Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Μετά από αυτά που διάβασα στο ίντερνετ για καταγγελίες και παρέμβαση εισαγγελέα, η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι την κλινική Ταξιάρχες για το τεστ κορωνοιού.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Eva137 είπε:

Και που έχω συσπασούλες και λίγα πονάκια δηλαδή πάλι καλά να λέω... (αν και νομίζω ότι τα πονάκια οφείλονται στο ότι η καημένη η μήτρα μου έχει πια τεντωθεί σαν μπαλόνι και το μωρό κουνιέται συνέχεια). Επίσης, πολύ ανακατωσούρα, αναγούλες και παλινδρόμηση βρε κορίτσια, λες και είμαι στο 1ο τρίμηνο πάλι!

Αχ κ εγώ κάπως έτσι...... Εγώ να φανταστείς δεν είχα κανένα συμπτωμα το πρωτο τρίμηνο..... Και τώρα έχω αναγουλα ανακατωστρα τα παντα όλα.... Ζαλάδες.... Τρώω κάτι και δεν μπορώ να το χωνέψω..... Με τις μυρωδιές δεν τα παω καλά επίσης..... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι ακόμη μισοτελειωμένη ειναι:mrgreen: όλα καλά!!

Η ζουζούνα σου τι κάνει?? Βρίσκετε τους ρυθμούς σας?!!

Εγώ Πέμπτη πρωι θα πάω να το κάνω. Ελπίζω να έχουμε τα αποτελέσματα Παρασκευή πρωί για να μπω το βράδυ για πρόκληση.

Ξέχασα να σας πω..ο γιατρός μου είπε αν πάνε όλα καλά μπορούμε να φύγουμε κ στις 2 μέρες. :)

Μααααα είπα κ εγώ!!! Εντάξει μέχρι την Παρασκευή βράδυ θα την έχεις κλείσε πιστεύω!!

Καλά είναι η μικρούλα μου, σήμερα βγήκαμε κ την πρώτη μας βόλτα!! Κοιμόταν όλη την ώρα, μάλλον την νανουριζε το αεράκι :x

  • Μου αρέσει 6

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Μααααα είπα κ εγώ!!! Εντάξει μέχρι την Παρασκευή βράδυ θα την έχεις κλείσε πιστεύω!!

Καλά είναι η μικρούλα μου, σήμερα βγήκαμε κ την πρώτη μας βόλτα!! Κοιμόταν όλη την ώρα, μάλλον την νανουριζε το αεράκι :x

Παρασκευή βράδυ πρέπει να κλείσει γιατί θα κάνω εισαγωγή για προετοιμασία:lol:

Ναι κοιμούνται τα νινακια στη βόλτα!! :wub: Από το κούνημα,τη δροσουλα κ όλα τα ερεθίσματα! Να περνάτε όμορφα κοριτσάρες!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Ααααα πάλι αυτά τα συμπτώματα που καθόλου δεν μας έλειψαν??? Υπομονή ,που θα πάει θα γεννησουμε κ θα περάσουν όλα αυτά!!:)

Εγώ μόνο εχθές το βράδυ,γύρισα δεξί πλευρό κ τα ένιωθα όλα τα ανεβαίνουν...Οπότε όλη τη νύχτα την έβγαλα γυρισμένη αριστερά κ το πρωί πιασμένη παντού :lol:

Ναι, πάλι αυτά τα πολύ ευχάριστα συμπτώματα. Τουλάχιστον τώρα μετράμε μέρες/εβδομάδες μπροστά μας... βλέπουμε φως στο τούνελ!:P 

 

Just now, Irinoula86 said:

Αχ κ εγώ κάπως έτσι...... Εγώ να φανταστείς δεν είχα κανένα συμπτωμα το πρωτο τρίμηνο..... Και τώρα έχω αναγουλα ανακατωστρα τα παντα όλα.... Ζαλάδες.... Τρώω κάτι και δεν μπορώ να το χωνέψω..... Με τις μυρωδιές δεν τα παω καλά επίσης..... 

Τίποτα δε χωνεύεται, ασε... και αυτό το μόνιμο αίσθημα καούρας στο στέρνο και το φαγητό που ανεβαίνει συνέχεια στο λαιμό... πάρα πολύ ωραία σου λέω! Και όταν κλωτσάει ο μπέμπης στο στομάχι/πλευρά είναι ακόμα χειρότερα.

 

Just now, EugenJen said:

Μααααα είπα κ εγώ!!! Εντάξει μέχρι την Παρασκευή βράδυ θα την έχεις κλείσε πιστεύω!!

