Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

Εσυ είσαι πολύ σκληροπυρηνική μαμα! Μπράβο σου! Όλα να πάνε καλά και γρήγορα να έχετε το μωράκι σας Κο τα σας! 

Α δεν ξέρω για τις έξτρα εξετάσεις. Ιδέα δεν έχω! Εγώ μιλάω για τη δωρεά βλαστοκυττάρων που πλέον ακόμα κι αν τα δωρισεις πρεπει να πληρώσεις 250€. 

Η κόρη μου με έχει ξετινάξει αυτές τις μέρες. Ενώ κουράζεται περισσότερο (γιατί το πρωί πάει στον βρεφικό και το απόγευμα παίζει με την νταντα) μου έχει κόψει τον μεσημεριανο ύπνο. Η κοιμάται αλλά πρέπει να μου βγάλει το λάδι πρώτα. Μιλάμε για υπερένταση όχι αστεία! 

Βρε κορίτσι κι ο δικός μου μετά τον παιδικό είναι ξεφρενος!!! 2 ώρες τον αφήνω μόνο κ εκεί είναι κύριος κ κάθεται στις καρεκλιτσες κ παίζει στην αυλή που έχει πολλά παιχνίδια! Σίγουρα εκεί δεν καταπιέζεται κ το απολαμβάνει.κλαματα δεν έχουμε καθόλου! Αλλά στο σπίτι μια υπερένταση τρελή, κοιμάται όμως ! Νομίζω ότι ξεπατικωνουν συμπεριφορές από αλλά παιδάκια πχ ο δικός κάνει ψέμματα ότι κλαίει ενώ γενικά δεν το έκανε ποτέ, ούτε έκλαιγε, αλλά εκεί βλέπει παιδάκια να κλαίνε όταν τα αφήνει η μαμά πχ. Και ίσως καταλαβαίνουν και την αλλαγή που έρχεται στο σπίτι κ έχουν αλλόκοτη συμπεριφορά! Τι να πω! Κι εγω  έχω προβληματιστεί! 

Just now, Nina13 είπε:

Του πηρα ένα από τα τζάμπο μόλις... Και το συναρμολογησακιολας. 

Όταν ξυπνήσει θα το δει και θα ξετρελαθει πιστευω.. Χαχαχα εχουμε και την βολτα μας μετά και θα παμε κανα τρίωρο παλι έξω... Ποπο πτωμα είμαι ήδη... Αλλά όταν τον βλέπω να γελάει τρελαινομαιιιιι

Ωωωω καλές βόλτες!!! Θα το χαρεί! Πέρα από τον όγκο που τα τρελαίνει, θέλουν και να καβαλάνε κάτι να ζουζουνιζουν! Όσο να ναι θα κλειστει6κ λίγο μετά που θα χειμωνιασει οποτε να έχει να εκτονώνεται ο παιδαρος! Α εμένα παίρνει κ κατσαβίδια να το μαστορευει ανάποδα..αχαχαχ Κάνε εικόνα μπόμπιρας με κράνος εργασίας, εργαλειοθήκη κ καβάλα σε αυτό λέει πάει ζουλεια του,είναι ματολας!

  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Βρε κορίτσι κι ο δικός μου μετά τον παιδικό είναι ξεφρενος!!! 2 ώρες τον αφήνω μόνο κ εκεί είναι κύριος κ κάθεται στις καρεκλιτσες κ παίζει στην αυλή που έχει πολλά παιχνίδια! Σίγουρα εκεί δεν καταπιέζεται κ το απολαμβάνει.κλαματα δεν έχουμε καθόλου! Αλλά στο σπίτι μια υπερένταση τρελή, κοιμάται όμως ! Νομίζω ότι ξεπατικωνουν συμπεριφορές από αλλά παιδάκια πχ ο δικός κάνει ψέμματα ότι κλαίει ενώ γενικά δεν το έκανε ποτέ, ούτε έκλαιγε, αλλά εκεί βλέπει παιδάκια να κλαίνε όταν τα αφήνει η μαμά πχ. Και ίσως καταλαβαίνουν και την αλλαγή που έρχεται στο σπίτι κ έχουν αλλόκοτη συμπεριφορά! Τι να πω! Κι εγω  έχω προβληματιστεί! 

