου δεχτουν το τεστ στο νοσοκομείο? μήπως είναι κάτι διαφορετικό?

 

Link to comment
Share on other sites

@Irinoula86 στο Μητέρα δε θα γεννήσεις κι εσύ; ρώτησα τη μαία κ μου είπε ότι μπορώ να κάνω κι έξω το τεστ. Λέει από 38η κ έπειτα το δέχονται. Ωστόσο δεν εξακριβωσα ποιο ακριβώς τεστ θέλουν. Υπάρχουν διάφορα! 

Έχω σκοπό να ξαναρωτήσω όταν ξαναπαω την άλλη βδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Κορίτσι μου κ εγω θέλω αυτη την κλινική. εγ'ω βρήκα μια στο Ν. Ηράκλειο με 60 €!που να οφείλεται αραγε η τόσο μεγάλη διαφορά? μηπως δεν μου δεχτουν το τεστ στο νοσοκομείο? μήπως είναι κάτι διαφορετικό?

 

Είναι δύο τα τεστ... Στο Λητώ θέλουν συγκεκριμένο.

Το ενα τεστ είναι πιο φθηνό κ το άλλο πιο ακριβό

Εξέταση μοριακού ελέγχου και εξέταση ανίχνευσης αντισωμάτων

Να ρωτήσετε στο μαιευτήριο ποιο θέλουν. Εμείς θα κάνουμε και οι δύο τον μοριακό έλεγχο(αν το κάνουμε εκτός) αλλά στο μαιευτήριο που θα γεννησω θέλουν από την έγκυο το μοριακό κ από τον συνοδό αντισωμάτων,θεωρείται πιο 'απλο'

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Περνάει στο τρίμηνο.. Αν εισαι τυχερή χαχαχαχ

Κράτα γερά και δοκίμασε μερικά από αυτά που σου ειπα, έπειτα από τις συμβουλές του παιδιατρου σου... Όλα μια χαρά θα πανε. Θηλάζει η δίνεις ξένο? Αν και να σου πω.. Και με το θηλασμό ο δικός μας είχε κολικους.. Άρα δεν έχει και σημασία.. 

Για να δούμε λοιπόν... υπομονή και επιμονή χαχα! Δίνω ξένο τελικα ..δεν θηλασαμε! Όντως και εγώ έχω πολλές φίλες που θήλαζαν και είχαν κολικούς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Καλημέρα!

Συγχαρητήρια!!!! Γερή κ τυχερή η μπέμπα σ! Όλα τέλεια πήγαν!!! Με το καλό σπίτι σας!!:wub:


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vivi8 συγχαρητήρια!! Να σας ζήσει:) Καλή ανατροφή!! Τί ωραία που είχες καλή εμπειρία!! 

Όποτε μπορείς πες μας πού γεννησες και τί σας ζήτησαν με covid test. Και οποια άλλη λεπτομέρεια θέλεις:oops:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Να τη χαίρεσαι την κορούλα σου, καλή λοχεία και με το καλό σπίτι σας!!!

Αμήν σε όλες μας!!!:wub:


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 said:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Να είναι πάντα γερή, καλότυχη και να γυρίσετε γρήγορα σπιτάκι σας! 

Τί ωραία που είχες καλό τοκετό!!! Αν θες πες μας λεπτομέριες όταν μπορέσεις! Καλή ξεκούραση και αγκαλίτσες με την μπέμπα σου!:wub:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Μπράβοο κορίτσι μου! Τι καλά που είχες εύκολη εμπειρία. Να σας ζήσει, υγιές και καλότυχο :wub:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

@Irinoula86 στο Μητέρα δε θα γεννήσεις κι εσύ; ρώτησα τη μαία κ μου είπε ότι μπορώ να κάνω κι έξω το τεστ. Λέει από 38η κ έπειτα το δέχονται. Ωστόσο δεν εξακριβωσα ποιο ακριβώς τεστ θέλουν. Υπάρχουν διάφορα! 

Έχω σκοπό να ξαναρωτήσω όταν ξαναπαω την άλλη βδομάδα. 

Καλημέρα!!!! ναι αυτό μου είπαν και εμεένα στο μητέρα. οπότε εγώ έκλεισα να κάνω το τέστ την επόμενη Παρασκευή έξω. για τον άντρα μου είπαν 72 ώρες πρίν δέχονται.

αν μάθεις κα΄τι πριν από εμένα πες μου!

ευχαριστώ!

Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

κορίτσι μου!!!! να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!! πρώτα σου απάντησα στο μνμ και τωρα είδα ότι γέννησες!!!! να σας ζήσει, να είναι γερή και τυχερή και με τ καλό να πάτε σπιτάκι σας!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!

Εμμμ δεν λέμε τυχαία ΓΟΥΡΛΟ-ΟΜΑΔΑ!!

Να σου ζήσει και να έχει υγεία κ χαμόγελα σε όλη του τη ζωή!!

Περιμένω λεπτομέρειες τοκετού εεε!!

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (26/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 6!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

  •  
  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Μπράβο κορίτσι μ! Να χαίρεστε το παιδακι σας! Με το καλο να γυρίσετε στο σπίτι σας! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Τι ωραίο εκτός από τα γεννητουρια να ακούμε κ ότι ήταν όλη η εμπειρία όμορφη κ βατή!!! Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...