Καλά είναι η μικρούλα μου, σήμερα βγήκαμε κ την πρώτη μας βόλτα!! Κοιμόταν όλη την ώρα, μάλλον την νανουριζε το αεράκι :x

Η γλυκούλα πήρε τον αέρα της!:wub: Έτσι είναι σ'αυτήν την ηλικία, κοιμούνται συνέχεια στις βόλτες από το κούνημα και το αεράκι! Μετά που θα καταλαβαίνουν και θα παρατηρούν περισσότερα πράγματα θα μένουν και λίγο ξύπνια!:P 

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vivi8 είπε:

@Renez 27/9 είναι η ημερομηνία! Ξημερώματα Κυριακής ήρθε!! Που είσαι όμως μας αγχωνεις;;;;

Θα σας πω την ιστορία μου καθώς περιμένω να μου φέρουν τη μπεμπούλα.. Με έπιασαν συσπάσεις Σάββατο στις 5 το απόγευμα.. είχα μέρες συσπασούλες αλλά αυτές ήταν λίγο πιο δυνατές. Ταυτόχρονα με έπιασε δυνατός πόνος στο έντερο γιατί ο άντρας μου ήθελε φασολάδα εκείνη τη μέρα! Που να φανταστώ ότι θα ήταν ‘μοιραια’. Αυτοί οι δυο πόνοι λοιπόν σε συνδυασμό ήταν ανίκητοι οποτε πήρα τον γιατρό και του είπα δεν την παλεύω άλλο και με έστειλε στο ρεα για nst.  Να σημειωθεί ότι έκανα εμετό λόγω του πόνου στο εντερο πριν φύγω από το σπίτι.. τόσο ανυπόφορος!!
 

Εκει λοιπόν μου είπαν ότι έχω συχνές συσπάσεις και ότι έχω 2 διαστολή! Μίλησαν με τον γιατρό και με κράτησαν! Παρα τον εμετό και το κλισμα ο πονος δεν υποχώρησε. Στην εισαγωγή μου έκαναν τεστ COVID και μετά από λίγο στον άντρα μου. Εμενα χρειάστηκε περίπου μια ώρα να βγει. Στον άντρα μου λίγο παραπάνω. Μόλις τα κάναμε και βγήκαν τα αρνητικα αποτελέσματα τον φώναξαν να πληρώσει τα ζεστά 200€. Εγώ πήγα στην αίθουσα τοκετού λοιπόν!

Όταν είχα φτάσει πια 5 διαστολή μετά από κάποιες ώρες, ζήτησα επισκληρίδειο όχι για τους πόνους των συσπάσεων αλλά για τον πόνο του εντέρου. Δε μπορούσα να σταθώ.. Όπως καταλαβαίνετε δε θα ξαναφάω φασολάδα! 
 

Μετά την επισκληρίδειο ήρθε ο γιατρός και μου έσπασε τα νερά και από εκεί και πέρα γέννησα μέσα σε μια ώρα περίπου. 

Σημερα όλη μέρα κοιμάμαι ξυπνάω και προσπαθώ να ταΐσω την μικρή. Την έχουν φέρει 4 φορές, μόνο τις δυο έφαγε από 10 λεπτα αλλά μου είπαν πως για πρώτο 24ωρο είναι λογικό και ότι έχει ανάγκη τον υπνο. 
 

Αυτααααααα! Εύχομαι και σε εσάς έναν εντελώς ανώδυνο τοκετό και μια όμορφη εμπειρία! Προς θεού μακριά από φασολάδες!!

Όλα.μια χαρά! Μπορεί να την κατηγορείς τη φασολάδα αλλά μάλλον βοήθησε τη μπέμπα να εκκενώσει:-P ο άντρας σου μπήκε στο τοκετό σας άφησαν να είστε μαζί? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

@Renez 27/9 είναι η ημερομηνία! Ξημερώματα Κυριακής ήρθε!! Που είσαι όμως μας αγχωνεις;;;;

Θα σας πω την ιστορία μου καθώς περιμένω να μου φέρουν τη μπεμπούλα.. Με έπιασαν συσπάσεις Σάββατο στις 5 το απόγευμα.. είχα μέρες συσπασούλες αλλά αυτές ήταν λίγο πιο δυνατές. Ταυτόχρονα με έπιασε δυνατός πόνος στο έντερο γιατί ο άντρας μου ήθελε φασολάδα εκείνη τη μέρα! Που να φανταστώ ότι θα ήταν ‘μοιραια’. Αυτοί οι δυο πόνοι λοιπόν σε συνδυασμό ήταν ανίκητοι οποτε πήρα τον γιατρό και του είπα δεν την παλεύω άλλο και με έστειλε στο ρεα για nst.  Να σημειωθεί ότι έκανα εμετό λόγω του πόνου στο εντερο πριν φύγω από το σπίτι.. τόσο ανυπόφορος!!
 