Ωωωω καλές βόλτες!!! Θα το χαρεί! Πέρα από τον όγκο που τα τρελαίνει, θέλουν και να καβαλάνε κάτι να ζουζουνιζουν! Όσο να ναι θα κλειστει6κ λίγο μετά που θα χειμωνιασει οποτε να έχει να εκτονώνεται ο παιδαρος! Α εμένα παίρνει κ κατσαβίδια να το μαστορευει ανάποδα..αχαχαχ Κάνε εικόνα μπόμπιρας με κράνος εργασίας, εργαλειοθήκη κ καβάλα σε αυτό λέει πάει ζουλεια του,είναι ματολας!

Ποπο γλυκας είναι ο παιδαρος σας κορίτσι μου... Ζουλεια παει το καμάρι μου?? Αχ θα τρελαθω..... 

ΜΑΤ όλας ε???? Ποπο ποπο φτου παιδι μου Σκορδά

Κοίτα δεν έχω σκοπό να κλειστώ εκτός αν έχουμε καραντίνα η η μπεμπα είναι πολυ γκρινιαρα.. Χαχαχα αλλιώς τα τριωρα θα γίνουν δυωρα κάθε μέρα ...

κάθε απόγευμα θα εξακολουθήσουν χαχαχ

Ο θεο; να βάλει το χέρι του να μη κλειστούμε μέσα παλι.. Δεν αντέχω το μέσα ρε παιδι μου. Θέλω να χασω και τα κιλά.. Στον γιο μέσα σε δυο βδομάδες τα χα χάσει όλα  

Τώρα θα φανεί... 

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Ποπο γλυκας είναι ο παιδαρος σας κορίτσι μου... Ζουλεια παει το καμάρι μου?? Αχ θα τρελαθω..... 

ΜΑΤ όλας ε???? Ποπο ποπο φτου παιδι μου Σκορδά

Κοίτα δεν έχω σκοπό να κλειστώ εκτός αν έχουμε καραντίνα η η μπεμπα είναι πολυ γκρινιαρα.. Χαχαχα αλλιώς τα τριωρα θα γίνουν δυωρα κάθε μέρα ...

κάθε απόγευμα θα εξακολουθήσουν χαχαχ

Ο θεο; να βάλει το χέρι του να μη κλειστούμε μέσα παλι.. Δεν αντέχω το μέσα ρε παιδι μου. Θέλω να χασω και τα κιλά.. Στον γιο μέσα σε δυο βδομάδες τα χα χάσει όλα  

Τώρα θα φανεί... 

Χαρα στο κουράγιο σου! Εγώ είμαι μουχλιτσα γενικά αλλά θέλω ένα μήνα να κάτσω σπιτάκι μ με τα παιδάκια μου να βρούμε ρυθμούς, να τα βάλω σε πρόγραμμα κ μετά να τα έχω έτοιμα ρυθμισμένα για τις γιαγιάδες,νταντά, μπαμπά θα δείξει... θα κάνω μερικά διαδικτυακά όσο είμαι σπίτι κ μετά κατευθείαν δουλεια ιού επιτρέποντος πάντα! Οπότε λείπω όλη μέρα κι όταν ειμαι σπίτι παιδιά κ δουλειές αποκλειστικά άντε κ τον αντρουλη καμμία αγκαλίτσα γτ να μην μου ζηλεύει...Αχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Χαρα στο κουράγιο σου! Εγώ είμαι μουχλιτσα γενικά αλλά θέλω ένα μήνα να κάτσω σπιτάκι μ με τα παιδάκια μου να βρούμε ρυθμούς, να τα βάλω σε πρόγραμμα κ μετά να τα έχω έτοιμα ρυθμισμένα για τις γιαγιάδες,νταντά, μπαμπά θα δείξει... θα κάνω μερικά διαδικτυακά όσο είμαι σπίτι κ μετά κατευθείαν δουλεια ιού επιτρέποντος πάντα! Οπότε λείπω όλη μέρα κι όταν ειμαι σπίτι παιδιά κ δουλειές αποκλειστικά άντε κ τον αντρουλη καμμία αγκαλίτσα γτ να μην μου ζηλεύει...Αχαχαχα 

Κι εγώ έτσι λέω να κανω.. δύο μήνες με τα παιδάκια σπίτι κ μετά προγραμματισμός για να πάω κι εγώ επιτέλους για δουλειά ! Να συντονιστεί η ομάδα! 

Να δούμε πως θα είμαστε κ με τον ιό,αν κ πιστευω πως το μεγάλο μπαμ θα είναι τώρα, Σεπτεμβριο Οκτωβριο Νοέμβριο.

Αχ χαιρέτησα το παιδάκι μου ,κ κάπως μου ήρθε που δεν ξέρουμε τι θα γίνει αύριο ισως κ να με κρατήσουν(δεν το πιστεύω πααααρα πολύ, αλλά δεν είναι κ απίθανο..)

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ έτσι λέω να κανω.. δύο μήνες με τα παιδάκια σπίτι κ μετά προγραμματισμός για να πάω κι εγώ επιτέλους για δουλειά ! Να συντονιστεί η ομάδα! 

Να δούμε πως θα είμαστε κ με τον ιό,αν κ πιστευω πως το μεγάλο μπαμ θα είναι τώρα, Σεπτεμβριο- Νοέμβριο.

Αχ χαιρέτησα το παιδάκι μου ,κ κάπως μου ήρθε που δεν ξέρουμε τι θα γίνει αύριο ισως κ να με κρατήσουν(δεν το πιστεύω πααααρα πολύ, αλλά δεν είναι κ απίθανο..)

 

Μια χαρά θα κάνεις! Θα βρείτε τους ρυθμούς σας κ θα πας κι εσύ στη δουλειά σου ήσυχη! 

Αχ μωρέ δύσκολο να το αφήνεις το ξέρω αλλά χαλάρωσε για αύριο αν κ εγώ δεν σε έχω ακόμα. Άσε να περάσει 38εβδομάδες κ την άλλη βδομάδα πάρε σειρά κ μετά εγώ...Αχαχαχαχ Γνήσιες μανούλες Οκτωβρίου Αχαχαχαχ 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Μια χαρά θα κάνεις! Θα βρείτε τους ρυθμούς σας κ θα πας κι εσύ στη δουλειά σου ήσυχη! 

Αχ μωρέ δύσκολο να το αφήνεις το ξέρω αλλά χαλάρωσε για αύριο αν κ εγώ δεν σε έχω ακόμα. Άσε να περάσει 38εβδομάδες κ την άλλη βδομάδα πάρε σειρά κ μετά εγώ...Αχαχαχαχ Γνήσιες μανούλες Οκτωβρίου Αχαχαχαχ 

Ναι κι εγώ από την επόμενη με βλέπω...

Αααααχ που θα τα αφήσουμε τα παιδάκια μας?????:-|  κι αυτές οι ορμόνες δεν βοηθάνε λιγάκι!!!!:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι κι εγώ από την επόμενη με βλέπω...

Αααααχ που θα τα αφήσουμε τα παιδάκια μας?????:-|  κι αυτές οι ορμόνες δεν βοηθάνε λιγάκι!!!!:P

Αχ αυτό σκέφτομαι και το μετά! Πώς θα είναι το αγοράκι μ με το μωρό κ δεν θέλω να νοιώσει παραμελημενο ...θα σκάσω! Άντε να περάσουν οι μέρες να δούμε πως θα είναι!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχ αυτό σκέφτομαι και το μετά! Πώς θα είναι το αγοράκι μ με το μωρό κ δεν θέλω να νοιώσει παραμελημενο ...θα σκάσω! Άντε να περάσουν οι μέρες να δούμε πως θα είναι!

Διάβασα ότι καλό είναι να περναμε έστω κ λίγο χρόνο μέσα στην ημέρα μόνο οι δύο μας με το μεγάλο μας παιδάκι κ θέλω να το εφαρμόσω από τη πρώτη μέρα!