Εκει λοιπόν μου είπαν ότι έχω συχνές συσπάσεις και ότι έχω 2 διαστολή! Μίλησαν με τον γιατρό και με κράτησαν! Παρα τον εμετό και το κλισμα ο πονος δεν υποχώρησε. Στην εισαγωγή μου έκαναν τεστ COVID και μετά από λίγο στον άντρα μου. Εμενα χρειάστηκε περίπου μια ώρα να βγει. Στον άντρα μου λίγο παραπάνω. Μόλις τα κάναμε και βγήκαν τα αρνητικα αποτελέσματα τον φώναξαν να πληρώσει τα ζεστά 200€. Εγώ πήγα στην αίθουσα τοκετού λοιπόν!

Όταν είχα φτάσει πια 5 διαστολή μετά από κάποιες ώρες, ζήτησα επισκληρίδειο όχι για τους πόνους των συσπάσεων αλλά για τον πόνο του εντέρου. Δε μπορούσα να σταθώ.. Όπως καταλαβαίνετε δε θα ξαναφάω φασολάδα! 
 

Μετά την επισκληρίδειο ήρθε ο γιατρός και μου έσπασε τα νερά και από εκεί και πέρα γέννησα μέσα σε μια ώρα περίπου. 

Σημερα όλη μέρα κοιμάμαι ξυπνάω και προσπαθώ να ταΐσω την μικρή. Την έχουν φέρει 4 φορές, μόνο τις δυο έφαγε από 10 λεπτα αλλά μου είπαν πως για πρώτο 24ωρο είναι λογικό και ότι έχει ανάγκη τον υπνο. 
 

Αυτααααααα! Εύχομαι και σε εσάς έναν εντελώς ανώδυνο τοκετό και μια όμορφη εμπειρία! Προς θεού μακριά από φασολάδες!!

Γέλασα πολύ με το τέλος!! Τέλος καλό όλα καλά!!!

Να σου ζήσει!!!!!

Χρειάζεστε ξεκούραση κ οι δύο σας!! Οπότε στην φέρνουν νάτη βάζεις στο στήθος για να παίρνει το ερέθισμα να έρθει το γαλατακι!

Το στομαχακι της την πρώτη μερα είναι σαν ένα κερασάκι κι αρκούν λίγα ml!

Καλή ξεκούραση λοιπόν κ στις δύο σας κ γρήγορα σπίτι σας !

Εγώ πάντως θα σε ακούσω κ δεν θα φάω φασολαδα:P

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Όλα.μια χαρά! Μπορεί να την κατηγορείς τη φασολάδα αλλά μάλλον βοήθησε τη μπέμπα να εκκενώσει:-P ο άντρας σου μπήκε στο τοκετό σας άφησαν να είστε μαζί? 

Την μπεμπα τη βοήθησε! Εμενα με πέθανε!!!! Ναι μπήκε κανονικά ο άντρας μου στον τοκετό. Καθ όλη τη διάρκεια μπορούσε να μπει και να βγει.

@Anastasia05 ευχαριστώ για την ενθάρρυνση σχετικά με τον θηλασμό!

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Koritsi mou!!Sugxaritiria!!Na sas zisei!!!Euxomai ola ta kala!!Katourithika me tin fasolada!!!Makria k egw loipon!!!

E koritsia i @renez sigoura tha xei gennisei,den borei na min exei bei katholou!!

Entwmetaxy oles exoun gennisei nwritera apo tin pit tous!Gia na doume tin sunexeia!!Anakatwsoures kai palindromiseis exw k egw full.To mwro ap’oti katalavainw akoma psila einai!!Vevaia argw akoma (19/10)alla me toses gennes nwris,telika pote den xereis!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Δίνω κ εγώ για απόψε το παρών!

Σχετικά με τις καούρες, παλινδρόμησεις κ εμένα με έχουν πιάσει για τα καλά. Χτες τη νύχτα σηκώθηκα με μια αναγουλα και έκανα εμετό που είχα χρόνια να κάνω...

Η φίλη μας η @Renez άραγε θα είναι η επόμενη;;;; Ποια θα φτιάχνει το πινακακι μας τώρα;

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μουυυυ!!

Όπως καταλάβατε ΓΈΝΝΗΣΑ!!

Εναν πλάσμα υπέροχο 3400 με φυσιολογικη γέννα χωρίς επισκληριδιο..

Θα σας πω λεπτομέρειες το πρωί γτ τώρα τσακισα μια σουβλακαρα κ θα κοιμηθώ λιγάκι..

Άντε άντε κ οι επόμενες παρακαλωωω!!

Να σου ζήσει!!!!!:wub: Να είναι υγιές κ ευτυχισμένο!!!!! Περιμένουμε λεπτομέρειες! Με το καλό και στις επόμενες!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...