Στη αρχή που δε θα μπορώ να κάνω πολλά, βιβλια,μουσική κ μετά καμιά βόλτα στη παιδική χαρά κ τη θαλασσα! :wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Διάβασα ότι καλό είναι να περναμε έστω κ λίγο χρόνο μέσα στην ημέρα μόνο οι δύο μας με το μεγάλο μας παιδάκι κ θέλω να το εφαρμόσω από τη πρώτη μέρα!

Στη αρχή που δε θα μπορώ να κάνω πολλά, βιβλια,μουσική κ μετά καμιά βόλτα στη παιδική χαρά κ τη θαλασσα! :wub:

Ναι σωστά! Ελπίζω κι εγώ να έχω λίγο χρόνο μαζί του κ να είναι ήσυχο κ το μωράκι μας!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κόριτσια! Ευχαριστώ  όλες σας για τις ευχές και σας εύχομαι γρήγορα με τα μωράκια σας αγκαλιά.  Να

σας πω κ εγώ τν εμπειρία  μου. Καταρχήν είχα οξυ τοκετό όπως ανέφερε κ μια άλληκοπέλα .

Πήγα στις 8.30 το βράδυ για καρδιοτοκογραφημα όπως σας είπα κ είχα διαστολή 2 χωρίς συσπάσεις.  Στις 23.30 ξεκίνησαν οι πονοι άμα 20 λεπτο στην κοιλιά κ στην μέση κ στις 4 το πρωί έφτασαν στο 10λεπτο.υποφερτοι για μένα γτ ήξερα. έκανα μπάνιο, έπλυνα πιάτα, ετοίμασα  τα πράγματα κ 4.30 φύγαμε για το νοσοκομείο παπάγεωργιου.  Έφτασα με διαστολή 3 κ συσπάσεις στο 90! Μέχρι να γίνουν τα διαδικαστικά , εισαγωγή κ κλισμα πήγε 7.30. Εκείνη πήγα στην αίθουσα τοκετών , με έβαλαν καρδιοτοκογραφο κ στις 8 όρο Με οξυτοκινη γτ είχα διαστολή 4-5 κ ψηλά τον τράχηλο. Δεν πρόλαβα να κάνω επισκληριδιο αν κ ζήτησα.. ανέβηκα για 5 λεπτά σε μπάλα που έκανε δουλειά κ έκατσα λίγο καθιστή στο κρεβάτι . Δεν πρόλαβα να σηκωθώ να περπατήσω..από το 5 σε 45' έφτασα 10 διαστολή.. Κ 9.16 γέννησα μόνη μου αφού φώναξα ότι βγαίνει το κεφάλι . Εσπρωξα 2 φορές κ βγήκε.. έχω ράμματα εξωτερικά .  Το προσωπικό εδω πολύ καλό, οι μαιες εξαιρετικές να σου μιλάνε για να μην χωρίς τον νου σου ότι σε ραβουν. Κ στο δωμάτιο διαλεξα 4 κλινο κ είμαστε 3 κοπελες γτ φοβήθηκα στο δικλινο μόνη μου.. η γιατρός που με ξεγεννησε δεν ήταν ειδικευμένη. Έχω μια κοιλιά λες κ Είμαι  στον 7 μήνα!! τεστ κορονοιου ξεχάσαν να μου κάνουν.. γτ είχαν ένα επείγον περιστατικό . Ο άντρας μου είδε το μωρό στο επισκεπτήριο το απόγευμα. Μπορεί  να έρχεται κάθε μέρα 4-5.30.

Πάμε κ στα δυσάρεστα.. Επειδή τελικά γενναω πολύ γρήγορα , Δεν είναι καλό. Το μωρό δεν μμπορεί να προσαρμοστεί καταλληλα .. είχε φουσκωμενη κοιλιτσα γτ είχε πιει αμνιακό υγρό κ έβγαζε γουλιες συνέχεια . Την θήλασα πολύ λίγο κ έβγαζε γουλιές οπότε μου τν πήραν κ αυτή στη μενν .. ένταξει στενοχωρήθηκα πάλι πολύ αν κ μέσα μου το περίμενα. Θα δούμε αύριο πως θα πάει κ αν θα πιει γάλα χωρίς να κάνει εμετό..

Με πονάει λίγο η μέση κ η κοιλιά σε φυσιολογικό επιπεδο.

Ότι θέλετε με ρωτάτε

Συγχαρητήρια! Να χαίρεστε το ομορφο μπεμπακι σας! Γρήγορη ανάρρωση! Όλα θα πάνε καλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια! Ευτυχώς έχω την εμπειρια από τον γιο μου στην Μενν κ είμαι ψύχραιμη.  Κ γενικά είμαι κάπως δυνατή σαν χαρακτήρας. 

Πήγα την είδα τώρα κ μου είπε ο νεογνολογος ότι το μόνο πρόβλημα μας είναι η σίτιση.  Μόλις δεχτεί το γάλα κ δεν το κάνει εμετό θα την πάρουμε.  Μακάρι να το δεχτεί γρήγορα κ να φύγουμε.  

Εντωμεταξύ μου έχει μείνει πάλι μια κοιλιά σαν μπαλόνι.  Όλοι νομίζουν ότι γενναω!!! χαχαχα άντε να ζυγιστω στο σπίτι να δω ποσα κιλά εχασα... Κ να πάρω την ζώνη. 

  • Μου αρέσει 8

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κορίτσια σας Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια! Ευτυχώς έχω την εμπειρια από τον γιο μου στην Μενν κ είμαι ψύχραιμη.  Κ γενικά είμαι κάπως δυνατή σαν χαρακτήρας. 

Πήγα την είδα τώρα κ μου είπε ο νεογνολογος ότι το μόνο πρόβλημα μας είναι η σίτιση.  Μόλις δεχτεί το γάλα κ δεν το κάνει εμετό θα την πάρουμε.  Μακάρι να το δεχτεί γρήγορα κ να φύγουμε.  

Εντωμεταξύ μου έχει μείνει πάλι μια κοιλιά σαν μπαλόνι.  Όλοι νομίζουν ότι γενναω!!! χαχαχα άντε να ζυγιστω στο σπίτι να δω ποσα κιλά εχασα... Κ να πάρω την ζώνη. 

Προσπάθησες να αντλήσεις να πιει από το δικο σου γάλα, που είναι πιο εύπεπτο?

 

@Renez που είσαι εσύ σήμερα? Σαν τη Χριστίνα κι εγώ ανησυχώ άμα δεν απαντάτε συχνα:P

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Προσπάθησες να αντλήσεις να πιει από το δικο σου γάλα, που είναι πιο εύπεπτο?

 

@Renez που είσαι εσύ σήμερα? Σαν τη Χριστίνα κι εγώ ανησυχώ άμα δεν απαντάτε συχνα:P

 Όχι την θήλασα χθες κ το έβγαλε.  Οπότε περιμένουμε να σταματήσει τους εμετούς για να την θηλάζω ξανά. 

@Renez γεννησες?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι κοριτσάκια μου μακάρι:P

Βέβαια να σας πω όλη την αλήθεια σήμερα το πίστεψα..κατά τις 11 είχα έναν οξύ πόνο ξεκίνησε από πλάτη πιο ήπιος,έγινε πολύ δυνατός στη μέση κ πήγε στη κοιλιά..ήμουν καθιστή τότε,πήγα να σηκωθώ κ ένιωθα πως κόβεται η μέση μου στα δύο..

Ειλικρινά πίστεψα πως γεννάω..κράτησε 9' ακριβώς με φθηνουσα πορεία πόνου..το παρακολούθησα 1 ωρίτσα αλλά μου γύρισε σε πονους περιόδου υποφερτους οπότε λεω οκ..

Εξαντληθηκα τόσο πολύ από το 10' εκείνο του πόνου σε συνδυασμό με το άγχος μου κ ξεραθηκα μετα ένα 3 ωρο..

Πάντως νιώθω πλέον πως είναι πολύ κοντά..

Υγ: μετά μπήκα να σας δω αλλά λέγατε για τα μεγάλα κουτσουνια σας κ δε χώθηκα:)

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Όχι την θήλασα χθες κ το έβγαλε.  Οπότε περιμένουμε να σταματήσει τους εμετούς για να την θηλάζω ξανά. 

@Renez γεννησες?

Μακάρι να σταματήσουν το συντομοτερο! :) Θα περιμένουμε για νεότερα!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...